Novi touch screen telefon do 350e

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Marko_NS napisao:Ali kontam da ce te iPhone smoriti. isti UI koji ne podleze nekim VELIKIM promenama ni kada se jailbreakuje, personalizacija na niskom nivou. ......
Android TOTALNO personalizujes po svojim potrebama.
Mozes li malo da pojasnis na sta si mislio, tj sta to tacno android moze a da iphone UI ne moze? Mozda neka slicica, primer?

PozZ

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Мислим да сам одлучио!
Или ајфон 3г 16гб или хд2
е сад не тренутно ми није хд2 доступан,јако је скуп,а ја нисам бахат! :ohmy:
Овака,јел мислите да ће му цена бити око 400е не баш преко за 5 месеци?
Ако ће бити испод,онда боље да сачекам хд2
мада ајфон је супер?
шта радити?верујем да ће већина рећи хд2 :)
Nokia 6220 Classic

banman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Čet, 24. Dec 2009. 18:47

Post od banman »

Opet ja i opet manje više isto,ali-ako ćeš da kupuješ "sad i odma" onda je hero,po meni najbolja varijanta za te pare koje si namenio za kupovinu. Ako si voljan/strpljiv da čekaš 5 meseci, onda je definitivno hd2 kralj kraljeva i kraj svake priče oko izbora-šta kupiti. Istina je da je tržište nepredvidivo,ali za 5 meseci će se pojaviti opet neka sjajnija "igračka/e" , neko će uvideti da mu je velik i nezgodan za svakodnevno korišćenje, isto tako imaš ljudi koji će ga kupiti samo zato što je skup i "extra" i "vrh vrhova" a nemaju pojma o istoj spravici,sem da se keze i pokazuju u društvu, i prodaće ga posle mesec dana samo ako se u međuvremenu pojavi nešto što je više fensi...I- tu dolazimo "mi"- da pazarimo pravu stvar po dobroj ceni :wink:
U VIP-u je sad grubo rečeno oko 600 evra, ja sam mišljenja da će moći da se nađe već do maja meseca za nekih 400-450 evra,naravno polovan i dobro očuvan(iz gore pomenutih ciljnih grupa) :wink: To je neka moja računica(dosta optimistička) ali već sam počeo da zatvaram finansijsku konstrukciju za proleće i kupovinu hd2 :) mislim isto da bi iphone 3G u ovoj varijanti bolje preskočiti...

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

banman, ја се искрено надам да ће бити нов за 450е за 5 месеци. :ohmy:
Мада нисам сигуран,можда претерујем...ја за фон могу да издвојим до неких 350е!у случају хд2 до 400е али нов.
Мада мислим да је то претерано са телефон али шта је ту је! :uhuh:
Nokia 6220 Classic

banman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Čet, 24. Dec 2009. 18:47

Post od banman »

Pa sad nov ili polovan a star mesec-dva-tri, naravno sa odgovarajućom garanciom meni ne igra nešto preterano. Iskreno, ja se spremam za mart,tad mi je rođendan i prilika da se ovajdim,i mislim da će biti cena za (polovan) koju sam napisao. Mislim,moguće je da grešim,zato me nemoj držati za reč,da se hd pojavio u septembru 2008.i da je koštao otprilike kao sad hd2,sada mu je cena oko 420-450€ za nov, a 320 po naviše za polovan,sve se odnosi na oglase. Po to analogiji sumnjam da će hd2 nov u maju biti 400€-polovan veoma moguće,ali nov :uhuh: Da je preterano,jeste ali šta sad, mislim da je hd2 baš dobar izbor i da ga vredi imati. Ja sam spreman do nekih 450,ali baš da se izujem do kraja...ako ne on onda svakako htc tp2-vidim da ima ponuda za nov, za 420 evra po oglasima i to sada,a do marta će biti još povoljniji.
Iphon 3G, šta znam... i to je cena za polovan a i kakva je garancija za nešto što se kod nas zvanično ne prodaje,mislim nemaš zvaničnog distributer/predstavnika šta već?! Ako ne daj bože nešto crkne,ne radi kako treba-koga ćeš da ganjaš za garanciju? kada sam kod garancije moja best varijanta je neki hd2 iz vip-a,rrc-a ili tako nekog :)

