Savet

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Savet

Post od Night »

Dobro vece. Pre mesec dana uzeo sam iphone 6 (ne nov), koji mi je posle prvog pada (40 cm na parket) pukao. E, hocu da promenim telefon. Razmisljao sam i o promeni ekrana (90 evra) ali svi su mi rekli da je bolje da ga prodam, jer stavljaju neke lose ekrane, koji posle mesec-dva pocinju da se gube, i ne rade kako treba. Sad za ovaj moj telefon, u takvom stanju mogu da dobijem 200 evra, bar mi je tako receno. Razmisljam se da ga prodam, i uzmem preko nekog operatera nov mobilni telefon. Znaci, paket moze da bude do 1700 dinara, i do 30 000 doplate. Ili da prodam iphone i uzmem telefon do 300 evra u slobodnoj prodaji. Znaci, treba mi dobra baterija, fingerprint senzor, pristojna kamera.
Koje modele mi mozete preporuciti da ispunjavaju uslove?
Hvala unapred. :)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Savet

Post od bata bogdan »

Baci ogled na Huawei P9... Mozda ti bude zanimljiv...
A uz to pogledaj i Samsung s6 , ne znam sad dal je to u toj ceni koju si naveo...


Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Savet

Post od znemanja »

Samsung S6, možda S6 edge plus. Baci pogled i na LG G5, mislim da je povoljan kod operatera. Ne znam na kog operatera si mislio, ali u VIP-u su najpovoljniji telefoni.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: Savet

Post od Night »

Huawei p9 je oko 400 evra, s6 sam vec imao, lg g5 je 50 000 u vipu...

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Savet

Post od Ledjo »

Kakav s6, kukate kad neko preporuci 5s star 3 godine, a vi preporucuje s6 star evo skoro 2 godine. Model zakinut na dosta polja, koji gubi podrsku uskoro. Najbolje nam ti napisi sta mozes da uzmes, pa ce vec neko reci sta je najbolje

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Savet

Post od bata bogdan »

znemanja napisao:Samsung S6, možda S6 edge plus. Baci pogled i na LG G5, mislim da je povoljan kod operatera. Ne znam na kog operatera si mislio, ali u VIP-u su najpovoljniji telefoni.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Dobra baterija i LG g5, pa to nikako ne ide... Znas i sam, rekao je pristojna kamera i dobra baterija...

Gesendet von meinem HUAWEI M2-A01L mit Tapatalk
Huawei

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Savet

Post od antec »

G5 u najgorem slučaju drži 4h sot-a. U stand by režimu je jedan od najmanjih potrošača. Tako da prva rečenica ne pije vodu, pogotovo zato što se može uzeti još jedna baterija ako je baš potrebno. Drugo, p9 se ne može takmičiti sa LG G5 (procesor, grafika, kamera, ekran, performanse). Jednostavno je sve bolje kod LG-a osim kvaliteta izrade. Kad kažem kvaliteta izrade mislim na to da se treba paziti i sve proveriti pri kupovini. Ako je tad dobar takav će i ostati.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Savet

Post od bata bogdan »

Onda neka uzme g5 kad je toliko dobar :)
LG više ne može ni sam sa sobom da se takmiči a kamoli sa bilo kojom drugim brendom... Crkavanje ploča itd itd... Da li je ti sve istina ili ne, ne bih znao... Ali bi na njegovom mestu zaobisao LG...

Gesendet von meinem VIE-L09 mit Tapatalk
Huawei

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Savet

Post od fannY »

I ja bih zaobisao Lg. Ako hoces dobru bateriju preskoci i s6. Uzmi Huawei p9. :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Savet

Post od bata bogdan »

Da sa, samo p9 i nijedan više :)
Jako dobra baterija, svodi se ili da dodas još keša za s7e ili mate 8...to ti je to...
I uopšte, sta je po tebi dobra baterija? Nekom je dosta i 3h SOT a nekom je malo i 5h SOT...

Gesendet von meinem VIE-L09 mit Tapatalk
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Savet

Post od znemanja »

Dobra kamera i Huawei teško da idu zajedno. LG G5 je ne samo po pitanju kamere bolji od P9 već i po pitanju procesora i preformansi generalno. Mate 8 tek ima loš kameru, tako da on otpada.
Sa LG G5 autor teme pravi najmanje kompromisa, a ako žele kompletan paket tu je S7 edge najbolje rešenje.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Savet

Post od srđan obradović »

Night napisao:Huawei p9 je oko 400 evra, s6 sam vec imao, lg g5 je 50 000 u vipu...
nece covek p9. [emoji2]

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Savet

Post od antec »

A mislim da neće ni lg g5 haha. Budžet je trista, ne znam kud smo zapeli :D

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Savet

Post od Baraba »

