desire HD ili iPhone 4

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?

sta izabrati?

Desire HD
13
30%
iPhone 4
8
19%
Desire
6
14%
N8
16
37%
 
Ukupno glasova: 43

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

desire HD ili iPhone 4

Post od Mirko BGD »

pozdrav
posto sam prodao n97 (pre tipa mesec dana), doslo je vreme da uzmem nov mob! Iako vec jako dugo vremena trazim adekvatnu zamenu za n97 nikako da se odlucim :uhuh:
anyway, izbor sam suzio na par modela, pa da vidim sta vi mislite... inace nebih davao nesto mnogo para.... prem da opet ne znam nisam pametan :D vrti mi se u glavi od citanja testova, gledanja klipova... cini mi se da nikad ovoliko dugo nisam birao mob :D :D :D
Inace, skoro sam na Phone Finderu popunio upitnik sa onim stvarima koje su mi bitne, i dobio odgovor da ne postoji telefon sa zadatim kriterijumima :D

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Mirko BGD, ja bih se odlucio za n8. Po meni je on najbolji izbor na trzistu. Jedina mana koju realno mogu da mu nadju jeste OS. Medjutim nekima naprotiv je to jos jedan plus pa sve pada na licni izbor.
Nesto mi nije jasno iz tvog posta. Ti ne bi davao mnogo para a u obzir uzimas trenutno vrh mobilne telefonije kako po funkcionalnosti tako i cenovno.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

jerkann, veruj mi ni ja sam sebi nisam jasan!!!! nebih nikako davao mnogo para, ali opet skab sa na neke modele tipa desire HD tako da bih tu bio spreman da izdvojim vecu sumu novca.... mozda :lol:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Bice ovo vrlo zanimljivo glasanje i rezultat krajnje neizvestan.Desire sam imao prilike da vidim kako to izgleda i malo vise sam iznenadjen njegovom kamerom :shock: a ostalo :ohmy: .N8 bi trebao da bude dobar ali trebao jer seti se kojih si problema imao sa n97 nedaj boze da se to ovde ponovi.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: desire HD ili iPhone 4

Post od Fox »

Mirko BGD napisao: ... inace nebih davao nesto mnogo para...
Pazi kad za malo da ti poverujem... :roll: 8)

S obzirom da su ti jos uvek secanja i "veza" koju si imao sa Symbianom poprilicno sveza,(pozitivna ili negativna to samo ti znas),da sam na tvom mestu preskocio bih N8.
Zasto?Ako bi uzeo N8 dobio bi ustvari nesto slicno 97-ici bez hardwerske tastature,sa boljim i ispeglanijim fw,brzim procesorom (uz dodatak GPU-a),i puno boljom kamerom.
Razlika izmedju vrste ugradjenih ekrana u ta dva modela postoji,da li je i presudna - nekom DA,nekom NE.
Ono sto bi moglo i moralo da ide u korist ovog modela je trajanje baterije koje je verovatno najduze od navedenih modela.
Ako ti je kamera bitna na telefonu,onda od ovih ponudjenih bih uzeo N8.

Od ostala 3 navedena modela,Desire je vec dokazan model,koji sem baterije koja uglavnom traje oko 24h (cesto i duze upotrebom nekog kuvanog ROM-a ili igranjem sa clock-om procesora),nema neke bitnije mane,i sto je naj,kao sto sam vec napisao,pruza ti mogucnosti koriscenja kuvanih ROM-ova.

Iphone 4?
Sve price o tom modelu su toliko puta ispricane ,sto u temi o tom modelu,sto u skoro svakoj drugoj temi ovde na forumu.
Biti ili ne biti pitanje je sad...

Desire HD - model koji je ustvari update-ovani HD2 sto se tice hardwera,uz prilog - Android.Cinjenica da taj model ima veci ekran od Desire-a,kao i pozamasne dimenzije samog uredjaja koje su posledica tolike dijagonale ekrana mogu nekog oterati ka nekom drugom modelu.
Ovako na papiru aparat deluje mocno,kako ce se ponasati u svakodnevnoj upotrebi - to niko ne moze sa sigunoscu da ti tvrdi,mada imajuci u vidu kako je prosao i prolazi Desire,pa i HD2,sva je prilika da je u pitanju model koji ce imati odlicnu prodju.

Inace,jesi li u potpunosti resio da uzimas telefon bez hardwerske tastature?!
Poslednja izmena od Fox u Ned, 14. Nov 2010. 22:02, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

off.Fox, svaka cast neznam dali si primetio ali napisao si jubilarnu 1000 poruku. 8) 8) 8)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Fox, pogledaj malo temu o N8 pa mi onda kazi da je ona naslednik 97-ce.
Osim procesora i kamere ima jos mnogo bitnih stavki i stvari koje drugi telefoni na trzistu ne poseduju.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Mirko BGD, ja bih ti preporucila Desire..:-) Najbolje se uklapa u ono sto bi zeleo da dobijes od telefona a i najpovoljniji je za kupovinu, ako imas srece..:-) N8 bih svakako preskocila..:-) Bez obzira koliko sam ja ipak nasla zadovoljstvo u N97ici (uz dosta truda oko njenog sistema) ne bih se upustala u novi Symbian pored dostupnog Androida u Desireu..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

pa pazi, ja bih ipak voleo da uzmem mob sa hardverskom tastaturom, ali mi se ni jedan ne uklapa u pricu :(
sa n97 kad sve sumiram, sam bio srednje zadovoljan, bugovit softver, i jako mala interna memorija su doprinosille cestom restartovanju i gusenja moba! symb mi ne smeta, prem da zadnjih par dana korisitm android i ODUSEVLJEN sam njime!
kamera mi nije presudna, odlican posao mi zavrsava i ona n70, pravi korektne slike koje izgleda sasvim ok :) znaci po meni nema potrebe za 5-8-12mpx.
sto se tice velicine ni ona mi nije presudna! znaci komotno bih mogao da nosim i onaj HTC od 5-6" advantage...
inace, evo po Phone Finderu koji modeli jedino odg, mojim potrebama:

link

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mirko BGD,upravo zbog onoga sto sam imao prilike da citam ranije iz tvojih postova,a sustinu toga je napisala Ninolina u svom postu,sam ti i predlozio da prekocis N8.
A Desire Z?

