Iphone 5s ili iphone se

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Zveki54
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 03. Feb 2011. 08:19
:: Iphone SE

Iphone 5s ili iphone se

Post od Zveki54 »

Ok, posle godinu i kusur dana koriscenja lumie doslo vreme da se menja telefon, android ne dolazi u obzir, lumia na zalost isto tako pa s obzirom da mi odgovara 4' display spala knjiga na dva slova, u oba slucaja bi uzeo preko mts-a, razlika u ceni je nekih 18000 uz paket pa me zanima da li je vredno toga, tj da li ta cena opravdava tu razliku i da li je zaista se toliko bolji, molim samo bez onoga dodaj za 6 itd[emoji1]
Hvala svima unapred[emoji4]

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od iLuka »

Iphone SE je bolji i od 5s i od 6... masina je od ip6s ali neke stvari su ipak izostavljene... znaci ili SE ili 6s...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zveki54
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 03. Feb 2011. 08:19
:: Iphone SE

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od Zveki54 »

iLuka napisao:Iphone SE je bolji i od 5s i od 6... masina je od ip6s ali neke stvari su ipak izostavljene... znaci ili SE ili 6s...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ok, to mi je manje vise jasno[emoji4] ali da li opravdava tu razliku u ceni, nisam napisao, nisam zahtevan korisnik, pozivi, poruke, viber, whats, malo instagram, fejs, navigacija tu i tamo i to je to... u principu ne bih isao na 6 zbog velicine displeja...

Sent from mTalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od novak »

Tesko je reci da li u ovom momentu mozes primjetiti neku ogromnu razliku da opravda cijenu, ali noviji i jaci hardver ce imati duzu podrsku. Ako ces ga mijenjati za godinu i po - dvije, mozda i neces primjetiti toliku razliku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od NakaR »

Ima ljudi koji su zapaljive prirode pa se teska srca odlucujem da ti dam svoje misljenje.

Vizuelno telefoni su isti. Od dimenzija, preko oblika (u sustini koristeno je haman isto kuciste).

Ekran, matrica i prikaz na ekranu je gotovo identican.

SE ima kvalitetniji procesor, koji u realnom radu za nezahtevne aplikacije (osim igrice) identicno radi kao i na 5s.

Kamera prednja identicna. Zadnja ima socivo vise i izvrsena je interpolacija predjasnje, pa slike izgledaju kvalitetnije od 5s (jedna od dve prednosti u odnosu na 5s).

Sobzirom, da su oba dobila ispeglan update, razlika izmedju 1gb i 2gb je neprimetna.

SE ima malo bolju bateriju, a i stedljiviji procesor, pa je tu bolji(druga prednost).

E sad dolazimo do kljucne stvari, vredi li dati 100/150 eura vise, za vizuelno isti telefon, za haman istu brzinu u normalnom radu i za malo bolju bateriju i kameru. Po meni NE.

Ako vec ides na Iphone idi na 6s koji je ozbiljan telefon u odnosu na ova dva malisana.

A sto se tice istovetnosti, pogledaj ovaj video i sve ce ti se samo kasti i ne gledaj one bencmark testove (obicni suhi brojevi).
https://www.youtube.com/watch?v=ZjQzqy6Kk_4

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od djole1989 »

Idi na SE ako planiras da koristis telefon 2god bar baterija je znatno jaca na SE kamera mnogo bolja a tih +1 gb rama ce se kroz koji novi ios doci na svoje i primietice se razlika


Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od 1808 »

Zveki54 napisao:....ali da li opravdava tu razliku u ceni, nisam napisao, nisam zahtevan korisnik...
Ako već nisi zahtevan korisnik kao što kažeš, onda 5s i kraj priče. Velika je razlika u ceni.

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od vlade93 »

Ako ti baterija nije od presudnog znajaca, uzmi 5s, kamera jeste bolja na SE naravno ali daleko od toga da je na 5s losa.
A sto kaze neko gore, 1GB vise u SE znaci ali i 5s sa 1GB stvarno dobro kesira.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zveki54
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 03. Feb 2011. 08:19
:: Iphone SE

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od Zveki54 »

Hvala svima na pomoći, nisam jos ništa odlučio ali trenutno 5s vodi, ne vidim neku potrebu za troškom ako su tako male razlike, jedino ako je baterija bas mnogo bolja a iskreno ne verujem da je tako drastično... pa videću do ponedeljka šta i kako...

