Dilema 6300 i N70

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Ivsa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2007. 20:22
Lokacija: Strošinci, Hrvatska

Dilema 6300 i N70

Post od Ivsa »

Ljudi, imam oko 160 eura a mal se dvo umim dal da uzmem 6300 jer je fensi al mi buraz nudi i n70!? Ajd molim vas da mi pomognete te da mi navedete prednosto jednog i drugog, i sta je tocno smartfon i jel su puno sporiji!? Puno hvala!!!!!!!!!!!!!!!!!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

prvo za šta ti treba fon.ako hoćeš prostinu uzmi 6300 ako hoćeš funkciju uzmi n70.ali pazi ne kažem da 6300 nije funkcionalan
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Spartacus
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2007. 14:15
Lokacija: Pancevo

Post od Spartacus »

Uzmi 6300. Odlican teleefon. Ukoliko hoces telefon sa Symbianom, otvori se sa vise para i uzmi neki novoji model.... N70 je previse spor!
6290

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Spartacus napisao:N70 je previse spor!
Tacno, ali i taj 6300, koga sam hvalio do "nebesa", moram ga namazati fekalijom malkice.
Telefon je mnogo tanak, mnogo krhk i "njezan", tasteri za javljanje i dodatne opcije u meniju su mnogo mali i onaj taster za navigaciju moras da pritiskas sa noktom i to samu ivicu istog, jer mu 90% povrsine zauzima centralni deo(za biranje).
Telefon je idealan za neku "biznis vumn", za ortaka je ipak malo gej...ako ne gej, onda metro

Ivsa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2007. 20:22
Lokacija: Strošinci, Hrvatska

Post od Ivsa »

Ma ljudi, volim da cackam pa mi se tak mal vise svidja n 70 ali mi je mal velik i sav neki mekan kao da ce se raspast :blinky: !! Ima ga frend pa sam imo mal prilike da cackam, ni kamer nije losa al me ekran ubija a kod 6300 je tak dobar!! Ali ipak mislim da je n70 bolji, ajd ak neko ima iskustva s oba modela da javi, i izrazi svoje misljenje!! Ili ak ima neku ideju za neki drugi fon za oko 160 eura, 10 vise manje 8) ?!

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

n70 - malkice zastareo - prevazidjen
6300 - moze ako ce ti ring tone biti ono od destiny child-a,independent woman, ako volis da depiliras noge i, ako ides kod pedikira i manikira i osetis takvo zadovoljstvo da mozes jednog dana da govoris svojim unucima da su to bili najlepsi dani tvog zivota. :oops: :oops:

N70 i kraj

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Ivsa, Pazi prvo razgranici sta ti je bitno izgled ili funkcije.Slazem se daje ekran los ali veruj mi imao sam nokiu e50 i 6280 pre n70 mislim njihovi ekrani su fantazija za n70.Ispocetka je bilo bas nekako bezveze ali brzo se naviknes i ekran ti ne izgleda tako los,jer zaista n70 je odlican telefon i pored tog nedostatka.Nokia 6300 pleni svojim izgledom i zaista je pravi phone za onoga ko ne zeli da se pati sa gabaritima telefona a i funkcije sumu ok,samo da je baterij bolja...
Moja preporuka je N70. :wink:
Nisu mi jasni tvoji komentari cebzab, da je 6300 gej,mislim obrazlozi :?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Ivsa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2007. 20:22
Lokacija: Strošinci, Hrvatska

Post od Ivsa »

Hvala, i meni se sve vise cini da je n70 duplo bolji, jer po ne znam koji put govorim da volim cackat tak dda je veliki plus za n70 ali 6300 me ubija izgledom, skroz je kul a ja trazim fon s kojim mogu bit faca al sam cuo da je i 6233 bolji od 6300, ima bolji zvuk i funkcije pa mi se cini da cu se odlucit za n70!! Osim ako neko ima bolju viziju :wink: , imam 170 eura, moze i 10 eura vise pa ak ima jos neki fon bolji, iako mi se ovo cini kao dobra bonuda, komplet n70 sa svim sto ide uz nju i garancija 2 godine, za 1200 kuna!?!?!?!?!? Thanks, svima!! :lol:

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Wicker Man napisao:
Nisu mi jasni tvoji komentari cebzab, da je 6300 gej,mislim obrazlozi :?
Zbog postojanja vise operatera, koji nude 300.000 tarifa, covek u jednom trenutku skapira da najbolje moze da prodje, ne, ako odabere pravu tarifu, vec, ako odabere prave tarife(najisplativije je da imas telefon za svaku mrezu, jer tako je najjeftinije).
Iz tog razloga nosim uvek barem dva ili tri telefona. Jedan od tih telefona, mora da mi se svidja i kod njega nisu toliko bitne dimenzije. Ali zato za ova druga dva, dimenzije su mi bitne, pogotovu mi je bitno da je telefon tanak, da ne bih morao da nosim neke torbice, fotrole itd.itd., nego da mogu da ih stavim u dzepove.
Kada sam video nokiu 6300, kod caletovog prijatelja prvi put, odusevio sam se. Telefon je izgledao fantasticno, lepi, veliki tasteri (brojevi), super displej i sto je bilo najbitnije od svega, tanak je kao flis papir.
Tu se ja zapalim, sacekam da mu padne malo cena, cisto pro forme.
Nabavim ga i koristim ga narednih npr. desetak dana i smorim se ko' zmaj iz razloga koje sam naveo u prethodnom postu.
Slozicemo se da postoje stvari koje su jednostavno namenjene muskarcima ili zenama. Da li zato sto su proizvedeni sa tom namenom da pogadjaju tu ciljnu grupu ili posle odredjenog perioda provedenog na trzistu zbog svojih osobina pogadjaju musku ili zensku populaciju.
E, sada, jednostavno, meni deluje ovaj telefon, posle nosenja od nedelju ipo dana, da bi bio idealan za neku poslovnu zenu, kojoj karakteristike telefona nisu toliko bitne, nego joj je bitan konzervativno-profesionalni dizajn, u principu zbog imidza koji ona hoce da postigne ili jednostavno prijatnog osecaja, jer misli da joj je taj telefon pomogao da postigne taj poslovni "look".
Ako mislim da je idealna osoba koja bi trebala da koristi taj telefon kvazi poslovna gospodja/djica,ne mogu onda da kazem da je isto tako ili priblizno dobar i za musku populaciju, jer meni tako ne deluje.
Ako bi ga tip nosio(bez uvrede, ako ti slucajno imas 6300 ili bilo ko drugi),meni bi delovalo da je tu dosla do izrazaja njegova "feminin side". Zato kazem da mi je telefon malo gej ili metro.

Obrazlozio :)

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

cebzab, o ukusima ne vredi raspravljati,kao i dizajnu telefona....
Za neke je 6630 i previse ruzan telefon,a za druge je cudo od telefona i lepote...
A po najmanje treba etiketirati neki telefon kao zenski i gaj (dosta bi bilo da si rekao da ti nije lep - ipak tako se ogradjujes da je to tvoje i samo tvoje misljenje)!!!
A sto se tice same 6300,ona je trenutni best seller u svetu (a ne kupuju ga samo devojke,jer one od nokie imaju l`amour kolekciju)!!!
Sto se tice teme,Ivsa, po meni trenutno bolja kupovina je 6300,jer je telefon stvarno ok i noviji je,a verovatno je i nov za 160e (a sto je rekao jos gosp Ford,novo je uvek bolje od polovnog)
D500&E71

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

loki13 napisao:cebzabetiketirati neki telefon kao zenski i gaj
Pa ne moze vala par mojih postova da etiketiraju i formiraju generalno misljenje populacije o jednom telefonu.
Niti sam u bilo kom trenutku rekao da sam u pravu.
Zato sam boldovao meni deluje...itd...itd...da bih naglasio da je to moj(subjektivni stav), koji moze da se razlikuje od ostlih.
Poenta ovih postova je da sa realnim, polu-realnim i nerealnim argumentima priblizimo nase subjektivne stavove vezane za ove telefone decku koji je postavio temu, kako bi mu pomogli da resi dilemu.

Naravno da o ukusima ne treba raspravljati, pogotovu kada se misljenje generalne vecine razlikuje od mog.:P Ali ja pokusavam samo da mu ubacim bubu, da Ivsa pogleda telefon i na taj nacin. I posle toga da odluci sam, da li je to tako(kao sto sam ja video, doziveo ili sta god) ili ne.

Toje cela mudrost. Nista strasno 8) :blinky: 8)

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

cebzab, Ok tvoje mislenje je takvo i ja to postujem ali necu da se slozim.Ja sam bas u jednom postu naveo kako sam video dosta biznismena kako poseduju 6300 i telefon im bas odgovara, bas daje taj biznis look, jeste da je konzervativan ali ne toliko.Hajd' zamisli nekog direktora sa crvenom n76 pa bilo bi bruka :lol: .Ovako telefon je skladnih boja dimenzija a onima koji ga poseduju je valjda samo to i vazno pored osnovnih funkcija.Mislim od svih modela on mi je najmanje gay.Prije bih kao gay telefone naveo ove razne sljastece modele tipa prism i ostale "postojim samo da bih bio lep" phonove.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

Ivsa, smartphone je tip telefona sa operativnim sistemom koji mu omogucava da dodatno nadgradjuje i unapredjuje softverske mogucnosti ,npr.kao sto je windows za kompjutere tako je i u ovom slucaju symbian(n70) za telefone.Prednosti 6300 su sto je brzi u radu zbog fabrickog os-a,zatim bolji ekran i mini usb,dok su na strani n70 symbian,bolji video zapis i 3g podrska a ostalo je manje vise isto
Moja preporuka n70 :wink:
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

Ivsa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Čet, 20. Sep 2007. 20:22
Lokacija: Strošinci, Hrvatska

Post od Ivsa »

Hvala ljudi bas ste mi pomogli, odlucio sam se za n70 i to sam sad naso za 1100 kuna novi, neotpakovan, lik je od tvrtke dobio neki mob tak da ovaj prodaje!! :D :lol: :D :lol:
Vasi komentari su mi puno pomogli i 6300 ipak nije za mene, jer sam ga vidio i nije mi bas nest tak da mislim da sam dobro odlucio, puno hvala i pozdrav!! 8) :) 8)

Odgovori