Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Boki011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 06. Okt 2015. 14:00
:: Samsung

Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Boki011 »

Pozdrav! Dvoumim se izmedju sledeca 3 modela telefona Iphone 5s , Nexus 5 ili HTC M8 ? Memorija mi nije bitna , bitan mi je GPS (sto bolja baterija) zbog posla. Procitao sam negde da iPhone ima slabiju antenu od android telefona (samsung , sony , LG ) samo zelim da proverim da li je to tacno ? Mislim da je Nexus 5 ovde bolja opcija s'obzirom da je to google telefon i da verovatno ima zadnje map update-e i sistem. Zanima me informacije iz prve ruke :) HTC sam ranije imao tacnije model Desire X sa kojim nisam bio zadovoljan u opste sad ne znam ovo je vec novija generacija.

Hvala unapred!

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Zile995 »

Nexus 5 je zavrsio sa update-ovima, kao i HTC M8.

Zasto bas jedan od ovih? Koliki je budzet? :)
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Boki011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 06. Okt 2015. 14:00
:: Samsung

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Boki011 »

Polovan preko naravno , budzet mi je 160e. ova 3 trenutno mogu da nadjem u ponudi , s obzirom da moram da se odlucim u roku od 2 dana, inace bih lagano uzeo Z2 (koju trenutno koristim) nego mi je vreme problem , ceka se na isporuku do 3 dana a ja imam 48h pre nego sto mi drugar krene ka Srbiji :)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Zile995 »

A jbt raspisem se i zezne me tapatalk. :(

Ovako... Imam M8 i Nexus 5 u kuci, korisnik sam M8-ice.

Ako ti je bitnija baterija, svakako uzmi M8. 2600mAh vs 2300mAh, odgovor se namece. SoT na M8 je za oko 1h-1.5 veci od Nexus-a. Kupujes polovne telefone, razmisli kakva moze biti baterija na polovnom Nexus-u? ;)

Kamera na Nexus 5 je dosta bolja. O kvalitetu izrade se zna... M8 je tu dosta bolji.

Ekrani su slicni, iste velicine, na M8 je malo uzi, ali je to svakako veci telefon zbog zvucnika itd. Dao bih tu prednost M8-ci, ekran daje malo jace boje, nisu onako seljacki odvrnute/napucane, ugao gledanja je malo bolji, a i crna je dosta bolja. To je jedan od boljih LCD display-a iz 2014 god. Sa druge strane ima takav WB da bela vuce vise na hladno, dok je Nexus 5 dobro kalibrisan(boje su mu tacnije), a i bela je dobra.

Automatsko osvetljenje na Nexus 5, nikad nije radilo precizno, onako kao na M8(barem meni).

Zvucnici i zvuk na sluskama na Nexus 5-ci su... Hah, ne mogu da pridju M8-ci. :) Daleko od toga da je Nexus 5 ocajan, al kad poredis jedan pored drugog, svhatis koji je bolji. HTC M8 je i dalje pri vrhu, jedan od boljih, jacih audio izlaza. Stereo zvucnici su fantasticni, ne toliko jaki kao na novijem Nexus 6P :)

Mikrofon na M8 je dobar, dosta dobro hvata zvuk. Videces kada to sto snimis pustis :)

OS i Podrska? Da, definitivno prednost Nexus-a. Zavrsio je sa update-ovima Nexus 5, EOL je sto bi se reklo. Ima poslednji security update, poslednju 6.0.1 marshmallow verziju i dobru(najbolju) xda zajednicu za ROM-ove.

Sa druge strane M8 je zavrsio sa update-om, pre Nexus-a iako je "mladji", noviji telefon. Ima Android 6.0, nema poslednji security update, a i xda zajednica mu nije toliko losa.(odmah posle nexus-a)

Definitivno Nexus 5 ima kvalitetniji skin/sistem. Po brzini su tu negde, malo M8 vadi high binned CPU(manje zagrevanje pri jacem opterecenju). Nisam primetio ni jedan ozbiljan lag na pomenutim telefonima. Multitasking je bolji na Nexus 5, ne mnogo, ali puni RAM do kraja, fluidnost je gotovo ista.

Navigacija zna brzo da isprazni bateriju na svakom telefonu, Nexus 5 za takve stvari ne bih preporucio :)

O iphone 5s ne znam previse. Ali siguran sam da nista nije bolji od Nexus 5 po pitanju baterije.

Koristio sam na par dana iphone 6, naahh... Nije to lag free telefon/OS, nista to nije ekstremno fluidno i miljama ispred Androida. Nisam mogao da se naviknem na taj njihov sistem, iOS itd. Jednostavno Android mi vise odgovara.

Mislim da se iphone5s jos uvek update-uje. :) To je jedna prednost.

Preporucio bih M8 svakako :) A ako kupujes ovde, za 160e imas nov Xiaomi Redmi Note 3 Pro 16GB, samo ako ti ne smeta kineski UI :D Ima 4000mAh bateriju, mislim da je to dovoljno :D
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Baraba »

Ako ti je bitna baterija i GPS, onda ni jedan od ovih. 5s ne jer ima manju dijagonalu, da nije bitna baterija i GPS preporučio bih njega, ovako ne. Nexus 5, baterija očaj, me smem ni da zamislim na poslovnom koliko traje. M8 najmanje zlo, veći ekran sa preminum izradom i stereo zvučnicima, ovde kao najbolje rešenje. Računaj i da je M8 polivan i ko zna kakva je baterija, sam da je promeniš nema šanse. Od tabtri navedena svakako M8.
A pre svih pogledaj model koji ti je Žile preporučio za 160e.

