doslo vreme za nov telefon: N79 vs N96

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?

Sta kupiti?

N79
17
59%
N96
12
41%
 
Ukupno glasova: 29

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

doslo vreme za nov telefon: N79 vs N96

Post od Lobachewsky »

Nekima je verovatno facijalni nerv odigrao kljucnu ulogu u grcenju misica lica pri samom citanju naslova, ali cujte pricu... a onda ocekujem i neki savet.

Imam SE M600 - qwerty, touch screen, smartphone, tipa biznis telefon. (inace, qwerty je nesto najjace sto jedan telefon moze da ima.)
Medjutim, treba mi neki multimedijalni telefon za zabavu i opustanje, kolji bi se na neki nacin dopunjavao sa ovim 'ozbiljnim'. Ali, posto bih se ja malo isprsio jer telefone kupujem na jednu-dve godine, razmisljam da uzmem neki high-end ultra multimedijalni smartphone.

Sta telefon mora da ima?
- kameru sa autofokusom
- VGA rezolucija videa
- GPS
- 3.5 mm
- wi-fi
- radio
- ziroskop (accelerometer sensor)
(displej sto veci to bolje)
Sta mi ne treba?
- full touch screen- za sada ne, to ostavljam za neku narednu kupovinu (nadam se)
- nabudzeni megapixeli; Dal' je 5 ili 8, ovde je sve jedno.
- Nokia E71- skidam kapu i za funkcije i za dizajn i za izradu; i znam da cu se na kraju dvoumiti izmedju novospoznatog telefona i E71 :) , ali o tome cu da razmisljam kada ostanem sam sa sobom jer vec znam sta biste mi vi preporucili. :)

Sve u svemu- gorenavedene kriterijume zadovoljavaju samo njih 7.
(N95 8GB, N82, N79, N85, N96, innov8, G810)
-N95, N82 i G810, odpadaju u startu;
-innov8, cackao sam ga, nesto mi se ne kupuje, ne volim samsung brend za telefon, ali ako se slucajno resim, onda ga uzimam bez dvoumljenja :)

I sta mi ostaje: N85, N96 ili N79. Medjutim, sta kristalise celu situaciju:

Situacija, vazno!

N79 - 300 evra
N96 - 375 evra


A sada, ako imate neki predlog, kazite...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Miki-LG
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pon, 13. Okt 2008. 01:22
Lokacija: Novi Sad

Post od Miki-LG »

N96 ubedljivo mi se vise svidja bolja kamera WI-FI i brate N96 i bolje zvuci! btw

da sam na tvom mestu ja bi sacekao jos malo i uzeo N95 8 gb!

Resničanin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 23:05
:: Lumia 520
Lokacija: Resnik

Re: doslo vreme za nov telefon: N79 vs N96

Post od Resničanin »

Lobachewsky napisao: Situacija, vazno!

N79 - 300 evra
N96 - 375 evra


A sada, ako imate neki predlog, kazite...
N96 ali da sam na tvom mestu uzeo bih N95 8GB. Druga opcija ti je SE C905i, a treca opcija ti je Samsung Innov8 (videces zasto) ;)
KISS ME I AM 93

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Miki-LG, bolja kamera i wi-fi :lol: .Imaju istu kameru i wi-fi

Ja ti preporučavam N79...mnogo je lepši od N96, ima one promenljive maske, onaj lepši symbian, manji je i jeftiniji...

Kao što uvek kažem...umesto n96 n95 8gb :wink:
Nokia C6

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

N96 s'obzirom po kojoj je ceni a uvek ces ga moci prodati za lepu canju :) n95 8gb se krece nov oko 330-350 eura i svi ga imaju sa n96 ces barem biti malo razlicit.Mada innov8 je odlican,meni se dosta svideo i po meni je lepo uradjen.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

tehno maniac napisao: Ja ti preporučavam N79...mnogo je lepši od N96, ima one promenljive maske, onaj lepši symbian, manji je i jeftiniji...
Kako to mislis lepsi symbian? Zar nije ista verzija?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

zllaja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Ned, 09. Dec 2007. 01:09

Post od zllaja »

Od ova dva ja bi prije uzeo N96,ako ni zbog cega drugog,onda zato sto mi je ljepsi od N79,mada ni sam nije nesto posebno,a sta bi sa N85,gdje se ona izgubi?
Nokia N95 8GB

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Lobachewsky, ma one animacije kada pokrećeš kameru, kada se okreće meni na landscape....nema to na n96, iako je FP2 :roll:
Nokia C6

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Lobachewsky, To se krece u novogodisnju kupovinu? :wink:
Ovako,ako se bas mora da bira izmedju ova dva telefona iz naslova onda glas ide za N79.
Ali,ja bih pre na tvom mestu pazario N95 8GB.Zasto?
Pre svega jeftiniji je,a identican je N96,mnogo je skladniji.Ima sve sto i N96,osim tv, (ali ne verujem da si spreman samo zbog toga da platis telefon skuplje).
N96 je precenjen telefon,a i brate mngo je ruzan. :roll:
Mnogi ce reci,nemoj "N95 8GB svi ga imaju",a ja kazam ti telefon kupujes zbog sebe i da zadovoljis svoje potrebe a ne okoline.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Wicker Man, lijepa primjedba. Od dva iz naslova predlažem N79. Neuporedivo je ljepši, ima simpatičan metalni okvir na prednjoj strani, meni se mnogo sviđa onaj izbočeni dio gdje piše Nokia. Mislim da je jedini iz s&p N-serije koji ima neki šmek, neki karakterističan izgled i nije masna kanta, kako su negdje opisali ovu najnoviju N-seriju. Još ako možeš takav telefon uzeti za tri zelembaća, pa to je super! N96 mi je užasno ružan, debeli N81. Jedina njegova prednost je, čini mi se, veći displej i onolika memorija. Ako ti nije ružan a važna ti je tolika memorija, onda uzimaj njega. Ali telefon zaista nema nikakvu "karakternu osobinu", hoću reći da izgleda potpuno obično, nema nikakvu "peculiarity" (nemam adekvatnu riječ na srpskom, ako neko ima, molim za pomoć). Lično bih radije tih 75€ uložio u memorijsku od 8-16GB i neku finu futrolu. A uz N79 već imaš 4GB karticu, mnogima je i to sasvim dovoljno. Još jedna stvar protiv N96 - slajder je. To je, svi znamo, veliki rizik, još ako ti uvale neki sa buđavim mehanizmom, a i planiraš da nosiš telefon 2 godine, može da počne da te nervira kad se "razgazi". Toliko od mene zasad, ako smislim još nešto, dopisaću. :) Nemoj olako zanemarivati INNOV8, kažu da za muziku razbija. Meni se jako jako sviđa.

Pozdrav! :wink:

P.S. Izmijenio sam štamparske greške. :) :P
Poslednja izmena od Vincent u Sub, 29. Nov 2008. 23:59, izmenjeno 1 put ukupno.
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Isto. Dakle, ili N79, ili INNOV8... cak, oba bi otpisao i uzeo innov8... ni N79 ni N96... Oba su vrhunski ruzni, N96 posebno... Al ako vec mora izmedju ova dva, onda N79... N96 JE RUZAN!!!! i ne znam ni jednu osobu koja je imala pozitivno misljenje o njemu, u bilo kom pogledu.
Nokia E71... Elegant, but deadly

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Al cemu svrha ulagati u n79 tu kolicinu novaca kada imas ovako povoljan n96 koji ces uvek u skorije vreme moci prodati za tu sumu.A besmisleno je uzimati n95 8gb jer je on jeftiniji 20-30 eura i verujem da to nije problem za uzimanje n96 :)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Pa to jeste tačno, madness99, ali on želi da zadrži telefon, ne da ga preprodaje. Hoće telefon koji mu se dosta sviđa da bi ga nosio godinu-dvije. Tako sam ja razumio. Mada, malo bizMisa ne bi bilo loše: kupi N96 po toj cijeni, proda ga za 50€ više i kupi INNOV8 ili N79 i mirna Bosna. :)
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

pa i ako ga bude zadrzao godinu dve opet ce moci vise da izvuce za n96 jer kao sto je sad n95 8gb skuplji od npr n82 ovaj ce biti od n79 i n96 je telefon "vise" klase pa je zato verovatno bolje uradjen.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Pa tobož je i N95 "više klase" pa je urađen k'o najgori raspad! Mada, slažem se da će bolje prodati N96. Ne znam, evo mogao bi nam i sam Lobachewsky nešto novo reći, da ne vrtimo istu priču.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ne planiram da ga kasnije preprodajem, kad odradi svoje pridruzuje se ostalima u holu slavnih. :) :) ...Ili ga poklonim nekom.
N95 8GB, otpada... Uzeo bih neki 'noviji' model. Mozda se i predomislim, ali za sada ne.

Ljudi, doslo je do izmene protokola...
N85 uskace u igru. Sta mislite o tome? Video sam ga uzivo, dizajn je ok.

Sada mi je prioritet sledeci:
1. N85
2. N96
3. N79
4. innov8


Kontam da biste vi samsung stavili na visi stepenik, ali za sada je ovako... Sta mislite o N85 u ovakvoj situaciji. Trenutno mi je najsveziji, pa mi se cini i kao najbolje resenje, ali me zanima kako razmisljaju ljudi "hladne glave".

E da, hvala na savetima do sada. Poz.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

TO vec moze... N85 je lepuskast telefon, vrh ekran, kamera vec dokazana, i nije uopste onoliko glomazan kao N96... :) Dakle, ili innov8 ili N85 :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Glasao sam za N79. :wink: Ja bih se dvoumio izmedju n79 i innov8. (btw. imam istu dilemu) :)

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

moj ti je predlog da uzmes ili n85 ili n79, mada nikako neces pogresiti budes li uzeo i neki od druga dva, svi su ovi telefoni vrh, mnogo dobri, ste je na tebi, jer ti najbolje znas sta ti se najvise svidja...
znaci ako volis slajd mehanizam n85, a ako ne onda n79, a razlog je privlacan dizajn i dobra funkcionalnost, a plus su i najnoviji....

kocapro
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 255
Pridružio se: Čet, 10. Avg 2006. 00:06
Lokacija: Sabac

Post od kocapro »

....Stvarno ne razumem zasto si izbacio iz igre Nokia N 82 ,po kameri moze da mu pridje samo Inovejt,kvalitet izrade vrhunski ,ali pazi vrhunski....Xenon blic o kom ovi svi modeli mogu samo da sanjaju,ekstra stabilan softver ,bez bagova .N 79 je sminka ,veruj mi ima ga moj burazer,kvalitetan je on ali ne kao N 82 i jos nesto veoma kvalitetna masina je i N85 ali mu je losija kamera nego na N 82 ,Iskreno ti kazem pa ti sad razmisli Pozzzzzzzzzz..... :)
Forever !!!

Odgovori