LG G3 ili G2 pro

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Milossimic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 29. Jun 2015. 00:05
:: Iphone 7 plus
:: Lg G4

LG G3 ili G2 pro

Post od Milossimic »

Dvoumim se izmedju lg g3 I lg g2 pro
Kljucni faktor je kamera, I po specifikacijama su isti, Ali me zanima ako se neko igrao sa oba, da mi kaze svoje utiske.
Unapred hvala

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G3 ili G2 pro

Post od El Laki »

Imao sam oba. Tj G Pro 2 (ne G2 pro) sam imao gotovo čim se pojavio kod nas. Zaista odličan telefon za te pare. Imaš u toj temi moje utiske o telefonu (proleće 2014.) pa baci pogled. Sada imam G3 (verziju sa 3gb rama). Evo ovako da ti po stavkama napišem moje lično mišljenje.

Izrada - na oko lepši G3 ali bolja izrada mi je na G Pro 2 samo zbog zadnjeg poklopca (to je gotovo i jedina razlika u izradi). Pokopac na G3 je glatke obrade i kliza, dok je na G Pro 2 hrapav i gotovo da uopšte ne kliza u ruci. To je jako bitno s obzirom na dimenzije G Pro 2.

Baterija - bolji G Pro 2. G3 spada u telefone sa skromnom baterijom. Meni jeste u 90% slučajeva dovoljna ova na G3 ali jednostavno G Pro 2 je imao bolju bateriju. Ne previše ali nekih 20% rekao bih.

Performanse - hm. Rekao bih mrtva trka, ali možda (veliko možda) brži G Pro 2. Ipak je u to vreme lg imao lakši softver i uz to slabiji displej tj displej manje rezolucije. Ipak ovaj 2k dosta guši G3ojku. Oba imaju odličan hardver, 3gb rama tako da su nijanse u pitanju. Ne znam do duše kako radi G Pro 2 na Lollipop jer je u vreme dok sam ga ja imao bio na KK. Ne znam koliko se i šta menjalo od tad.

Kamera - G3 bolji. I to ne malo. G Pro 2 ima jako dobru kameru za to vreme i rang, OIS , itd. Ali G3 jednostavno ima vrhunsku kameru pogotovo uz xcam. Gledaj ovako - obe kamere su odlične zaista, samo je na G3 "više odlična". G Pro 2 po meni ima bolju kameru nego Note 3 ili S4 (možda si gledao slike sa ovih modela pa eto da imaš predstavu).

I da dodam. G3 ima daleko veću podršku ako ti to znači. Oba drže lepo cenu, s tim što G3 će možda malo pasti s padom cene G4orke ali to samo možda. G Pro 2 već jako dugo drži cenu oko 300e.

Milossimic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 29. Jun 2015. 00:05
:: Iphone 7 plus
:: Lg G4

Re: LG G3 ili G2 pro

Post od Milossimic »

Hvala ti puno na opsirnom I detaljnom opisu.
Imao sam samsung s4 I bio sam poprlicno zadovoljan sa kamerom po dnevnom svetlu, tako da si me nagovorio I vise priblizio odluci da uzmem Lg G3
Hvala

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G3 ili G2 pro

Post od El Laki »

G3 je za koplje ispred S4 po pitanju kamere. Dosta bolja kamera. Takođe i G Pro 2 ima bolju kameru od S4. Ali kažem, to je moje mišljenje. Sva 3 sam koristio. Nema na čemu. ;)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: LG G3 ili G2 pro

Post od Sale_M »

G3 uzmi ako ces komplettniji uredajaj,sa boljom kamerom,a i kompaktiniji.G2 Pro samo ako ti reba veci ekran,mada je taj telefon ogroman,ne znam dal si ga video,dok je G3 dosta kompaktan obzirom na 5,5 ekran.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G3 ili G2 pro

Post od El Laki »

Sale, isto važi i za G Pro 2. Okvir oko displeja je minimalan kao i na G2\G3. Nije neka prevelika razlika u dimenzijama. Najbolje da uživo pogleda pa sam proceni šta mu odgvara po tom pitanju.

Valentinik
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Čet, 18. Apr 2013. 16:25
:: LG G pro2

Re: LG G3 ili G2 pro

Post od Valentinik »

G pro 2,telefon je odlican svakako a za te pare je best buy...

Milossimic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 29. Jun 2015. 00:05
:: Iphone 7 plus
:: Lg G4

Re: LG G3 ili G2 pro

Post od Milossimic »

G3 me vise vuce zbog kamere, laser focus, I sigurnog update na M, Ali nekako mi ne lezi, voleo bih da je veci malo, a tu ulazi lg pro 2... Ne znam sta da radim, uzivo nisam video lg pro 2, pa ne mogu da sudim, da Li je 5.9' osetno veci ekran od 5.5 ili ne

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: LG G3 ili G2 pro

Post od Sale_M »

Razlika u 0.4 incha je primetna,al pogotovu na uredjaju koji je i sam veliki kao G Pro 2.G Pro 2 je mnogo veliki telefon,159 cm naspram ja mislim 148 G3.Ja bi ti ipak preporucio G3.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG G3 ili G2 pro

Post od El Laki »

Dimenzije displeja i to koliko ćeš osetiti promenu najviše zavisi od toga sa kojeg modela dolaziš. Kada bi sa G3 na G Pro 2, jedina razlika je da je veći telefon. Razliku u displeju bi teško primetio. Kažem to jer imam oba u kući pa ih često čačkam.

Odgovori