iPhone ili Samsung

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Aca97
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 07. Avg 2016. 16:55
:: Samsung G. Grand Neo

iPhone ili Samsung

Post od Aca97 »

Oduvek sam imao Samsung mobilne telefone, i koristio dugi niz godina android. Trenutno imam Samsung S9, vrlo sam zadovoljan, i nisam planirao nešto da menjam. Ali u poslednje vreme razmišljam da probam iOS, da vidim kako izlgeda, i sve me više i više kopka da probam. Nisam neki zahtevan korisnik, ali ne znam koliko će mi iOS odgovarati. U odnosu na iOS, kod androida mi se sviđa, i što često koristim, a to je Always On Display, možda neki to ne koriste, ali meni je baš korisna stvar, samo pogledam na sekund u mobilni, i vidim koliko ima sati i da li imam neka obaveštenja. Onda otvaranje 2 prozora, gde youtube radi u pozadini, a na glavnom ekranu radim nešto drugo. I treća stvar, što imam mogućnost da mi je ceo ekran čist, tj. da nemam ona 3 dugmeta, nego klizanjem od dole ka gore mogu da se vratim korak nazad, da skroz izađem. Te 3 stvari mi baš pomažu, i mnogo mi je lakše korišćenje. Ono što isto koristim, ne često, ali koristim, to je profesionalni način fotografisanja, kao i Google Slike. I volim kada sve stavim u foldere, mnogo mi je preglednije tako.
I ono što mi je najveća prednost, a to je ekran, jer Samsung ima najbolje ekrane, i ne znam kako bih se navikao na nešto lošije što se toga tiče. Najbitnije mi je dobar ekran, dobre kamere, kao i fluidnost u radu.

Da li mislite da bih se lako navikao na iOS, da li bi ove stvari mogao i tamo da radim? Nisam baš upoznat sa iOS-om, a u mojoj okolini nema niko. I kakva su iskustva ljudi koji su imali oba sistema, i koji bi preporučili? Da li uzeti Samsung S20 ili probati iPhone?

Hvala svima na odgovoru :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone ili Samsung

Post od znemanja »

Korstio oba OS i definitivno android ima prednost, tako da moja preporuka je da ostaneš na Samsungu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone ili Samsung

Post od miodrage »

Nisam koristio Android, poznata je nasiroko moja averzija prema istom. Po ovome sto si opisao, i ja ti preporucujem kao i Nemanja da ne menjas OS. Sve to sto si navikao, neces moci tek tako da imas, nek stvari jos kako tako mogu, ali verovatno mnogo drugacije nego sto si ti navikao, i samim tim vise ce da ti smeta nego da ti pomaze.
Sto se ekrana tice, slozimo se da se ne slazemo, jer jednostavno nije tako kako ti navodis. Ekrani su drugaciji, drugacije je sve, I Samsung i iPhone imaju fantasticne ekrane. Imao sam priliku da vidim i najnovije Samsung ekrane, i iskreno receno, kad se ispodesavaju i jedan i drugi, razlika nije primetna. Papir i specifikacije su jedno, stvarna upotreba je nesto sasvim drugo. I tu bih zavrsio, ne zelim dalju diskusiju po ovom pitanju.
Sve u svemu, mozes da probas iPhone, ali verujem da ces posle max 3 dana da ga stavis na oglase i da trazis sebi drugi Samsung.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: iPhone ili Samsung

Post od ciklon »

Ако себи можеш да дозволиш да купиш Ајфон и да то не утиче на твој дневни/месечни буџет превише (да режије и остали трошкови неће трпети због тога), купи га. То ти кажем као корисник Андроид телефона. У случају да ти се интерфејс и целокупни екосистем не свиде, увек можеш да га продаш и да не изгубиш пуно пара.

adabelberdina
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 15. Jan 2021. 11:00
:: HTC
:: Samsung
Kontakt:

Re: iPhone ili Samsung

Post od adabelberdina »

Smatram da je dizajn iPhonea jednostavan, ali vrlo dobar u usporedbi s drugim modelima telefona.
Besplatne melodije zvona klingeltöne iphone.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: iPhone ili Samsung

Post od rock9855 »

Ako ti je postprodaja bitna onda iPhone, svakako ces najmanje izgubiti. iPhone može biti prednost isto onima koje menjaju telefone za 3-4-5 godina (zamena baterije je obavezna za ove korisnike).
Za sve ostalo je Android u prednosti. Uvek nudi više mogućnosti i flexibilnosti.
Probao sam sve osim iphona 1 i 12serije i jednostavno se ne uklapam u tu filozofiju

Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: iPhone ili Samsung

Post od Night »

Ako su ti bitne bilo kakve multitasking sposobnosti, drzi se dalje iphone modela, to ovde prosto ne postoji. Ako ti treba da telefon prosto radi, bez puno nekih ''advanced'' opcija onda svakako predlazem da probas iphone, cak i u slucaju da se ne pronadjes u tom svetu, mozes, uz minimalan gubitak novca, i relativno lako da ga prodas i uzmes neki noviji samsung. Ja sam presao tacno sa s9+ modela (2,3 nedelje sam koristio i s10+) na iphone XR, i kasnije na 11, i mogu reci da sam bio sokiran manjkom opcija na iOS-u. :D
Ali isto tako sam bio prijatno iznenadjen kako dobro radi iphone. Naravno da se desi neki manji bag i na ios sistemu, ali u mom iskustvu, ni priblizno toliko cesto kao na samsung modelima.
Nadam se da sam mogao da pomognem.

Odgovori