Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
ballin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:56
:: Xiaomi Redmi Note 4

Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od ballin »

Pozdrav ljudi,

Znam da postoji mali milion ovakvih tema i često listam mada svako ima svoje potrebe pa s tim i nova tema, jer nisam našao ono što mene zanima u tim temama.

Ne žurim nigde s kupovinom - planiram verovatno kroz par nedelja da kupim nešto ali videćemo.

E sad, ja trenutno imam J5 pa idem upgrade odatle. Ne koristim previše telefon tako da i na ovom godinu dana starom telefonu mi baterija drži 2 dana.

Znači najviše me zanima:
- Dobra baterija, ne želim da punim svako veče telefon
- Dobra kamera (čak me i smara kad telefonu treba predugo da slika - valjda se to zove shutter speed?)
- Stabilnost i fluidnost u radu samog telefona, nisam koristio sem Samsunga ništa al' se nadam ne smaračkom UX-u
- Izgled! :) Da, izgled. Meni je npr. A5 2016 neki orjentir

E sad, ja sam razmatrao A5 2016, P9Lite, Nexus 5x

A5 2016 mi je i malo skuplji plus cenim da mi se ne ide sa Samsunga na Samsung. Za ostalo ne znam.

P9 Lite stvarno ne znam kako se rangira po ovome što mene zanima u odnosu na ono što preporučite. Kod njega mi je plus ta 3giga RAM verzija.

Nexus 5x - Stock android ogroman plus jer mi često treba telefon za USB debugging, načitao sam se da je jako stabilan i da ima jaku dobru kameru. Ali sam se takođe načitao da mu je baterija katastrofa. Kolko je stvarno loša ta baterija? I tih 2 giga RAM u odnosu na P9 lite su mi -

Nisam gadljiv na predloge ili kineze dokle god su predlozi razumni, mogu i na HTC i na Xiami ili svejedno :)

Inače verovatno planiram da uzmem telefon preko proverenih KP prodavaca ili neke proverene prodavnice pa eto i to da kažem.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od rock9855 »

Za te pare mi pada na pamet honor 7. Nsjpribliznije onom sto trazis. Ako ti se ne svidja interfejs mozes da stavis neki Launcer pa da time resis problem isto vazi i za P9 lite sto se toga tice. 5x 32gb odlican ali ces u najmanju ruku da ga punis svako vece. P9 lite odlican ali kamera nije nesto specijalno. Koji god da kupis moraces da budes spreman na kompromise

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od Zemun »

Sony z3 +
Nexus 5x

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od znemanja »

Nexus 5x-fluidnost i kamera, J7(2016)- fenomenalna autonomija baterije nema bolje u tom, a i višem, cenovnom rangu, dobar kvalitet izrade, odličan super AMOLED ekran i dosta dobra kamera.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od iLuka »

to, ''ne zelim da punim telefon svako vece'', mislim da neces moci da ostvaris ako zelis da koristis smartphone kako bi trebalo...
moj savet - nexus 5x...

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od Chobby88 »

Naravno da je moguće, ali uglavnom s Kinezima jer oni guraju velike baterije.
Okačio sam ja rezultat baterije u temi pa baci pogled.

Sent from my Redmi Note 3

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od znemanja »

iLuka, Moguće je, zašto ne bi bilo moguće. J7 (2016) koji koristim kao sekundarni telefon, punim svaki drugi dan, a nekada se desi da prebacim i na treći dana. Čak i kada ga intenzivno koristim, bateriju ne mogu da ispraznim za dan, a J7 (2016) koristim na identičan način kao i S7edge, iste app instalirane, isti nalozi i sl.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od niko1a »

iLuka napisao:to, ''ne zelim da punim telefon svako vece'', mislim da neces moci da ostvaris ako zelis da koristis smartphone kako bi trebalo...
moj savet - nexus 5x...
a kako bi to trebalo smartphone da koristi? s obzirom da je decko napisao da ni sada ne puni tel svako vece ocigledno je da onda ne koristi kako treba, obrazlozi mu kako da promeni koriscenje isto da vise ne bi gresio..

sto se tice izbora u ovom cenovnom rangu moras ipak odluciti sta ti je najbitnije, da li je to izgled, kamera ili baterija, ipak ces morati neki kompromis napraviti u zavisnosti od toga sta ti je primarno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od sugarcoated_ass »

Ako ga koristiš kao sekundarni ili nisi zahtevan korisnik onda može da izgura 2 dana lagano svaki sa malo jačom baterijom... A ja ... [emoji38]
7+ h SOT u 16 - 20h ukupnog rada. [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od znemanja »

sugarcoated_ass, Iako mi je zvanično sekundarni, u njemu mi je poslovni broj tako da ga za razgovor dosta više koristim od svog primarnog telefona. Malo manje ga koristim u pogledu kamere i slušanje muzike, ali vrlo često ga koristim za YT i društvene mreže kao i za dopisivanje (viber, FB i sl.). Tako da ga nikako ne štedim, a baterija je za 30-40% bolja od one u S7 edge.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

ballin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:56
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od ballin »

Pozdrav ljudi.

