Skoro da se ne razumem..molim vas za pomoc

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
uzicanka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 08:46

Skoro da se ne razumem..molim vas za pomoc

Post od uzicanka »

Svaki moj mobilni do sada bio je kod mene 3-4 godine.
:) Ne volim cesto da ih menjam,jer se vezem za te male stvarcice pa mi posle nedostaju..Ali sada je vreme da kupim novi,jer je stari ispustio dusu.Jao,molim vas za sugestiju..Meni je vazno da ima mp3,da mu baterija traje barem 3 dana..i da nije previse osteljiv,jer imam malo dete koje naravno voli da mi ga mazne i cacka.Ne volim te da kazem na klasican preklop,ali mi se svidja ne znam kako se to kaze..svidja mi se ta vrsta preklopa kao kod nokie 5200..svidja se i taj tel meni ali sam ovde citala od vas poznovalaca da nije bas pohvalan.
Molim vas pomozite mi,mnogo radim,malo dete i zaista nemam vremena da idem po radnjama da trazim.Platila bih tel.150-200 eura.Mnogo hvala.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

..."slajder" je to što ti se sviđa. Zašto nokia 5200, a ne 5300 ili 6288, pogledaj ovde a najbolje nađi malkice vremena pa iščitaj testove na ovoj stranici
p.s, 6288 samo naizgled premašuje tvoj budžet, može da se nađe i ispod 200e.
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

tomi44
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 31. Jan 2007. 19:46

Post od tomi44 »

6280 :D :D :D isti kao 6288 samo malo jeftiniji :oops: :oops:
Nokia N73+1 GB mini SD & Sony PSP+MS duo pro 512mb

uzicanka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 08:46

Post od uzicanka »

Hm...meni je to sve isto :blinky:
Sad sam nesto citala i o Samsungu Z400..Taman mi se cini da sam se odlucila,onda se pokolebam zbog necijeg loseg iskustva.Ne moze covek da bude pametan..sta mu je cinti :roll:

Knelle
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Uto, 27. Mar 2007. 16:46

Post od Knelle »

Svi ti komentari meni nisu ni za k...c,svaki etlefon ima manu,i to ne mozes izbeci,ali ako budes gledala komentare,neces daleko dogurati,onaj ko pazi na telefon,tako ce mu s ei vratiti...
Beogradska zvona zvone,da pozdrave sampione,zazvonite malo jace za Zvezdine navijace!!!

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

uzicanka, mislim da bi pogodan izbor bio Samsung D600 (cena- oko 200) ili D820 (cena oko 200, mozda koji e manje) . Kao druga varijanta Motorola MOTORIZR Z3 (cena oko 180).

Pogledaj slike:

Motorola: http://www.sotaland.ru/img/phones/fotobig/3327_1.jpeg
D600: http://regmedia.co.uk/2005/11/02/d600_2.png
D820: http://www.topmobile.org/photos/205x268 ... d820-1.jpg

Nokia 6280 kosta preko 200e. Odlican je telefon, relativno bolji od ova 3. Pogledaj kako izgleda:

N6280: http://www.areamobile.de/images/tests/n ... seiten.jpg

Sto se tice Nokie 5200, te mane nisu tako katastrofalne. Najbolje je da ga pogledas uzivo, pa procenis. Ako je mp3 bitan, ipak je ovo muzicki telefon, tako da je logican izbor.

Reci koji ti se svideo pa da ispisem nesto od karakteristika...

Srecno!
...shit happens... keep d smile!

uzicanka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 08:46

Post od uzicanka »

Jao hvala mnogo.. :)
Ovako svideo mi se D600 I D 820.. :oops:
Nekako mi je ta Nokia 5200,prva ljubav nju sam prvo videla kad sam resila da kupim tel i sad nikako da se otkacim od nje..
Mada me brine ako je osetljiva..ja sam tako sva u haosu :cry: ,uvek mi sve ispada..
jel sad mogu karakteristike ovih gore navedenih? :D

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »


vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

uzicanka, 5200 znam onako iz "vidjenja" a samsung D600 i D820 su dosta osetljivi telefoni tako da nisam siguran da li je to pravo resenje ako ti vec sve ispada,mozda bi trebalo jos malo da pogledas...ne znam sta drugo..pozzzzz 8)
<<<Black N96>>>

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

:)

Slobodno uzmi 5200, nece mu nista biti, tel ko svaki drugi tel...

Evo nekih karakteristika i poredjenja.
D600 je za nijansu manji, ali je 820 Tanji. Znaci prvi je Okruglastiji.
Ekrani su im isti, Visoka rezolucija (320x240), puno boja (250 000) - drugim recima SUPER.
Oba imaju kamere dovoljnog kvaliteta da se mogu uraditi normalne slike, s tim da D600 ima MALO bolju.
Sto se memorije tice oba telefona imaju manje vise 80mb interne, + memorijska kartica (mislim od 64mb).
Oba imaju Bluetooth i TV izlaz (znaci mozes povezati fon na TV i gledati slike i snimke...)