Kupi polovan iP koji je crkao ili zaključan, bitno je da ima dobar displej. Zameni na tvom displej sa tog polovnog. Najjeftinija opcija.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Savet

Post od bata bogdan »

znemanja napisao:Dobra kamera i Huawei teško da idu zajedno. LG G5 je ne samo po pitanju kamere bolji od P9 već i po pitanju procesora i preformansi generalno. Mate 8 tek ima loš kameru, tako da on otpada.
Sa LG G5 autor teme pravi najmanje kompromisa, a ako žele kompletan paket tu je S7 edge najbolje rešenje.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Uzmi ti sebi LG g5, kad je toliko dobar :)
Znam i siguran sam da ga sebi nikad kupio ne bi, tako l isto napisi razlog tvoj zbog čega ne bih uzeo g5, a ne da predlažes nekom g5, nije fer... :)
Ovde nije reč o dobroj kameri, nego o dobroj bateriji i skeneru i napisano "pristojna kamera"
Pročitaj malo bolje sta je bitno autoru teme... :)
Zapeo kamera pa kamera :)

Gesendet von meinem VIE-L09 mit Tapatalk
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Savet

Post od znemanja »

Pa LG G5 ima više nego odličan skener otiska prsta, nije tu Huawei bolji, sasvim solidnu bateriju i kameru osetno bolju od Huawei.
Pritom, ja ne bih kupio G5 samo zbog ekrana i dizajan koji je subjektivna kategorija, ali isto tako ne bih kupio ni Huawei, zašto bih kada je tu S7 edge, koji trenutno korstim, bolji. Sa konja na magaraca ne ide.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Savet

Post od Baraba »

Night, svi modeli koje su ti predložili su skuplji od 300e. Opcija ono što sam ti predložio iznad za zamenom displeja, ako ti se ne svidi prodaj pred novu god. i uzmi preko operatera ako bude popust iP6s. Ako ti je hitno da kupiš što pre, reci koja mreža i paket i da neko pogleda, možda prođeš bolje nego da kupuješ na oglasima (tu već možda možeš da ganjaš G5 ili P9).

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Savet

Post od bata bogdan »

znemanja napisao:Pa LG G5 ima više nego odličan skener otiska prsta, nije tu Huawei bolji, sasvim solidnu bateriju i kameru osetno bolju od Huawei.
Pritom, ja ne bih kupio G5 samo zbog ekrana i dizajan koji je subjektivna kategorija, ali isto tako ne bih kupio ni Huawei, zašto bih kada je tu S7 edge, koji trenutno korstim, bolji. Sa konja na magaraca ne ide.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Kanera Kamera... Auuuuu :)
Ne pratiš, a moderator si... Ccc
Bas zato je LG tu gde je trenutno u svetu SmartPhone... U fazi raspada... A ti preporučuj nesto nekome što ti ne bih kupio... Pa se ljudi zajebu jer ovde svašta mogu da čuju...
Boljih rešenja ima i id g5 i od p9...

Gesendet von meinem VIE-L09 mit Tapatalk
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Savet

Post od znemanja »

bata bogdan, U fazi raspada, u kom svetu ti živiš, tačno je da su G3 i G4 imali problema, ali da je LG u fazi raspada to je glupost. Pritm LG ima i boljih modela od Huawei.

Dodatno, ja sam i preporučio ono što bih ja kupio i što mislim da je najbolje, a to je S7 edge, ali isto tako sam preporučio uređaj koji bih kupio da iz nekog razloga Samsung ne kupujem, a to je G5. Svakako bih kupio pre LG nego Huawei, što sam i prpeoručio autoru teme.

Inače Night, Baraba ti je dao dsobar savet, pogleda malo po servisima iP kojim je nešto drugo pokvareno osim ekrana, prodaju se za relativno male pare, tako da možeš da pazariš pokvaren iP i zameniš ekran na tvom iP.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Savet

Post od Azimuth »

Displej za 90€ je kineska kopija, sa tim se nećeš usrećiti. U ovlašćenom servisu, u Srbiji, zamena telefona (jer ne rade zamenu displeja) je oko 250€, napolju u Apple Store je nešto jeftinija zamena jer menjaju samo displej i mislim da je oko 170€ u Nemačkoj.

Vidim da si napisao da je cifra do 300€, ali nećeš naći ono što tražiš i dostojnu zamenu za telefon koji si razbio. Možda ako bi mogao da izdvojiš još 50tak € pa da vijaš Nexus 6p ako se pojavi negde u oglasima. On ti dođe kao iPhone u radu, samo sa još nekim prednostima. Baterija je tu negde ili malo bolja, kamera je bolja na 6p, zvučnik bolji, pa čak i izrada.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Odgovori