Sent from my Tesla_Tablet_L7_3G using Tapatalk

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od vlade93 »

Ima razlike, daleko od toga da nema, samo je pitanje da li se tebi licno isplati davati toliko vise novca za to sto dobijas vise.
Evidentno je da 5s nema dobru bateriju, ali ja iskreno ne mogu da se slozim da ima ocaj bateriju jer meni ovo nije ocajna baterija. Npr drugaricin G3 ima dosta losiju bateriju od mog 5s-a. Kazem mog, jer mozda su meni uvalili neki felericni model sa ok baterijom. [emoji3]
Salu na stranu. Pre nego sto je trebao da mi stigne 5s, malo sam vise citao komentare oko baterije i starno sam se pitao sta li sam ja ovo kupio.. Ali meni, kazem meni je baterija skroz ok i meni zavrsava posao..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zveki54
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 03. Feb 2011. 08:19
:: Iphone SE

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od Zveki54 »

Jel zna neko iz iskustva kolika je zapravo razlika u realnom korišćenju, ne gledajući ono malo mah razlike?!

Sent from my Tesla_Tablet_L7_3G using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od iLuka »

ja sam imao 5s i uvece bi mi ostajalo oko 10-15% baterije, nikada mi se nije ispraznio do kraja... sada, posle 3,5 godine, brat ga koristi i puni ga i preko dana ali em mu je to i poslovni i privatni telefon em je baterija vec stara 3.5 godine...
SE nisam imao jer je isti kao 5s spolja i ja sam isao na 6s posle 6ice, nisam se vracao unazad...

kazu da je primetna razlika u odnosu na ip6 a kamoli na 5s...

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od vlade93 »

Na SE je baterija dobra toliko da se ona uglavnom navodi kao adut tom telefonu.
Nesto dok sam uporedjivao sa kumom, i sve smo isti radili, ja na 5S-u potrosio 7, on nekih 4%. Mislim da je takav neki odnos.. Slao mi je kum SS-ove baterije, izvlacio covek i po 8h usage i uz 4G bez slusanja muzike.
Ja sam ocekivao vise od te kamere u 6s/SE, kad sam uporedio sa 5s-om, jeste bolja naravno na SE-u ali ne toliko da je to nesto vauu, ali to je vise rekao bih zato sto i dalje 5s ima dobru kameru a ne da SE ima losu..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zveki54
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 03. Feb 2011. 08:19
:: Iphone SE

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od Zveki54 »

Nisam to naveo, ali da, baterija mi je prilično bitna u ovom slučaju, sa lumiom nisam imao problema pošto je držala lagano dan i po, nekad i dva ali za lumiu kao i svaki android ima punjača na svakom ćošku, ovako ako je slaba moram ga nositi sa sobom, da izdrži od ujutru do uveče mi je skroz ok...

Sent from my Tesla_Tablet_L7_3G using Tapatalk

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od vlade93 »

Ako si korisnik koji non stop koristi, "drnda" telefon, onda idi na SE, ako nisi onda bi ti i baterija na 5s-u zavrsila posao..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od Azimuth »

Ja sam od onih zahtevnijih korisnika i meni 5s nije mogao da izgura dan. Obično sam ga skidao sa punjača oko 7, pa je negde popodne oko 15 morao ponovo malo da se dopuni i onda uveče opet na punjač ili da se dopuni za slučaj ako nisam kod kuće.
Telefon sam koristio kao i svaki drugi, ali prosto taj način upotrebe nije mogla baterija iz 5s da izdrži. Sa iPhone 6 nisam imao takvih problema. Pisao sa na ovu temu već, isto kao što sam napisao da nije nemoguće da mi je zapao primerak sa lošom baterijom.

U svakom slučaju, ako nisi lud za igricama, ako ti ne znači deo sekunde u brzini otvaranja aplikacija, ako ti nije problem da poneseš PowerBank i ako ces telefon koristiti još 12-18 meseci onda idi na 5s i uštedi tu razliku.
Ako pak telefon misliš da koristiš duže ili ti je problem nešto od navedenog, onda ćeš morati da se ispružiš za tu razliku u ceni.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od iLuka »

Ono sto je jako vazno ako ne i najvaznije pri kupovini to je koji chipset aparat ima... kod androida jos i koliko RAM-a i to je to... zato bih ja najvise isao na noviji tj SE ako finansije dozvoljavaju :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od vlade93 »

Slazem se ja, ali sta fali radu 5s-u?!
Kum koji ima SE, je sam rekao da nema neke drasticne razlike u radu izmedju 5s i SE, lepo bas kesira 5s iako ima "samo" giga rama, doduse ne drzi setting u ramu mi 5 minuta, to non stop izbacuje, a kaze kum i njemu na SE isto..



Sent from my iPhone using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od iLuka »

Ne fali bas nista :) samo kazem svoje misljenje :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od vlade93 »

Nemoj tako, posle ce zli jezici da kazu da ja ne dam drugima da kazu svoje misljenje [emoji3] izvinjavam se na off-u :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori