pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od dimi89 »

Lumia 535 ima defekt and that is a fact :dry: ako prelistas XDA i ostale forume kao i ljude koji su testirali telefone videces da 535 ima problem sa osetljivoscu i uopste radom ekrana.Citao sam dosta o njoj i cuo da je mikrosoft pokusao da nekim updateovima popravi to.Neko kaze da su uspeli neko kaze da je isto kao i pre.

Sa druge strane Idol 2 nema recimo FM radio prijemnik ali ima bolju kameru (8mp naspram 5mp)

Sto se tice samog OS-a android ima vise aplikacija ali je po meni WM bolji zato sto se za dnevno koriscenje (pozivi-poruke- po koja aplikacija) bolje pokazao od androida takodje po meni jedina prednosta android naspram win uredjaje je to sto sa androidom mozes da petljas dosta -rootujes telefon flesujes custom romove a kod win-a toga nema.Procitaj sto smo ti napisali razmisli kakav si korisnik i sta ocekujes od telefona i onda uzmi sta ti vise odgovara.

P.S. ne znam zasto pricate da idol 2 ima bolji ekran od lumie ja koliko mogu da vidim imaju istu rezoluciju i istu velicinu...
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od bandiof »

ako zakljucujete da je kamera bolja samo zato sto ova na alcatelu snima u vecoj rezoluciji onda se opasno varate, br megapixela nista ne znaci, ovaj telefon ima provereno dobru kameru istu onu koja se nalazi u 630, takodje ima i bolju prednju kameru..i sto vise razmisljam sve mise pluseva nalazim kod l535...inace kad sam naveo gore sony e4, takodje ima u vipu i ista je cena kao l535

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od sugarcoated_ass »

Ja sam samo naveo kao razliku koka je meni npr. bitna, ali nisam rekao da je bolja. Alcatel bas i nije poznat po kvalitetnim kamerama. Imao sam 997D, a i video sam kako Idol slika i fotke su ispod proseka, ali upotrebljive. Lumije, pa i L520 pravi veoma dobre fotke za svoj budzet. ;)
Imao sam opciju da uzmem 535 bukvalno isti dan kad sam uzeo 630 (20€ doplate), ali sam odustao jer mi je prevelik uredjaj i zbog 480p.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od miodrage »

Taj famozni defekt koji svi ovde spominju nemaju svi uredjaji. Ugrozen je samo hardware revision 3, i opet ne svaki uredjaj. Krajem decembra sam devojcici kupio 535, hw3, i telefon od pocetka dobro radi. Bilo je nekih nepreciznosti u radu u pocetku, a sada posle 3 updatea, radi odlicno. Svaki put testirano sa Multitouch programima, sve fercera.
Na kraju, to je uredjaj od 100€, i za te pare je fantastican. Da kosta vise, ja bih prvi rekao da se zaobidje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od Apolo »

Nokija/Microsoft su ubili Android u nizem segmentu, bez preterivanja. Lumia 520 je preplavila celu zemlju dok android u tom rangu moze samo da ponudi telefon koji pocne da baguje i koci nakon par meseci upotrebe. Ne znam kakva je stvar sa ekranom na ovom telefonu ali cinjenica je da Android ne moze da ponudi ovakav odnos kvalitet/cena u nizem segmentu, mada ruku na srce jaci su sto se tice flagship telefona.
Festina lente.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od Ledjo »

Miodrageov naslednik [emoji2]

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od Zile995 »

Lepo receno kolega Apolo, skidam kapu.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od 1808 »

Ledjo napisao:Miodrageov naslednik [emoji2]
A ovo je najbolje.....
Apolo napisao:Nokija/Microsoft su ubili Android u nizem segmentu, bez preterivanja.
Još kaže,.... bez preterivanja. :lol: :lol: :lol:

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od Coni »

Nažalost nisu ga ubili [emoji12] mene ipak brine taj ekran... To je osnovna stvar kod smart telefona... Beš jeftinoću ako ne mogu slovo da ubodem.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od rock9855 »

Pa trazi verziju hw 5.0 i resices problem sto se nepreciznosti ekrana tice

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od Apolo »

1808 napisao:Još kaže,.... bez preterivanja. :lol: :lol: :lol:
To nisam ja rekao vec oni koji izvestavaju o mobilnoj telefoniji, sto bi znao da malo citas. A druga stvar je sto licno favorizujem Windows Phone :)
Festina lente.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od Coni »

rock9855 napisao:Pa trazi verziju hw 5.0 i resices problem sto se nepreciznosti ekrana tice
Pa je li to sigurno? Nisam siguran...videćemo.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od miodrage »

Apolo, taj cita samo sto njemu odgovara, a i ono sto ne odgovara prepravi da njemu licno odgovara. Tipicni sofizmi i paralogizmi su njemu svojstven nacin komunikacije. Za to moram da mu skinem kapu da je majstor... Jedino sto to na mene utice koliko i lanjski sneg... jednostavno ja sam nedokazan, i smatram da postoje samo 2 misljenja na celom svetu - moje i pogresno! E pa doticni je isti takav, ako ne i gori od mene, i kad se takva 2 zla nadju na istom mestu.... ne bude dobro :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od 1808 »

Apolo napisao:....To nisam ja rekao vec oni koji izvestavaju o mobilnoj telefoniji, sto bi znao da malo citas.
Ajde onda pokaži gde si to pročitao. Kako to misliš da sistem (WP) koji ukupno pokriva tek 2,5% svetskog tržišta može da ubije u bilo kom segmentu vodeći sistem (Android) koji drži više od 82% tog istog tržišta. Evo, neka ti u tom objašnjavanju pomogne i ovaj nazovi stručnjak koji se nudi (miodrage), pa da se onda svi skupa ovde valjamo od smeha napisanim glupostima. :lol: :lol: :lol:
Apolo napisao: A druga stvar je sto licno favorizujem Windows Phone :)
To se vidi iz aviona, ali to nije razlog da pišeš ovde koješta. :D

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od Apolo »

Festina lente.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od 1808 »

Apolo, i gde si ti čak i u tim naručenim reklamnim tekstovima proćitao ovo što si napisao, evo da te citiram ponovo.....
Apolo napisao:Nokija/Microsoft su ubili Android u nizem segmentu, bez preterivanja.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od Apolo »

A vidi druze, ja sam se uverio u praksi u ovo sto sam napisao jer sam koristio i WP i Bugdroid, a sto se tekstova tice mozes pronaci i sam ako mislis da lazem:)
Festina lente.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od 1808 »

Apolo napisao:....a sto se tekstova tice mozes pronaci i sam ako mislis da lazem:)
Pročitah tekstove koje si linkovao, ali nigde nisam našao ono što si ti napisao. Ajde što si dao linkove nekih tekstova od pre godinu dana koji su zastareli i prepuni dezinformacija, jer ih piše neki WP fun po plaćenoj narudžbini, ali čak ni on nije napisao ono što ti jesi.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od Apolo »

Nadji druge, ne budi bukvalista znam sta sam napisao. Ja stvarno nemam nameru niti razlog da te u nesto ubedjujem, samo iznosim svoje misljenje a tvoja stvar sto sam ti mozda pljunuo po Androidu:) pozz
Festina lente.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: pomoc alcatel idol 2 ili lumia 535

Post od 1808 »

Apolo napisao:Nadji druge, ne budi bukvalista znam sta sam napisao.
Znači nema nigde toga što si napisao (izmislio), pa meni prebacuješ da sam bukvalista. Baš ti je odličan argument, ali je bar dobro da smo i to razjasnili. 8)

Odgovori