Šta posle G2 - do 400e?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Blade Runner
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 10. Sep 2009. 19:07
:: LG G2
:: Sony Ericsson K800i

Šta posle G2 - do 400e?

Post od Blade Runner »

Došlo doba da se G2 i ja rastanemo. Extra me je služila preko 2 i po godine, ali... gledam ja nju, gleda ona mene... nema više te hemije između nas :)

Fond sa kojim raspolažem je 400e, makar stotka od prodaje ge-dvojčice i da ja pridodam ostatak.

Proteklih 15-20 dana sam ispratio šta se pisalo na forumu, GsmArena, neke druge recenzije... Neka gruba specifikacija bi bila:
- ekran - od 5.2 do 5.7''
- RAM - >= 3 GB
- interna - >= 32 GB
- kamera - kvalitet da kad se fotka prebaci na komp, ne primeti da je slikano telefonom :oops:
- autonomija baterije - na nivou fabričke G2

Uglavnom, da je za 'mrvicu' bolji od G2, i da ne razmišljam o telefonu makar naredne 2 godine.

Na papiru su mi se strašno svideli Huawei telefoni, čak sam imao i shortlistu po veličini ekrana :D 5.2 - Honor 8/P9, 5.5 - P9 Plus (mada cenovno poprilično odskače), 5.7 - Nexus 6P ... Ali ni jedan od njih ne 'blista' sa baterijom, sem možda P9. A tu su i problemi sa video snimcima, ako sam dobro shvatio? Ne znam ni kako bih se sa EMUI-om snašao (ne važi za 6P).

Posle njih, tu je OnePlus 3. Telefon je brutalan, stock Android, sviđa mi se njihov koncept rada, podrška i kontakt sa korisnicima, peglanje softvera... Još da smislim način da ga dobacim do nas :)

Ostali Kitajci - stop! :P

Od Samsunga mi se baš ništa ne sviđa :lol: Nešto iz A ili J serije?

Sony - eh, kad se ne prebacih na Z3 Compact pre godinu dana...

HTC - baš ne znam...

Na LG se ne bih vraćao.


Tu sam da saslušam svaki dobar savet :)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od bata bogdan »

Pa ajde ovako kao korisnik Huawei telefona da kažem nešto bar oko emui, prvo, stvar ukusa kome sta odgovara, inače sam emui za mene je vrlo jednostavan i sve nekako na svom mestu, što se menja tiče itd, ovako jako lepo sve radi, ja uvek kažem emui je nešto između Android i iphone, meni vrlo vrlo sličan kao iphone, nekog to iritira nekog ne, opet stvar ukusa.
E sad sto se tice navedenih telefona, pa nećeš pogrešiti koji god da kupis, ukoliko se odlučiš za Huawei, njakao sam sve uređaje osim Honor 8, sve to na kratko, u svakom smislu dobices od Huawei kvalitetan uređaj, fine izrade i lepog dizajna, što se kamere tiče, tu ne bih mogao da ti pomognem, meni to lično bitno nije pa sam zadovoljan i sa svojim Huawei Mediapad x2 kako slika, mogu ti samo jedno napisati, da su slike verovatno bolje od g2.
Ako je vec u izboru samo Huawei, moj red bi ovako išao
Nexus 6p
Huawei Honor 8
p9 plus
Mate 8
Ako te sta konkretno interesuje oko Huawei telefona, pitaj pa se nadam , da ces dobiti adekvatan odgovor...

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
Huawei

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od Baraba »

OnePlus 3 ako možeš da nađeš za 400e i odgovara ti klot android. Jedono je podrška malo upitna i garancija da se ostvari.

Blade Runner
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 10. Sep 2009. 19:07
:: LG G2
:: Sony Ericsson K800i

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od Blade Runner »

bata bogdan,

EMUI sam samo gledao ovako po netu i čitao... Sutra ću imati prvi susret sa njim jer je cura uzela P9 Lite pa je meni prepustila pokretanje istog, uz prebacivanje kontakata i sva ažuriranja.
P9 Lite sam inače isključio gore jer nema smisla da nas dvoje imamo isti telefon :D

Mate 8 mi je ipak prevelik, ali da ima dobru bateriju - ima.


Baraba,

Moj dobar drugar je na brodu, i za mesec dana je u Kini, zadnji put pred silazak sa broda. Tu bih nekako da iskombinujem OnePlus 3...

"Tvoj" C7 je extra na papiru, ali ne smem da ga pominjem posle one rasprave na temi :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od znemanja »

Nexus 6P ili OnePlus 3, na trećem mestu slobodno razmotri i Galaxy C7.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od bata bogdan »

Pa eto prilike da vidis kako radi Huawei i vidis emui, tada ćeš već znati šta ćeš kupiti, mada ispred svih, definitivno 6p najbolji izbor :)

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
Huawei

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od kvaka33 »

Ja bih ti preporucio za razliku od predhodnika Huawei P9 plus kao prvi izbor a evo i ztasto

1.Pripada premium klasi ,znaci racunaj na jos 2 godine apdejta minimum
2.3D Touch display,meni licno sjajna stvar
3.Odlicna baterija 3400mAh na 5,5 inca i ekranom full hd,bice to jako dobat sot
4.Ima ih u dual sim verziji 4gb rama 64 gb interne ,kartica ti i ne treba sem ako hoces da je ubacis
5. Fantastican prijem odlicna antena
6.Odlicna izrada,super amoled ekran
7.Jako dobra kamera i zvuk
8. I za kraj ono sto je takodje vrlo vazno ,prelep model
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Blade Runner
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 10. Sep 2009. 19:07
:: LG G2
:: Sony Ericsson K800i

