P990 VS. N73 (N80)

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

ja mislim da cu ipak sacekati par godina da mu lepo spadne cena i prelezi decije bolesti i tek cu ga onda pazariti :P
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Pavle
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 28. Sep 2004. 04:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Pavle »

Pfff...Ja mislim da nece smeti da predje 800e.

Mada P910 kada je izasao kostao je malo preko 1000e, samo sto mislim da je sad ta cena totalno neprikladna jer vec postoje telefoni koji mogu da se porede sa P990, a kostaju 400-600 eura.
N80

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

Pavle, ne znam tacno gde, u kojoj drzavi, cena mu je 920 evra.... i svuda se krece tako, oko 900! nema sanse da ce kod nas kostati "samo" toliko, bice dosta skuplji...
mozda i gresim, mada ne verujem....
Ex Sir_Oliver

Pavle
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 28. Sep 2004. 04:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Pavle »

Evo ovako...

Danas sam ga video kako izgleda. Iskreno, nisam zadovoljan, ekran je mnogo manji, mislio sam da mi nece smetati, ali kada se spusti flip...Potpuno neocekivano mali prostor za rad. Kazu mi da je to zato jer sam navikao na P910, ali u svakom slucaju prvi utisak je prilicno negativan. Ekran je fakticki identican sa otvorenim/zatvorenim flipom. Kao sto rekoh, znao sam to od ranije da ce biti slucaj, ali sada kada sam video...

Lepo lezi u ruci, dosta je klizav, imam utisak da je "materijal" od kog je pravljen APSOLUTNO isti kao na recimo k500i. Super je to sto je meni potpuno orjentisan na kontrolu sa tastera, i maksimum se sada od aplikacija MOZE izvuci sa zatvorenim flipom, sto je pre bilo skoro nemoguce, ili uz veliku muku...

Kamera je dosta losija nego na N80, ali sa druge strane, pravi bolje slike ako predmet koji slikate nije savrseno miran. N80 dosta kuburi sa pokretnim modelom.

Rekli su mi da ce se uskoro (tri,cetiri meseca) pojaviti aparat bez qwerty-a, i to je ono sto cu verovatno sacekati, ovo sada prosto ne ispunjava moja ocekivanja, i jako sam razocaran prvim kontaktom. Dakle uzimam N73.

Sto se tice cene, ja sam dobio ponudu na oko 750e, tako da cete ga uskoro moci naci JOS jeftinije. Ima ih malo, ali vasi lokalni "dileri" bi trebalo da ih vec imaju.
N80

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

Pavle, ja sam mislio da mu display nije toliko mali... mislim, gledao sam neke fotografije i mislio sam da mu je mozda malo manji display od p910i....
a kakav je to model bez qwerty-a?
Ex Sir_Oliver

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Sir_Oliver, i ja prvi put cujem za model bez qwerty'a :blinky: :wacko: mozda ce to biti bolje resenje ako jeste tacan izvor :disgust:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

nigde nisam ni naleteo na sliku tog p990i bez qwerty tastature, jel nasao neku tu sliku? :D :D 8) 8)

Pavle
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Uto, 28. Sep 2004. 04:20
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Pavle »

Pa nema ga jos, tako sam cuo od ovog momka, da ce se sigurno pojaviti varijanta bez QWERTY-a a citao sam skoro review na mobilnom svetu, cimi se da se cak se i tu pominje.
N80

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Da, spominje se model bez qwerty tastature... to je isto bilo i sa 6630. Prvo je izasao on, pa nekoliko meseci kasnije on sa prednjom kamerom (6680) 8)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

to ce onda verovatno biti model p1000... negde sam naleteo na netu da se prica o ovom modelu, mozda je to taj bez qwerty-a :D
Ex Sir_Oliver

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Sir_Oliver, mozda i izadje.Ja sam cak u mobil mega casopisu procitao da je ovaj urednik saznao od sonyericsson-a da treba da se pojavi p950i sa 2mpx kamerom,wi-fi,bluetooth,mp3,pdf,to ej sigurno p990i,a kaze da ce sonyericsson izbaciti i telefon p1000 koji ce imati 3mpx,wi-fi,gps,i ostale racunarske aplikacije.I pise da ce ti telefoni biti izbaceni u martu 2006 god.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Odgovori