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Мени је то пуно.
А за ајфон гаранцију немам. :| Шта да радим,не могу и јаре и паре. :ohmy:
Nokia 6220 Classic

banman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Čet, 24. Dec 2009. 18:47

Post od banman »

Neću da te dalje ubeđujem ali ako ćemo šta je najbolje u smislu cene/dobijeno onda je hero nekako najlogičniji izbor. Na proleće iphon 3g će biti isto oko 300-350€,mislim 3Gs je izašao,srušio mu cenu koliko je mislio i sad,cena je takva kakva je(sumnjam da le ići znatno ispod 300€ za dobar ili nov komad-daj bože,ali sam skeptičan). HD2 je mislim moguće naći negde u maju za 400€-ako si spreman da daš do 350€ sad,onda je možda mudrije sačekati koji mesec da padnu cene,pokaže se kakav je hd2 zaista u praksi i uostalom nakrckati tih pedesetak € razlike... Čak i da hd2 ostane nedostižan onda mi je nekako bolja varijanta htc tp2 u celoj priči-možda bi i njega mogao uzeti u obzir?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja bih isao na iPhone. Nema toga sto iPhone ne moze da uradi, jeste da se treba malo potruditi oko toga, ali Boze moj, nije nikakva greda. glas za jabuku!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Ајфон је супер! :D
Цена новог никад неће бити 300е,веруј ми! 8)
Сад имам један за 340е црни,толико добро очуван да није ниормално,стар 4 месеца,али нема гаранцију? Колико ми је то исплатљиво?Ови најочуванији,немају гаранцију,мада не знам ко има. :angry:
него једино ме брине та маска ајфона која пуца по некад!
знам неколико њих који се жале на те пукотинице па масци!јел кад би ми се то десило,полудео бих! :ohmy:
Nokia 6220 Classic

banman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Čet, 24. Dec 2009. 18:47

Post od banman »

Godzilla, naravno da je iphone super,samo to oko garancije sam spomenuo više zbog polovnog hd2 sa kakvom takvom garancio nego isto tako polovan iphone,koji je u principu prošvercovan preko grane i bez ikakve garancije,a pare su daleko od "malo keša na gomili"! Pored toga mislim da je hd2 bolji od iphone 3G,ali to je skroz subjektivno:) Osim toga,sve se nadam da će i na nas Bog pogledati pa nam možda i "dođe" zvanično Apple preko nekod opetatera-onda će cena biti daleko ispod 300€ za nov ( što bi rakli-nada umire poslednja:)

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

banman, то су пусти снови! :D
И да дође,неће бити испод а камоли далеко испод 300е.Ипак је то епл! :|
Nokia 6220 Classic

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Cek, kad ti planiras da uzmes tel? Ovde pise za 5 meseci, a dotle, moze i kataklizma da se desi :)
Inace, u Delti ima Iphone 3G da se kupi, na njihovom standu, cena je 79000 dinara. :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Не,не...ја планирам ускоро да узмем,али изгледа да нећу. :D
Најбоље је да задржим н82 до краја школске године! :wink:
Сад имам купце за 180е,јесте ок понуда,али шта сад... Сачекаћу онда око 7 месеци,па да узмем 3гс или хд2!
мислим да је тако најбоље,а не да се залетим сад на 3г!
ваљда чиним добар избор! :unsure: Само ме брину игрице за хд2,чини ми се да нису као код ајфона? :x
Nokia 6220 Classic

banman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Čet, 24. Dec 2009. 18:47

Post od banman »

Ma to je sve šta bi bilo kad bi bilo:) Što se tiče Delte mogli su komotno da opale i 79000€ za iphone 3G-što se mene tiče. Mislim da bi cena daleko bila pristupačnija da ga ima npr preko nekog domaćeg operatera uz paket,da sad dalje ne licitiram da li je 300+/- 50€,svejedno-poenta je da je skup/precenjem samo zato što je egzotika kod nas! Doduše ni "tamo" gde ga ima nije jeftin ako se kupuje free,tj bez ugovorene obaveze! Ja bi eto prvu uzeo 3G ili 3GS uz paket i da te bog vidi:) Još nešto-meni,koliko sam gledao upredne testove na Youtubu između 3G i 3Gs nema neke spektakularne razlike u brzini,dizain je manje više isti u osnovi ne bi mi smetalo da imam 3G niti bi menjao isti za 3GS! Ako uzimaš hd2 a brinu te igrice-možda je onda ipak bolje da se opredeliš za iphone.

