Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
steins
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 07. Nov 2006. 01:45

Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od steins »

Pozdrav svima.
Kako vidite iz naslova rešio sam da predjem sa androida na WP a pošto mi se bliži isticanje ugovora sa MTSom, onda gledam nešto od Nokia modela koje imaju u ponudi. Sad se mislim izmedju sledećih modela

520 - ima IPS ekran, ali je mator model
625 - baš ništa specijalno
630 - trebalo bi da ima neki quad procesor i nešto jaču bateriju
920 - trista nekih djavola
925 - isto kao i ova iznad
1320 - 6inčni IPS ekran sa ogromnom baterijom 3k+mAh

e sad, ja lično ne volim velike telefone pošto nemam lopate nego šake, plus imam groznu muku kad nemam gde da nosim telefon pa moram da izmišljam pederuše ili neke rance, ali bi možda zbog ovog 1320 i napravio izuzetak. Iz nekog iskustva, sve preko 4,7 inča mi ne leži. Opet, pored standardnih usluga, mobitel mi služi za tri stvari - pdf, surfanje i gledanje serija/filmova, tako da ne mogu baš ni da se odlučim za neku mini varijantu.

I još nešto - nije mi jasno koji je to štos sa tri godine - koliko sam uspeo ovde da pročitam npr 520 je mator model i više nema podršku, jel tako? Ispada da moram da jurim što noviji model? :unsure:

O mobitelima ne znam puno, a još manje o WPu tako da mi je svaki savet dobrodošao.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od Coni »

Nije bas toliko mator. 920 je matoriji. I 520 ima podršku još uvek.

steins
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 07. Nov 2006. 01:45

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od steins »

ok, ali kakva je to priča o neke 3 godine? Nisam siguran da sam dobro razumeo o čemu se tu radi. :unsure:

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od woona »

Zasto prelazis? Mene je wp zanimao da probam pa sam caletu uzeo 520, idealan telefon za starije ljude. Uglavnom nije mi se dopao OS.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Одг: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od knezevic76 »

može li info za 925 kakvih trista nekih đavola,pošto ga imam već mesecima? !
Da li si uzimao neki od navedenih aparata u ruke?
Šta je sa 930,1020?

steins
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 07. Nov 2006. 01:45

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od steins »

@woona - smorila me nestabilnost androida - imam SG3 i za nekih 6 meseci sam morao makar 4x da ga resetujem, a nisam neki spektakularno zahtevan korisnik niti neko ko voli da kači milion aplikacija na telefon.

@ knezevic - evo šta piše na MTSovom sajtu
Ostale karakteristike: Ekran kapacitivni touchscreen, Corning Gorilla Glass 2, PureMotion HD + ClearBlack display, Bluetooth 3.1, micro USB konektor, HSDPA 42.2 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps, LTE, Cat3, 50 Mbps UL, 100 Mbps DL, DLNA, Wi-Fi hotspot, NFC, Wi-Fi, Carl Zeiss optika, optical image stabilization, autofocus, dual-LED flash, PureView technology, Full HD video snimak 1.080p/30 fps., prednja kamera 1.3 MP rezolucije, video snimak 720p/30 fps., Dolby Headphone sound enhancement, GPS, GLONASS, Zvučnik, 3.5 mm audio konektor, FM radio, baterija 2.000 mAh
nisam niti jedan. Planiram da se u ponedeljak prošetam i da vidim kako koji izgleda uživo i kako leži.

