Koji od najjacih telefona iz mts-a?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
john_doe
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2014. 19:27
:: htc one x

Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od john_doe »

Znači, mogu da biram bilo koji telefon iz trenutne mts ponude za poslovne korisnike, s tim sto ne znam koji je od njih stvarno najbolji u praksi :)
Moja želja je bio note 3, ali njega nema u ponudi već ima samo neo varijanta koju neću :/ pokušaću nekako da ih ubedim da mi srede da ga dobijem, ali kako to nije izvesno, moram imati back up plan :)
Kao sto se na njihovom sajtu može videti, iz ponude mi u uži izbor ulaze sledeći modeli: samsung s5, lg g3, htc one m8 i sony z2.
Ostali su mi ili preveliki (nokia 1520 i lg flex) ili mi se ne dopadaju toliko..
Ono sto želim je telefon koji ce da sljaka 2 godine bez nekih problema..tako da me interesuje koji se od ovih navedenih najbolje pokazao u praksi.
Znam da svi imaju odlične karakteristike, tako da cu samo navesti da mi sto veći ekran znači, sto više ram-a i fluidnost u radu..u suštini, pitanje je koji od njih može da mi pruži iskustvo najbliže onom koje bi mi note 3 pružio :)
Hvala unapred

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od El Laki »

Sve su to top modeli jako sličnih karakteristika osim npr što HTC ima najslabiju kameru u ovoj konkurenciji i najmanju bateriju. Što se tiče osećaja, najsličniji će ti logično pružiti S5, ali on npr ima malo slabiji procesor (imaj u vidu da su razlike minimalne) i 2gb RAM. Sa druge strane G3 ima najveću rezoluciju i dijagonalu ekrana, najveći ppi, klokovan je na najviših 2.5, ima 3gb RAM (32gb rom verzija). Moj izbor bi bio g3, ali ako ti se već sviđa ui na N3,uzmi S5.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od Cooomi »

Znači, S5 je najkompletniji od svih tih uređaja i samim tim što je Samsung bi ti pružio najbliže iskustvo Note3.
G3 ako želiš veći (ne i bolji) ekran,
m8 ako želiš fluidnost (ima ne tako dobru kameru)
z2 ako ti se sviđa dizajn i osećaj u ruci (jer je u praksi sličan s5)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od kvaka33 »

Sacekaj ako mozes note 4,za mesec dana ce ga biti
Poslednja izmena od kvaka33 u Ned, 28. Sep 2014. 20:10, izmenjeno 1 put ukupno.
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od El Laki »

@cooomi po čemu S5 ima bolji ekran? IPS/super amoled je stvar ukusa, a prosto govoreći G3 ima veći displej, veću rezoluciju i veću gustinu piskela. Osim ako nisi fan amoleda, nemaš na osnovu čega da tvrdiš da ima bolji displej.

john_doe
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2014. 19:27
:: htc one x

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od john_doe »

G3 sam gledao uživo i jedino sto me nervira je to sto ima stvarno slabije osvetljenje ekrana..inače mi se čini baš super :)
A znam da je s5 logičan izbor, ali reko da vidim da li je možda neki od drugih bolji izbor..
Jel ovo za note 4 preverena informacija, jer ako jeste, ne bi mi smetalo da sačekam malo za takvu mašinu :D

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od El Laki »

Slabije osvetljenje? Možda je bio na auto...

Note 4 bi trebalo da stigne tako krajem oktobra, početkom novembra kod operatera. Kad kod kojeg, to već pogledaj na netu, verovatno ima najava

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od Joxy »

Mislim da nemaju u ponudi G3 sa 3GB rama i 32GB memorije, ispravite me ako grešim. S5 svakako najkompletniji uređaj po meni, ali koji god da uzmeš sigurno je da nećeš pogrešiti, svaki ima neke svoje prednosti i mane u odnosu na ostale.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od Cooomi »

@El Laki,
john_doe napisao:G3 sam gledao uživo i jedino sto me nervira je to sto ima stvarno slabije osvetljenje ekrana..
a i osim toga, nije sve u brojkama, amoled ekran od S5 ima širi opseg boja i toplije su, pa samim tim i upečatljivije, ali to su neke finese, o kojima prosečan korisnik ne bi znao da priča kada bi video ekrane jedan pored drugog i kada bi se odlučio za S5 ;)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od El Laki »

Toplina boja je subjektivni doživljaj. Jednostavno amoled daje takve, malo veštačke boje u odnosu na IPS. Ali pored toga, smatram da je G3 kompletniji ali zbog note, preporučujem S5.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od Azimuth »

Pisalo se vec i razlikama izmedju IPS i Super AMOLED displeja. Mislim da je 1808 pisao bas o tome u nekoj od tema.

