Nokia telefon do 300 evra

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Nokia telefon do 300 evra

Post od stefgi »

Kao sto se vidi u naslovu hteo bih da postavim diskusiju o telefonu koji je najbolje kupiti za izrecene novce - 300 jura. I naravno zbog cega misli da je to najbolji izbor.

Ako neko ima i predlog a da nije nokija neka predlozi ali samo predlozi da ne bi ovaj thread postao off (naravno i neka kaze osnovne razloge zasto je to best buy). Hvala

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

stefgi, do 300e ima more,tj dva mora telefona...
Moji predlozi bi bili:
n73 me - 3.2mpx,2gb kartica,symbian 9.1
n80 - stariji,ali ubitacan,9.1 symbian,3.2 mpx,wi-fi,slajder (to moze biti + ili -)
e65 - extra izgleda,9.2 symbian,dobra baterija
n91 - hd 4 ili 8 gb,wi-fi,ok kamera,extra izgled
sve u svemu svi su symbiani,sa kamerom i po nekom naprednom funcijom (pre svega wi-fi)
od ostali,ja bih najpre predlozio SE p990 (uiq symbian,ts,qwerty,wi-fi,2 mpx sa af...skoro pa sve moguce)
D500&E71

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

stefgi, sve zavisi sta ti je najbitnije od funkcija ali se slazem sa loki13,
1.ako ces telefon prvenstveno zbog muzike(mada nije jedino sto pruza)-n91 8gb
2.kamera,ekstra ekran,baterija,muzika,prelep monoblok-n73 me
3.najveca rezolucija ekrana,wifi,slajder,multimedijalne mogucnosti-n80
4.dobar ekran,dobra baterija,slajder,wifi+voip-e65
5.ogroman dimenzijski ekran,wifi+voip,izuzetne poslovne mogucnosti,qwerty tastatura-e61
S tim da su n91 8gb i e61 nesto malo skuplji od 300
Imas jos dosta dobrih modela do 300e kao sto su:6120 classic,n70 music,5700 xpress music

nadam se da sam ti pomogao :wink:
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Temu nisam otvorio samo zbog sebe vec da pokusamo da pomognemo ljudima koji zele nesto u ovom cenovnom rangu.
Sto se mene tice posto bih i ja menjao dobar i pouzdan 6233 za nesto novije i bolje onda bi to bili sledeci zahtevi. Obavezno 3g, dobra kamera ne manja od 2 mp, dobar mp3 zbog toga sto nemam plejer, tu je i jako vazna stavka baterija. Nije mi bitan recimo wifi ali mi je bitno da je telefon dovoljno brz. Nisam klinja koji ce da igra igrice od jutra do sutra i ne zna sta izmislja ali bih hteo telefon koji prati trend sto se tice mogucnosti.
Moje trenutne dileme su recimo 6120(previse jeftin-nisam verovao da cu nekad ovo da kazem) ili 6290(zale se ljudi da se guli brzo ) Nisam za N73 jer je vec dosta mator model,nije preterano brz stariji procesor ali daleko od toga da je los(a i svaki drugi covek na ulici ga ima). Mozda n80 ali sam cuo da mu je bas ali bas losa baterija i klimav slider. Nisam se zalepio samo za symbian,tacnije veliki sam protivnik tih telefona zbog svima vec poznatih problema ali kako vreme odmice sve su bolji i stabilniji. Znaci moze i neko ne symbian. Svaki predlog je dobro dosao.

jovan1994
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Čet, 26. Apr 2007. 11:36

Post od jovan1994 »

n80 nema 3.2 nego 3.0 inace moj predlog je n73 me jer ga ja imam i pokazao se jako dobar :D :D :D ima kvalitetnu masku