930 i 1020 su trenutno iznad mojih platežnih mogućnosti. I ovo planiram da uzmem preko MTSa.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od Coni »

Ne informiši se na MTS sajtu :)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od cvoruga »

steins napisao:gledanje serija/filmova
Cooomi napisao:fabrički video plejer je očajan, ali isto to se može reći i za MoliPlayer Pro, koji se naplaćuje 250rsd. Ne mogu da učitaju naša slova, tako da su titlovi po meni beskorisni. Srećom, znam dovoljno dobro Engleski da mogu da gledam film bez titlova, ali onda opet dolazim do jednog problema. Zvuk na slušalicama je slabašan

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od woona »

steins napisao:@woona - smorila me nestabilnost androida - imam SG3 i za nekih 6 meseci sam morao makar 4x da ga resetujem, a nisam neki spektakularno zahtevan korisnik niti neko ko voli da kači milion aplikacija na telefon.
Bio sam u istoj situaciji, imao sam Motorolu Defy koja je sa svojih 512 mb rama lagovala samo tako, razocarao sam se u android i razmisljao o drugim sistemima. Caletu uzeo 520 da se upoznam sa WP pa ako mi se dopadne da i ja sebi uzmem. Sta znam, nije mi leglo. Dosta je tu mana, recimo on je prikacen na wi fi po ceo dan a na Viberu pokazuje da je online samo kad je u aplikaciji tako da bi ga neko mozda i nazvao ali misli da je offline.
Uglavnom uzeo sam Nexus 4, ukapirao da i Android moze da radi kao po ulju a onda je to sjajno iskustvo. Svi pricaju o brzini i fluidnosti wp, Nexus sve i jednu aplikaciju otvara brze.
Sa wp ces dobiti stabilnost ali i zatvorenost i poneku manu koja jos nije resena, sa Androidom mozes sve samo trebas naci pravi telefon da ga vozi.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od Coni »

Tako je. Samo kad je softver dobar, to je pravo android iskustvo.

steins
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 07. Nov 2006. 01:45

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od steins »

znam, imao sam prvo desire X. I grdno sam se zeznuo kad sam ga prodao, ali me prosto previše vuklo ka SG3 da vidim oko čega je tolika larma.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od Apolo »

Imam Lumiu 520 kojom sam prezadovoljan. Nikad baga, vadjenje baterije i slicno nije videlo. Sto se samog Windowsa tice bolje je optimizovan od Androida tako da ti je na windowsu dovoljno i 512mb rama, dok android ispod 1gb se ne isplati uzimati zbog povremenih bugova. Moj savet ti je da od gore navedenih uzmes lumiu 925.
Festina lente.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od bata bogdan »

Ako si se vec odlučio za wp ...da se onda bzvz tema ne guši android vs wp...bez potrebe...
Kao sto si naveo...surfovanje, gledanje filmova je normalan izbor nokia 1320...
Huawei

steins
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 07. Nov 2006. 01:45

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od steins »

bata bogdan, naravno, ali ljudi me pitali pa sam odgovorio. Nemam gotovo nikakvu dilemu oko prelaska.

i da, jeste mi 1320 najprivlačnija, samo što moram da odem do nekog od prodavaca da je uzmem u ruke, pošto mi je ipak 6 inča preveliko, a nerviraju me cigle. :D
Poslednja izmena od Ninolina u Pet, 03. Okt 2014. 20:25, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da citirš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš. Pročitaj pravila Foruma.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od Deksi »

Filmove ne gledam, ali video je ovih dana dobio update i sigurno radi bolje. L520 jeste stariji model ali je bilji od novije L630. Svi telefoni koji su počeli od wp8 trebalo bi da dibijaju podšku do izlaska wp9.
Meni se je bila svidjala L720 ali isto kao i ti nevolim velike telefone pa sam kupio L520. Za ono što meni treba telefon je odličan.
Od aplikacija jedino mi hvali podsetnik za prpuštene pozive i sms.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od miodrage »