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Znaš kako, ja nikada ne bih čekao 5 meseci. Ili još gore 7. Ko zna sta će sve da izadje za to vreme što će da ti zagolica maštu. Ne vredi jer je tržište prevrtljivo. Uzmi ti lepo sad ili heroa ili iPhone i nećeš se pokajati. Ako gledaš nešto treće samo pazi da bude kapacitivni ekran. Možda bi ti iPhone bio najbolji izbor. Ekran, iPod, videoi, net,izgled... nećeš promašiti. Ako si, pak, zainteresovan za android, koji ima mnogo potencijala, onda je hero očigledan izbor.. ;)
iPhone 4.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Velika šteta je što su na HD2 stavili WM6.5 koji je rađen na već zastarelom i glomaznom framework-u. Da je Android u pitanju - to bi bio pun pogodak. Možda će se stvari promeniti kada se pojavi WM7 ali koliko čekati do tada? Što se tiče pogodnosti koje ima Android, još uvek nisu na nivou onoga što pruža Apple, ali će se to - kako stoje stvari - vrlo brzo promeniti i verujem da će Android biti najzastupljenija platforma u budućnosti.

banman, razlika u brzini između 3G i 3GS nije toliko izražena dok su oba telefona prazna, a kad se instalira sve i svašta razlika ume da bude drastična.

Imajte na umu da je za iduću godinu najavljen ogroman broj novih Android telefona što će svakako dovesti do pada cene starih.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Ево,имам фину понуду за 3г. :oops:
Изгледа да ћу сад узети...па зато молим кориснике ајфона 3г конкретноmiodrage, ако можеш да ми усликаш коју фотку и поставиш у намењени одељак! :wink:

Плашим се да ће после да ме копка 3гс. :?
Nokia 6220 Classic

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Nema razloga. Ljudi bi i dan danas kupovali 3G da nije izasao 3GS koji je trik. Naravno, ima svoje prednosti, ali nisu toliko drasticne. Kupi ga, ubaci muziku, filmove, ako imas WiFi domet na konju si ;)
iPhone 4.

banman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Čet, 24. Dec 2009. 18:47

Post od banman »

Miškoni,apsolutno se slažem sa tobom,nema zbora da je 3GS bolji, ali sa mog stanovišta- to da li ću čekati 10-20sec duže da 3G nešto uradi/otvori i sl. u odnosu na 3GS, mi ne predstavlja neki naročit problem, pogotovo kada pomislim na nekih 200€ razlike u ceni; takođe na tel imam instalirano samo ono što mi je neophodno i retko kada držim sve "upaljeno", mms, kamera i ostala poboljšanja mi nisu presudna, tako da po meni nije apriori 3GS, ali bih lagao kada bi reka da ga ne bih, da imam baš toliko para, voleo da imam. Samo je pitanje kada će se pojaviti nešto kao hd2 ali sa androidOS, što bi po meni bilo apsolutno najbolja varijanta, mada će verujem biti dosta skup (iako sam čitao neke najave da neće telefoni sa adroidom biti tako skupi, čak šta više- biće povoljniji od ovih sa "dosadašnjim" OS! mada sumnjam u to :? ), tako da sam ja rešio: "HD2- ako bog da!" :)

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

ја не знам шта ми је чинити! :P
можда сачекати тих пар месеци :o мало више од пар..па продати н82 за неких 120е :| тако да сад у старту губим 60е којих сад могу имати али ће и телефони бити јефтинији!
и онда можда хд2,видим има добрих игрица и за њега,а опет има добру камеру сто ми није пресудно али волим да је имам. :|

до даљњег сам на ватри!можда чекати до пролећа или лета и узети 3гс или хд2?
:smutny:
Nokia 6220 Classic

Odgovori