Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

Evo ljudi, danas mi se u bioskopu pokvario k800, posle 11 meseci koliko/toliko vernog sluzenja :cry: Kada ga upalim, pojavi se beo ekran sa crnom mrljom mpri dnu. Izgleda kao da je pao sa visine, a nije. Ne znam stada radim. Probao sam da "naslepo" ukucam sestrin broj i da je pozovem, ali nista...
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

Dobro, da postavim pitanje drugacije: sta je mom telefonu? Da li neko ima display za k800 ?
Edit: odneo sam ga u servis i popravili su ga
Poslednja izmena od Dancsi u Sre, 11. Jun 2008. 16:39, izmenjeno 1 put ukupno.
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

evo da i ja postavim jedno pitanjce,vise onako teoretski,mada moglo bi i zaista da se odradi.Koliko je izvodljivo promeniti masku na p990 i da li se negde uopste ima naći?može čak i samo prednja maska,bez flip tastature. Ili ako neko ima detaljno znanje o tome kako se otvara pomenuti mob,pa da mu sam prčkam po plastici i možda farbam nešto.

Jones
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 487
Pridružio se: Pet, 05. Maj 2006. 22:18
Lokacija: Ratkovo
Kontakt:

Post od Jones »

Ahmmm jedno pitanje i od mene...Naime uzeh N73ME polovnu koja ima problema sa dzojstikom tj zeza na dole mora stvarno jako da se stisne da bi reagovao(jako u smislu pritiskanja na dzoj)...Zanima me sledece koliko je popravka toga i da li se to moze izvesti u kucnoj radinosti...

Takodje me zanima promena maske i tastaure...znaci komplet...Maska je odlicno ocuvana ali ja bi ipak promenio jer su izlizani dugmici...Pitanje je koliko kosta Maska(crna) za N73ME i da li treba da pazim da mi ne uvale nesto kinesko(mada su sve kineske koliko znam)
Ja moram definitivno na lecenje u ustanovu za odvikavanje od mobilnih telefona

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

araphel, maska ti je oko 45e kod mene u kraju,sa ugradnjom ti je 55e...rekli su mi da se dobija komplet sa flipom...e,sad,ako su me lagali,lagao sam i ja tebe (xteo sam i ja da zamenim,al' sam ubrzo promenio fon)...

:dry:

Jadeshine
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pon, 28. Avg 2006. 10:53

Post od Jadeshine »

Ljudi treba mi pomoc, ispao mi je fon (nokia 7373) i otisao mi display... Jel zna neko koliko ce kostati popravka?

nolimits984
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 15:05

Post od nolimits984 »

Ja nisam procitao bas sve o cemu pricate ali posto pise servisiranje da pitam gde se mogu naci kablovi za flesovanje softvera telefona.

samo-partizan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 10. Dec 2006. 00:46
Lokacija: Novi Sad

Post od samo-partizan »

Имам проблем са звиком као да губи контак на звичнику јер кад мало притиснем добије звук,али чим пустим он се губи,пар ликова из сервиса кажу да није до контакта да је то све око него на самој плочи,али незнам о чему је реч јер ми никада није испадао.Реч је о сони ериксону К850и

Mare Z150
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 16. Jun 2007. 16:38

Post od Mare Z150 »

Imam Samsung Z150...Ispao mi je i izgleda da mi je riknuo ekran, jer mi je ekran beo, kad upalim telefon...da li neko moze da mi preporuci neki servis i eventualno koliko bi to moglo da kosta??? Hvala unapred...

cale2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 10. Jul 2008. 18:10

Post od cale2 »

Pre svega pozdrav za sve i treba mi help, ako neko zna kako da otkljucam 3220 ako je zaboravljena sifra mob. Hvala unapred

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

cale2,

Skoro pa nikako...posetis obliznji servis i zamolis da ti resetuju security code ili iscitaju postojeci.....najbezbolnije resenje.....

jo-van
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 02:27

Post od jo-van »

Desilo mi se da je telefon upao u posudu sa marinadom (preliv od belog luka, zejtina i cega jos vec.......) naravno odmah sam ga izvadio! Nakon toga sam ga restartovao i najnormalnije prepoznao mrezu ali tastatura nije uopste reagovala! Pa me interesuje kolika je mogucnost ciscenja i da li to moze ostaviti neke posledice nakon ciscenja, i kolika bi cena bila ? Da napomenem da je u pitanju Nokia E 51 i da je samo upao donji deo telefona tj tastatura!

Luciano_lfr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 15:28
Lokacija: Kv

Post od Luciano_lfr »

Dobio sam neki kineski telefon,koristim ga vec ima 4 meseca ,ima Tv,dve kartice,touch screen radi stvarno besprekorno...na njemu samo pise QUGA(najverovatnije da se tako zove),tft lcd,2.0 mega pixels,4 x digital zoom,3D stereo sound.Telefon je dugacak 11,5 cm a samo ekran 6,5 cm.Juce mi je ekran naprso,ali mogu i dalje da koristim touch screen svuda osim u delu gde je naprso.Inace trazio sam po internetu svuda ovaj telefon i nisam uspeo da pronadjem ama bas nista,Da li mozda znate da li postoji mogucnost da se zameni Touch screen ekran negde u srbiji,s obzirom da je ovaj telefon iz kine,ili moze da se stavi bilo koji touch screen ekran odgovarajucih dimenzija.Nisam upucen u ovo pa bih zamolio za pomoc.Hvala
:(

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Luciano_lfr ako je ekran isti kao ovaj na slici
(većina kineskih modela koristi iste, obrati pažnju na simbole pri dnu ekrana)
postoji velika verovatnoća da ćeš uspešno zameniti ekran u nekom servisu u BG koji radi Anycool tel

LINK

Slika
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Luciano_lfr
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 15:28
Lokacija: Kv

Post od Luciano_lfr »

Simboli su svi isti,isti je redosled...samo na ovom mom cudu nigde ne pise ''anycool'' mora da je neki mesanac :lol: hvala ti valjda cu negde da ga zamenim

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Kamera na 8800 scirocco je crkla. Jel mora da se menja flet? Cena ?

celtic spirit
Banned
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 27. Jun 2008. 10:55

Post od celtic spirit »

Displej na nokiji 6111 se zabeli pri otvaranju i zatvaranju telefona, flat sam zamenio, ali nije do njega, kazu da je do displeja. Drugi su mi opet rekli da je do ploce :o Nakon sto se zabeli, prodje 5 sec. i sve se vrati u normalu. Jel zna neko kako bih mogao da resim ova problem??
Nokia 3120 classic

Borka Vucic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 12. Avg 2008. 16:09
Lokacija: Beograd

Post od Borka Vucic »

Gde da odnesem SonyEr. K810 na servis negde u Beogradu? Prolio sam vodu po telefonu i sad mi ne rade neki tasteri. Treba mi neko posten, a strucan da pogleda i ako je moguce i da popravi.

Vidovdanac-NS
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 15. Apr 2008. 04:35
Lokacija: Novi Sad

Post od Vidovdanac-NS »

Eo jos jednog problema sa ekranom...znaci i meni je pukao,tel radi sve ok,mogu da pustam muziq napamet,da zovem itd,samo ekran je razbijen...koliko kosta otprilike popravka? u pitanju je nokia 6288
hvala,pozzz :)
NOKIA 6288

fxgt
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 13:51

Post od fxgt »

to mu dodje ekran kao na N73 ako je tako onda je oko 60e mozda negde manje toliko je moj ortak platio u SM
N73 full hacked and customized by me, 5800XM NAVY blue CFW40 by FXGT

Odgovori