Siemens SX1 vs Nokia6600

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
blademaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 14. Jul 2005. 12:43

Siemens SX1 vs Nokia6600

Post od blademaster »

Koji mi vi telefon preporucujete da kupim?Da li SX1 podrzava 3gp i da li mu je kamera dobra (kako slika nocu)?Isto pitanje i za 6600.Da li SX1 radi sporo kao i ostali siemens-i?

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

ja preporucujem SX1, zbog stereo mp3 i radia
inace telefoni su jako slicni, kamera je ista, obadva su symbian (series 60) stim sto 6600 ima normalnu tastaturu a sx1 malo cudniju na koju je potrebno privikavanje
ako telefone gledamo po funkcijama kao sto sam vec rekao sx1 je bolji jel ima radio, i stereo mp3, a 6600 nema radio i ima jadan mp3 sve ostalo je isto
ja bih se opredelio za sx1

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

i ja bih se poredelio za sx1 posto je bolji i lepsi i cak manji od 6600 a uz to ces imati i nesto sto retko ko ima posto nokia 6600 je postala nesto kao standard (priblizno isto kao 3310 prije).
The Bloody Alboz

blademaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 14. Jul 2005. 12:43

Post od blademaster »

U redu,hvala vam.Jedino ova tastatura je malo nezgodna,ali mislim da cu vremenom da se naviknem.I jos jedna mana je to sto kamera nema blic,ali u onom sam testu video da slike nisu tako lose kad se slikaju po noci

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Slike su solidne, bar kada se prebace na komp, imala sam prilike da ih vidim...a sto se tice tastature JOOJ :blinky: meni je drug dao da posaljem poruku, i mislim da sam je kucala jedno 15min (bez preterivanja), ali si u pravu, on je navikao vremenom, pa sad to radi veoma brzo :oops:

blademaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 14. Jul 2005. 12:43

Post od blademaster »

Sad sam gledao jedan snimak na kojem je prikazano kako telefon sporo ulazi u meni i druge aplikacije.Da li je to slucaj i kod vas?

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Mani se slikanja nocu mobom, cak ni onaj "blic" aka LED diodica nece mnogo da pomogne... :dry:
Naravno da podrzava 3gp, kao i jos mnogo toga s obzirom da je to Symbian fon. Inace mislim da je SX1 napravljen od nekog metala il tako nesto, al to vec nisam siguran... :unsure: Inace svaki Symbian fon ulazi sporo u meni, neki manje, neki vise al... 8)
Eh, Zoko, ti da nesto kazes za tastaturu... :D Gora od 3650 ne moz` da bude. :D :D :D
Poslednja izmena od stefank u Pet, 15. Jul 2005. 19:04, izmenjeno 1 put ukupno.

blademaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 14. Jul 2005. 12:43

Post od blademaster »

Nasao sam neki test na kojem se porede slike slikane kamerom SX1 i 6600.
Link:
http://thegrosser.de/mobiledia/6600vsSX1/

Evo ovde mozete da upgrade-ujete na firmware12.
Link:
http://communications.siemens.com/cds/f ... rN,00.html

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

i ja sam cuo da sx1 napravljen od nekog cvrsceg materijala,
i na kraju za koji si se telefon opredelio?

Nakoch
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Pon, 27. Jun 2005. 19:02
Kontakt:

Post od Nakoch »

SX1 je jedan od najlepsih telefona napravljenih ikad,po meni.Jos je moj drug imao taj fon cim je izaso i imao je onu igricu Mosquitos i izgledalo je sve fenomenalno.......i jednog dana se telefon samo ugasio i vise se nikad nije upalio :smutny: .Ali da je lep,lep je.

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

stefank napisao: Eh, Zoko, ti da nesto kazes za tastaturu... :D Gora od 3650 ne moz` da bude. :D :D :D
Hehehe, zavisi, ali kao sto vec rekoh sve je stvar navike ;)
Ja sam se sad toliko navikla na tastaturu 3650, da mi kucanje na obicnoj ide prilicno sporo :oops:
Hej Nakoch, ti si bas neki optimista po prirodi :D
Pa nemoj da plasis coveka... 8)

rocK
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 321
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 21:07

Post od rocK »

po popisu funkcija sx1 stvarno ih ima vise ( gore vec navedene ) , dok ipak ja bih uzeo nokiu jer sam se susretao sa komentarima (cak i mislim da to mozes i procitat na sx1 review na ovom sajtu ) da sx1 sporije radi i da ima softverskih mana (iako ne zelim vise ulazit u to jer se i ne razumijem u softver bas mnogo) , a evo ti i dokaza o tome (sto pise i na reviewu od sx1 na ovom sajtu) , citiram: U brojnim testovima krajnji rezultati su bili od 1575 do 1720 poena, što zavisi od broja pokrenutih aplikacija. Smatraćemo da je 1720 poena merodavan rezultat. Razlika u odnosu na Nokia 6600 smartphone je oko 500 poena, što je skoro jedna trećina performansi Siemens SX1 uređaja i predstavlja veoma veliku razliku. Ovako loši rezultati se ne mogu objasniti time što aparat ima bolje ikone. Aparat je jednostavno lošiji u radu sa procesorom i memorijom nego što je to slučaj kod Nokia 6600 aparata i to su slabe tačke. To se jedino može objasniti greškama koje su napravljene u toku projektovanja.



