Dual SIM poslovni android - preporuka

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Mr D
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2014. 14:01
:: Nexus 4
:: Nexus 4

Dual SIM poslovni android - preporuka

Post od Mr D »

Potreban mi je kvalitetan poslovni telefon sa dve SIM kartice.
Zbog prirode posla, moram da koristim i srpski i strani broj, a dosadilo mi je da nosim dva telefona.

Trenutno koristim Nexus 4 (2 kom), pa bih voleo da ostanem na Androidu.

Molim preporuku: koji telefon, i gde ga uzeti (može i na PP)

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Dual SIM - preporuka

Post od zokowmali »

ista prica i kod mene,samo sto ih ja menjam veoma cesto...sta ces,volim interesantne gadzete... Elem,po mom nekom iskustvu,prvo gledam kako je resen rad sa karticama,na LG je to blagi uzas i X puta mi se desilo da omasim broj sa kog posaljem poruku i pozovem nekog,ajd,nije neki problem ali pravi zabunu,cak na vecini modela nema opcije da te prilikom slanja ili poziva upita koju ces karticu niti mozes da dodelis ime tim karticama!? dzaba im taster za promenu kartica kada u zurbi i ne gledam! E to me je bas iznerviralo da zaobidjem ubuduce LG iako imaju extra baterije i super su telefoni...

Druga opcija mi je bila Alcatel koji ima vrhunski resen rad sa dve kartice,kad god zelis da pozoves on ti izbaci pop up prozor na kome te pita koju ces karticu kojoj si prethodno dodelio ime,jednostavno super tel i to da biras u rangu do 200-220e sa sasvim ok specifikacijama,moja savet,pogledaj Idol mini 2 dual ili Idol 2 dual,ali svakako gledaj da imaju minimum 1Gb rama jer stavljaju mediatek procesore koji su bez dovoljno rama prilicna 0...

opcija 3,mi je bio,zamisli cuda,samsung..Koristio sam 3 modela,Grand I9082,Core duos,i s duos 2. Grand je komforan,ali preglomazan za mene i sa malo losijim ekranom,ali sa pristojnom baterijom i dobrom kamerom...i ne ocekuj ne znam kakav rad jer je u njemu Qualcom...Core duos je mnogo fin i praktican aparat,isto ok baterija,ok kamera,dual core,1gb rama...sve u svemu,ali je zavrsio kod lepse trecine :roll: i ona ga dan danas nosi,posle godinu dana,slika,bleji na netu...i to radi.. S duos 2 je isti kao obican s duos,samo sa dual core procesorom..neverovatno praktican aparat,sa slabijom baterijom i za mene malim ekranom..za pozive savrsen,i za u dzep..i to je to..

O varijantama tipa Prestigio necu mnogo,imao dva komada i svi imali problem...jednom crkla baterija posle mesec dana i probio zvucnik..drugi se ugasio i to je bilo to...imao i Vivax,Gygabite (koji i nije tako los) ali ti je kupovina istih macka u dzaku...ko zna odakle to stize kod nas a za servisiranje da ne pricamo,Huawei je sasvim pristojan,ali treba naci njihove modele jer kod nas su uglavnom svi sa 1 karticom...Sony modele nisam koristio...

i na kraju,ja sam se primirio sa HTC desire 500 dual...ima sve sto sam trazio,kompaktan,kvalitetan sa pristojnom baterijom i kamerom,jak procesor..sto bi rekli :"pocket rocket" i da opicis neku igricu,da surfujes,rad sa dve kartice ravan samsungu,i moze da se nadje za ok cenu...tako da sam ubedejn da cu ostati na htc-u,dok mi ne dune u glavu da menjam,opet cu uzeti HTC..hteo sam motorolu g,ali nisam mogao bez slota za micro sd...

reperi po kojima sam birao tel su:rad sa dve kratice,baterija i kvalitet poziva,kamera,rad sa mailovima i ponekim dokumentom i naravno internetom uopste...ako ne patis od velikih ekrana..
Ja se raspisao ovde,ali znam kako ti je..ali takodje mislim da je najbolji dual sim Lg G3 i Nokia Asha 210 :D

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Dual SIM - preporuka

Post od El Laki »

HTC 816. Ima i dual sim i monosim verzija. Cena novog je oko 260e u prodavnicama (konkretno mobilnishop). Samo izbegavaj sivu boju zbog otisaka, uzmi narandžasti, zeleni, crveni, beli... Ima dve odlične kamere, pristojan hardver, dobar i na oko lep displej velikih dimenzija.

On mi je prvi pao na pamet kao neki mid-range. Ti sad reci manje para, više para, manji telefon, veći telefon, jači hardver, itd.

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Dual SIM - preporuka

Post od zokowmali »

Pa dobro bre,je l' si morao sad zazubice da mi 'vatas? :D odo ujutru da potrazim 816 :lol:

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Dual SIM - preporuka

Post od El Laki »

On ti spada među bolje dual-sim, tako da baci pogled.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Dual SIM - preporuka

Post od Challenge »

I ja mislim da je HTC 816 odličan dual sim telefon, ekran je 5.5, a korisnici hvale kameru kao izuzetnu za taj rang. Pošto i sam hoću da se otarasim gomile telefona (3 kartice u upotrebi), za oko mi je zapao Samsung Note III Neo Duos. Ima ga u Beogradu u par prodavnica, cena je oko 350 evra. Slabiji je od Note III, ali je u rangu najmanje Note II, što je izvrsno za telefon sa dve kartice. Sad, samo je pitanje da li ti odgovaraju veličina i cena. Ono što mene još uvek drži na distanci je slabiji ppi pixel density. Na žalost, Sony nema dovoljno kvalitetan dual sim telefon, jer ono što ima ide sa najviše 1GB rama, što je za Sony malo.

@zokowmali - kakva je identifikacija kartica kod HTC dual sim?


Edit: Pojavio se u oglasima Xiaomi Redmi Note - kažu da je odličan. Kupi ga pa ako valja da i ja uzmem. :D Samo, treba biti oprezan, zbog kopija.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Dual SIM - preporuka

Post od znemanja »

Za 250-260 evra nema boljeg modela od HTC Desire 816. Jako dopadljiv telfon, dosta dobre karakteristike, zaista odlično mid-range rešenje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Dual SIM - preporuka

Post od m@c|-|oR »

Ову тему као да сам ја поставио!
Чак је и разлог исти!
:)
Као прелазак са HTC One X, који ме верно служи ево две ипо године, шта ми доноси Desire 816? Резолуција иста, екран већи. Добро / лоше?
Камера изгледа добра.
Батерија?
Брзина?
Подршка (навукао сам се на куване ромове па то ти је)?
Мислим да га неко на форуму има...
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Dual SIM - preporuka

Post od Challenge »

HTC 816 ima izuzetno visoke ocene na gsmarena. Kod Samsung Note III Neo me privlači S pen, pa nisam načisto šta da radim.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Dual SIM - preporuka

Post od El Laki »

Po meni 816 pre neo 3ke.

@machor displej iako ima nešto niži ppi, deluje zaista lepo. O kameri neću da trošim reči, jer su brojke dobile potvrdu u testovima i ocenama korisnika. Sa ovom konfiguracijom bi trebao da gura jako lepo, dobar je to hardver. E što se tiče baterije, to ne znam kakva je situacija

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: Dual SIM - preporuka

Post od zokowmali »

I ja se slazem da bi pre uzeo 816 pre samsunga...nekako su mi ti samsunZi malo stereotipni...
Challenge, to je na HTC,barem mom desire 500, skoro isto reseno kao na samsungu,uvek si u stanju da vidis koja je kartica u upotrebi,koja je aktivna prilikom poziva ili na koju primas poziv,imenik krajnje jasno oznacen koji je sim u pitanju,a kada hoces da pozoves,imas obelezeno sim 1 ili sim 2 ili da te pita sa koje ces..sve kulturno reseno,ne bas prosto kao kod ovih sa mediatek procesorima(alcatel,prestigio,vivax,itd...),vec da za sve ima fino podesavanje

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Dual SIM - preporuka

Post od m@c|-|oR »

Ima li najava da će i Desire 820 ići kao Dual SIM ?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Dual SIM - preporuka

Post od El Laki »

Biće u dve verzije, mono-sim i dual-sim.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Dual SIM - preporuka

Post od Challenge »

Nekako sam sveo izbor na Note 3 Neo Duos i Desire 816 Dual Sim. Kod prvog me privlači olovka i bolja radna memorija, kod drugog nešto manji ekran i bolja podrška.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Dual SIM - preporuka

Post od El Laki »

Po meni HTC, precenjen je note neo po mom mišljenju. Uz to je HTC provereno dobar model i relativno jeftin. Ako se ne varam, note neo je preko 300e?

OdličanJeMemo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 21:34
:: S3 Neo duos
Lokacija: Banjaluka

Re: Dual SIM - preporuka

Post od OdličanJeMemo »

Samo da ubacim u jednačinu i S3 Neo duos, 230 evra, možda može i za i manje.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Dual SIM - preporuka

Post od El Laki »

^ HTC 816 ima veći ekran, bolju kameru, jači procesor, noviji je model pa će imati i duže podršku... Uz to, ne verujem da S3 neo ima za tako male pare, kad i9300 i dalje oko 220.

stevanj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 83
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2014. 14:23
:: S4

Re: Dual SIM - preporuka

Post od stevanj »

Ali zato baterija na 816 losa do zla boga. Kolega na poslu kuka svaki dan. Ne odvaja se od punjaca i eksterne baterije.

Ruku na srce, jeste lep telefon ali baterija preslaba za toliki ekran.

I ja sam do skoro bio u nedoumici za dual (816 vs s3 neo vs note 3 neo vs s4 mini). Na kraju uzeo S4 mini black edition. HTC otpao jer nema promenjivu bateriju, Neo preskup za korscenje kao drugi telefon. S4 mini sam uzeo jer mi se vise svideo od S3 Neo vise zbog velicine.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Dual SIM - preporuka

Post od Challenge »

Svi imaju neku manu, praktično je nemoguće naći valjan dual sim da čovek ne zažali zbog nečeg. Da nema toliko primedbi na mediatek, uzeo bih neki Lenovo i makar bih imao dobru bateriju.

OdličanJeMemo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 21:34
:: S3 Neo duos
Lokacija: Banjaluka

Re: Одг: Dual SIM - preporuka

Post od OdličanJeMemo »

El Laki napisao:^ HTC 816 ima veći ekran, bolju kameru, jači procesor, noviji je model pa će imati i duže podršku... Uz to, ne verujem da S3 neo ima za tako male pare, kad i9300 i dalje oko 220.
Ja ga juče kupio za 225 evra, nov sa garancijom na KP. Dakle, ima.

Odgovori