Xperia Z ili xperia M4 aqua

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Xperia Z ili xperia M4 aqua

Post od ertz »

Pozdrav svima. Zena mi ima xperiu Z,a preko operatera mogu uzeti m4 aqua. Da li neko ima m4 i kakav je ? Pa da joj ostavi m4,a u oglase Z ili obrnuto?

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Xperia Z ili xperia M4 aqua

Post od vlade93 »

Cimerka mi ima Xperiu Z a drugarica M4 aqua.
Iznecu samo moje misljenje.
Po meni ako se ako se bira izmedju ova dva modela donekle logicno M4 aqua. Ali nije toliko bolji koliko sam ocekivao.

Ekran: Full HD TFT na Xperia Z protiv HD IPS ekrana na M4 aqua, moj izbor bi bio M4 aqua, jer HD na tu rezoluciju je sasvim dovoljno meni. Iskreno, meni je TFT ekran u 2015. god. potpuno nezamisliv..

Performanse: ocekivao sam mnogo vise od octa core na M4 aqua. Vidno je sporiji od G2, stvarno osetno. Rekao bih da su tu negde po brzini Z i M4, mozda brzi M4 ali kazem mozda malo. Jer nisam uporedjivao uporedo jedan pored drugog ali sam ovako bih rekao da je malo brzi M4..

Baterija: na Xperia Z znas i sam jer posedujes isti. Na M4 iskreno i nisam video neki rezultat merodavan jer drugarica uvek osvetljenje stavlja na 100%, bilo vece, bio dan, nebitno potpuno. Ali sa drzanjem na 100% opet bolju bateriju ima M4 aqua, koliko sam video izvlacila je malo preko 2h SOT-a i ostalo 50% uz wifi i nesto koriscenja 3G. Naravno osvetljenje 100%. I ono sto sam ja koristio rekao bih da je ok baterija skroz. Ne znam sad neke rezultate ali defitinivno vidno bolja baterija od Z..

Kamera: nisam nesto mnogo gledao slike na M4, ali rekao bih tu negde su. Na papiru prednja je bolja M4 ali iskreno i nisu nesto slike za jednu 5 mpx kameru..

Ovo je samo moje zapazanje..
Sve u svemu, moj izbor bi bio M4 ako doplata nije neka sumanuta...

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xperia Z ili xperia M4 aqua

Post od filip11314 »

M4 definitivno. Z je već dosta star telefon, plus ima taj tft ekran. Novo je novo ipak...
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Xperia Z ili xperia M4 aqua

Post od Sale_M »

Prenosti Z modela su:veca rezolucija ekrana,odlican zvuk preko slusalica,solidna kamera nakon 5.1.1 apdejta.
Mane:nesto tisi spoljni zvucnik.
M4: baterija ce dosta duze trajati nego na Z,ekran sasvim dobar,zvuk verujem da ne zaostaje mnogo,jer je noviji model.Po perfomansama su tu negde.
Kamere su im tu negde,mada ce na M4 biti verovatno doradjena i poboljsana jos softverski.
Moj predlog ipak za M4,sve ukupno vise dobija+ dizajn je lepsi,telefon je tanji od Z+ nov je model.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Xperia Z ili xperia M4 aqua

Post od alphablue597 »

Ja imam m4 aqua, sot je uvek izmedju 4-6 sati, obicno bude oko 5, sa ovakvim korišćenjem sam prethodni telefon, Lumia 520 punio 2-3 puta dnevno, kad ga bas koristim. Ekran je sto se mene tice odlican. Jedina mana koju ima je interna memorija, mada meni to ne smeta nešto preterano...

Odgovori