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

jovan1994, ima 3.14 mpx,ali to se kod svih skracuje na 3.2 mpx (marketing uvek zaokruzuje na veci broj),isu rezoluciju ima i n73 i k800......
stefgi, kod novijih serija n80 slajder nije toliko klimav,npr u rangu 6288 (po meni je to ok)
A jos imas do 300e od nokije 5700,music phone,sa dosta jakim procesorom,ali po meni to je za mladje populacije (i kod njega baterija ostaje problem)
A sto se tice 6120 zar nije bitno i da je jeftin???
Inace odlican telefon...
Ili mozda da sacekas e51?
:lol:
D500&E71

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Pa lepo je to sto je jeftin ali znas ono cemu su nas roditelji ucili "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari". Ne nikako 5700 totalno mi je neozbiljan telefon,bas je za mladju populaciju sto ne znaci da je los ali ne ide meni sa mojim godinama (ranim dvadesetim). Sta mislis loki posto si cesto ovde na forumima izmedju 6120 i 6290 Molio bih te da mi postavis objektivnu paralelu izmedju ova dva modela. A n73 me drzim kao rezervnu mogucnost ali mislim da je vec mator. :uhuh:

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Ovaj e51 na papiru izgleda i vise nego dobro. Jedino sto sam primetio da nema blic ali to mi nije ni najmanji problem jer blic nikad i ne koristim. Pitanje je samo kada ce izaci i kolika ce cena biti posto je prilicno NAPUCAN opcijama.

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

stefgi, sto se tice razlika izmedju 6120 i 6290 osim u tome sto je ovaj prvi monoblok a ovaj na preklop,6120 podrzava HSDPA prenos podataka,zatim ima podrsku A2DP tj. stereo bluetooth,mini usb umesto pop porta kod 6290 ali ima nesto slabiju bateriju od 6290 a prednosti 6290 su stereo zvucnici,nesto veci ekran i infrared.Inace oba telefona koriste zadnju verziju symbiana 9.2 i funkcijski su slicni,mada moja preporuka biti bila 6120
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Ja cekam famozni e51, kapiram da posle mesec-dva na trzistu ce mu biti cena do 300, sigurno.
A kompaktniji telefon, koji je monoblok, a symbian, sa svim hardversko-softverskim mogucnostima koje telefon nudi od strane nokie jos nisam video.

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Realno gledano sto se mene tice ja bluetooth sluske koristiti necu a sto se tice hsdpa sta znam ne verujem ni da cu i to koristiti. Bitna mi je baterija ali ako ona uspe uz izivljavanje da sklopi ceo dan to onda nije problem ali ako radi samo par sati uz stalno drndanje e to je vec problem. Pod drndanje mislim na mp3 posto igrice i ostalo ne igram.
Nseries, zbog cega bi ti izabrao 6120 ali mi nemoj reci samo zbog izgleda? Jos sam cuo i da se brzo gule tasteri i da je to ocigledan primer stednje pri pravljenju modela da bi se postigla ovako niska cena. Inace meni je 6120 prelep ali kao da drzim igracku a ne tel.
Ako neko ima utiske o ova dva modela ili o nekom trecem neka podeli sa nama.

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

cebzab da video sam e 51 ali ne verujem da ce mu cena biti niska zbog toga sto je napucan sa funkcijama a spakovan u malo dopadljivo kuciste jos je i busines klasa a i nokija drzi uvek cenu. On ce par meseci sigurno biti preko 300 evra ako ne i vise. Iskustvo mi ovo govori. Inace ogromna mana koju ne razumem je da taj telefon nema 3g kamericu!?!? Jel moguce!!!

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

stefgi, onda ne znam sta bih ti rekao jer najvise bih pre uzeo 6120 a ne 6290 zato sto ne volim smart telefone na preklop a onda mozda zbog opcije stereo bluetooth i hsdpa
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