Boki011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 06. Okt 2015. 14:00
:: Samsung

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Boki011 »

Hvala na brzom i detaljnom misljenju. Dobio sam ponudu za LG G4 za nekih 170e , mislim da je G4 malo bolja od ovih modela , ako nije prodat definitivno uzimam njega, a ako ne HTC M8. Znam da uzimam polovan telefon i da mi niko ne garantuje dobru bateriju ali ni jedan od ovih telefona nije stariji od 6-8 meseci. Evropa je to kupe android furaju par meseci svi ostali imaju iPhone i onda kud svi tu i mali mujo

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Baraba »

Ne LG G4. Crkavaju im ploče, ne bez validne garancije u Srb !

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Alsap »

Ako mnogo koristis GPS onda nemoj 5s, osim ako ces da ga drzis na punjacu non stop.U svakom drugom slucaju ce ti otici baterija za 2-3 sata.A da je za sve ostalo bolji izbor od ova tri, jeste, jos uvek ima podrsku i radi odlicno.

ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od ertz »

Najbolje da uzmes nov j5 ili polovan p9 lite,ne znam tacno koja im je cena.

Od ovih sto si naveo kao opcije,ni jedan nema bateriju da valja.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Alsap »

Sad krenita da mu preporucujete da doda jos 50e da kupi ovaj, pa sledci da doda 100 i kupi onaj i na kraju da doda 300 i kupi 6s ili s7.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od znemanja »

M8 je od navedena tri najbolji izbor, ali ni on ne zadovoljava sve navedene uslove.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Alsap »

Sta tacno nisi razumeo u njegovoj recenici da mu je bitan i update mapa i sistema.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od znemanja »

A šta ti tačno predlažeš, zastareli 5s sa očajnom baterijom?

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Alsap »

5s je zastareo sa još uvek softverskom podrskom a M8 nije.Ako malo bolje pročitas videces da nisam preporucio 5s.

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od NakaR »

5S :lol: :lol: :lol: Ja placem kad vidim da ljudi odvajaju 200 eura za taj telefon... Dobio ga na poklon, procackao i vece sranje u zivotu u ruci nisam drzao (ekran ko na decijim igrackama, bateriju trosi kao da je unutra ona od 1,5 voltu kineska :D, a taj update za njega donosi tolike promene da je to neopisivo :D)
Moje misljenje je da se manes 5s u sirokom luku, osim ako nisi od onih koji se pale na tu ugrizenu jabucicu i traze status u drustvu preko toga.

Ne razumem ako imas Z2 (tako si naveo) sto bi davao pare da uzimas telefon u istom rangu kao pomenuti tel?

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Alsap »

Jel ono ti bi onaj strucnjak koji je napisao da su 5s i SE isti telefoni.Da sam na tvom mestu bilo bi me sramota da napisem vise ijedno slovo.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Azimuth »

Spustite loptu i držite se naslova.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

NakaR
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 242
Pridružio se: Uto, 07. Maj 2013. 13:23
:: Xperia T
:: W880i

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od NakaR »

Azimuth, ja se drzim teme. Govorim coveku da izbegava 5s, jer je to bacanje novca (osim ako nije neko kome je bitnija jabuka od telefona). Dati 160 eura za polovan 4 incni ekran i prosecnu/slabu bateriju, ceste oscilacije u mrezi kao i osrednju kameru (o prednjoj je smesno i pricati u danasnje vreme) za mene je bahacenje prave vrste.

Boki011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 06. Okt 2015. 14:00
:: Samsung

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Boki011 »

Ne razumem ako imas Z2 (tako si naveo) sto bi davao pare da uzimas telefon u istom rangu kao pomenuti tel?
Iz razloga jer mi je potreban sluzbeni telefon , znaci drugi ;)

Moje misljenje je da se manes 5s u sirokom luku, osim ako nisi od onih koji se pale na tu ugrizenu jabucicu i traze status u drustvu preko toga.
Daleko od toga, nego nikada nisam imao iPhone pa iz tog razloga nemam bas apsolutno nikakve veze kakvi su telefoni itd.

Htc i nexus su definitivno bolje opcija onda od iPhona, sacekacu jos malo , dobio sam na vremenu mozda pronadjem Z2 za ovu sumu novca u medjuvremenu. Mislim da je ona bolja opcija od ova 3 modela? Malo skrenusmo sa teme ali eto i ona ulete u kombinaciju

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Iphone 5s vs Nexus 5 vs HTC M8

Post od Azimuth »

Nije iPhone los, naprotiv, ali je na 5s baterija loša, a usput nemaš ni neki veliki izbor besplatnih navigacija. Fenomenalno sklopljen telefon, ali mu je dijagonala minijaturna.
Pretpostavljam da ti je primarna funkcija telefoniranje, a tu se 5s nije baš proslavio. Htc je što se toga tiče mnogo bolji izbor zbog zvuka u slušalici.

Najveći problem je što za 160€ nemaš previše izbora. Polovnjak je mačka u džaku, tako da bih ja išao možda na nov j5, polovan j7 ili p9 lite ali sa preostalom validnom garancijom operatera.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Odgovori