Nokia 6600 ili SE K700???

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
srki3223
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 12. Jul 2004. 10:28
Lokacija: Derry
Kontakt:

Nokia 6600 ili SE K700???

Post od srki3223 »

ljudi kupujem nokiu 6600 ali sam procitao review novog se k700 i odusevio se!
sta mislite koji da pazarim?jesta da je ovaj se malo skuplji ali ...
ima mp3 ,radio a 6600 ne...

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Ukoliko želiš telefon u koji će svi bukvalno blenuti jer izgleda odlično i niko ne zna koji je to model, onda uzmi K700. K700 može da reprodukuje MP3, ali nema MMC kartice, tako da si ograničen na maximalno 2 pesme ?!!? Radio sam po sebi nije nejbitnija stvar na mobilnom. Kako si opisao stvar, najbolje ti uzmi 6230 koji ima i MP3 sve sa MMC karticom i FM radio. Kakogod bilo, sva tri telefona su odlična, samo je pitanje koji tebi najviše godi. :lol:
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Nikolaaa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 25. Jun 2004. 10:19
Lokacija: Srbinje - Republika Srpska

Post od Nikolaaa »

Meni se vise svidja K700 da oni likovi iz Sonyericssona nisu zaboravili MMC. Stvarno mi ljudi nisu jasni. Stave MP3 a ne stave MMC. Tu je najbolja Nokia 6620 ali ne podrzava nase mreze(850/1800/1900). To je ito sto i 6600 samo sto ima Stereo mp3 i jos neke dodatke. :mrgreen:
NIKOLA

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Nisu zaboravili, nego su ostavili za seriju T koja izlazi krajem godine. Znaju ljudi kako da uzmu parice. :roll:
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

6230 je pravo resenje, prem da bi mogao da razmislis i o 7610

srki3223
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 12. Jul 2004. 10:28
Lokacija: Derry
Kontakt:

Post od srki3223 »

sad sam u jos vecoj dilemi!6600 nije nista novo u odnosu na 7650 a to je poprilicno staro a opet je symbian naspram se softvera superioran!

:?

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Pa ništa novo u smislu poboljšanju Symbian OS-u. Dobijaš bolji ekran, nešto brži rad i manje dimenzije od 7650. Mislim da Nokia 6600 ima bolju kameru, ali ne nešto preterano bolju. A ako ti ni ovo nije dovoljno, onda pare u džep i čekaj dok 7610 ne padne ispod 500e, što bi trebalo da bude za oko mesec dana. :wink:
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

da ali postoje razlicite vrste symbian-a, 6 serija, 7 serija, 8 serija
npr. 7650 ima 6 seriju, 6600 ima 7 seriju, a 7610 ima 8 seriju! ali svi ovi telefoni pripadaju nokia 60 series

tako da aplikacije koje mozes instalirati na 6600 nemozes na 7650!!!
7650 je PRESTAR i ima neke nedostatke, npr. nedostatak MMC kartica...
ako si se vec odlucio za 7650 onda ti je bolje da uzmes 3650 ima mmc kartice i mislim da je novija verzija symbian-a iako ce ti trebati izvesno vreme da se priviknes na tastaturu (znam iz licnog iskustva) ipak je bolji od 7650, a razlika izmedju 3650 i 6600 je samo velicina, broj boja i tastatura

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

7610 ima Symbian 7.0s a ne 8.0, znači 7610 i 6600 imaju identičan operativni sistem !!! Ajde malo proverite informacije pre nego postujete. Čovek je pitao između k700 i 6600, a ti mu pričaš o 7650 i 3650 ?!?! 8O
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

srki3223
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 12. Jul 2004. 10:28
Lokacija: Derry
Kontakt:

Post od srki3223 »

kad vas vec smaram pitanjima da pitam jos koje:
da li mogu preko ic-a ili bluetootha da fleshujem telefon i da li mogu i kako npr. na nokiu 6600 da mijenjam symbian os?da li uz nju dobijem softver za flesovanje ili moram traziti pirateriju?

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Koliko je meni poznato, flešovanje se radi isključivo u servisu jer je dosta složenije od Motorole. No, nadam se da će se Boris uključiti u diskusiju jer ima iskustva. Oprema za flešovanje Nokia telefona košta više, nije u pitanju samo kabl koji košta 10ak evra. U svakom slučaju, servisi postoje za te stvari zar ne?!

Možeš menjati samo FIRMWARE, ali ne i kompletnu verziju OS-a. 8)
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

A evo i mene, posto ste me zeljno iscekivali...malo sam se odmarao....
A sada sam vican da pomognem...

Vidim da ste se napisali pa sad da se ukljucim...
Možeš menjati samo FIRMWARE, ali ne i kompletnu verziju OS-a.
Upravo tako...

Fleshovanje i sve ostalo sto nije prebacivanje slicica i melodija se radi u servisu...

Za to postoje tzv. Box-ovi koji su univerzali za npr Nokijine telefone...
DOsta su skupi... Kostaju od 300 do 800 eur, u zavisnosti od njihovih mogucnosti...naravno...

Uz telefon se ne dobija software za flashovanje...
Na CD-u koji dobijesh uz telefon dobijesh korisnicke programe a ne serviserske...
Tu su ti Data Excange Software i ostale gluposti...
Piratski software za telefon... :D :D :D nista smesnije nisam cuo...
ali Boze moj, ko se ne razume, pita...Izvini sbog ovoga, ali meni je bash smesno...
Piratski software ne postoji... Sve sto serviseri ubacuju u telefon su Originalni nokijini fajlovi... Kako se to nabavlja, to je mala tajna.... Ali eto, Internet je cudo..... :D :D :D Naravno, neki se placaju, neki se kompenzuju...itd...

Svakako, ako imash nekim problem sa telefonom ili hocesh nesto da mu odradish bolje se obrati u neki servis i to prepusti koliko toliko strucnijim ljudima, nego da sam nesto cackash i pokusavash...
Ishod moze biti jako los, jer mozes nesto i da zeznesh pa da posle bude ono...Skuplja dara nego mera... A da ne pricam o tome sto mozes trajno da ucmekash telefon i da ga vise niko nikad ne ozivi...
Znam ja mogogo takvih... Dosta mojih drugova je ubilo telefon i sa obicnim data kablom, jer su se cackali oko onoga u sta se ne razumeju...pa onda je kuku mene...pomagaj... Srecom, takvi problemi su resivi....

Neko je pomenuo 3650...i njenu tastaturu...
Mala je razlika u ceni... a znatno je bolja i ima normalne tastere 3660...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Odgovori