Samsung Galaxy Tab 3

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
SkySashluh
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 17. Mar 2010. 23:34
Lokacija: Osaka

Samsung Galaxy Tab 3

Post od SkySashluh »

Dilema je sledeća. 10 inča ili 8 inča? U Srbiji vidim da je osmoinčni dosta skuplji od većeg, a razlike su sledeće:

8'' ima 1,5GB RAM-a, dok 10'' ima 1GB i 8'' ima nešto bolju kameru(vrlo nebitna stvar za tablet, realno)
10'' ima jači procesor.
Jedino se oko tih ekrana ne razumem najbolje, pa bih da mi neko ovde malo pomogne oko toga. Inače, kupuje mi sestra u Švici i na popustu su Samsung modeli i koštaju 130ak eura 8'' i 180 eura od 10''.

'Fala.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy Tab 3

Post od bata bogdan »

A sto ne razmisli s o samsung note 10.1 ...mnogo je bolji ...jeste da je skuplji ali ne toliko puno...razmisli...
Huawei

SkySashluh
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 17. Mar 2010. 23:34
Lokacija: Osaka

Re: Samsung Galaxy Tab 3

Post od SkySashluh »

410e je Note tamo, ne bih baš da je pelješim. :D Recite između ova dva, biće prilike za nešto jače.

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Samsung Galaxy Tab 3

Post od pelleruma »

Ja sam lutao trazeci sta je,za mene,potrebna velicina ekrana.Moje potrebe su internet i filmovi.Ne igram igrice(retko) 5,6 poruka do 10 dnevno i 10-tak min price.Znaci trazio sam optimalnu velicinu ekrana za ove potrebe - internet i filmovi/serije.Tako da sam koristio 4.7",7"(tablet sa opcijom telefoniranja) i 10" tablet.Moja odluka bi bila za 8".Sasvim dovoljno za lepo,opusteno gledanje filmova,surfovanje internetom,a lakse za nosenje,baterija duze traje.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Одг: Samsung Galaxy Tab 3

Post od bata bogdan »

SkySashluh napisao:410e je Note tamo, ne bih baš da je pelješim. :D Recite između ova dva, biće prilike za nešto jače.
Ne note 10.1 2014
Već note 10.1 stariji model...
http://www.amazon.de/gp/aw/d/B008UTJ4CS?vs=1
Huawei

SkySashluh
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 17. Mar 2010. 23:34
Lokacija: Osaka

Re: Samsung Galaxy Tab 3

Post od SkySashluh »

Nema taj, ima samo ovaj koji sam naveo. Da ima nešto bolje za prihvatljivu cenu, uzeo bih, nego su svi preko 350e. tako da, koji od ova dva? :)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Samsung Galaxy Tab 3

Post od iKe »

Takođe na osnovu mog iskustva sa tabletima od 7 i 10 inča, moja preporuka za ovaj od 8 inča. Dovoljno veliki za gledanje klipova, internet i čitanje knjiga, a lagan za duže držanje.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy Tab 3

Post od bata bogdan »

A da pogledaš možda i lg g pad 8.3 nije puno skuplji od tab 10.1...a puno je bolji od navedena dva ...lično ga imam i savršen tablet...da me ne shvatiš pogrešno što dajem sugestiju na neki drugi tablet! Ako možeš da biras...uzmi onda taj od tab od 8"
Huawei

SkySashluh
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 17. Mar 2010. 23:34
Lokacija: Osaka

Re: Samsung Galaxy Tab 3

Post od SkySashluh »

Ja bih najčešće koristio tablet za putovanje, da imam da pustim film neki ili nešto, kući mi nije preterano potreban pored LapTopa.
Pošto vidim da ste obojica preporučili taj od 8'', ako nije frka da samo kažete - Zašto?

Ako vas mrzi da pišete, da vas ne mučim, ovo je jedan od odgovora koje sam dobio:
Tab 3 od 8" ima više RAM memorije (1.5GB naspram 1GB), bolju kameru (5Mpix naspram 3.2Mpix) i MHL izlaz (video izlaz preko microUSB porta).
Tab 3 od 10.1" ima brži procesor i snažniji grafički čip.
Po meni, Tab 3 od 8" je bolji. Prenosiviji, više RAM memorije. A opet ne zaostaje toliko snagom za ovim modelom od 10 inča.
Identična je i rezolucija između ta dva modela, tako da će prikaz biti bolji na modelu od 8 inča

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy Tab 3

Post od bata bogdan »

Evo ovako...ja da ti kažem što od 8"...kao prvo možeš ga uvek i nositi za sobom...u džep od jakne ili prsluka komotno staje naravno ne u toku leta...lakše je za rukovati. ..bas iz tih razloga što si i sam naveo je mnogo lakše imati ga uz sebe ako putuješ itd...e sad, ako bi da ga imaš za kućnu varijantu onda naravno 10"...ja od kada imam tablet 8,3" lap top i ne koristim iskreno rečeno...
Huawei

SkySashluh
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 17. Mar 2010. 23:34
Lokacija: Osaka

Re: Samsung Galaxy Tab 3

Post od SkySashluh »

Ma, da, verovatno ću i ja taj da pokupim, ovaj gore odgovor što sam citirao me i ubedio jer govori o performansama dosta. Mada sam poslao link za onaj LG što si mi predložio 240 eura košta, možda čak i manje jer nisu apdejtovane sve cene na sajtu.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Samsung Galaxy Tab 3

Post od bata bogdan »

Lg g pad...je savršen tablet za te pare...pogledaj samo specifikacije tableta...Velika je razlika u odnosu na dva spomenuta...
Huawei

SkySashluh
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 17. Mar 2010. 23:34
Lokacija: Osaka

Re: Samsung Galaxy Tab 3

Post od SkySashluh »

Poslao sam joj, ako je cena i tamo okej, verovatno će ga kupiti, ako ne, nemam ništa ni protiv ovog.


Hvala na odgovorima.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy Tab 3

Post od acamatic »

Ja cu ti reci bilo koja od ova dva modela da uzmes neces se pokajati,ako ti odgovara velicina 10" onda uzmi njega,a ako ti je ogroman,onda uzmi 8" i uzivaj..
Da sam na tvom mestu pre bih uzeo 8" jer bi sa njim mogao lakse da upravljam,kada si kuci sigurno neces se cimati sa njim za neke vece stvari,vec ces biti na desktop-u..

83stojan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 26. Jan 2013. 13:24
:: Samsung Galaxy Tab 3
:: Sony Xperia E4

Re: Samsung Galaxy Tab 3

Post od 83stojan »

Pozdrav
Imam Samsung Galaxy Tab3 koji pored prednje kamere ima nesto sto lici na led lampicu za obavestenja ,medjutim kod mene to ne radi ako je to to ,moze li neko da kaze sta je to ,zasto ne radi i kako se ukljucije/iskljucuje?

EDIT:
Nije Led ,sad vidim na netu da je u pitanju Light sensor
[WHITE SMILING FACE]
Poslednja izmena od Ninolina u Čet, 04. Feb 2016. 21:58, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.

Odgovori