Pomoc: HTC Touch Pro ili Samsung OMNIA

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Pomoc: HTC Touch Pro ili Samsung OMNIA

Post od djoxie »

Ovako, zelim da uzmem jedan od ova dva WM telefona. Znam da je razlika velika zbog qwerty tastature koju ima HTC, a opet OMNIA ima bolju multimediu. Ono sto ja zelim je WM telefon koji najvise odgovara idealu "all-in-one". Sta mislite? Pogotovo bi mi koristili saveti onih koji vec poseduju neki od ova dva talefona.

rayatz
Banned
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 03:26

Post od rayatz »

Touch Pro ... cakcao sam ga , a i znam 3 coveka koji ga imaju i kazu da je fantastican (a i znam jel'te ? :D)
A i jedan veliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiki + je to sto ima tastaturu jer je neuporedivo lakse kucati na hardverskoj nego na virtuelnoj...ko drugo kaze - taj laze xD

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

HTC touch pro :wink:
and justice for all...

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Imao sam prilike da radim i sa jednim modelom i sa drugim modelom,moram da priznam da je jaci utisak ostavila Omnia,neznam,nekako je lepsa i vise se uklapa bas u taj uslov koji si naveo "all-in one",mada Ogrromni plus ide na stranu Touch pro zbog hardverske tastature.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

meni estetika nesto bas i nije bitna, jedino me zanima sta mislite da li je moguce da softverski "nabudzim" htc za gledanje divx i xvid formata? sto se kamere tice, imam utisak da je 3.2 na htc-u sasvim solidna kamera, sve vise mi se cini da ce biti htc...
::luv phonez::

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

djoxie, na svim novijim windows mobile telefonima mozes da gledas divx bez konverzije - istina ja preporucujem Core Player umesto Windows Mobile Player-a na HTC-u.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

djoxie, i moj glas ide za HTC, ili sacekaj jos malo pa uzmi X1! :roll: :wink:

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

McLaren F1, vidis, i ja sam o tome razmisljao, ali odvraca me od X1 to sto npr nema podrsku za flash, a i tastatura je za jedan red veca kod htc, tj brojevi su posebno, gore, kao na kompu. ne znam, imam jos desetak dana da lupam glavom :)
::luv phonez::

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

djoxie, ne znam sta da ti kazem. I meni se ovaj Touch Pro jako dopao, dok nije izasla XPERIA i dok nisam procitao 2 njena fantasticna review-a. Oba telefona su jako slicna, sto naravno nije za cudjenje s obzirom da HTC ima veliku ulogu u pravljenju oba, posebno Touch Pro-a.
Oba telefona imaju prednosti i mane, jedan u odnosu na drugi.
Npr. tastatura kod Touch Pro-a je nekome bolja jer ima taj jedan red vise u odnosu na X1, mada sto se tice ergonomije, tu su oba odlicna. Takodje, tu je i podrska za flash koju i X1 ima, ali ne u celosti, koliko sam ja razumeo (tako da npr. mislim da ne mogu da se gledaju klipovi na You tube-u, ali sam citao da bi to trebalo da bude reseno u skorije vreme), kao i neke fensi sitnice kao sto su magnetna olovcica koju poseduje Touch Pro...
E sad, i X1 takodje ima neke prednosti u odnosu na Touch Pro. Npr. ima veci display, i sto je jos zanimljivije (bolje), iako ima veci display, ima i vecu rezoluciju u odnosu na Touch Pro. Takodje ima jacu bateriju, vise RAM memorije , i stvarno fantastican dizajn sa upotrebom dosta kvalitetnih materijala (posebno metala), tako da telefon deluje jako kvalitetno i vrlo lep za oko (barem sam ja tako citao :) )!
Naravno tu su i neke mane, od kojih mi najvise smeta to sto X1 nema accelerometer, TrackID funkciju, jos uvek nema podrzan full flash, ali ja (licno) bih presao preko toga, ali to sam ipak samo ja! :roll:
Sve u svemu, mislim da za koji god da se odlucis, neces pogresiti!
Ako te interesuje, >>OVDE<< mozes da procitas odlican review X1, sa dosta jako lepih screen shot-ova, objasnjenja...pa ti mozda i to pomogne u odluci! :wink:
Sto se mene tice, na kraju sam se odlucio da uzmem X1, al tek negde krajem proleca-pocetkom leta! :roll: :wink:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

uh, magnetna olovčica je sve samo ne fensi sitnica... to život znači... acc je isto jako bitan... ja bih lično odabrao pro samo zbog prevelike rezolucije ekrana na xp koja je totalno neprilagodjena wm a ja svaki dan čačnem bar nešto od njegovih opcija... mada verovatno to mnogima nije problem...

što se tiče kvaliteta materijala xp je tu neprevazidjena... :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Sto se tice multimedia funkcija, windows je windows bio on na x1, touch pro, ili daxianu x999, ono sto vidis kod omnie je UI i mozes isto to da imas na touch pro, stim da touch pro ima qwerty sto je nezamenljivo, glas za HTC TP

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

QWERTY tastatura je važna stavka, a ja mislim da ne bih lako mogao da se naviknem na virtuelnu tastaturu. Mislim da je bolji HTC, jer iako je displej manji ima strava rezoluciju, a mislim da Omnijina kamera nije puno bolja. Dakle, glas za HTC!
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Slazem se sa stavom clana Vincent, u potpunosti.Znaci HTC. :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Sn1p3r
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 18:59

Post od Sn1p3r »

ja imam HTC Diamond... ne znam kako ga nadje 400e, ja ga dobio za malo preko 300evrica... nije valjda tako skup u Srbiji? omnia jeste definitivno najbolja ali znam kako samsungu spada cijena :smutny:
HTC Touch Diamond, Vertu Ascent Ferrari 1947, LG KC910 Renoir, Nokia e90, SE P990i.

..::Bobby::..
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 15. Jan 2009. 01:58

Post od ..::Bobby::.. »

Definitivno Touch Pro.. A i da je pitanje xperia ili TP,TP...Meni je xperia uzasno ruzna,ja ne znam sta vi vidite na njoj :blinky: :)))

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

dal je lep ili ruzan je totalno diskutabilno, jer meni je simpa tel, al nista posebno... spec su ono sto je bitno...
Sn1p3r, to stoji, al ja ne bih ni menjao omniu kad bih je uzeo, tako da me stvarno briga za opadanje cene :D :D :D
Nokia E71... Elegant, but deadly

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

kapoerista90, ne bi je menjao odmah, ali posle nekog vremena sigurno bi zeleo neki drugi telefon(ja bih tako postupio jer volim da menjam telefone).

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Akki napisao:uh, magnetna olovčica je sve samo ne fensi sitnica... to život znači...
Magnetna olovka je majkaaaaa :lol: :D

Danas sam pazario touch pro i odusevljen sam, mnogo je bolji od tytn II (koji sam imao pre).

Omniju sam koristio samo nekih 10tak minuta ( malo sam je cackao) i mislim da je touch pro bolji ali nisam skroz objektivan jer touch pro posedujem a omniju sam samo malo cackao. 8)
and justice for all...

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

evo da izvadim temu iz naftalina i da kazem da sam uzeo htc tp. jos uvek sam blago pogubljen jer mi je ovo prvi wm telefon ali ucim polako, druzimo se vec neko vreme. prezadovoljan sam, to je sve sto mogu da kazem
::luv phonez::

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

mislim da je i baterija veoooma bitna stavka... ja sam, recimo, imao Diamond i ne bih ga nikada menjao da je mogao da izdrzi makar jedan ceo dan sa baterijom... doduse ne znam koliko drzi na Omniji i TP... 8) 8) 8)

Odgovori