Ma ne koristim previše telefon, baš sam napisao da mi j5 iz prošle godine gura 2 dana, to bi trebalo da je dobar orjentir. Plus 5x ima type c pa brže puni kapiram? Napisao sam da mi se često dešava da radim USB debugging na telefonu pa bi ga tu i uglavnom punio. Al samo da mi se ne dešava ono da izadjem napolje sa 40% baterije i posle 3 sata nemam bateriju na telefonu, to mi je katastrofa :uhuh:

Skapirao sam ja j7 2016 mada imam neki osećaj da ću samo da uzmem telefon koji izgleda komplet isto kao j5 koji sad imam samo je veći i bolje, a nešto mi se to ne radi. Plus sam napisao da bih izbegao Samsung jer već imam jedan pa da probam nešto drugo.

E sad što se tiče dobre kamere i tu da postavim neku orjentaciju, nisam ja fotograf i ne očekujem čuda, na primer S5 mi je telefon sa sasvim zadovoljavajućom kamerom i odatle bih mogao da krenem. Samo da odem na upgrade sa J5, da ne uzmem skuplji telefon a dobijem lošiju kameru od onog što već imam.

P9 lite mi baš solidno izgleda, još bi uzeo tu 3 giga RAM verziju, samo nisam siguran hoće li baterija i kamera da me služe kao na j5?

rock9855, Honor 7 zapravo i ne mogu da nadjem nigde u ovom cenovnom rangu?

Čudi me da niko ne pominje neke druge modele/brendove?

Šta bi se desilo kad bi rešio da sačekam još malo i dodam još nekih ~50eura, jel bih mogao da ne pravim kompromise? :)

ballin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:56
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od ballin »

Zemun, Z3+ mi deluje baš dobro mada vidim i da je oko 300€ po KP, ovako u Shopovima je oko 350, je l ti znaš neko provereno mesto gde ja to mogu da uzmem po manjoj ceni s obzirom da si ga napisao ovde? :)

Zemun
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 260
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2009. 22:02

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od Zemun »

Uzeo ortak kod one Smiljane na KP i to uzeo onu braon verziju, perverzija kako tel izgleda. Dao je 280 evra, nov tel. i god. dana garanciju.
Jeste da nije 250 al mozes uvek da pitas da se spusti bar 10 evra cena.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

ballin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:56
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od ballin »

uh da, evo sad sam je našo. Doduše ne piše da ima ta braon copper verzija al dobro poslaću poruku da pitam ako dođem do toga da uzimam taj telefon, baš vrhunski izgleda... ne znam samo kako mu se drži baterija

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od sugarcoated_ass »

znemanja, i šta time hoćeš da kažeš? Osećaš se prozvanim da braniš tvoj voljeni Samsung? [emoji38]


ballin napisao:Pozdrav ljudi.
P9 lite mi baš solidno izgleda, još bi uzeo tu 3 giga RAM verziju, samo nisam siguran hoće li baterija i kamera da me služe kao na j5
Kamera je solidna za taj rang, ali ništa što ostavlja WOW efekat. Imaš kod mene na flickr-u par fotkica sa P9l pa overi. :)
https://m.flickr.com/#/photos/psyhound/

Baterijom sam zadovoljan. Uništavam ga žestoko, ali kao što rekoh izvlači 7h sati rada ekrana. Ono čime nisam baš zadovoljan je brzina rada. Radi zadovoljavajuće, ali s obzirom na hardver, mora to brže. Doduše, ja sam ga baš opteretio (FB, messenger, FB page manager, 2x twitter, soundcloud, 2x instagram, viber, whatsapp, vk, flickr, reddit, G+...), tako da možda i nisam neko na koga treba obraćati pažnju kad su brzina i baterija u pitanju. Meni da neko upakuje 16GB RAM i akumulator od kamiona u telefon ne bi izguralo bez štucanja i dužu od jednog dana. [emoji38]


Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od znemanja »

sugarcoated_ass, Ne, samo demantujem tvoje tvrdnje u pogledu mog korišćenja sekundarnog telefona. Vrlo moguće da, kako što kažeš, svaki smartphone sa prosečnom baterijom može da izgura dva dana ako se koristi kao sekundarni ili ga koristi nezahtevan korsnik. Shodno mom načinu korišćenja, ne postoji u tom cenovnom rangu, a i u višem, uređaj koji ima tako dobru autonomiju baterije kao što ima J7 (2016).
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od sugarcoated_ass »

Znemanja, kakve ti imaš veze sa mojim postom i da nešto demantuješ? Nisam te nigde spomenuo, a to što imaš potrebu da dokazuješ da je Samsung bolji od drugih, pardon, najbolji, je već druga stvar.

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od znemanja »

sugarcoated_ass napisao:Ako ga koristiš kao sekundarni ili nisi zahtevan korisnik onda može da izgura 2 dana lagano svaki sa malo jačom baterijom... A ja ... [emoji38]
7+ h SOT u 16 - 20h ukupnog rada. [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk
Ovo demantujem, jer predpostavljam da je bio upućen meni.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

ballin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:56
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od ballin »

Ja sam bio kačio sliku baterije na J5 negde neposredno nakon što sam ga uzeo, ne znam da li sam ja toliko nezahtevan korisnik ili ta J serija ima stvarno ludački dobru bateriju ali vidite ovo

Slika

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Do 250€ (baterjia, kamera, fluidnost)

Post od sugarcoated_ass »

znemanja, a što bi tebi bilo upućeno? Napisao sam svoje iskustvo, a tebi se nisam ni obratio. Ne kontam čime se osećaš prozvanim?

ballin, bez SOT ništa ne znači, ali da, imaju super bateriju. :)

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk

Odgovori