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od Blade Runner »

Što ste editovali i brisali postove? :)

Ono za Samsung... Nikad ih nisam preterano gotivio, kao ni Apple. Ima i drugih proizvođača ;) ali ako sam nešto propustio...

kvaka33,
Razmatrao sam P9 Plus, i pomenuo u prvom postu... To zadovoljstvo košta, i to baš :ohmy:

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od kvaka33 »

A cuj naveo si ga kao mogucnost ja se izjasnio ,ako ne zelis njega onda ga brisi iz posta
Koliko kosta stvarno nemam pojma mislim da ga kod nas jos nema u prodaji a napolju ne znam kolika mu je cena
U stvari da, ne mozes ti ovo da kupis sa tvojim budzetom tako da ga bolje brisi,upravo preorah cene po netu

Hm ako je baterija primarna bices u problemu
Ja bih tu napravio jedan kompromis i uzeo Sony Z5 premium dual sim zlatni ili srebrni
Sa ovim modelom dobijas bateriju bolju od svih navedenih modela ,vodootporan model,4k ekran generalno kompletan telefon ovde je oko 500e da li napolju moze da se nabavi povoljnije ne znam
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od bata bogdan »

Pa ostaje mu jedini izbor nexus 6p, p9,Honor 8,oneplus 3...mate 8 si izbacio zbog veličine, a sto se samsunga tiče, moras ovde direktno da naglasis, da ili ne...
Mislim stvarno da je najbolje 6p, ali dobro jsp ti to sve lično pogledaj, uporedi sam p9vs6pvs mate 8,to što možeš da vidiš kod nas...
Zašto navodim mate 8 opet, pa po veličini nije velika razlika izmedju mate 8 i 6p,uporedi ih i videćeš sta ti odgovara...

Gesendet von meinem GEM-701L mit Tapatalk
Huawei

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od Cooomi »

Blade Runner, moja preporuka ti je Nexus 6P. Dupli zvučnici, 5.7" qhd amoled, dobra kamera, čist android i redovna ažuriranja.... Nema bolje od toga. Da je bio povoljniji kada sam kupovao Note 5, Nexus bih uzeo...

Po čemu je bolji od ostalih Huaweia? Ažuriranja... Huawei je po meni najlošiji što se toga tiče. Na stranu EMUI, stvar ukusa...

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od iamivan »

Preporučio bih i ja Nexus 6P, ali da ne bude da ga preporučujem samo zato što ga imam. :D

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

Blade Runner
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 10. Sep 2009. 19:07
:: LG G2
:: Sony Ericsson K800i

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od Blade Runner »

bata bogdan napisao:...a sto se samsunga tiče, moras ovde direktno da naglasis, da ili ne...
Evo, pogledao sam Samsunge...

A7, C7... možda J7 i A5 i to je to.

Ali mi se čini da su po specifikacijama slabiji od drugih modela koje smo pomenuli.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od Baraba »

Baterije dosa traju na A7,
J7 i C7, to je za svaku pohvalu.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od znemanja »

Blade Runner, C7 nije slabiji po specifikacijama, ali i dalje ima dosta visoku cenu. Nexus 6P je po meni, najbolji odnos uloženog dobijenog za navedeni budžet.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od antec »

Ma uzmi g5, snapdragon 820, brutal kamera, solidna baterija plus je izmenljiva, ekran super, 400 evra. Hvalim malo svog konja ali razmisli :)

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od kvaka33 »

znemanja napisao:Blade Runner, C7 nije slabiji po specifikacijama, ali i dalje ima dosta visoku cenu. Nexus 6P je po meni, najbolji odnos uloženog dobijenog za navedeni budžet.
Od kojih to modela C7 nije slabiji ,daj molim te navedi ih ovde
Spomenuti modeli
Honor 8
P9
P9 plus
Sony Z5 premium
Lg G5
Nexus 6p
One plus 3

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od znemanja »

@kvaka33, tebi ne želim ništa da objašnjavam jer je to besmisleno.




Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Blade Runner
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 44
Pridružio se: Čet, 10. Sep 2009. 19:07
:: LG G2
:: Sony Ericsson K800i

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od Blade Runner »

kvaka33,
Z5 Premium - iskreno, ne sviđa mi se izgled. Ogledalo :D

antec,
kao što sam napisao u uvodnom postu, ipak bih prešao na drugog proizvođača...

@ostali - hvala puno!

A7 ('16) je mi na drugo razmišljanje baš simpatičan, ali da makar u startu ima 32gb interne memorije... :(
Pitanje za one koji su iskusniji/informisaniji - sa kojom kombinacijom Chipset/GPU ovaj model dolazi kod nas tj na EU tržište?

Pominjanje C7 je "zabranjeno" :lol:

OnePlus 3 - sinoć pročitah da se u ponovo aktiviranoj prodaji OP3 možda nalaze modeli koje su kupci ranije vratili njima iz ovog-onog razloga (da ne kažem refurbished telefoni). Skroz sam se razbio od OP3 :uhuh:

Dva "budžena" Huawei-a: P9 Plus i Honor V8... Jedino da drug vidi ima li ih po Kini, pogotovo ovaj drugi sa 1440p rezolucijom. Ne znam jesu li vredni toga.

O Nexusu 6P je sve rečeno, i nemam šta da dodam :)

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Šta posle G2 - do 400e?

Post od fannY »

Blade Runner, moja preporuka je da posto si imao flagship opet uzmes flagship.A to su Huawei 6P i P9. :)

Odgovori