Pomoc oko kupovine smartphone-a

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Pomoc oko kupovine smartphone-a

Post od nikoola »

Pa da pocnem:

1. Izmenjao sam lom telefona, a danas sam prodao N70. Imao sam N70 3 puta, N73 2 puta ali po par dana, P990i na 2 meseca (prodao jer je bio skup, a trebale mi pare), N80 na kratko, E60... To je sto se tice novijih modela.
2. Hocu iskljucivo smartphone. Nokijin Symbian mi vise nego odgovara, dok bih mogao da isprobam malo WM (imao sa mpx200 na par dana, ali mi se njen WM nije dopao).
3. UIQom na SEu nisam bio zadovoljan (mozda zbog prenaviknutosti na Nokijin Symb), pa nije mi nije dovoljno da uzmem opet P990i. Dzojstik na N73 mi vise nego nervira i ocajan je. A i tastatura nije mnogo bolja. Mimo toga, N73 je odlican.
4. Mozda bih mogao da eksperimentisem sa Qtekom koji je vredan paznje
5. Kamera je bitna ali ne i presudna. Veliki i kvalitetan ekran vise nego potreban. WiFi ne koristim. Dimenzije nisu bitne, ali da ne bude prevelik (ide zima pa moze lako u jaknu i farmerke :)). FM je vise nego pozeljan.
6. Iskljucivo polovnjak, jer smatram da je bacanje para za nove. Sto se tice iznosa... hmmm.... Recimo max 230e, ali nije problem da se izdvoji jos malo preko ako ima neki EXTRA
7. Moje trenutno razmisljanje je ovako, a zelim da cujem vase:
N73 - moze, ali da se naviknem da displej i tastaturu
P990 - moze, ali da se naviknem na UIQ i manjak programa
6120 - nije los, ali nije dovoljno istrazen i otkriven. Ne svidja mi se sto je onako mali i sav sija
E61i - VRH, ali kad bih imao love za njega ili ga nasao po nekoj razumnoj ceni (recimo 260-ak e).
Qtek 9600 - mnogo love
N95 - san :D

8. Svaki savet, sugestija... su VISE nego dobrodosli!!!

Hvala puno!!!

POZzz

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Stekaj se josh pola godine (nekako, kako god umes) i uzmi e61i. To ti je jedino pametno sto mozesh da uradish u tvojoj situaciji.

Naravno, pamenije je da kupish neki normalan telefon i da prestanesh da bacash pare na telefone jer je relativno skup sport, ali necemo sada o tome. Znaci nabavi nesto sto moze da prima/salje poruke i da zove, stekaj se pola godine i uzmi e61i.


Pozz :)
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Hvala, ali od tog posla nema nista.

Mogu da se ustekam ali ne i da cekam :o A jos teze da nosim neki "obican" tel (imam u fiJoci R600 i SL45).

da dodam stvaku.

9. Otpada stekanje, pozajmljivanje, kradja i slicne legalne i nelegalne radnje :P
iPhone 3G[s] 16GB

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Navataj neku bogatu devojcicu, reci da ti je rodjendan sutra i da si oduvek zeleo da dobijes nokiu e61i od osobe koja ne samo da te sexualno uzbudjuje, nego koju postujes kao osobu i kao objekat

Stavka koja brani ovo ne postoji... :P 8) :D :lol:

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Jesi li razmisljao o N80 ? ili oko N91 sa tim da je ipak malo glomazniji telefon...mada pored svega ja bih ti toplo preporucio N73, jer mi je nekako najkompaktniji od svih nokiinih telefona... monoblock 3mpx, symbian,veliki ekran, niije bas mali i slazem se da su tasteri ocaj i dzojstik ali je i to o5 individualno, kako za koga.
Sta znam , zavisi cega bi pre da se odreknes , ako se odrices symbiana, onda nesto poput k800i ili w660i ili razmisli o w810i, znam brdo ljudi koji su prezadovoljni njime, a odnos cena i ono sto pruza telefon je vise nego povoljna...
E61i bi zadovoljio sve potrebe, ali tesko da ces ga naci polovnog po vec pomenutoj ceni od 230 eura

Sta znam na kraju izadjes na neki N73 realno... pzz :roll: :)
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

nikoola, Dugo vremena pratim mobilne telefone i moja preporuka bi bila n73me ili n80ie.Pazi ovako ja imam n73 vise od 2 meseca i dzoistik mi radi fenomenalno,znaci da je stvar u tome kakav si primerak koristio.Znaci bilo koji od ova dva pomenuta da se odlucis uzeces fenomenalan telefon,jer osim toga sto su symbian telefoni imaju od funkcija sve sto je potrebno i za multimediju,odlicne kamere+sto n80 ima wifi.Aj pa javi sta si uzeo,poz :wink:
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

qtek 9000 - nadji ga negde shaniranog, ja sam ga imao novog u paketu 400 evra, ali nisam imao pare, a taj qtek ti je najbolji trenutno ... znaci da bi dobrim searchom moglo da se nadje za 300-350
There is no knowledge that is not power

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

uzmi neki WM5-6 TS PPC da vidis koje su mane prednosti za razliku od navedenih :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Previse para je 9000. Jeste vrh, ali ogromana je.

N80 nikako.

Izgleda ce biti N73 ili P990. E61i je tesko naci a jos teze za 260e.

6120 je OK telefon i nista vise od toga. A i mislim da je glupa kupovina jer je skoro izasao i cena ce da mu pada samo tako (pr. 5500).

Saveti i dalje dobrodosli.
iPhone 3G[s] 16GB

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Pa posto ne mozes da se strpis i cekas onda ti samo mogu predloziti n73,ali opet najbolje resenje je da pokusas nekako skupiti novac i pazariti E61i jer kao sto si i sam rekao phone je VRH.Uostalom sta ti fali da malo sacekas pa onda sa uzitkom kupis telefon koji te u potpunosti zadovoljava nego sada nesto sto ti ne odgovara pa onda opet kroz koji mesec prodaji, menjaj, doplacuj...
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Imenjace,posto sam malopre prodao svoj n-72 imam isti problem,izbor novog telefona.Budzet mi nije veliki pa trenutno gledam e-65.Izgleda da e serija ne podrzava fm radio.Da li ti on odgovara posto mu cena nije velika?
6120 je strasno brz ali je pravljen da bude jeftin i nema neki kvalitet kucista,deluje kao igracka.N-73 je dobar ali ima dzoistik koji deluje suvise nezno a i slab je procesor za takav telefon.
Ispada da od ovolikog izbora ipak nije lako kupiti odgovarajuci pametni telefon.Cini mi se da je mnogo bolji izbor kod telefona sa fabrickim softverom.
LG G2 Black,16GB

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Za te pare mozes uzeti neki od sledecih, zavisno od OS koji ti odgovara:

1. 6290 (symb.)
2. A1200 (Linux)-malo skuplji
3. I600 (WM)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

čekaj da padne cena e90 pa je uzmi polovnu i nećeš imati problema .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

VeNoM, hahahaha

Koliko, bre, da cekam? Do penzije ili? :lol:


Ljudi, pomazite, poceo sam da kriziram sa ovim R600.

Razmisljam da uzmem neki sa Symbom 9.2. Sta mislite mozda o N76 ili tako nesto?

Od P990 sam prakticno odustao, jer mi se 2 puta u 2 dana u 2 ista grada sa 2 iste cene, prodaje ispred nosa. Izgleda mi nije sudjen. :uhuh: :chytry: :disgust:

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

nikoola napisao:VeNoM, hahahaha

Sta mislite mozda o N76 ili tako nesto?
Ok telefoncic, za symbian, dosta kompaktan.
Mana, za koju znam kod njega je to sto oni delovi na kojima je plastika hromirana, niklovana ili samo uradjena da tako izgleda, guli se maltene sama od sebe i to u roku od mesec dva. :smutny:
A i zar ne rece da ti je e61i skup?
Ovo cudo je negde slicne cifre, valjda :unsure:

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

nikoola, tacno je na n76 sa guli farba,medjutim ako ti to ne predstavlja problem mnogo bolja kupovina je 6290,i on ti je 9.2 ali ima bolju bateriju,jedino sto nema je taj fancy look
D500&E71

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Pricao sam danas sa prijateljom koji ima N76 i dovoljno mi je bilo videti njegov telefon star mesec ipo dana i sve mi je bilo jasno. Guli se kao lud, prlja i masti isti tako.
Odustajem.

ps. ne volim preklopne telefone ali eto bzv.

cebzab, jeste, ali nasao sam polovan N76 u odlicnom stanju za 250e.
iPhone 3G[s] 16GB

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

nikoola, pa pogledaj onda 6120,on takodje ima 9.2 symbian,ali losiju kameru (tj ista je kao kod n76,6290-2mpx),dobru bateriju i kosta mnogo manje para-nov!!!A bogme i nije na preklop,vec stari dobri monoblock!
D500&E71

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

nikoola,
A da li slucajno pogledao ovaj telefon:

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1303/Samsung/i600

Samsung i600 sa Windows Mobile 5 (moguc upgrade na verziju 6), Qwerty, 320x240, ...
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

loki13, razmisljao sam i o njemu ali nije to to.
1. Skoro je izasao, sto znaci da ce mu cena brzo padati
2. Mnogi ljudi se zale na razne stvari kod njega
3. Drzao sam ga u ruci i izgleda da nisam navikao na male telefone
4. Pre nego sto sam ga uzeo u ruku imao sam predrasudu (da je vrh i dosta brz). Medjutim... Nista nije brzi od n70 sa kojim sam ga uporedjivao.

tomas.hokenberi, ne dopada mi se nimalo.
iPhone 3G[s] 16GB

Odgovori