Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
BMWpower
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2016. 15:57
:: ..
:: ..

Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

Post od BMWpower »

Lep pozdrav svima,

- LG Zero
- HTC Desire 626
- Sony Xperia M4 Aqua
- Samsung Galaxy J5 LTE
- Alcatel Idol 3 4,7inchi
- Microsoft Lumia 640 XL DS

Nadam se da mi mozete pomoci koji mob da uzmem.Svaki savet je dobrodosao.
Molim Vas nemojte ni jedan drugi mob da predlazete sem navedenih.Hvala.

Koji god da uzmem za mene licno ce biti "Premium" jer sam do sada koristio lumiu 520.
Sustav mi nije bitan dal android ili wp.
Ono sto mi je vazno da je kamera dobra (znam da ne moze biti odlicna jer ovi mob nisu u vecem rangu mob) kao i video snimak da je dobar ,zvuk(glasnoca) je isto vazna jer slusam dosta muziku.Nisam neki zahtevan korisnik po pitanju igrica.
Vazno da je poprilicno brz i fluidan mob.

Gledao sam recenzije i specifikacije i nikako da se odlucim koji cu,nisam pametan nikako - verovatno sto nisam iskusan po pitanju mob.

Molio bi ko god predlozi neki od navedenih mobitela da kaze i razlog zbog cega taj i taj.

Hvala svima koji dadnu savet ,aj ziveli :)

Bogdan2015
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 11:00
:: Samsung Galaxy S7
:: Xiaomi Redmi N3 Pro

Re: Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

Post od Bogdan2015 »

Moras da navedes sta ti je bitnije (jos) posto je svaki dobar po necemu,a ima ih mnogo. Ovako J5 ima veoma dobru autonomiju,takođe pravi veoma dobre fotografije. Sony M4 ima veoma lep dizajn(naravno lični ukus) i cini mi se dobar zvuk(za kameru ne mogu nista sigurno da kažem mada mislim da je dobra).Lumia 640 XL ima veoma dobar i velik ekran sto znaci da je dobra za surfovanje i gledanje filmova,takođe ima i veoma solidnu autonomiju takođe dobru kameru,evo ja koristim obicnu 640 i dosta sam zadovoljan kamerom. Htc ima takođe lep dizajn i dobar zvuk,za kameru ne znam ništa. Generalno svi koje si izabrao imaju dobru kameru mada mislim da Samsung i Microsoft tu dominiraju. A sto se tice fluidnosti zna se da je Windows najfluidniji ako ti odgovara sistem.Zaboravio sam na Idol ovde verovatno najbolji zvucnici,a za kameru ne znam.Za zero ne znam nista.
Poslednja izmena od Bogdan2015 u Čet, 07. Apr 2016. 17:38, izmenjeno 3 puta ukupno.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

Post od niko1a »

ako ti odgovara win i nije problem velicina onda slobodno produzi na 640 XL, kamera je vise nego zadovoljavajuca a i zvuk bi trebao da je glasan. ako bi probao malo da predjes na android onda koliko vidim J5 dosta hvale sveukupno, pogotovo za bateriju i kam da su dobri, sto se tice zvuka nisam siguran al javice se ubrzo neko ko je to proverio siguran sam, pored njega mozda jos Idol 3 posto ima prednje stereo zvucnike a to si naveo kao bitnu stavnu, sto se tice ostalog kako se pokazao stvarno ne znao, a ostale navedene modele ne bih komentarisao jer ne znam mnogo o njima.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

Post od znemanja »

Od nabrojanih mislim da je Galaxy J5 odličan izbor. Kamera je jako dobra, sa dodatnim podašavanjima mogu da se izvuku odlične fotografije. Autonomija baterije je izuzetna i sa te strane zadovoljiće i zahtevnije korisnike. AMOLED ekran je za taj cenovni rang fenomenalan. Sony M4 se takođe izdvaja kao dosta dobro rešenje sa, po mom mišljenju, boljim dizajnom od galaxy J5.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

Post od novak »

640XL hvale. Ne znam jel te smorio WP, al ako zelis da nastavis koristenje s tim da je sad sistem dosta ozbiljniji i ako ti ne smeta njegova velicina onda je on super izbor. Jedina mana mu je samo 8gb interne memorije pa si primoran da koristis karticu koju ja licno ne volim.
Od ostalih najvise pozitivnih kritika ima J7, a s obzirom na klasu bas mu hvale kameru. M4 ima tu vodootpornost za koju ne znam koliko ti znaci. Htc meni nit smrdi nit mirise, a Alcatel ne bih uzimao u razmatranje.
Samsung ima dobro izbalansirane modele.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

Post od Evindzer »

640xl ako si baš ljubitelj W10M i velikih ekrana - a i kažu da je baterija dobra.
Od ostalih, moj glas ide Samsungu J5 - memorije ima malo i to mu je najveća falinka; ekran je stvarno sjajan iako je "samo" HD, baterija (uz prosečno korišćenje) odlična, kamera (za taj cenovni rang) izuzetna, lepo staje u ruku i nije ružan niti odbojan, iako nije ni magnet za poglede. Plastičan je, nije od metala, ako ti to nešto znači.
Ostale od navedenih nema niko u mom okruženju, pa o njima znam verovatno koliko i ti. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

Post od miodrage »

Kratko i jasno - Lumia. Kolega ga kupino na moj nagovor, i prezadovoljan je.
Proverio sam sve u tom telefonu, zvuk je jako dobar, naravno da ima i boljih, ali i daleko skupljih uredjaja. U tom cenovnom rangu, kamera je odlicna, a autonomija mogu da kazem nenadmasna (kolega mi pokazivao, i fon mu ladno drzi 2 dana - on nije previse zahtevan korisnik, malo pozivi, poruke, light surf, mjuza...). Ekran je takodje fenomenalan za tu uredjaj tog cenovnog ranga.
Sve ovo sto sam napisao u superlativima se odnosi na 640XL, i uredjaje slicne cene. Naravno da ima mnogo boljih, ali gledam sta si ti ponudio kao mogucnosti, kao i cenu. Windows je vrlo brz i fluidan kao sistem, i tu nema problema.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

Post od El Laki »

Xiaomi redmi note 3. Da li dolazi u obzir? Malo je skuplji od J5. 20-30e.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

Post od staff »

Mene kamera na j5 nije oduševila. Verujem da je na 640xl bolja. Što se brzine tiče j5 neke aplikacije otvara brže, neke otvara sporije ali nemoj da misliš da radi bez laga. Zvuk takođe nista posebno na j5. Za lumiu ne znam. Aplikacije su daleko bolje na androidu nego na windowsu pa ako ti to nije bitno i ako te Microsoft ne nervira svojom politikom moj izbor bi bila lumia. J5 nema led notifikaciju, lumia ima glance. Možda j5 ima bolju bateriju ali i lumia ima dobru autonomiju. Bitno je i da ti se telefon dopadne. Lično meni j5 ima klasičan samsung izgled koji je dosadan.

P.s. Nemoj da misliš da će i lumia raditi na win10 bez problema. Sistem još uvek nije ispeglan.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

Post od novak »

Ma i J5 i 640XL su ulazni nivo srednje klase tako da ne moze ni ocekivati top performanse. Bit ce tu i laga i resuminga. Glavna odluka mu je po pitanju sistema.

BMWpower
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2016. 15:57
:: ..
:: ..

Re: Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

Post od BMWpower »

Zahvaljujem svima na preporukama mnogo mi znace vasi detaljni odgovori i da..velicina ekrana uopste nije bitna ,sto se sistema tice ipak imam zelju malo da promenim na android,dakle otpada 640 xl ds.
Cudi me da niko nije spomenuo LG zero ,dobro verovatno niko nema iskustva sa njim,ali gledam po specifikacijama izgleda veoma dobar eh.. sad kakav je u praksi to ne znam.
Puno sam razmisljao i suzio sam ponudu na

- LG zero
- J5
- M4 aqua (sto se ovog modela tice ne znam zasto ali sam vise cuo negativnih kritika nego li pozitivnih ..na 1 drugom forumu npr. da kamera sporo okida ,da kvalitet slike nije nesto s obzirom na 13 mp,da video nekad zna biti crn ,da koristi dosta rama itd itd ,,koliko je istina to ne znam).

Najverovatnije ce biti odluka izmedju J5 i LG zero.

Ako neko ima iskustva sa LG zero ,zaista bi voleo da mi kaze nesto vise o tom mob.Najvise me zanima da li mu je kamera bolja ili losija od J5.

Jos jednom hvala svima ,skidam Vam kapu za sve savete.

Bogdan2015
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 11:00
:: Samsung Galaxy S7
:: Xiaomi Redmi N3 Pro

Re: Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

Post od Bogdan2015 »

Lg Zero mnogi kao i ja ne znaku kakav je pa ne znamo sta napisati.

BMWpower
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2016. 15:57
:: ..
:: ..

Re: Koji od nabrojanih mobitela uzeti.. pomoc - hitno !

Post od BMWpower »

na kraju sam se odlucio za J5 ,danas ga kupio.Nadam se da ce dobro posluziti.

znam da je off topic ali ako neko zna na sto jednostavniji nacin pojasniti kako da kopiram sms poruke i kontakte iz imenika sa lumie na android ?

Malo sam cackao na google i vecinom je sa android na android pa ne znam jel isti princip.Lep pozdrav.

Odgovori