To je u kratkim crtama. Baterije su normalne, standardne, ne ocekuj cuda od 7 dana bez punjenja, a isto tako uz normalno koriscenje ti se nece isprazniti za 1 dan.

E sad, postoji jedan problem koji sam prevideo. MISLIM da ni uz jedan od ovih telefona, u paketu ne dobijas stereo slusalice. Tako da bi to terbala da dokupis, ako je, kao sto kazes, bitan mp3.

Evo pogledaj poredjenje ova 2 samsunga sa nokiom.

http://www.mobilnisvet.com/compare.php? ... 680&c=1225

8)
...shit happens... keep d smile!

uzicanka
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 08:46

Post od uzicanka »

Izvinite sto sam dosadna..
Ali cesto zbog posla putujem i to busom i osudjena sam na radio koji voli sofer,a znate sta soferi vole.. :x I tako poslednji put,na tom putovanju u trajanju od 6h obecala sam sebi tel sa mp3.
Iscitala sam dosta tema na forumu,i koliko sam razumela nokia 5300 je muzicki telefefon,kome lose traje baterija..Nije meni bitna ni kamera,samo da imam telefon kome traje baterija barem 2 dana,uz dooobro koriscenje..i da nije previse osetljiv.
Izvinite jos jednom sto smaram :)

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Da, 5300 je muzicki telefon, ali ne traje mu lose baterija. Vecina korisnika cija sam misljenja JA chitao kaze da uz muziku izdrzi 7-8h (sto je standardno), a uz normalno koriscenje 3-4 dana.

Komentari ovde na forumu umeju da budu malo preuvelicani, posto je vecina clanova vrlo osetljiva i na najmanju gresku na telefonu, pa se od toga pravi nesto veliko.

Znaci slobodno uzmi bilo koji od svih koje smo ovde spominjali, neces imati problema :wink:
...shit happens... keep d smile!

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

uzicanka, Sas mi pade napamet Nokia 6233 ona je oivicena nekim aluminijumom ima kamericu od 2 MP,mp3 i dosta naprednih funkcija cena je 175 eura,pogledaj to.Evo linka

http://mobilnisvet.com/mobilni/938/Nokia/6233
<<<Black N96>>>

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

mislim da ti je, zbog svih obaveza koje imas i nemanja vremena za upoznavanje sa telefonom najbolji izbor neki nokijin telefon jer su i kvalitetniji od samsunga i jednostavniji za upotrebu a i baterije im duze traju... ima nekih samsungovih telefona kojima traje baterija duze ali su retki...znaci neka nokija...moj ti je predlog 6233 (samo sto nije slajder koji si pozelela) ili 5300,5200...pozz 8)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Evo još jedan mali glas za 6233, jer ako ti detešce već čačka telefon, lakše će provaliti kako da "odključa" slajder, nego levi funkcijski taster + *. Plus monoblok telefoni (iako po nekima malo lošije izgledaju) su mnogo izdržljiviji.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

uzicanka, i plus baterija od tri dana,i plus fm radio i plus extra jeftine micro sd kartice (1600 din 1gb) i sve to,samo u nokiji 6233,e da i pleyer je na visini zadatka,a sluske (HS-23) ga prate!
Moja preporuka,6233,i ja ga koristim,i mirna si 3-4 god!
D500&E71

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

uzmi lepo 6280... to je po meni besbuy telefon

1. odlican zvuk radija i mp3 player [ali zaista odlican]
2. super kamera, i odlican kamkorder
3.jeftine memorijske kartice
4. jako kvalitetan displej

neces se pokajati.... samsung je cist pozerski telefon, a ovaj 6280/6288 pored toga sto izgleda extra ima i odlicne funkcije. e sad, sama si rekla da tel nosis do iznemoglosti i da ga kupujes jednom u 2-3 godine, veci razlog da izdvojis 20-30evra i uzmes nesto sto stvarno valja :wink:

Truman
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sre, 25. Okt 2006. 20:09
Lokacija: Bg

Post od Truman »

blade_bre, Malo offtopic da ne otvaram novu temu ako nije problem- da li bi preporucio v3i ili MOTORIZR Z3? Znaci nevezano za dizajn, vec gledajuci kvalitet.

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Samsung E900 :wink:
LG KG800 8)
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

uzicanka, posle ovih komentara i preporuka ces moci lakse da resis,ja bih,da sam na tvom mestu,uzeo 6233 ima u crnoj i sivoj boji,i sto kaze gargamel4, dete se nece snaci bas kod otkljucavanja,eto jos jedno olaksanje..pozzzzzzz 8)
<<<Black N96>>>

Odgovori