Sta posle lg g3?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Sta posle lg g3?

Post od stefi90 »

Pozdrav ljudi,prosli put sam poslusao vas savet i uzeo lg g3.Uglavnom,utisci su pozitivni sto se tice rada telefona.O kucistu bolje da ne pricam.U svakom slucaju kamera super,perfomanse super(nekad koci)ali to je normalno.Vreme je da se krene dalje.Mene sada zanima koji sada da kupim?jer vec imam kome da ga prodam,pa hocu novi.Koji su vasi utisci?a da nije lg.Hvala.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Sta posle lg g3?

Post od El Laki »

Koliko bi novca izdvojio za novi telefon? Jel mora nov ili može polovan? Šta ti treba od telefona?

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Sta posle lg g3?

Post od Dream Weaver »

Note 4 ili Mate7 :-)
and justice for all...

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Re: Sta posle lg g3?

Post od stefi90 »

El laki:Do 250-300 evra.Zeleo bih nov.Od telefona mi treba da bude kvalitetan,jer lg g3 mi vec izgreban ekran i sa strane mi se izgrebalo isto i na jos par mesta.Treba mi dobra kamera takodje.Razmisljao sam samsung s4 ali mi nesto nije toliko dobar i nece dobiti ove psolednje update.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Sta posle lg g3?

Post od El Laki »

Mate 7 polovan, S5 polovan, nov Flex 2... Ja lično sam sa G3 prešao na Flex 2 i nisam se pokajao ni jednog trenutka. Telefon radi osetno fluidnije od G3, jači zvučnici, bolje trajanje baterije... Jedino je kamera na G3 malo bolja. Kada jednom probaš telefon sa zakrivljenim ekranom, nećeš moći da se vratiš na "normalne". :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Sta posle lg g3?

Post od znemanja »

Za tu sumu Galaxy S5 je dobro rešenje, ako preferiraš velike ekrane pogledaj i Mate 7.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Sta posle lg g3?

Post od filip11314 »

Za 300e može i nov Mate 7 da se nađe. To je moja preporuka. Posle njega naravno Flex 2 isto nov. Polovni HTC M8, Sony Xperia Z2, mada ima i Z3 za 300e.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Sta posle lg g3?

Post od El Laki »

Mislim da Mate 7 i M8 nemaju kamere u rangu sa G3, S5, Z3. Ipak je dečko naveo da mu je kamera bitna stavka.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sta posle lg g3?

Post od somi92 »

Mate 7 pravi solidne slike danju, u idealnim uslovima , sunce itd... Nocu u kaficu, klubu, unutra, slabija osvetljenost, mogu reci tuga, drugar ga ima i po meni su bas lose slike, da ne kazem ocajne tako da ako ne planiras uvece da se slikas onda mozes da gledas i mate 7 , dok je kod htc m8 obrnuto, nocu pravi dobre fotke a danju zaostaje za konkurencijom. Definitivno ja licno bih isao na m8 jer si vec naglasio kvalitetnu izradu, a sad za kameru sam ti napisao... ova ostala 3 sto se pominju imaju dobre kamere ali osim z3 dosta zaostaju sa izradom.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Sta posle lg g3?

Post od kvaka33 »

Pa sta fali mate 7 sto se tice izrade ?
Ako mu je kamera primarna stavka onda definitivno ova dva modela nemaju sta da traze pored S5,Note 3,lg g3 itd
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: Sta posle lg g3?

Post od somi92 »

Ne fali mu nista, ja sam rekao "ja licno" bih isao, znaci nisam rekao da je m8 bolje izrade, oba su odlicna, mislim da samo m8 bolje lezi u ruci jer je malo zakrivljen pozadi, dok je mate 7 ravan i ostrijih ivica, ali opet to su moji licni afiniteti. Naglasio sam i za kameru kakva je u kojim uslovima pa da ako moze da pravi kompromis izmedju malo slabije kamere i izrade da zato ide na mate7 ili m8.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sta posle lg g3?

Post od Evindzer »

U odgovor na pitanje "Šta posle G3?": opet G3, samo u drugoj boji! :D
Zašto: konačno sam pre dva dana bio dobio priliku da se igram sa G3-jkom, metalik sive boje i starom desetak dana, i moji utisci "na prvu loptu" su da je odličan telefon. Kameru nisam stigao da isprobam, pa je ne mogu komentarisati, a ono što mogu da komentarišem je sledeće:
Ekran - odličan, živih i prirodnih boja, neuporedivo bolji nego na mom Asusu, iako oba imaju IPS matricu (razliku u rezoluciji ne uzimam u obzir jer, iako je prilična, nije bila presudna za ovakav utisak). Takođe, osetno je tamniji od Asusovog ekrana, ali to nije toliko uočljivo da pokvari opšti utisak kvaliteta ekrana.
Menadžment RAM-a - neverovatan. Vlasnica i ne zna za mogućnost zatvaranja pokrenutih aplikacija, pa joj u svakom trenutku stoji preko dvadeset pokrenutih stvari, a telefon doslovno leti. Ja sam bio sablažnjen brzinom otvaranja bukvalno svega što mi se našlo pod prstom.
Izgled - subjektivo, ali lepši od G4, iako ovaj ima kožna leđa, što se meni jako sviđa. Generalno, LG zna da napravi izuzetno lepe telefone, samo kad se potrudi.
Osećaj u ruci - prosto je uživanje držati ga. Možda postaje blago klizav ako se bez prekida koristi duži period vremena, ali ja nisam primetio neki problem po tom pitanju. Manipulacija jednom rukom je ne samo moguća, već i izvodljiva jednostavno i lako, uprkos ekranu od 5,5", jer su mu gabariti više nego pristojni, pa u ruci ostavlja utisak zaista kompaktnog modela.
LG "skin" - ružan, braćo. Iako na telefonu sve leti i ekran reaguje na komandu u milisekundi, ukupan utisak mi je pokvario LG-ov interfejs.
Još jednom napominjem da je telefon koga sam "čačkao" bukvalno tek kupljen, pa su možda i utisci ekvivalentni njegovom trenutnom stanju, ali i pored toga, ja sam izuzetno pozitivno i prijatno iznenađen. Iste večeri su mi na dohvat ruke bila i dva komada G2-jke, i G3 ih (bar prema prvom utisku) nadmašuje u svemu.

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Re: Sta posle lg g3?

Post od stefi90 »

Izvinjavam se na kasnom odgovoru.Ne zelim mate 7,pre lg g3 imao sam samsung s3 i prezadovoljan sam bio.Tako da cu verovatno samsung uzeti.Evindzer Nije los lg g3 zaista,ali ima stvari koje me nerviraju(kamera je sporija,pregreje mi se baterija i sama kratko traje)dan i po samo.Nisam zahtevni korisnik ali dan bi mogao da izdrzi(svi prosli jesu).U svakom slucaju,hvala vam na pomoci jos malo cu sacekati pa da vidim sta cu uzeti:).

PavleVuk
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 217
Pridružio se: Pon, 02. Feb 2015. 01:42

Re: Sta posle lg g3?

Post od PavleVuk »

Kako misliš da je kamera spora? Sporo se pali aplikacija ili misliš na fotografisanje? Moj jedini problem je baterija. Telefon se trenutno ne pregreva, ali letos se jeste prilično grejao.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Sta posle lg g3?

Post od El Laki »

G3 sa laserskim fokusom je jedna od najbržih kamera na tržištu. Čak i danas.

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Re: Sta posle lg g3?

Post od stefi90 »

PavleVuk:sporo se pali aplikacija i to bas bas,prvi put mi se to desava na android tel.Nije prijatno iskreno.Meni se isto baterija pregrejava prilicno..i dalje.Jel vredi uzeti s5?deluje mi primamljivo :oops: :lol:

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Sta posle lg g3?

Post od El Laki »

S5 je trenutno preskup po meni. Bar kada pričamo o standardnoj G900f verziiji. I dalje je oko 350e, a za te pare ima boljih izbora. S5 neo sa druge strane je sada popularan na oglasima, ispod 300e, e sad ne znam da li ti odgovara.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sta posle lg g3?

Post od Sale_M »

I od mene preporuka za Neo verziju.Noviji je,ima poboljsanja u odnosu na obicam,dolazi sa vec preinstsliranim 5.1.1 i softverom kao S6.Jedino po bemchmark testovima ima slabiji malo chipset.(npr s5 regular na Antutu ide do 45000,a Neo do oko 38000) mada ne verujem da ima razlike u njima mi cak kad se igraju zahtevne igre.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

stefi90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 155
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 21:10
Lokacija: Beograd

Re: Sta posle lg g3?

Post od stefi90 »

Pozdrav ljudi,da se javim i pohvalim da sam kupio novi telefon.Na kraju sam uzeo samsung note 3,nadam se da nisam pogresio?hvala vam puno na savetima i pomoci:)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Sta posle lg g3?

Post od El Laki »

S konja na ždrebe, da ne kažem magarca. [emoji14]

No, neka te dobro služi.

Odgovori