jerkann,ne sumnjam da je Mirko BGD dosta dobro upucen u te "bitne stavke" koje N8 ima a ostali nemaju.
Budi siguran da mi nije potrebno da o5 citam postove u temi o N8-ici. :wink:
Ako nisi primetio,dosta video klipova,testova sam i sam postovao u temi o N8,imao sam i priliku cak da se dobrano i poigram sa N8 pre par dana.

Inace,licno poznajem Symbian veoma dobro,i kao O.S. mi je sasvim ok,ne sumnjam da ce S^3 biti bolji od prethodnika,ali nekad dodje vreme da se proba nesto novo... ;)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Galaxy S би био идеалан ако мене питаш, сад и Desire и N8 су сјајан избор, све је ствар афинитета...
Слобода или смрт

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Galaxy S mi se nesto ne svidja :( nznm zasto, jednostavno imam neku averziju prema samsungu i mislim da za njega ima mnogo manje romova i sl. nego za desire recimo :)

da desire Z isto ne zvuci lose, ali citao sa neke testove ljudi kazu daj e slajd odradjen KATASTROFALNO! kod desire Z mi ne odg cena! kosta 550e sto je za nekih 200e skuplje od desire-a a ja nesto ne verujem da ta tastura vredi te razlike :)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Само ћу благо да се насмејем и кажем ти да испробаш Galaxy S. :)
Ромова има мање али то не значи да нису довољно добри.
Ако већ дајеш доста новца за моб, он треба да буде макар мало бољи од конкуренције и да поседује нешто специјално а то је у овом случају опција "AllShare". Само једна реч - перверзно :)
Слобода или смрт

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: desire HD ili iPhone 4

Post od Vlada Zem »

Mirko BGD napisao:Inace, skoro sam na Phone Finderu popunio upitnik sa onim stvarima koje su mi bitne, i dobio odgovor da ne postoji telefon sa zadatim kriterijumima :D
Sve si rekao :lol: Savršen mob (i dalje) ne postoji, a pošto i sam "tragam" za novim mobom glasam za Desire HD. Teško je biti pametan ali ovako nekako i ja razmišljam (tj.verujem :roll: ), cit:
"What the HTC brings together however is the best amalgamation of everything..."
izvor - PhoneArena review conclusion
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Vlada Zem, desire HD je izuzetan uredjaj, medjutim, da li vredi toliko para??? na belo 70000-80000 na crno mozda oko 60000

Inace, mislim da savrsen mob nikad nece napraviti :( ko zna ako dobijem na lotou zapocecu proizvodnju mobilnih telefona :D

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ako dobiješ na Lotou (što ti želim :)) možeš eventualno, možda... započeti proizvodnju mikrofona za mobilne :P :wink:
Kakve veze imaju pare, što si onda uopšte stavio Desire HD kao opciju? Ja čekam da se pojavi pa ću (od zavisnosti koliko imam u trenutku "slobodnih" para) čekati neki "pad", mesec - 2 - 3...
Da me ne shvatite pogrešno i bahato, to oko novca za neki "gadget"... - jel'iPhone4 "skup" ili "jeftin"? A? (ili bilo koji Apple proizvod...)
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Po meni šta god da uzmeš od prva tri nećeš pogrešiti, ja sam čekao desire hd ali mislim da je preskup za ono što nudi. A za ove što su glasali za n8 pored ovih telefona predlažem da pogledaju ovaj video klip (ima još par delova), i ovo je sa stock 2.1, 2.2 sa lagfixom je bar dva puta brži.

http://www.youtube.com/watch?v=mG4h0EehGvk
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Uzmi iPhone4 i pridruzi se stadu Steve-a Jobsa. Postani iFanBoy i videces da uopste nije losh osecaj :P Muahahhahaha
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Glasao sam za desire HD.
Koristim HD2 i zadovoljan sam telefonom a narocito ekranom a koristio sam (na kratko) "obican" desire i odusevljen sam njime tj. androdiom (malo mi je bolji od WM) i zato kombinacija ova dva telefona mislim da bi bila pun pogodak.
Iphone4 niti bilo koji drugi iphone nisam koristio ni N8 a simbijan sam prestao da koristim pre 2 godine tako da njih nisam uzimao u obzir. Ne mogu da pricam i da poredim nesto o cemu i ne znam dobro.
Tako da bi ti neko bas mogao uporediti sva 4 modela morao bi i da ih je koristio (sto sumljam da ima takvog na ovom forumu).
Kako god na slatkim si mukama :wink:
and justice for all...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Dream Weaver, naravno da ima, samo cekamo da se javi madness99. Ja ne znam da li postoji model mobilnog telefona, koji taj covek nije probao, a od ovih "cuvenijih" sigurno ne postoji :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori