Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Adams »

Ćao svima, nije me bilo par godina, pošto je Samsung S7 prilično lepo poslužio. :)

Ipak, pošto sam se navukao na igricu iz mladosti koja je prebačena i na Android, Rome total war, 5.1'' ekran mi je postao previše mali, tako da mi je prva karakteristika veći ekran. Drugo, kamera, pogotovo u low light segmentu mi je najbitnija stavka, jer po danu, svi odrade upotrebljive stvari.
Video sam da je Huawei P30 Pro behemot po svim kriterijuma, za neku ok cenu po oglasima, ali ovog puta bih preskočio Huawei, jer pre nego što sam (iznuđeno, kao prelazno rešenje) uzeo S7 koji je na kraju bogovski poslužio, imao Mate 9 koji je brljao sa bojama pri slikanju, ekran počeo da se odlepljuje, da ''pregoreva'' itd. Još čitam da sad ima ovo nešto između USA i Huaweia, tako da bih sada Havajce preskočio.

Budžet je do 600 eura.

Vidim da sada postaju standard ove kamere od 40+ mpx, ali sustinski me zanima kvalitet fotografija, znaci moze nesto i sa 12 mpx al da je dobro.
Poželjno bi bio dual sim, ali ne nužno.

Hvala unapred svima, lepo je svratiti opet ovde! :)
Nokia Lumia 1520

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Joxy »

Oho, pozdrav Adams! Da li si ti imao legendarnu Nokiu 1520 svojevremeno ako se dobro secam? [emoji4]
Sa Mate 20 Pro i P30 Pro ne bi imao nikakvih problema, jer Huawei mobovi koji su izasli do sada ne podlezu sankcijama ove rasprave na relaciji China vs USA. Tako da ako ti se dopada neki od ta dva modela, to bi ti bilo idealno resenje.
U suprotnom ja bih isao na OnePlus 7 Pro, ako moze da se nadje za 600€ na KP. 90 Hz ekran, S855, odlicne kamere kao i baterija, sve je tu sto treba.
U razmatranje bih uzeo i Pixele, s obzirom da ti je kamera bitna stavka.
Ne znam koliko je zahtevna ta igra koju igras, ali bih preskocio Samsung zbog Exynosa najvise. Eventualno da dovuces SD verziju od preko ako mozes, to bi bio dobar potez. [emoji4]
Poslednja izmena od Joxy u Sre, 11. Sep 2019. 16:07, izmenjeno 2 puta ukupno.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od znemanja »

Možda bi Note 9 bio idelan za tebe. Dobra kamera, veliki ekran, OneUI na koji si navikao. Cena je oko 550€ na oglasima sa garancijom operatera.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od m@c|-|oR »

Mi9T pro, kao moj predlog.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Sale_M »

Mi 9T Pro kao kuca.

Sent from my Huawei P30 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Joxy »

Ako zeli da prodje jeftinije onda da. Mi 9T Pro je vec na oko 400€, sto je zaista odlicna cena za mob sa S855. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Evindzer »

Sale_M napisao:Mi 9T Pro kao kuca.
Ako bude veličine kuće, kako će ga nositi u džepu? [emoji38]
Adamse, najbolje ekrane i dalje pravi Samsung, najbolje noćne slike Huavei (videćemo kakvi će biti ovi novi Ajfoni, Piksele ne razmatram jer ih nema kod nas legalno), a najbolji procesor za igrice na Androidu je SD855+. Pa ti sam zaključi šta ti je prioritet. [emoji854]

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od m@c|-|oR »

Ako si mu rek'o!
Ali, sve si tačno naveo. No comment.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Joxy »

Zanimljiv moze biti i Honor 20 Pro. Na KP je vec na oko 500€. [emoji4]

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od m@c|-|oR »

Neće čovek havajce.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Joxy »

Znam, samo kazem. [emoji16]
Ako je problem samo to oko Gugla, onda ne treba da brine, jer su svi modeli koji su do sada izasli bezbedni. Ovo pisem iz razloga sto smatram da bi mu Huawei bio idealan izbor. [emoji4]
U suprotnom tu su ostali modeli koji su navedeni u ovoj temi. [emoji4]

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Adams »

@Joxy, ćao, da da Lumia 1520, žuta, baš "markantan" telefon. Koristio sam je oko 2 i po godine, stvarno je vrhunski odradila posao.

Vidim da taj Mi9t Pro ima za 400 eur sa S855, ali nema OIS, koliko to realno ubija kvalitet LL slika?
Iskreno, nikada nisam imao Pixele u ruci, citao sam da imaju dobre kamere, ali kada pogledam specifikacije, nista mi nije jasno. Moj Samsung S7 iz 2016 ima f 1.7 sa istom velicinom senzora a Pixel 2 i 3 valjda 1.8 i svi ih hajpuju nesto, jel realno da je softverski to toliko ispeglano.
Ajd da predefinišem zahteve, voleo bih da kupim nesto a da osetim razliku u odnosu na S7.
Note 9 mi je super, samo ne znam koliko je osetljiv, kad ga uzmem u radnjama operatera u ruke, kao da ce da krcne, ali definitivno mi je u izboru.

Ne znam da li sme da se ostavlja link, al ovde je spisak uredjaja (vrv neazuriran), koji mogu sigurno da poteraju igricu.
https://www.feralinteractive.com/en/mob ... id-devices
Nokia Lumia 1520

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od sugarcoated_ass »

Adams napisao: jel realno da je softverski to toliko ispeglano.
O da! Pogledaj samo kokiko se portuje Google Camera i biće ti jasno. [emoji1787]
U mojoj Nokiji 8.1 je isti senzor kao u Pixelima i odmah po kupovino sam ubacio Gcam. Dnevne slike su tu i tamo na istom sa stock, ali low light na stock nije ni da primiriše Gcam. Tako da softver tu igra ogromnu ulogu. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Joxy »

Adams napisao:@Joxy, ćao, da da Lumia 1520, žuta, baš "markantan" telefon. Koristio sam je oko 2 i po godine, stvarno je vrhunski odradila posao.

Vidim da taj Mi9t Pro ima za 400 eur sa S855, ali nema OIS, koliko to realno ubija kvalitet LL slika?
Iskreno, nikada nisam imao Pixele u ruci, citao sam da imaju dobre kamere, ali kada pogledam specifikacije, nista mi nije jasno. Moj Samsung S7 iz 2016 ima f 1.7 sa istom velicinom senzora a Pixel 2 i 3 valjda 1.8 i svi ih hajpuju nesto, jel realno da je softverski to toliko ispeglano.
Ajd da predefinišem zahteve, voleo bih da kupim nesto a da osetim razliku u odnosu na S7.
Note 9 mi je super, samo ne znam koliko je osetljiv, kad ga uzmem u radnjama operatera u ruke, kao da ce da krcne, ali definitivno mi je u izboru.

Ne znam da li sme da se ostavlja link, al ovde je spisak uredjaja (vrv neazuriran), koji mogu sigurno da poteraju igricu.
https://www.feralinteractive.com/en/mob ... id-devices
Da, to bese zaista lep mob. Malo je falilo da probam WP zbog tog modela. A kasnije ko zna, mozda bih postao kao Miodrag, u smislu da mi WP postane savrsen OS. [emoji23]
Sto se tice softvera, Sugar ti je sve lepo objasnio. Google je doveo softver kamere do savrsenstva.
OIS dosta znaci u LL uslovima ali primeri fotki sa Mi 9T Pro koje sam gledao su odlicne. Dosta je video materijala i primera na netu, pa procesljaj malo pre odluke. Jos ce se peglati GCam za 9T Pro, tek je izasao mob. [emoji4]
Zanimljivo je da ce novi Pixeli imati iste glavne senzore kao i proslogodisnji (IMX363), a ti senzori se nalaze i u Mi8 i Mix 3, za koje vec postoje GCam app koje su odradjene do perfekcije. Tako da su i ta dva modela odlican izbor, iako 9T Pro ima bolju bateriju. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Evindzer »

m@c|-|oR napisao:Ako si mu rek'o!
Ali, sve si tačno naveo. No comment.
Nije mi bila namera da se sprdam, već da mu pobrojim činjenice, onoliko koliko su meni poznate, pošto su mu kriterijumi još specifičniji nego meni kad sam uzimao Široku. [emoji846]
Znači,
najbolji ekran: Samsung Nout 10+;
najbolja kamera: Huavei P30P ili novi Mata kad izađe;
najbolji procesor za igre: SD855+ u Asusu ROG, ali ne znam ima li ga kod nas u prodaji.
Ili da batali sve navedeno i uzme novi Ajfon 11 PM, imaće odličan ekran, kameru i procesor. [emoji3526]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Green »

^ To je lepo, ali covek je napisao da mu je budzet oko 600 evrana.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od Evindzer »

^ U pravu si, na to sam zaboravio. Onda, sve kao u gornjem postu, samo generacija od pre godinu dana. [emoji854]

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od janka_88 »

Ako su bitne low light slike kao što je pomenuto jer postoji bojazan da Mi 9T Pro ne odradi to kako treba zbog OIS onda se neće usrećiti ni sa Note 9, a samim tim ni starije modele. Mate 20 Pro se može ovdje u BiH naći za 450€ nov sa garancijom tako da se i tamo sigurno može pronaći za 500€. Svakako P30 Pro ima još bolju kameru ali ima neke druge detalje osakaćene (face ID, led notifikacija) pa ako to ne smeta svakako uzeti u obzir.

Da napomenem da sam i ja Mate 9 koji sam prodao kolegi koji ga koristi evo 2 godine bez ikakvih problema tako da te vjerovatno potrefio faličan model kao što se kod svakog proizvođača može desiti pa da sebi ne generalizuješ zbog toga.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od niko1a »

Sta god da uzmes novije osetices razliku u odnosu na S7 nemas brige :) Pixeli odlicni sa fotkanje neces pogresiti sa njima sto se toga tice, ako ti se uklapaju u cenu i svidjaju uzimaj slobodno. Sto se ostalog tice, imas za manje novaca taj Mi9t pro, nije los, Xiaomi ekran uzima Samsung Samoled, pa ako ti se svidja idi na njega, a ako te brine Ois a nije ti najbitnije da imas poslednji procesor, imas Mix 3 sa proslogisnjim Sd845 i sa senzorima kao u Pixelu i Ois-om. Takodje ako mozes da za te pare nadjes OnePlus 7 pro pogledaj i njega, ispunjava sve uslove cini mi se, dobar i veliki ekran, poslednje Sd i trebalo bi da pravi dobre fotke u svim uslovima.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Veći ekran, dobra kamera, a da nije Huawei

Post od m@c|-|oR »

Adams napisao:Vidim da taj Mi9t Pro ima za 400 eur sa S855, ali nema OIS, koliko to realno ubija kvalitet LL slika?
Portovan je Gcam i za njega, mislim da nećeš imati probleme. Najbolje bi bilo da "pronjuškaš" da li su na netu objavili neke slike slikane njim (malo ga ljudi kod nas ima).

Evindzer, ma šalio sam se i složio sa tobom.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori