Iphone 5s ili iphone se

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od Azimuth »

Pa taj 1gb rama se oseti, hteli to da priznamo ili ne.
Ako bismo bili objektivni, iOS jeste lepo ispeglan i radi lepo i na starijim uređajima, ali na novijim sa 2gb rama ipak radi lepše. Zašto radi lepo na starijim? Zato što je sistem prilagođen baš tom hardveru, kao što je prilagođen i ovom novijem. Kod keširanja se oseti razlika ako si manijak kao oni sa YouTube klipova gde otvaraju u krug 10-15 aplikacija, u suprotnom nećeš osetiti taj delić sekunde kod ponovnog učitavanja. Razlika u hardveru će doći do izražaja sa svakom novom verzijom iOS-a jer će namerno softverski praviti tu razliku kako bi naterali ljude da menjaju telefone. Isto je i sa podrškom. 5s će je imati još za sledeći iOS 11 i tu je kraj, dok će SE raditi još najmanje godinu dana duže. Kamera na SE jeste bolja, ali ništa spektakularno. Baterija je dosta bolja nego na 5s.
Da li se isplati ta razlika u ceni ili ne, to je već do samog kupca. Nekome se isplati, nekome ne, baš kao što ima onih koji su sa 5s prešli na SE, ali isto tako ima i onih koji su ostali na 5s jer im i on završava posao.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Zveki54
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 03. Feb 2011. 08:19
:: Iphone SE

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od Zveki54 »

Eto đavola, sedim sinoć u kafani sa drugarom koji inače radi u mts-u i iznesem mu moju dilemu i on mi kaže da je najbolje da uzmem huawei p9 lite, nahvali ga čovek, sad sam skroz u dilemi, nisam neki ljubitelj androida ali ako je toliko dobar sa tom cenom vredi li razmisliti o tome?!

Sent from my Tesla_Tablet_L7_3G using Tapatalk

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od NakaR »

Android do verzije 4 nije bio ni primac iOSu. Medjutim, sa MM je stigao iOS. I dok Apple kupi poene na racun starih uredjaja (koji su bili monstrumi za tadasnje android telefone), android uz pomoc mnogobrojnih programera i proizvodjaca stigao je i prestigao Apple. Shvatices to kada uzmes neki android uredjaj u ruke (a da to nije neki cenovno ispod 150 eura). U onom rangu (mislim na 5s) zaista nemas neki izbor u mts u.
P9 lite je dobar uredjaj i mnogo je zadovoljnih korisnika (ima ih i na forumu puno). Ima slicnu optimizaciju (nema appdrawer) kao iOS pa izgleda lepo, minimalisticki. Svaki emui 4 je veoma dobro optimizovan.
Jedini nedostatak je, sto 5s drzi cenu, i nakon godinu ces moci dobro da ga prodas, a P9 lite tesko.

Zveki54
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 03. Feb 2011. 08:19
:: Iphone SE

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od Zveki54 »

Eto samo da javim, pala odluka na SE, danas sam ga pokupio pa cemo da vidimo kako ce da sluzi :) hvala svima na pomoci :wink:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od iLuka »

Naravno da si dobro odlucio... noviji, jaci hardver... nije preslikan 6s ali je dosta dobar aparat manje dijagonale :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

Re: Iphone 5s ili iphone se

Post od djole1989 »

Neces se pokajati sigurno....


Sent from my iPhone 7 Jet Black using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

Odgovori