Kamera kaput

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Discrepanto
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 02. Okt 2007. 04:31

Kamera kaput

Post od Discrepanto »

Pomagajte ljudi, pre par dana mi je fon ispao, i od tad kamera uopste ne radi, tj. kad otvorim poklopac nista de ne desava a kad pokusam da aktiviram kameru preko glavnog menija na ekranu stoji kontrolni panel kamere sa crnim poljem za sliku na kome jedino pise "open lens cover". Posto mi samo treba potvrda da je kamera u pitanju, nemojte me stedeti, udrite odma' medju rogove i recite kol'ko to cudo kosta da se zameni, da znam dal' da ga sredjujem ili da ga frljnem. Usput ne bi mi skodila ni neka preporuka za dobar servis u BG.

Hvala u napred

P.S. Ako ga kojim slucajem zadrzim, jel' zna neko gde mogu da pazarim masku za njega?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Discrepanto, sve je to u redu sto si napisao al ja nikako da nadjem koji model je u pitanju, od modela ce ti zavisiti i visina popravke kamere i cena maske.
Navedi model telefona da znam koji telefon je u pitanju.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@Discrepanto: imam dobre vesti za tebe. Nije ti crkla kamera, sve je u redu, samo ti je crko' poklopac za kameru (tj. taj kontakt kod njega), i samo to treba da se sredi i to je to.

Jer po tvom opisu koliko sam skontao kamera se ponasha kao da ti je poklopac uvek zatvoren, e pa to je i problem, kada ga otvorish on nema kontakt da obavesti telefon da je poklopac otvoren.

To te nece uopste mnogo kostati, al pazi, nemoj da ti neko prodaje pricu kao "kamera je crkla" i da te odere.
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

n70
ili
k750
kod njih se to najcesce desava
kod n70 moze da bude kako rece DARIO poklopac tj zadnja maska ne naleze kako treba na kontakt za aktivaciju kamere. najlakse resenje kupi novu masku.
ako je k750 tu ces proci malo skuplje ali ne preterano jer moras da menjas flet kamere.
Phone market
sve za vas mobilni telefon

Discrepanto
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 02. Okt 2007. 04:31

Post od Discrepanto »

Ih bre ljudi, sto se hvatate za sitnice, kao da je model telefona bitan :D
Ne, ozbiljno, izvinjavam se zbog propusta, toliko sam se prebacivao izmedju foruma "servis" i " SE K750i" da mi je ta sitnica promakla.
Elem kao sto su neki uspeli da zakljuce i bez mene model je K750i.

Jel' postoji mogucnost da sprecim servisera da mi proda imalin za bubrege, tj. da mi ne daj boze profura kvar kamere umesto poklopca (kapiram da za kameru vazi "cijena - prava sitnica").
:D

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Da postoji nacin.......

1.Skini zadnji poklopac i proveri da li je taster koji sluzi za aktiviranje kamere ispravan to jest da slucajno nije pukao.
2.Ako je ispravan onda kupi flet kamere pa promeni i vidi da li je u njemu problem.
3.Ako nije ni to proveriri konektor pod mikroskopom na ploci da se nije slucajno koja nozica odlemila ili nesto sl.
4.Ako sve ovo nije........ problem je u naponskom kolu N2514...promeni ga i otprilike je to sve.....


Pozz,

Discrepanto
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 02. Okt 2007. 04:31

Post od Discrepanto »

Hvala, imam i mikroskop na raspolaganju , ali ipak je to malo previse za mene neukoga. U svakom slucaju hvala.

Odgovori