Elem, sto se dileme tice, kao nekadasnji vlasnik Note 3, a sadasnji S5, preporucio bih ti njega. Ne mogu da kazem da je zamena jer je druga klasa u pitanju, Note je ipak Note, veci, jaci itd, ali 2GB rama kod S5 ne treba uopste da te plasi. Da, ovo je uredjaj koji ce te sigurno sluziti naredne 2 godine, najmanje. Koristim ga 3 meseca i sve sto mogu da kazem jeste da je najbolje od Samsunga sto je trenutno u ponudi.
Licno sam imao dilemu da li S5 ili Z2, kod Z2 me najvise dobijalo to sto su prjavljivali pregrevanje. To je valjda sada ispeglano. Evo Sale ima "problem" sa kamerom, losije su mu slike od onih koje je Venom kacio, a isti telefoni.
Kod G3...ne znam, bolje onda G2 da uzmes. Sa tim telefonom je napravljena pometnja. G3, koliko sam video, ima problem sa osvetljenjem, prosto je nekako previse taman displej iako se peske osvetljenje stavi na maksimum. Nisam ga duze cackao da bih mogao da dam neko kudi kamo konkretnije za i protiv.
Sto se M8 tice, meni se ti jedino izrada svidja, kamera je najslabija tacka, ovo ostalo djene djene..

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od Joxy »

Ne znam zašto se toliko baš polemiše oko displey-a na G3, zar nije moguće da to LG ispravi u budućnosti nekim update-ovima?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od Azimuth »

To ne bih znao. Znam samo da je na G2 koji sam koristio mesec dana bilo drasticno jace osvetljenje nego na ovom G3 koji sam pre nekoliko dana cackao malo... Ne znam u cemu je fora, da li je softverski moguce ispraviti tj pojacati ili je do hardvera.
Sad plasticno da pokusam da ti priblizim, razlika u maksimalnim osvetljenjima izmedju Note 3/S5 i G3 je otprilike kao kada bi gledao kroz naocare za sunce.

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od Cooomi »

Mislim da to nije problem samo na G3, svi 2K IPS LCD ekrani su mnogo tamniji nego na Samsungovim AMOLED (Note4, S5 cat6...) i mislim da je to ograničenje hardvera, možda pikseli ne proizvode dovoljno svetlosti ili ko će ga znati. Drugačije su tehnologije u prizvodnji...

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od Joxy »

Moguće i to, možda se zato Sony odlučio za FHD displey na Z3, ko zna. ;) Mada ja verujem da će u budućnosti to moći nekako softverski da se sredi.

john_doe
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2014. 19:27
:: htc one x

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od john_doe »

Bas sam opalio najjace osvetljenje na g3, znaci nije bio na auto i bas mi je nekako tamno bilo...sta znam, nije da cu ga ja sve vreme korsitit sa 100% osvetljenja, ali ne bih da uzmem telefon koji mi nece pruziti uzitak dok gledam u njega, sto je i najbitnije, tako da zbog toga mislim da g3 otpada..
Sto se tice samsunga, sacu da se bacim na citanje i gledanje testova, ali mislim da mi je on jedini relano racionalan izbor od ponudjenih, a da se uklapa u te neke moje potrebe - velicina ekrana, baterija, fluidnost i sl.
U svakom slucaju necu brzati, prvo cu pokusati da izvucem na neki nacin note 3, a ako ce uskoro dobijati note 4 i bude mogucnosti njega da uzmem, onda cu se nekako obuzdati i sacekati mesec, dva..u suprotnom, s5 here I come :D
Hvala vam puno za pomoc do sada..ako ima jos nekih predloga ili sugestija, samo pisite ;)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od Azimuth »

Nemoj brzati. Najbolje bi bilo kada bi mogao sve ove telefone da pogledas uzivo, da ih uzmes u ruku i vidis da li ti i kako leze. Meni je pored S5 bio jako interesantan Z2. Njega pogledaj obavezno. Mada, ne znam kakvu podrsku ce imati jer su najavili nove modele na svakih 6 meseci u odnosu na ostale brendove koji ih izbacuju jednom godisnje.
Note 4, ako ti se uklapa u mogucnosti i ako se pojavi u neko dogledno vreme, a nadam se da hoce, to je onda pun pogodak. Nije prevelik, nije ni mali, ima sve pa i vise od toga + materijali i sama izrada.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od El Laki »

@john doe da li si razmislio o kombinaciji? Npr, da uz taj paket koji uzimaš u MTS (verujem neki veći kad juriš premium uređaj) uzmeš neki telefon za par hiljada i prodaš za 200-300e, pa od tih para kupiš nov Note 3? Na oglasima je oko 400, u radnjama 50ak evra skuplji. Možda bi ti tako izašlo jeftinije nego doplata za Note 3 u MTS.

Opet, sve zavisi koji paket uzimaš u MTS, šta kako. Ima da se nađe telefona koje možeš bar za 200e da prodaš.

Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od Bandicoot »

Ja bih isao na z2, po meni bolji izbor od s5. Ne vidim po cemu je s5 kompletnji od z2. Ili jos bolje sacekaj note 4

john_doe
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2014. 19:27
:: htc one x

Re: Koji od najjacih telefona iz mts-a?

Post od john_doe »

@El laki pa i tu opciju sam razmatrao i nije ni ona isključena, samo sto gledam da se ne cimam toliko (kupovina, pa prodaja, pa opet kupovina) već da rešim stvar odmah..

Sony me nikada nije privlačio, ne mogu da objasnim zašto, ali ću definitivno da pogledam i z2 (mada me tu nervira to sto ima ,,samo" 5" ekran i softverske dugmice)

Videcemo šta ce biti u narednih mesec dana, tako da cu da ganjam neki od note-ova kao prvi izbor, a ako njih ne budem mogao da nadjem, onda mislim da izbor pada na s5 :)

Odgovori