n900 vs desire vs hd2

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

n900 vs desire vs hd2

Post od markosvaba »

Sta odabrati od ovih telefona, zagrejan sam za n900 ali me brine njegov OS i software za navigaciju. Kada se ubaci u n900 android(kako bi radio, jel ima neko neka sira iskustva)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Hm, interesntna trilema, od svih nabrojanih ja lično bih uzeo HD2, telefon mi je jednostavno lep, elegantan, dosta lepši od Desire-a, ima fantastičan ekran od 4.3 inča, izrađen je od kvalitetnih materijala, iako ima WM 6.5, može da se stavi androd.Desire je proglašen najboljim telefonom 2010, o njemu je sve već rečeno, provereno dobar model.N900, iako jako dopadljivog futurističkog izgleda, ima jednu "boljku" a to je OS-a, maemo jednostavno nije razvijan i nokia je stala gde je stala.Mislim da za maemo ne postoji softwer za navigaciju, neka me neko ispravi ako grešim.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

definitivno hd2 jer je dosta bolji od n900 prvo ekran je kapacitivni veci, lepsi je telefon, imas par operativnih koje mozes da biras na njemu. n900 mi je nekako bezvezan i os koji ima isto nista posebno

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

HD2 ili Desire pošto vidim da si spomenuo android, n900 android port nije ni približno onom na hd2 pošto tamo radi kao na bilo kom drugom android telefonu, hardverski potpuno identični telefoni, zavisi od veličine šta ti odgovara. Verovatno će HD2 pre dobiti port maema nego n900 androida koji će raditi savršeno.
Poslednja izmena od telep u Sre, 09. Mar 2011. 22:18, izmenjeno 1 put ukupno.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Bezi od Nokije koliko te noge nose. Uzmi lepo Desire i Bog da te vidi. Ni HD2 nije los izbor, ali moj primarni bi bio Desire.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ja bih od ta tri uze HD2 jer na njemu mozes da imas i WM 6.5 i W7 i Andorid sto je ipak bolje od druga dva telefona i po meni veci ekran je prednost.

N900 sam na kratko koristio, zanimljiv mi je ali ima rezistivni ekran i mislim da je malo zastareo uredjaj (svidelo mi se sto ima IC port).

Sto se tice HD2 i dizajera, oba sam imao u isto vreme. Meni je bolji HD2. Ekran od HD2 je bolji u odnosu na dizajera (velicina je bitna :lol: ) dok dizajer lepse lezi u ruci 8)
and justice for all...

Pimpdude
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Uto, 09. Feb 2010. 00:08
Lokacija: Padina-Novi sad

Post od Pimpdude »

Vidim da je malkice zastala tema,ali hteo bih da dam i moje misljenje :) Od N900 samo bezi,s time nista pametno neces postici :D A sto se tice HD2 ili Desire,ako hoces Androida,bolje uzmi Desire. Video sam dosta snimaka na you tubu kako radi Android na HD2...Prilicno tromo... :shock:

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Dream Weaver, slazem se sa tobom u potpunosti...
Pimpdude, to nije istina. :lol: ozbiljno, android tece po HD2 kao na bilo kom drugom androidu, zato je on verovatno moja sledeca kupovina... Kad mu jos malo padne cena... :D fantastican telefon!
Samo nek se rolaju....sarme.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Pimpdude, Imao sam HD2 i naravno android na njemu (prominio sam vise ROM-ova) i desavalo mi se da brze odreaguje nego DHD sa fabrickim ROM-om .
and justice for all...

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Nije sto sam malo pristrasan ali HD2 svakako,cim otvoris internet stranicu shvatices that ,,Size mathers''. :) :)
Nokia Lumia 1520

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ma ne samo to... covece to je ja mislim jedina masina na kojoj mozes da furas, i WinMo i Android i WP7 !!! [za poslednje nisam siguran...al sam nacuo negde...] Ekran i performanse necu ni da pominjem jer je opste poznato, a i svi znamo da je kolicina mhz i RAM memorije koja je jednaka mom kompu [ne bukvalno] vise nego dovoljna za takvu napravu. end of story. ovi novi modeli sa 2Ghz i 2 ili vise jezgara procsora su realno zesca predr*ancija!

Ja ne znam, sve vise i vise me privlaci ovaj model, a skoro sam uzimao novi fon... ali covece po kojoj ceni se prodaje (polovna doduse) ovakva masina!! :o

Love HD2. :oops:
Samo nek se rolaju....sarme.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Najkompetentniji za ovu temu je Dream Weaver, jer je imao sva 3.Ne bih ponavljao ono u cemu se vecina slaze + N900 prevazidjen, Desire odlican ako ne volis prevelike telefone, a HD2........ pa recimo da telefon posle nekoliko meseci ume da mi dosadi i da onda posto se nema love za stalne zamene a budzenje ume da bude zamorno sasumnjivim rezultatima pa onda prelazim na mod - telefoniranje+SMS. E pa recimo da na HD2 menjam ROM na medeljnom nivou (u proseku), i da radi najnormalnije kao i da trenutno za primarni telefon vise nema sanse da zamislim bilo sta manje od 4.3", iako aktivno razmisljam o iP4 ali samo uz HD2.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

gargamel4, potpuno se slazem s tobom, ali potpuno....i ja sam jedva docek`o da kupim hd2 i sve je bilo ok prvih mesec,dva....onda ume da dosadi bas dosta pa sam stavljao Windows 7, RAZNE Android romove, skoro sve sam ih probao :shock: ali i to nije to, jer sto kazes jednom nedeljno obavezno menjas rom i samim tim ne mozes da imas tel koji ces dugo budziti i ubacivati razne applikacije,igrice programe jer zamisli da svake nedelje ubacujes iste stvari u telefon :o e zato sam se ja od juce vratio na fabrickom Win6.5 i koristim ga za poruke i pozive :lol:
Sada samo razmisljam o kupovini iPhone4....pozz

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

markosvaba, ako hoces da ti telefon miluje ruku (sto bi miskoni rekao :wink: ) uzmi dizajera ali ako ti je velicina bitna uzmi HD2 (plus sto moze da bude i wm telefon i android i wm7).
Bilo koji od ova dva da uzmes mislim da neces pogresiti :wink:
and justice for all...

ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Post od ione »

Svaki telefon gubi "VAU" efekat posle odredjenog vremena koriscenja i isprobanih svih mogucnosti istog.
HD2 je fantastican i dokazan(proveren od strane korisnika u radu) uredjaj jer pored odlicnog hardvera(a nije najnovija gen.) poseduje i izvrsnu kustomizaciju softvera(WM6.5,Android,7,gde to jos ima :) ) ... Sve ovo je dovoljno da vam HD2 duze zadrzi paznju i produzi vreme "igranja" sa njim.
Sta promeniti kod drugih telefona kada se "izgustiraju" ???
HD2 nema krekovanje,sertifikate,iTunes...
Tako da..N900 u startu gubi trku,Desire je ok a HD2 je pobednik 8)

markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

A x10 xperia? sta mislite o njoj, jos se razmisljam sta da uzemem :(

Desire je poskupeo, HD2 mi je prevelik. Jurim nesto polovno da uzmem, vase misljenje oko polovnih telefona tog tipa?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ma nije ni ona losa, ali cini mi se za klasu niza od HD2 i Dizajera... moj glas i dalje ide za HD2 ! :wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

za klacu niza od hd2 a i po velicini je isti kao hd2-velicina ekrana je 4" dok je kod hd2 4.3 ali je telefon iste velicine kao hd2 samo malo uzi.....tako da ako ti je hd2 prevelik kao sto si reko, i x10 ti je tu sa velicinom.....a i android na hd2 radi skoro duplo bolje nego na x10, mnogo je bagovit x10 i sve nekako otezano radi na njemu, ali jeste prelep telefon,pogovotu x10 bele boje uffffff :roll:
SGS2, iPhone 4 32GB

markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

Odluka pala na desire, polovan cu kupiti, na sta sve obratiti paznju? Jel ima nekih mana itd? Posto nisam imao bas priliek da ga cackam, pa zato pitam!

markosvaba
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Uto, 26. Jun 2007. 18:33

Post od markosvaba »

Uzeo sam HTC desire bele boje na kraju






:oops:

Odgovori