Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od znemanja »

kvaka33, J5 imam, a P8 lite privremeno koristio u kancelariji kao službeni. Na strani P8 lite su veći RAM i interna memorija, sve ostalo je na strani J5. Bolja kamera, dosta bolji ekran (na P8 lite je jako taman, tamniji nisam video na nekom modelu), kvalite zvuka je bolji na J5, kamera, pogotovo u low ligt uslovima je drstično bolja na J5, kvalitet video snimka takođe je na strani J5, autonomija baterija dosta bolja od P8 lite. Tako da pored J5 teško da P8 lite ima šta da traži u pogotovo u pogledu foto/video mogućnosti.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od Apolo »

loki13, Koristio sam Windows (Lumia 520 i Lumia 830) i bio sam prezadovoljan sa oba telefona. Trenutno sam na G3 i cekam da izadje ta zvanicna verzija WP10 pa da vidim da se vratim. Windows ima jednostavan, minimalisticki dizajn u odnosu na Android, i mene je to licno privuklo kod Windowsa. Aplikacije koje inace koristi vecina korisnika postoje i lepo rade. Viber mi ima neki bug i na Androidu, tipa osoba online a meni pise da je poslednji put bila online pre 5 minuta, sto mi se npr nije desavalo na Windowsu. Desi se ponekad da zakasne malo notifikacije ali sam isto tako primetio kako neki pisu pa ispadne da ti nikad nece ni stici, sto nije tacno. Najbolje ti je u tom slucaju da pitas nekog ko je koristio ili koristi Windows, da ne bi dobijao komentare rekla-kazala. Kvalitet kamere na 640 XL mozes proveriti ovde na sajtu, imas kompletan test, a sto se trajanja baterije tice nadjes temu pa pitas, neko ko koristi ce ti odgovoriti i to ti je najpouzdanija informacija.
Festina lente.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od 1808 »

miodrage napisao:Meni Viber radi, i smem s istim svakome da stanem na crtu.
miodrage napisao:....ne pljujem ja Viber zato sto ga svi koriste, nego sto ne radi kako treba.
Ajde prvo rasčisti sam sa sobom da li Viber na WP-u radi kako treba ili ne, pa posle izađi na crtu.... :D

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od cvoruga »

P8 lite ima moj kolega, žali se na dupliranje slova na tastaturi ako sam ja dobro razumeo,
kamera ispod proseka, samo što je lep.

1808, šta reći sem miodrage, ni on sam ne zna više koliko lupa i piše neistine.
Pljuvao Viber na sav glas sad odjednom mu radi kako treba, neverovatno šta piše čovek.
Apolo napisao:Viber mi ima neki bug i na Androidu
Ovo se i meni pojavilo od skoro.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od bata bogdan »

Ako je već p8lite u izboru, onda je bolji npr huawei G7 izbor, ukoliko želiš huawei, a tu su po ceni :)
Huawei

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od vlade93 »

Evindzer, pricao sam za P8 lite.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od miodrage »

Ala ovde neki ljudi vole da izvlače stvari iz konteksta. Viber je govno od aplikacije. Meni radi kako tako, ali ga jako ne volim. I činjenica je da ne radi kako treba, jer mnogo lošije radi od Telegrama i WhatsApp. Kad dođe na taj nivo, revidiracu svoja dosadasnja pisanija.


1808: Otkači se od mene.





Uglavnom, za autora teme, Lumia je jedini pametan izbor.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od novak »

Ono sto ja imam problem na wp je manjak opcija, cesto rusenje, sporo otvaranje, kliknem na jednu on otvori drugu konverzaciju. Iz notifikacije kliknem na konverzaciju on otvori zadnju koristenu. Nekad nece da posalje poruku pa je restaet aplikacije jedini lijek. Procitam poruku ona i dalje stoji u notifikacijskom centru i slicno. Citajuci po netu, dosta se ljudi zali na slicne probleme.
Kazem, najavili su uskoro i novu aplikaciju pa je za ocekivati da se pomenuti problemi rijese.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od sugarcoated_ass »

cvoruga napisao:šta reći sem miodrage
Slika

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od 1808 »

miodrage napisao:Ala ovde neki ljudi vole da izvlače stvari iz konteksta.
Iz kakvog konteksta, kad pišeš dve potpuno različite stvari za jedan te isti program??? I to sve u istom danu i u istoj temi.

Evo pogledaj sad ovo.....
miodrage napisao:Viber je govno od aplikacije. Meni radi kako tako, ali ga jako ne volim. I činjenica je da ne radi kako treba,....
...a 3 sata pre toga si napisao ovo......
miodrage napisao:Meni Viber radi, i smem s istim svakome da stanem na crtu.
Kome bre da staneš na crtu sa aplikacijom koja ti „kako tako radi“ i „ne radi kako treba“
Dakle, nigde veze sa mozgom i logičkim razmišljam, niti jedno sa drugim. :lol: :lol: :lol:

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od artifex »

@zasladjena_guzi*a, ahahahahahaha,upisao sam se od smeha listajuci par postova unazad,ali me je ipak ovaj tvoj sa slikom dokrajcio :lol: :lol: :lol:

Sto se tice teme,Lumia je dobar izbor za te pare... jesi bacio pogled na neki od ovih 'kineskih' marki Meizu i Xiaomi?

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od rock9855 »

Meni Viber radi odlicno na L1520. Mozda treba malo duze da se pokrene kad nije u pozadini od Androida (1-2sek) ali radi kako treba i stizu notifikacije. Nema video poziv Windows dok ne izadje univerzalna w10 aplikacija ako ti znaci. Inace L640xl jako dobar uredjaj. Jako je dobro uradjen, kamera odlicna i verovatno bolja od J5, baterija isto odlicna i nije losija od J5. Ekran je veliki i moze da zasmeta u dzepu velicina ali zato je uzivanje za multimediju i surf.
W10 jos nije zvanicno izaso za L640xl i dok ga puste nadam se da ce da ispeglaju sitne bagove.
Moj izbor bi bio L640xl ako ti nisu potrebne neko aplikacije kojih nema na Windowsu jos uvek

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od cvoruga »

1808 standardno pobeđuje miodragea, kao i uvek, na to smo već navikli.

sugarcoated_ass, SlikaSlikaSlika .

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od sugarcoated_ass »

Eto ja preporučujem WP. Ima dobar meme generator, kao što se može videti iz mog prethodnog posta. :lol:

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od liman3 »

Ono,naruči iz čajne Xiaomi Redmi 3 (ne note).Ima sve što tražiš i još ustediš,baterija zver.Ne znam da li je izašla verzija sa senzorom otiska prsta.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od miodrage »

Sta nije jasno? Viber meni radi, ali mi se ne sviđa kako radi. Ne kasni mi nikad ništa, relativno brzo otvara (1-3 sec), ali je to naspram WhatsApp ili Telegram Messenger očajan rezultat.
Toliko o"pobedi".
To sto neki tumače stvari kako im odgovara je drugo
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od Evindzer »

vlade93 napisao:Evindzer, pricao sam za P8 lite.
Hvala za odgovor. :)
artifex napisao:@zasladjena_guzi*a (...)
Sad će Sale da ti objasni da nije zaslađena guza, nego ušećereni magarac. :D
Mada, potpuno razumem konfuziju nas forumljana koji nismo odmah shvatili značenje njegovog novog forumskog imena. :)
rock9855 napisao:Meni Viber radi odlicno na L1520. Mozda treba malo duze da se pokrene kad nije u pozadini od Androida (1-2sek) ali radi kako treba i stizu notifikacije.
Kod mene, na L930 obaveštenja stižu redovno, aplikacija se otvara dovoljno brzo (sekunde nisam merio, i baš me zab*le da to radim, iskreno), ali mi povremeno pri ulasku javlja da postoji nova nadogradnja - koje zapravo nema. I tako po dvadeset dana, pa onda prestane mesec-dva, a onda ponovo. To zna da bude malo iritirajuće. Sve u svemu, radi fino, ali je sama aplikacija siromašnija od one na Androidu, baš kao što si naveo.
rock9855 napisao:Inace L640xl jako dobar uredjaj. Jako je dobro uradjen, kamera odlicna i verovatno bolja od J5, baterija isto odlicna i nije losija od J5.
Svi znaju da sam ljubitelj WP OS-a (a isto toliko sam razočaran u 10-ku i to da ne mogu da je srede ovoliko vremena :x) i L640xl sam samo jednom pogledao na nekih pola sata - i odličan je za te pare - ali iskreno mislim da mu kamera nije ni prići Samsungu J5. Bez uvrede svima koji imaju suprotno mišljenje. Kad je sestra donela J5 iz Norveške pre 2 meseca, bio sam blago skeptičan prema njemu, ali me je bukvalno impresionirao:
kamerom, koja na automatici napravi često lepše slike od moje Lumije, a takođe i ekranom koji je samo HD, ali izgleda bolje od mnogih FHD koje sam lično gledao i igrao se njima. Dakle, moje je mišljenje da J5 ima bolji ekran i kameru od L640(xl), a za bateriju ne mogu da tvrdim ništa - osim da J5 ima odličnu bateriju, bolju od većine telefona koje sam čačkao u poslednje 2 godine, recimo. Sve u svemu, J5 je telefon koji me je najprijatnije iznenadio u poslenjih 10-tak meseci (iako sam i dalje više ljubitelj WP telefona i OS-a ;)), jer je neverovatno zaokružen proizvod, kakvog nisam očekivao u tom cenovnom rangu, ni od Samsunga, ni od drugih proizvođača.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od cvoruga »

Evindzer, daj neku sliku i daj ss baterije J5 .

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od Evindzer »

To je sestrin telefon, nije moj. Ne živimo zajedno. Kad je vidim, valjda ću se setiti da uradim SS baterije i prebacim koju sliku na svoj telefon, pa ću okačiti. Inače, ona se ne razume u telefone, ali se zato razume u FB, Instagram, video klipove sa YT i ostale multimedijalne stvari :D :D i baterija joj traje minimum dan i po, a kad proredi YT, i po dva dana - tako da računam da je baterija za svaku pohvalu. Što se tiče slika, pre desetak dana sam u temi za slike okačio neke dve njene slike - doduše, debelo provučene kroz filtere...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Dilema 640xl vs J5 vs P8lite vs desire 626 vs ???

Post od loki13 »

Znaci u mrtvoj trci ostadose 640xl i j5 uz eventualno tedmi note 3( koji je i najskuplji).
Cackao sam danas j5 i 640xl i potonji mi mnogo mocnije izgleda, moguce je zato sto nije toliko cesto na ocima kao samsung ( jbg svi lice jedan na drugi). J5 mi je neka sigurica u svakom smislu, znam sta da ocekujem od os-a, postprodaja lagana...
Nisam ni sam pametan,oba bi mi zavrsavali posao...
D500&E71

Odgovori