N72 ili E50-šta kupiti?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Punisa1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Avg 2006. 23:00

N72 ili E50-šta kupiti?

Post od Punisa1 »

E ovako vec dugo se dvoumim izmedju N72 i E50, sta da uzmem ljudi? :wacko:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

N72 ima stariji Symbian koji je jos uvek bolji sto se tice kolicine programa,mogucnosti manipulacije OS-om i slicno,a ima i kameru odnosno bolju kameru (zavisi koji model E50 ciljas,sa ili bez kamere) i mozda jos ponesto,ali E50 ima najnoviji Symbian i ekran vece rezolucije (mada mnogi kazu da je morao biri veci,glavna zamerka za nju je bas ekran,kazu vlasnici da je sve sitno) pa ti vidi sta ti odgovara!
Pozdrav 8)

Punisa1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Avg 2006. 23:00

Post od Punisa1 »

Najvise me zanima kvalitet ekrana kao i izgled samog telefona koji je lepsi.

P.S. Takodje moja sestra ima isti problem mada zivimo u razlicitim drzavama ali ko zna mozda se i menjamo nekada :roll:

Djera
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 72
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 13:17
Lokacija: Kovin

Post od Djera »

Lomnica_city, e50 ima kameru,ne znam za e50 model bez kamere.Sto se tice ekrana-super.E sad odluka je teska.N72 je jedan od najboljih telefona sa starim simbianom(v2),a e50 je jedan od najslabijih telefona sa novim simbianom(v3).koji god da uzmes,neces pogresiti.
nokia n80

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Kamera kod e50 je kao opciona, tj postoji i model koji nema kameru, ali nesto sumnjam da ga kod nas uvoze iz prostog razloga sto se 99% ljudi loze na kamere na mobovima iako je mnogo lakse imati digitalni i cepas do mile volje...
Dobro,... ajde,... mrzi sve ljude da nose digitalne pa nije na odmet imati kakvu-takvu kamericu na telefonu, a i nemaju svi pare za digitalni aparat.
Nokia E65 + Logitech BT Headset

Punisa1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Avg 2006. 23:00

Post od Punisa1 »

E sada ovako razmisljam se izmedju N72 i N70? Cuo sam da je tastatura malo veca na N72 da li je to tacno? Da li se lakse grebe N72 i da li ide uz fon kartica uz N72 i uz N70?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

tastatura je bolja na N70,dugmici su na N72 ravni a na N70 nisu,ispupceni su pa se lakse kucka...barem ja...cini mi se da se lakse guli N72 i da je osetljiviji...meni se nije gulio ali tako mi se cini...uz N72 ide u pakovanju 128MB a uz N70 ide 64MB...meni je kvalitetniji u svakom slucaju N70 a i probao sam video call tako da je moja preporuka N70...a i jeftiniji je...pozz 8)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ako ti je bitan izgled i ergonomija telefona,a manje bitna kamera i sitni fontovi na ekranu onda je izbor sveden na E50.Ja sam je koristio 4 meseca i super sam prosao.Telefon je super odradjen,otidji u radnju i trazi da ga malo propustis kroz sake (ako vec nisi),odaje osecaj kvaliteta.
N72 je isto super izbor,ali meni je nekako prevelik...
Mozda sacekaj jos malo pa pazari N73... :wink:

Punisa1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Avg 2006. 23:00

Post od Punisa1 »

Odustao sam od E50 zato sto su mi na jednom forumu rekli da je dzojstik katastrofa kao iglom da radis! Takodje za N73 su mi rekli da je dzojstik zajeban i kao stalno nesto cackas dok ti ne zadeblja koza na palcu nema nista! :uhuh:

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Ljudi izlisno je raspravljati o dzojstiku, sve je stvar licnog ukusa i subjektivnog osecaja pri radu...Tako da je moj najtopliji savet da se telefon uzme malo u ruku pa videti sta kome lezi i na sta ko moze da se navikne!
Jedino bitno je pitati ljude o iskustvu da li se kvari i da li se brzo "trosi" dzojstik na ovim N i E Nokiama kao sto je slucaj sa SE k500i i k700i, znam da je kod 6 od 7 mojih ortaka koji su imali ove telefone riknulo odazivanje dzojstika na neku stranu!.... :wink:
Nokia E65 + Logitech BT Headset

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Pa ti koji su ti to rekli,verovatno koriste jos uvek Nokiju 3210 ili 3310,pa kao provaljuju gluposti da je dzojstik ovakav ili onakav... :dry:
Sve je stvar navike...Ok,ako telefon njakas po rukama ceo dan,normalno da se stvori osecaj neudobnosti dzojstika koji je ipak napravljen od tvrde plastike ili tankog komada lima...
Takvi likovi bi trebalo onda da nastave da koriste modele koje sam vec pomenuo,jer skoro svaki novi telefon vec ima dzojstik kojim se lakse upravlja menijem.

Punisa1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Avg 2006. 23:00

Post od Punisa1 »

Green@
ne, to su mi rekli ljudi koji malo duze koriste E50, znaci imaju taj fon.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ok,imaju fon,nema frke,ali takve izjave ne bi trebalo da te odvrate od kupovine telefona koji ti se svidja.Ljudi mozda misle da je dzojstik bezveze,jer moraju malo jace da ga pomeraju.Ima malo tvrdji hod,pa verovatno zbog toga malo bridi palac...
Vec sam napisao...a vidim i jevrem, je takodje predlozio,testiraj malo telefon u ruci,pa sam odluci.
Nemoj bas odma' da odustanes od nekog modela,samo zato sto je neko napisao nesto sto NJEMU ne odgovara... :wink:

P.S. dzojstik najbrze "rikne" silnim njakanjem i neodgovornim koriscenjem.Takve face bas ne cuvaju svoje telefone...

Punisa1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 09. Avg 2006. 23:00

Post od Punisa1 »

Da pitam jos nesto meni vrlo vazno kada je nokia E50 ili N70 stavljena na flight mode sta je dostupno od opcija ili ako vam je lakse sta nije dostupno od opcija? Ako samo mreza ne radi a ostalo sve normalno bilo bi super.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

"Flight" iskljucuje GSM funkcije i FM radio (ako postoji), ostalo radi, bolje od ovoga je samo mod "bez kartice" gde radi i FM
pozdrav
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori