6630 vs 6680

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

6630 vs 6680

Post od blade_bre »

6630 i 6680 imaju isti hardver,ista im je brzina procesora, ALI 6680 ima bolji ekran! Da li je moguce da se na taj ekran trosi vise snage,pa da radi sporije nego 6630? (dobro,ta razlika u brzini i ako postoji verovatno je skoro neprimetna...)

(mislim da ova tema vise pripada ovde nego u uporedjivanju modela,pa bih molio da se ne brise) :?
...shit happens... keep d smile!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Imam 6680 i to mi je prvi symbian...Nisam imala prilike da ga uporedim sa nekim drugim symbianom , jedino sa 6600 koji sam imala tek 2 dana...
Ono sto sam sigurna, a to je da imam cesto problema da pronadjem verziju neke aplikacije ili programa koji ce mi raditi, a imam informaciju da to isto savrseno radi na 6630...
Ne zanm zasto se to desava ali jos neki sa 6680 su se zalili na isto to...
Eto , to mora da je do softvera a ja imam najnoviju verziju softvera...
To je definitivno pradnost 6630...
Ali kad se snadjes i iskopas dobre verzije...e onda mozemo ipak da pricamo samo o prednostima 6680...

1. poklopac na zadnjoj kameri
2.prednja kamera
3.vise boja
4 i blic
5.zbog toga i bolje slike
6.elegantniji izgled

Moj glas ipak za 6680...
Poslednja izmena od Ninolina u Uto, 14. Feb 2006. 21:20, izmenjeno 1 put ukupno.

Obren
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 09:47
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: 6630 vs 6680

Post od Obren »

blade_bre napisao:6630 i 6680 imaju isti hardver,ista im je brzina procesora, ALI 6680 ima bolji ekran! Da li je moguce da se na taj ekran trosi vise snage,pa da radi sporije nego 6630? (dobro,ta razlika u brzini i ako postoji verovatno je skoro neprimetna...)
Ova tema je već prežvakana, no dobro...

Elem, suština je da za iscrtavanje sadržaja ekrana na 6680 treba obraditi/iskopirati više bitova po svakom pixelu (18 bita vs 16 bita) i zbog toga grafički intenzivne benchmark aplikacije pokazuju nerealno veliku prednost modela 6630.

U svakodnevnom radu nećeš primetiti razliku u brzini (poredio sam nebrojeno puta, a moj drugar vlasnik 6630 čak ima utisak da se meniji brže otvaraju na mom telefonu). Sa druge strane, za prikaz na ekranu 6680 koji formalno ima puno više boja, pre se može reći da izgleda drugačije nego nešto posebno bolje.

Da budem iskren, jedina dva kriterijuma koja su mene navela da kupim 6680 a ne 6630 su active desktop i oblik telefona (preferiram konzervativnije oblike i 6680 mi je neuporedivo lepši i elegantniji).

Sa druge strane, ljudima koji ne koriste previše kalendar/planer taj active desktop treba koliko i lanjski sneg (samo zaklanja desktop ;)).
Ostale funkcionalnosti ova dva telefona su 99% identične jer 3G mreža još uvek ne radi pa je prednja kamera ukrasni detalj, dok je blic na 6680 u najmanju ruku poluupotrebljiv jer su slike pune šuma a na starijim verzijama softvera i neprirodno žute.

Sve u svemu, dobro razmisli, jer recimo za razliku u ceni između ta dva modela možeš da kupiš Bluetooth USB dongle za PC + Bluetooth handsfree za auto + veću memorijsku karticu... :roll:

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Blic i poklopac su definitivno bitne prednosti u odnosu na 6630!
Ali prednja kamera-cemu to? Mislim da nije potrebna. Jel je koristite vi uopste?

Bdw razmislio sam ja pre jedno 3 meseca,kad sam za uz doplatu (za 6600) uzeo 6630. Ne kajem se uopste,posto je,ustvari,jedina BITNA razlika izgled,ovo ostalo je manje-vise relativno. A i sve zavisi od toga sta cete vi raditi sa tim telefonom. Vecina ljudi ga kupi samo da bi drugi videli...... Ono-"hej sto ti je dobar telefon,a jel ima i kameru?...
...shit happens... keep d smile!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Obren, ima raznih programa koji zamenjuju "active desktop" na n6630 .... ja koristim Best Desk i zadovoljan sam :)

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Razlike nisu velike, a kao što reče Obren, za razliku u ceni koja nije mala mogu da se kupe razni dodaci, izgled je definitivno na strani 6680, a što se tiče prednje kamere-u testu 6630 sam video dodatak za taj fon koji je prednja kamera za njega pošto se pokazalo da većina ljudi video pozive obavljaju od kuće ili iz kancelarije, a najavljena je i osvežena verzija 6630 modela sa dve kamere. 3G mreža kod nas još nije zaživela, a dok se to desi... Izaći će gomila novih modela sa dve kamere, a svi znamo da druga kamera samo povećava cenu telefona. Video sam i tzv. blic na mobilnim telefonima, tačno je to da je upotrebljiv sam na kraćima rastojanjima, tako da to nije toliko bitan detalj, a kome to treba, bolje neka kupi neki fotoaparat-za male pare mogu da se kupe odlični aparati.
Ghost

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

Dugo sam se dvoumio izmedju ova 2 telefona ali sam se ipak odlucio za 6630, razlika i nije tako velika ( u principu to je isti telefon samo sto 6680 ima 2 kamere, blic i active desktop koji se moze nadomestiti nekim drugim programima na 6630). Kod nas 3g ne radi, tako da vam druga kamera i ne treba a blic pomaze samo na malim rastojanjima. 6680 izgleda elegantnije ali opet to je stvar ukusa. Svoj glas dajem 6630.

na ovu temu je bilo diskusija X puta (koristite pretrazivac).
HTC Desire S

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

imao sam 6630 , a sada imam 6680 , ne primjecujem vecu razliku u telefonima , jedino sto mi je 6680 bolji je to sto ima blic , i poklopac za kameru , sto mi je veoma vazno , jer kada sam imao 6630 , bojao sam se samo da mi telefon negdje ne ispadne i sigurno bi mi se kamera sj***la, razlike u displeju su skoro nikakve , druga kamera je skoro pa neupotrebljiva , sto se tice baterije , malo duze mi je trajala na 6630 , ali nisu velike razlike ni u tome.
samo je stvar u tome da li ti treba blic ili poklopac za kameru , ukoliko ti ne treba , bolje uzmi 6630 i neku vecu memorijsku karticu. 8) :wink: :) :D :lol:

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Ma i taj famozni 3G kad se pojavi samo nekolicina ljudi ce ga koristiti,bice skupo,a i sumnjam da je u nasoj drzavi nekom potreban video call. Jedino ce neki decko svoju devojku tako zvati i sl. Ali i TO zasto? kad moze da ode da je vidi. Sigurno je jeftinije nego video poziv. Viecete. Nema sanse da to kod nas (cak i ako se jednog dana pojavi) zazivi. Svi se se naloziti mesec-dva i to je to. Slicno kao mms. :uhuh: Cim su uveli placanje svi su to batalili...
:)
...shit happens... keep d smile!

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

Pa za mms bas ne mogu da se slozim da ga ljudi ne koriste...
Sto se tice video poziva verovatno ce biti neki promotivni period, a posle toga... hmm "cijena, prava sitnica".
Jel ima neko proverenu informaciju o tome kada ce 3g proraditi kod nas.

pozdrav :)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

video poziv ima smisla jedino kod poslovnih razgovora gde je "govor tela" vrlo bitan :) ......u svim ostalim slucajevima je samo za zabavu :) ...... mene, iskreno, u zivotu ne zanima video razgovor ..... ovako ne moram da pazim kako izgledam, da li ce sagovornik da vidi da igram karte na kompu dok pricam sa njim (njom) ili da vidi da kolutam ocima, itd. :D

mihajlovic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2005. 13:39
Lokacija: Beograd

Post od mihajlovic »

B_udder...tako je..zamisli da ti riba zna da imash video call a ima i ona i kako ces da napravish dobar izgovor(da je slazesh) ako se gledate... :roll: :wink:
Тренутно вршим дужност председника. Мада имам запажене улоге и у другим комедијама.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Alo ljudi,covek pitao zasto je sporija 6680 (mada vrlo malo) od 6630,da li je taj bolji ekran toliko zasluzan za to a ne za preporuku koju da kupi i dal vrede razlike u telefonima tu razliku u ceni!?A ako hocete o tome imate PET tema sa tim nazivom a ovde pisite o njegovom konkretnom pitanju,mada je Obren vec objasnio!
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Lomnica_city, ali nama je lepo ovako :D

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Sto se tice video poziva,to kod nas nece zaziveti dugo,tako da se ne osvrcete na prednju kameru,cak mislim da je ona u nese vreme cak mana.Korisnici u 99% slucajeva na koriste ni mms koji je kostao 12 dinara a sad kad je 2,9 pa je korisnicki centar je zagusen pozivima o konfigurisanju aparata.Takodje ne smatram ni blic na mobilnom aparatu nesto korisnim,a razocaran sam skoro nikakvom razlikom u ekranima. Sa obzirom na broj boja ocekivao sam vise.Dobra sitnica je poklopac kamere jer sprecava prljanje kamere a najveca prednost 6680 je lepsi izgled koji je u mnogim slucajevima presudan za kupovinu.Takodje ekran i kamere malo vise zauzimaju resursa pa je malo sporiji i malo vise trosi baterije od 6630.Prednosti 6630,su izmenljive maskice koje mozete naci na svakom "cosku",mnogo vise dostupnih aplikacija,cena..Ako zelis noviji i lepsi,a imas dovoljno novca 6680.

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

NIKOLA VAPA/CA, lepsi izgled 6680? Mislim da je ta tema milion puta ispricana! O UKUSIMA se NE moze raspravljati!!! Meni je 6630 jedno 16x lepsi...
iPhone 3G[s] 16GB

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

inache , 3g video pozivi su kod nas zazhiveli ali samo u regionu od Trga Republike do Skupshtine u Beogradu i to u Mobtelovoj mrezhi! Tako mi je rekao ortak, a ja nisam zvao mobtel da proverim... u glavnom , to nije tema... Pa ja bi pre uzeo 6630, jednostavno mi se vishe svidja... ovaj 80 mi je nekako m kao digitron, ma ne bash tako, ali ne znam, nekako me podsecja na jedan prastari Erikson ( hehe kad je to postojalo) :D
u glavnom 6630!! :P
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Nije ni tema koji od ova dva da kupim al vi svi zapeli... ajd sad nek uprava zakljuca ovu temu jer je odgovoreno zasto se nekom cini da je sporija 6680 od 6630 i sad se skace sa teme na temu!
Pozdrav 8)

Odgovori