Lumia 920 vs Ativ S

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
dexter_bl
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 10:39
:: Nokia E7

Lumia 920 vs Ativ S

Post od dexter_bl »

Pozdrav svima,nakon duuuuge pauze,zllaja se vratio,ovaj put pod novim nickom :)
U periodu dok me nije bilo prosao sam dosta toga od simbiana,preko bade i wp7 pa do famoznog androida :D da bih se pre par mjeseci vratio na simbian i nokiu E7 (znam da je cudan izbor,ali taj mi telefon u potpunosti odradjuje sav posao). Brojni testovi uredjaja i komentari su me zainteresovali za wp8 pa sam razmisljao da i njih malo isprobam (napokon telefoni ponovo dolaze u zizu mog interesovanja :) ). Listajuci oglase izbor se sveo na 2 modela: Lumia 920 i Ativ S koje mogu nabaviti po manje-vise istoj cijeni pa me zanima sta bi vi prije uzeli?

P.S: Potrudicu se ubuduce da budem aktivan na forumu i da ne pravim pauze u koristenju istog ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od miodrage »

Dobrodosao nazad. Odgovor na tvoje pitanje: ja bih licno isao na Lumiu. Svojevremeno i ja sam imao istu dilemu, a za Nokiu sam se opredelio zato sto ona nema alternativu, te su svi resursi ulozeni u WP, dok je Samsungu to tek onako pride, pored Android uredjaja koji su im glavni. Nadalje, Nokia ima svoje premium servise i aplikacije koje ostali proizvodjaci nemaju. Eto, to je moje vidjenje
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od znemanja »

Između Ativa i Lumie 920, definitivno Lumia. Ima bolju kameru, bolji kvalitet izrade i naravno premium app koje su rezervisane samo za Lumia uređaje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od iLuka »

Istina je da je nokia sva u ovome i na prvom mestu kad se radi o wp8 uredjama ali ja sam imao 920 i dosta mi je smetao izgled samog telefona... Dosta je veliki, tezak... Ativ s je mnogo lepsi, laksi, tanji... E sad, ako ti to ne smeta kod nokije - ja bih uzeo nju :)

dexter_bl
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 10:39
:: Nokia E7

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od dexter_bl »

miodrage, na koje servise i aplikacije tacno mislis? Jel za navigaciju i aplikacije za kameru?
znemanja, u kvalitet kamere ne sumnjam,a sto se izrade tice...kad je to Nokiji bio problem :)
luca, veliki su svi danasnji telefoni :D pogotovo top modeli,a sto se tezine tice trenutno imam Nokiu E7,a to je par grama razlike u odnosu na 920 :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od Baraba »

dexter_bl, koliko sam gledao nov ativ s u radnji 180e, nova 920 u radnji 255e. Gde 920 možeš naći povoljnije?

dexter_bl
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 10:39
:: Nokia E7

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od dexter_bl »

Baraba, ne pricam o novim vec polovnim telefonima,ovde je situacija takva,kad pregledas oglase vidjeces da je minimalna razlika

Hektor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Ned, 04. Feb 2007. 13:46

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od Hektor »

Ako je cijena ista isao bih na Nokiju. I sam sam u istoj dilemi. Bio sam zagrijan za 920 ali nov Ativ S za 180 evra je najbolja kupovina u ovom trenutku tako da valjda udjem uskoro u WP sistem ;)

Jel se mogu ubaciti glance i ostalo ma druge W telefone? Hoce li Ativ S dobiti 8.1?
HTC M8Q HTC 10

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od Nikola Vapa/CA »

Ne mogu ti nista reci za lumiu ali ativ je izuzetan telefon za malo novca.Telefon izgleda odlicno,veliki super amoled ekran,vrhunska kamera,kvalitena izrada,prosiriva memorija,izdrzljiva baterija i uz to zbog O.S-a izuzetno brz telefon za samo 175 e.Ponuda veka (neko napisa i u pravu je).Vlasnik sam istog dva dana i odusevljen sam telefonom.

dexter_bl
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 10:39
:: Nokia E7

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od dexter_bl »

Hektor, Nikola Vapa/CA, takva je situacija,razlika je nekih 15-20e s tim da je polovan ativ s (ovo par primjeraka sto ih ima) skuplji od tih vasih cijena (novog nisam uspio naci)...cijene i njega i lumie se krecu oko 220-250e

Hektor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Ned, 04. Feb 2007. 13:46

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od Hektor »

Gdje gledas cijene? Po prodavnicama u BL :D Ako su iste pare u pitanju onda Lumia.
HTC M8Q HTC 10

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od znemanja »

Hm, nisam znao da je Ativ S tako povoljan. Iako ne preferiram WP8, smatram da je cena od 175evra odlična za ovaj model.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

dexter_bl
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 10:39
:: Nokia E7

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od dexter_bl »

Hektor, sto bih gubio vrijeme na prodavnice,fino sjednem,udjem na Pik i vidim gdje sta ima :D a upravo naletih na 2 oglasa Lumia 920 za 220e ;)
znemanja, kad gledas specifikacije "na papiru" stvarno je odlicna,naravno tamo gdje ima taj mob po toj cijeni,al posto ja ne mogu ovde ga naci,cini se kako je lumia jedini logican izbor :)

Hektor
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 113
Pridružio se: Ned, 04. Feb 2007. 13:46

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od Hektor »

Na PIKu svega ima :) Sta ja znam, 220e za polovan telefon nije malo. Opet Lumia mi se cini kao vrhunski telefon.

Off Topic - U m:telu je na pretplatu skuplja nego kod nasih derackih radnji za kes :uhuh:
HTC M8Q HTC 10

Komsija Gerasim
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Sub, 17. Dec 2011. 15:41
:: Mate 7
Lokacija: Nis

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od Komsija Gerasim »

Sto ne pogledas HTC 8X? On je po meni jedan od najlepsih telefona ikada.

dexter_bl
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 10:39
:: Nokia E7

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od dexter_bl »

Hektor, ima svacega,to stoji ali uz malo srece i znanja moze se "ubosti" dobar primjerak po povoljnoj cijeni ;) Nemoj da te cudi,ipak je to mtel :D
Komsija Gerasim, iskreno,nije ostavio neki utisak na mene,da bar ima veci ekran kao lumia recimo pa mozda bih i njega uzeo u razmatranje

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od Deksi »

Ajmo link gde je to ativ toliko jeftin. Ja ga naso za 205 a lumia 280 novi naravno.
Ali ako ih dexter_bl, nalazi polovne po slicnim cenama i ja bih odabrao lumiu.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od 1808 »

deksicom napisao:Ajmo link gde je to ativ toliko jeftin.
Evo, nov za 190€ - 195€....
http://www.kupimobilni.com/mobilni-tele ... 0S%20I8750

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od Deksi »

Dobro ali gore napisase cenu od 170 eu. Ako ga stvarno ima za te pare velika dilema.
Mada netreba da cudi, secam se dok je samsung imao telefone na symbianu nudio je telefone sa boljim hardverom od nokie po istoj ili manjoj ceni kao npr. inov.

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Lumia 920 vs Ativ S

Post od RandjaPO »

dexter_bl, uzmi Lumiu i nemoj da brines. Nokia se skroz fokusirala na WP tako da imas i neke aplikacije koji ostali proizvodjaci nemaju. Samo navigacija opravdava razliku u ceni.

Odgovori