Hmm, po ovome sto si izneo da ti treba, najvise bi ti cucnuo 1320. Uredjaj je solidan, mene je od njega jedino odbio ekran, jer kad se razmazis sa ekranom na 920, svaki drugi je malo mutan, osim boljih naravno. Medjutim, po meni je 920 bolja varijanta. E sad, uzimati uredjaj preko mt:s, ti nije bas najpametnija ideja. Uz koji paket bi uzimao uredjaj i po kojoj ceni? pazi, 920, 925, 1320... preko oglasa svi mogu da se nadju novi u nekoj zoni od oko 200-220 jura. Jedino da vidis 930 ili 1520, gde je 1520 nesto povoljniji. Medjutim, i to smatram preskupim, posto je on preko oglasa 350-400 E, dok je 930 400-450E.
Mislim da WP do pravog izrazaja dolazi tek na jacim modelima, iako i na slabijima radi jako dobro. Fabricke stvari rade savrseno, dok aplikacije naravno bolje rade na jacim uredjajima.
Suma sumarum, sta god da uzmes, neces pogresiti. Ono 3 godine, sto si pitao je koliko ce da traje Microsoftova podrska za pomenuti uredjaj. MS je garantovao da ce ona biti najmanje 36 meseci od dana izlaska uredjaja na trziste.
Eventualno sacekaj jos malo, izasao je L730 i 830, koji su soilidni uredjaji, pa treba videti koja ce im biti cena, a najnoviji su... najbolje ces proci.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

steins
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 07. Nov 2006. 01:45

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od steins »

Deksi, ok, znači od prilike da sam sveo na trilemu - 520, 920 ili 925. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od sugarcoated_ass »

E ovako, posto spominjes filmove, zadnji apdejt fabrickog plejera je doneo i *.srt podrsku tako da sad i titlovi ferceraju odlicno. Licno sam uvek bio zadovoljan sa njime, ali su falili ti titlovi.
Za ovih 8 meseci koliko koristim WP (presao na njega posle 3 godine Androida) jedina mana koju sam primetio je stucanje Vibera - ako ga ne koristis neko vreme treba mu malo vremena da se probudi, tj. prva poruka ce ti kasniti oko 5 minuta ili ako te neko pozove stici ce ti samo obavestenje o propustenom pozivu. Posle toga radi ok dok se opet ne uspava u pozadini. :D
Licno ga retko koristim, vise sam WA i FB messenger korisnik, koji rade odlicno. :)

Od ponudjenih uredjaja... licno bih isao na 925. Ima lep velik ekran, koji nije prevelik (imamo isti problem, samo sto se ja i na 4.7" pomucim 8) ), odlicnu izradu i kvalitetno kuciste, kao i sjajnu kameru. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od miodrage »

Ako nisi siguran, uzmi 520, zbog najmanjeg troska. Ako si siguran, 920 je po mom ubedjenju nesto bolji izbor:
1) IPS LCD protiv AMOLEDa
2) 32 GB protiv 16 GB memorije

925 ima jedno socivo vise u kameri, ali iskreno, ja nisamprimetio da su toliko bolje slike u odnosu na 920.
920 ima bezicno punjenje, 925 tek uz kupovinu dodatne futrole, ili da eventualno sam nesto petljas (pitaj araphela)

Nisi rekao kad uzimas uredjaj, i do koliko bi para isao? Mislim da je i cekanje novih Lumia saasvim dobar izbor, jer bi trebalo da stignu na nase trziste za koju nedelju, max mesec dana.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

steins
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 130
Pridružio se: Uto, 07. Nov 2006. 01:45

Re: Prelazak sa Androida na WP - Kupovina Lumije

Post od steins »

psyhound - odlična vest :)
Ja inače retko koristim vibere i mesendžere tako da mi to neće mnogo ni smetati.

miodrage - kamera me ne zanima, retko slikam, i to samo kad je nužda. Mislim da negde polovinom ili krajem oktobra mogu da sklopim ugovor tako da je to neki vremenski okvir. Inače koristim onaj mix net L paket ali ću probati da iskamčim i izmolim da mi daju telefone iz višeg ranga po nešto nižoj ceni, pošto sam dugogodišnji korisnik - nisam ni znao da je to moguće do pre godinu dana, kada su mi rekli neki upućeni prijatelji da MTS ima neke klase korisnika i da sam ja neka V ili VI klasa a da mogu, ako sam redovni platiša i pravim fine račune, da mi ponude neki bolji mobitel po jeftinijoj tarifi. Moći ću da im doplatim onoliko koliko dobijem za SG3.



PS kako ovde radi multiquote?

Odgovori