Kupiti iPhone4 ili sacekati 5-icu?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Majchek
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 14:19
Lokacija: Novi Sad

Kupiti iPhone4 ili sacekati 5-icu?

Post od Majchek »

Kupila bih iPhone 4,mnogo sam citala o njemu i telefon je zaista sve sto mi treba...ali cujem da uskoro treba da izadje iPhone 5.. :ohmy: :? Da li da cekam 5-icu ili da u svoj dzep smestim 4-ku ? Sta mislite ? :? :|
Samsung i900 Omnia

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Ja bih na tvom mestu svakako sacekao peticu da vidim sta donosi novo i da li je razlika vredna razliku u ceni, pa ako ti se ne svidi, 4-ka ce svakako da pojeftini dosta kad izadje petica pa je to jos jedan +
:wink:
Samo nek se rolaju....sarme.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Generalno i ja sam bio u ovoj dilemi (mada verovatno neću ni uzeti iPhone). Ako imaš para 800+ eura čekaj novi iPhone, ako si tu negde na 450-500 eura onda uzmi simfree četvorku, pošto će tek sledeće godine kod nas biti cena kakva bi trebala da bude od prvog dana (osim ako nekim čudom operateri ne dobiju iPhone).
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Operateri nasi vajni sigurno nece dobiti iPhone tako da se na tu mogucnost ni u najludjim snovima ne treba oslanjati, to je meni jos u domenu naucne fantastike. Otprilike, veca je sansa da Crvena Zvezda ili Partizan osvoje Ligu Evrope...
Majchek, iPhone 5 po svim najavama izlazi u oktobru, to je za nekih 2 meseca. Neka ti bude dostupan tek u novembru, to je za 3 meseca. Osim ako ti bas gori pod nogama, i jako te svrbe pare u dzepu, kupi iPhone4, ali ja bih svakako sacekao iPhone5, i onda tek doneo odluku kad se vidi koja je cena. Ne obaziri se na to 800-900-1000€, i sulude cene kod nas, nego pogledaj cene u okruzenju, pa vidi da li ti se isplati. U principu, skoro da mozes i da zaradis tako sto odes, kupis 3 telefona, 2 prodas ovde po nesto vecoj ceni, i isplatis sebi put (do Beca recimo).
Usput, realno je za ocekivati da ce i cene iPhone4 da padnu cim izadje naslednik. Nece biti neki veliki pad u ceni, ali ni 50€ nije za baciti. I za kraj moj savet - daj malo vise, i kupi SIMFree model, i sebe postedi svih oblika patnje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Osim što će, kao što kolege rekoše, čekanje biti malo duže, pitanje je i kako ga nabavljaš. Svakako treba sačekati da se cena stabilizuje, odradi Jailbreak (ako bude moguće, a bez njega ti ovaj telefon i ne treba), ispegla prva, druga i možda i treća verzija softvera, tj. update...... i eto nama Nove Godine.
Ja sam uvek zbog cene, a po cenu performansi, išao na 6 meseci do godinu dana star aparat i nikad se nisam (mnogo :D ) zeznuo. Moj stav koji ne mora da ima veze sa realnošću je da 5ica osim minimalno (ako uopšte) različitog dizajna i jurenja performansi Galaxy IIjke, ne donosi bogznašta novo a i iP4 će dobiti update na iOS5 (i ne sumanjam da će ga bolje terati nego 3G ili 3GS iOS4)........ Ja bih išao na stariji (SimFree) model sada :wink:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Malone
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 372
Pridružio se: Pon, 07. Avg 2006. 10:32

Post od Malone »

Ma ko jos uzima iphone pored galaxy II. Iphone je za pozere, galaxy II je za pravog korisnika kome telefon ne treba samo da ga izvadi na astal u kaficu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E sto volim ovakve komentare... iPhone5 ce recimo za dorucak da pojede SGSII, i to je prema svim testovima tako... iP5 i iOS5 zajedno cine kombinaciju koja je trenutno skoro 2x brza.
Recent benchmarks have revealed that the iPad 2′s A5 chip is a fraction under twice as fast in the graphics-centric GLBenchmark 2.1 as the Galaxy S II’s 1.2GHz Exynos processor
Cisto da ne pricam napamet. Ako nekoga zanima ceo clanak - http://www.redmondpie.com/alleged-iphon ... off-photo/
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

miodrage, lepo zaista, ali ipak treba sacekati retail model pa izvrsiti poredjenje... 8)

Ja bih cak razmislio i o iP5, kad budem menjao Desire, pod uslovom da ekran bude veci i da se ne pretera sa cenom... :dry:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ekran NECE biti veci, a sto se cene tice, to je relativan pojam. Nekome je 200€ preterivanje, neko drugi ni 2200 ne oseti. Konkretno, znam za jedan slucaj, kum mi je bio na nekoj proslavi, kada su se 2 lika u kafani posvadjala koji ce od njih da plati ceh koji je iznosio 830€ (?!?!?!?!)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Taman sam se ponadao da ce I5 imati bar veci ekran pa da ga uzmem u razmatranje za sledeci telefon ali ako tako bude definitivno otpada.No,sacekajmo zvanicno.
Ima li negde informacija o specifikaciji telefona?
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ja bih sacekao malo ako ti nije frka, da izadje petica, jer ako nista drugo, bar ce cetvorka biti malo jeftinija :) A kad vidis sta Ip5 nudi, onda odluci sta ti je lepse :)
miodrage, Ja se ne bih uzdao u ove clanke, jer koliko samo puta sam procitao ovakve stvari, ne samo za iphone, i ispostavilo se pogresno. Drugo, moze on da radi i na 123GHz, ali ako se pregreva kao sto pricaju, dzabe mu. :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

...i ako bude ekran veci, a nece po svemu sudeci, imace maximalno 3,7inca sto je odavno vec standard kod htc-a... :wink: :wink: :wink:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ajde da prvo malo još nagađamo. Nevezano za bilo šta što se može pročitati na netu, mislim da je urađen minimalni fejslifting i to zbog, iako sjajnog dizajna 4rke, staklo se relativno lako lomi a popravka nije jeftina. Od dodavanja onoga što već nije do sad implementirano to mogu biti: NFC, HDMI, DLNA i 4G & stuff. Hardverski juri sadašnje high-end telefone tipa SGS2 (i možda ga malo šiša) i to je to. Ali to su sitnice, ništa revolucionarno. Uglavnom svi jure unapređivanje procesora i daju krila gaming programerima..... & the hype (as usual).
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

lesa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Uto, 04. Okt 2011. 10:28

Post od lesa »

Obzirom da za Apple mi kao drzava ne postojimo,ja bih se u svakom slucaju odlucio za model drugog proizvodjaca.Ima toliko odlicnih telefona,da se vrlo lako mozete odluciti za neki odgovarajuci model.Apple neka svoje telefone prodaje crnogorcima(sto vec i radi),oni su vece trziste nego Srbija :wink:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

evo danas je predstavljen novi Iphone 4s pa sad mozes detljnije da razmislis! hahahahha kakva masina :blinky:
http://www.blic.rs/IT/280973/Vestacka-i ... iPhoneu-4S

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

lesa, te nacionalističke parole, zajedno sa akcijom "kupujmo domaće" ostavi za neki drugi forum.

Majchek, kao što posle današnje konferencije možeš da zaključiš, 4S ne donosi ništa revolucionarno, 5ica ili 6ica ili kako ga već budu nazvali će verovatno tek u junu, a sada 4ci može nešto minimalno da padne cena. Ako uzimaš zaključan gledaj da bude maximalno na 4.3.3. jer je pitanje da li će Gevey raditi na svežijem softveru a downgrade ne postoji.
I javi šta je bilo, jesi uzela ili odustala od Apple-a :)
Poslednja izmena od gargamel4 u Uto, 04. Okt 2011. 23:05, izmenjeno 1 put ukupno.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Nece skoro petica, nemoj da cekas :D
Al ste ovde nakitili nov model, a on sto neko rece "hladan tus" :oops:

lesa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 56
Pridružio se: Uto, 04. Okt 2011. 10:28

Post od lesa »

@gargamel4-izvinjavam se,ako ste u cinjenici da se Apple ne prodaje u Srbiji pronasli nacionalisticku parolu.Poredio sam trziste od 7 miliona i od 700.000 stanovnika.Sto se tice akcije ''kupujmo domace'',nisam bio upoznat da su Nokia,Htc,Motorola itd. domaci proizvodi.Jos jednom se izvinjavam,ako sam nekoga uvredio,ali i dalje ne vidim u svom postu nacionalizam,pisao sam samo o cinjenicama.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Nema potrebe za isticanjem toga kolika je i kakva je pomenuta država, a Apple-ova politika ne zavisi od nacije i veličine tržišta nego od dogovora sa operaterom i podeli profita, koga naši očigledno ne smatraju dovoljnim. I nema potrebe da joj preporučuješ drugu firmu ako se odlučila za ovu. Ima još odličnih firmi i modela ali iOS je svet za sebe sa svim svojim vrlinama i manama.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Rekoh ja da ce da postane gori fanboy od mene;) Elem, sada kada znamo na cemu smo sa 4s, mislim da je najpametnije kupiti simfree i4, i glava da te ne boli. Kao sto gargamel4 rece, najbolje sa softverom do 4.3.3. Mislim da je cena do 450€ za nov simfree model ok, sve drugo je pljacka. I pazi da ti ne podvale. Ako nisi sigurna, povedi sa sobom nekog ko zna!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori