Novi telefon...

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Novi telefon...

Post od Spyker »

Evo imam iPhone vec duze vreme, iskreno, malo sam se pozeleo dobre kamere na telefonu. Ono sto mi je bitno, pa.... Skoro sve mi je bitno :)
Ali recimo da kazemo ovako:

1. kamera, ne sama slika vec isto toliko i video. S tim da je xenon ili led manje vise isto, jel iako je xenon bolji mnogo za sliku, za video je gotovo beskoristan. Takodje, 3,5mm uticnica je ogroman +, kao i zvuk na slusalicama i na zvucnicima. Pozeljno je da bude glasan na oba.
2. (na dalje vec nije bitan redosled, sve mi je ovo manje vise isto znacajno, dakle nema veze da li je 2. 3. 4. itd) naravno, bitan je kvalitet izrade
3. operativni sistem (bitno da nije fabricki, ostali ne bitno(da li je symb. win...))
4. ekran, da je dobar, da je velik
5. wifi je obavezan, mada to sada gotovo svi imaju
6. dobar izgled

Dakle, treba napomenuti da je cena relativno ne bitna, tj utice na izbor, ali manje od ovih faktora gore pomenutih. Takodje, cena za koju bih dobio telefon je dosta niza od ovih na sajtu, recimo xperia je oko 350e, touch HD je oko 500... Telefoni koje sam za sada primetio su innov8, se c905, touch HD, omnia, xperia... Dakle, bilo koji telefon koji ispunjava gore navedene kriterijume je dobrodosao...

Hvala unapred :)
iPhone + CX300

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

ja bih ti preporucio Htc max 4g 8) ako mozes da ga nabavis... :)

u suprotnom omnia ili touch hd...

mislim da ti je win mobile mnogo mocnija platforma od symbiana mada je sve to relativno, zavisi sta ti vise odgovara i koje su ti potrebe...

c905,hm, pa zar on nema fabricki os? :unsure:
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Spyker
Једноставно HTC touch HD :wink:
ilkebgd
c905 нема оперативни систем...
Слобода или смрт

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Spyker, Ah kako je lepo videti starog i iskusnog clana ponovo na forumu,welcome back :wink:
Posto cena nije ogranicavajuci faktor imas zaista sirok izbor i zaista dobru ponudu smart telefona.Ja bih u tvom slucaju gledao omniu ili htc touch HD.
U principu ti koji god telefon da izaberes iz ove visoke klase neces pogresiti i samo nijanse ih razdvajaju i cine razlicitim.Najbolje je da ako mozes se uveris licno u navedene modele, malo ih procackas i "osetis ih pod rukom".Tada ces najpre videti sta je za tebe najbolje.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Spyker, i ja glasam za Touch HD/Omniu ako ti harverska tastatura nije mnogo bitna, ako jeste onda Xperia. ;)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ohoho, ko se to vratio?! Pa đe si, care? Što ima novo? Malo se zasitio iPhoneta, pa se vraćaš među smrtnike. :)
Moj favorit je Innov8. On ispunjava sve kriterijume. Ovi ostali ovako:
Omnia nema 3,5mm ulaz i možda ti se neće dopasti displej poslije iPhoneta. Meni nije;
Touch HD nema 3,5mm ulaz ni blic ma koje vrste;
Xperia ima 3,2Mpx kameru;
C905 je geda-gluperda.
Ostaje, daklem, Innov8 koji ima moćan izgled, fantastičnu kameru, dobar veliki displej, izuzetan kvalitet izrade, WiFi i OS. Drugim riječima, ima sve što tražiš.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Njami
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Sub, 23. Feb 2008. 15:59
Lokacija: Banovo brdo

Post od Njami »

Spyker is back... Šalim se malo, ja bih licno uzeo Innov8. Razloge je naveo Vincent...
Pozdrav :wink:
Linux&Android

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Vincent napisao: Touch HD nema 3,5mm ulaz

Има има ;)
Vincent napisao:C905 je geda-gluperda.

Апсолутно тачно.
Слобода или смрт

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

I ja sam se iznenadio ko se nama vratio :D
Tesko da u muzickom odjeljku, i velicini interfejsa dodatno obogacenog sa multi touch funkcijom nesto moze uspjesno da parira "ajfonu"

Ako su u razmatranju stvari koje su trenutno dostupne, to je Touch HD i xperia, ali da dobrano zazmuris na neke karakteristike kao sto su zvuk, jer im primarna namjena nije muzika.

A druga opcija je da nosis dva fona, iphone, za mjuzu,surf i igre, a neki dobar od 5mpx, i kvalitetnim socivom za fogografiju i video.

Jednostavno problem je sto od iphone-a koji je dobrano revolucionaran po funkcijama, nije doslo nesto sto bi mu posteno pariralo.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Hvala svima na dobrodoslici :D

Ja iskreno mislim da je v8 najbolji ovde, ali nisam siguran jer duze vreme nisam pratio nesto posebno telefone.

Da, c905 je dumb fon, i to je mana kod njega. Bio sam svestan toga i kada sam pisao poruku, ali nijedan fon nije savrsen.

Sto se tice zvuka, svestan sam da je iPhone daleko bolji od svih ovde.

Inace, kefalo, nemam ja samo povoljnu cenu za ta dva modela, vec za sve, njih sam naveo samo kao primer... Recimo v8 bi bio oko 350-400e, za razliku od ovde napisanih 520...

Iskreno, najblizi sam modelu v8, s tim da bih voleo da cujem koja je to konkretna prednost omnie u odnosu na njega, s obzirom da je predlozena par puta...
iPhone + CX300

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Ma HD i da budes miran, u drugom dzepu c905 i eto dosta :)
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

naveo je da su mu i kamera i video bitniji tako da HTC-ovi izpadaju... imao sam Diamond i nisam bio nesto odusevljen kamerom a kamoli videom :uhuh: :uhuh: :uhuh:

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Nije kamera uopste losa na HD-u... Ok, nije savrsena al nije ni na Omniji, posle N82, nijedna nije... Ali odradjuje posao izuzetno dobro ;)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Spyker, Kada bih sebi kupovao telefon izbegavao bih Innov8 najvise zbog toga sto slajd jer jednostavno zelim da smanjim svaki nepotrebni rizik na najmanju mogucu meru.Daleko od toga da je on los telefon ali eto...
kefalo napisao:Jednostavno problem je sto od iphone-a koji je dobrano revolucionaran po funkcijama, nije doslo nesto sto bi mu posteno pariralo.
Cek', moze malo objasnjenje, sta je to tako iphone doneo revolucionarno pa nema ko da mu parira. :?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

..::Bobby::..
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 161
Pridružio se: Čet, 15. Jan 2009. 01:58

Post od ..::Bobby::.. »

Wicker Man, ocigledno da nisi fan iPhonea :) Nisam vise ni ja,i mene je zasitio,pa sam ga menjao za e71 kojim sam bio super zadovoljan,ali ga ukrali,pa sad imam i ja istu dilemu sta kupiti...
Inace,iPhone jeste najrevolucionarniji telefon.jeste ogranicen,jeste previse sminka,ali nijedan telefon nema tako dobar ekran,takav UI,takav boom se napravi kada ga izvadis.coverflow,UI,Touchscreen kakav nijedan aparat nema-SMINKA,ali revolucionaran je i zato se SVI tch telefoni porede sa njim... :wink:

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

luca napisao:naveo je da su mu i kamera i video bitniji tako da HTC-ovi izpadaju... imao sam Diamond i nisam bio nesto odusevljen kamerom a kamoli videom :uhuh: :uhuh: :uhuh:

Uhhhh, to je isto kao da ja kazem da na SE Idou kamera ne valja nicemu, da je telefon njesra.
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

da se razumemo.. ja bih prvi uzeo HD, kod Diamonda mi je bila samo baterija problem ali ako neko kaze da su mu i kamera i video veoma bitne stavke onda se moramo sloziti da ima za te pare mnogo bolja resenja... a realna cena HD-a kod nas je oko 550EUR... :wink: :wink: :wink:

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

..::Bobby::.., Ma nisam ja fan ni jedne marke,ja volim kvalitet a onaj ko ponudi taj kvalitet u tom momentu mi je malo blizi srcu. :)
Vidim i ti pominjes revoluciju a od nje ni traga istina jesu zapoceli i zadali zadatak drugim kompanijama da ih stignu u TS izradi telefona i nista vise,sve ostalo je uradio novac i jak, ali zaista jak, marketing.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Wicker Man napisao: Cek', moze malo objasnjenje, sta je to tako iphone doneo revolucionarno pa nema ko da mu parira. :?
Pa multi touch, i velicina displeja i ekstra mjuza.
A HD je samo te stvari ponovio, uz dodatak OS-a,s tim sto nije bas neki muzicki fon.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Odgovori