: a za stefanka - mogucnost slikanja po noci mobitelom je velika , tako npr. ja imam se k700 koji ima jaku led diodu cime se poboljsava slika, a isto tako postoji za se mobitele dodatak od 5 led dioda koje se prikljuce na port cime se enormno poboljsava slika...
rocK for ever

blademaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 14. Jul 2005. 12:43

Post od blademaster »

Oni su Sx1 testirali kad je izasao i tad je imao firmware5,a danas postoji firmware12,tako da me software i ne brine mnogo.Negde sam procitao da je vec u firmware-u6 ubacen nocni rezim.Do sad sam imao Siemens C45 i M55(njega i dalje koristim) i rekao sam da vise necu da kupujem siemense,ali sta da radim kad se uvek "zalepim" za njih :D.Iako svi pricaju da je Nokia bolja,ja cu ipak da kupim Siemens(pa sta bude neka bude :wink:).Hvala na pomoci.

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Pa ako si se vec odlucio, i od ranije koristis Simens, onda uzmi njega. :wink:
Bar meni, jako mi je tesko da se prebacim na drugog proizvodjaca jer sam se totalno "navukla" na Nokiju...Imala saj jedan pokusaj sa Samsungom, ali nisam izdrzla ni 2 meseca i morala sam da se vratim na Nokiju jer sam se skroz navikla na taj meni, softver i sl. :wacko:
U svakom slucaju srecno sa novim telefonom :D

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

evo cestitke i od mene srecno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zaista si napravio odlican izbor neces se pokajati posto je to izvanredan fon i za te pare ne mozesa naci ni priblizno dobar kao on.(zato je i siemens bankrotirao prodavsi dobre fonove za male pare).pozzzzzzzzzzzzzzzzz
The Bloody Alboz

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Siemens nije bas neka marka al ajde... Mislim da SX1 nije losh. :wink:
Mitre, nije zato, nego prodavsi naizgled dobre fonove za male pare, a ono svi zabug-ovani nesto pa ih poceli ljudi izbjegavat... :lol: Mislim, vjerovatno je zbog toga, jer to je 141 000 000 $ u minusu, dajte, da su dobri fonovi bili sigurno ne bi bilo tako... :dry:

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

@ Stefank. Simens se u minusu zbog katastrofalne poslovne politike vezane za ne-GSM mobilne sisteme. Radi se o sistemima IRIDIUM (bankrotirao, chak su i satelite morali da "obaraju" iz orbita), TETRA (funkcionalan ali predefinisan samo za specijalne sluzbe - vojska, policija, hitna pomoc itd.)i naravno MNOGO novca su ulozili u CDMA-TDMA-2000 shto je JEDINI pod-standard za 3G koji nije usvojen kao oficijalni 3G standard od strane ITU_R-a (kao shto vidite ima tu malo i baksuzluka).

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Hm, dobro... Fala na informaciji. 8)
Tetra jeste funkcionalan al deru brate, kod nas su skoro uveli al ko to uzima ja stvarno ne znam... Da bar ti satelitski fonovi imaju kakvih opcija, al jock, nista... :dry: A te specijalne sluzbe i nisu od neke velike koristi firmi, sto se tice zarade...

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

TETRA je super ako je sam postavljash (u smislu ako se drzava, lokalna samouprava, grad ili jedna od navedenih specijalnih sluzbi itd.) kvalitet "svega" (glasa, prenosa podataka, tajnosti podataka) je savrshen ali to nije sistem koji pojedinac kupuje. To je neshto izmedju toki-vokija i mobilnog telefona. Za to to ne postoji provider u GSM smislu. Ako te zanimaju detalji imash moj mail.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Znam znam sve nego ti pricam da kod nas od skoro moze da se kupi Tetra ... Hm ... Nije bas kao klasicni telefon, stoga da kazem Tetra uredjaj, i kartica za njega. :) I dobro je takodje to sto ima i GPS, ali gledaj, za tu cijenu razgovora... Mislim shta ce meni ili tebi recimo neka extra tajnost tj. nemogucnost prisluskivanja...? To jedino moze mafiji da bude od neke vece koristi. :D

Odgovori