stefgi, za e51 predlozena cena od strane fabrike je oko 350e!!!!
E sad to kod nas i nije neki parametar,moze biti i visa,a bogme i manja...
Sto se tice 5700 taman si dovoljno mator za njega (inace i ja sam u ranim 20-tim),jer je ipak to symbian u koji se mladji bas i ne razumeju (5700 je za populaciju od 16-25 god)....
Sto se tice paralele manje vise sve ti je nseries, objasnio,jedino bih dodao da 6290 nije bas najbolje odradjen jer se guli (veliki minus za nokiu)....
Opet za 6120 kazu da se greje i jos par nekih prica....
Ako ces symbian koristiti ozbiljnije,onda je svakako ekran bitna stavka,a tu 6290 ima veliku prednost...(npr za igrice,filmove,mail,word,pdf dokumente....)
A za n73me-to sto je on 9.1 ver s60 i nije neka mana,ipak je n-serija najbitnija serija u nokijinom proizvodnom programu (visa-srednja klasa),a tu itekako n73 ima sta jos da pokaze,tel ima dobru bateriju,odlican ekran,ma ima sve osim wi-fi,cak i famoznu sekundarnu kameru....moja najtoplija preporuka,e da posto je vec neko vreme na trzistu prosle su ga i one decije bolesti (tipa dzojstik,razni bugovi....)
D500&E71

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Mislim da se polako odlucujem za n73me. Ima sve sto je meni bitno. Jedino me brine brzina i bagovanje posto nikad nisam imao symbian i bezao sam od njega ko djavo od krsta.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

dobru si odluku doneo. ne brini za bugove jer je nova verzija fw-a uglavnom zakrpila sve. jos samo da ubace message counter i sve ce biti ok
::luv phonez::

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

stefgi, brzina i bugovanje kod symbiana su losa neminovnost (ali ne toliko cesta)....
N73 i nije toliko spor,sasvim dobro odraduje sve,pa cak i glaeriju relativno brzo otvara...
Za bugovanje resenje je instaliranje i deinstaliranje preko nekih app menadzera koji su i napravljeni zbog toga....,a i instaliranje proverenih aplikacija....
djoxie, dosad nijedan s60 telefon nije fabricki imao sms brojac,ali u tu svrhu imas vise programa (najrasprostranjeniji je SmsCounter)!
D500&E71

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

E da dobro ste me podstetili...meni je taj sms counter i vise nego bitan. I za mms. A i treba mi vreme razgovora. To mi je bitno da znam koliko kradu ovi iz telenora. Kakav je prog i da li valja? Jos jedna bitna stvar...DZOJSTIK-sta mislite o njemu,cujem da se neki zale...
Da li neko zna gde moze da se kupi full N73me a da nije Mobis? Ako je ovo reklamiranje neka me kontaktira neko na pm.

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

stefgi, a sta mislis o n91 8gb?

Treba ti telefon koji je za muziku-bolji neces naci.
Zelis kvalitet izrade-ovaj telefon je METALNI, od toga ne moze mnogo bolje...(mada da ima karbon verzija, uzeo bih je ma koliko da kosta)
Cena- jeste da je skuplji 20e, ali se isplati, a ako ne zelis da das toliko, onda uzmi n91 4gb
Hard disk radi odlicno, meni je jednom ispao sa metar na plocice(bio na polici, punio se i ja zakacim punjac), i nije se ni restartovao ni nista, ja se uplasim za hard i odem u njega, i sve je tu. Ne mogu da kazem da je otporan na udarce, jer to svakako nije, ali zelim da kazem da se ne moras plasiti, jer neka normalna ispadanja lako prezivi.

Sto se tice maske, svi pricaju da se lako guli, sta znam... Meni se nije uopste izgulila, mada ja telefone jako dobro cuvam... Sta reci kada jos uvek ni foliju sa ekrana nisam skinuo...

Sve u svemu, super je telefon, ispunjava tvoje zelje, i ne vidim zasto ga ne bi uzeo. Uz sve to, ima i odlican izgled, na koji svako reaguje :o

Pozdrav...
iPhone + CX300

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

stefgi, pa posto nisam neki ljubitelj symbiana nisam i nesto upucen u novije programe...to ti najbolje da vidis u lepljivoj temi na vrhu....
A sto se tice dzojstika,cini mi se da je u novijim telefonima (serijama) ta greska ispravljena,tj broj zalbi je mnogo manji.....
D500&E71

Odgovori