Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Post od Pinocio »

Ljudi,sinoc mi je ispala moja Nokia 6500 slide i vise mi ne funkcionise blic.Zanima me,koliko otprilike kosta opravka i jel komplikovan zahvat!?

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Valjda ne bi trebalo da bude komplikovano i to bi te otprilike stajalo 10-15 eura
Nokia Lumia 630

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

@Pinocio
Recimo da je fizicki ostecen sam Blic usled pada..napukao ili nesto slicno...cena popravke cca 1000,00 din. ALI za konkretnu dijagnozu morao bih iamti tel u rukama. Sve u svemu...ipak mali problem u odn na ono do kakvog je moglo doci.
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

jorgos
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 01. Avg 2005. 20:53

Post od jorgos »

interesantan problem, drugar ima nokiu 2630 sa srpskim jezikom(kazem to jer je verovatno sa neke nase mreze)...
e sad, kada je na profilu OPSTI sve je ok, ali kada se prebaci na NECUJAN i to dugim drzanjem # predje na necujan ali istovremeno se aktivira nesto LINIJA 2 i tada moze samo da prima pozive ali ne i da ih pravi i kada opet "drzi" # i vrati se na opsti opet je sve OK...? najcudnije je da se nista od toga ne desava kada profile menja iz menija, tada je sve u redu...???

u podesavanjima na opcijama za pozive nasao sam nesto sto se zove LINIJA ZA ODLAZNE POZIVE i tu postoje opcije Linija 1 i Linija 2 i kada namestimo Linija 1 automatski dugim drzanjem # prebacuje na Liniju 2 i obrnuto(naravno menjauci i profil)

imate li ideju sta je to...?

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

@jorgos
Nije to nista nenormalno...proizvodjaci telefona, odavno, predvideli su mogucu upotrebu dvilinijske sim kartice...jedno vreme kod nas Mobtel je izdavao takve kartice, tako da se krroz meni samog telefona moglo birati koji od 2 raspoloziva broja ce biti u upotrbi...Linija1 ili Linija2...sve u svemu, tako je kako je od strane prizvodjaca telefona.
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

jorgos
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 01. Avg 2005. 20:53

Post od jorgos »

ali da li moze da se namesti da se na # promeni samo profil a ne i linija?
hvala na pomoci
pozdrav

bezbi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 02:19

Post od bezbi »

:ohmy: upomoc! slusalica na e61i mi mal0 krci i slabije se cuje u poredjenju sa drugim telefonima. da li je crkla da li je treba menjati i koliko kosta ?

mihajlotz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 31. Maj 2009. 04:27
Lokacija: ns

Post od mihajlotz »

cao,imam pitanje u vezi mobilnog telefona,ne prima mi karticu koja je bila u njemu,ne čita je više,čita drugu karticu,a ta ista kartica koja ne može na tom mob(radi se o nokiji 3500c)da radi radi normalno na drugom.pitanje je sta je po sredi,sta se desava?

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Prvo o kojoj kartici je reč ? Memorijskoj ili SIM kartici ?
Nokia Lumia 630

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

Imam problem sa slusalicom u telefonu. Rec je o N85. Kada me neko zove skoro pa ga nista ne cujem. Bio sam u Nokijinom servisu u NS-u i covek mi je rekao da je verovatno do maske, a ne do slusalice. Kada smo skinuli masku i probali nazvati samo da cujemo jel se sta bolje cuje, zvuk se nije nista poboljsao. Serviser mi je rekao da maska usmerava zvuk iz slusalice?! :ohmy:
Nije imao tada rezervnu ni slisalicu ni masku da probamo.
Ja sam malo skeptican po pitanju njegovog odgovora.
Jel zna neko nesto o tome ili je imao slican problem?

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Toliko o upućenosti servisera ( predpostavljam da si ga nosio u novootvorenoj prodavnici mobisa u ns ). Vidi u BG-u u Alpha Copy ako hoćeš da nosiš telefon u ovlašćeni servis, mada na forumu ima dosta kritika kako za A.C. tako i za Mobis. Tvoj problem je spikerfon i on treba da se zameni. Ako je do maske, zašto to serviser nije uradio pred tobom pa da se uveriš da je tako ?!?
Nokia Lumia 630

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

@vla-do
Najverovatnije rpoblem sa Slusalicom, zasto ti nisu to na licu mesta proverili zaista ne znam...posao od 5 min je proveriti slusalicu..
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

@djolex & hallo
I sam sam mislio da je do slusalice. Kao sto sam napisao nije imao rezervni deo pri ruci da probamo zameniti na licu mesta, a neznam jel postoji jos koji nacin provere. Odnecu ja tel kod lokalnog majstora, narucice slusku i gotovo.
Inace od danas Mobisov servis u NS-u je zatvoren.
Hvala obojici na pomoci. :)

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

od jutros imam problem sa nokiom (6288) kad sam ustao ekran je bio skroz beo, vidi se samo baterija. ugasim telefon, ponovo upalim, sve krene normalno, pojavi se nokia logo, ljudi se rukuju i ponovo beo ekran. i tako stoji neko vreme i onda se skroz ugasi. sta bi moglo da bude????

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

@zligor
Mozda ce promena SW-a resiti problem...ako ne morace da se "zaviri" u telefon i proveri mozda tragove, recimo kvasenja.Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

thx hello, zamena sw-a kuci mi nije moguca jer se ne upali skroz, znaci morace servis. fon vodu nije video tako da je nesto drugo u pitanju izgleda. samo i jos ovo da pitam, kako izgleda kad se pokvari taj flet, da li je ekran skroz crn ili???

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

@Zligor
Razlicite manifestacije u zavisnosti od stepena ostecena fleta. flet prenosi sve komande sa gornje ploce do CPU-a sto bi otprilike znacilo:
-paljenje i gasenje 9taster paljenja)
-komande tastera na gornjoj ploci
-zvucnik
-pomocna kamera
-display
a-osvetljenje
b-grafika(slika)
telefon bi trebao uglavnom upaliti i sa neispravnim fletom, naravno, ako vod za taster ukljucenja nije ostecen.
Promena SW-a podrazumeva Servis i odredjeni alaat i opremu a promenu FW-a mozete odraditi u Home varijanti. U tvom slucaju, zao mi je, moraces do servisa.
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

ovo je prvi put da mi se neki telefon kvari od 1998 :D pa sam radoznao. vreme je za neki novi a ovaj cu kasnije pokusati da popravim.
hvala ti hallo!

Vladishah
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 21:31
Lokacija: Pancevo
Kontakt:

Post od Vladishah »

gde mogu kupiti masku za htc tytn II, i kako da zategnem slajder na istom telefonu?
vec je doslo vreme da zatezem, a mogao bih i masku da zamenim. Bio bih zahvalan kada bi neko odgovorio ( jer sam u par navrata vec postavljao isto pitanje ).

pozdrav :wink:
nokia e61i + kingston 2gb

tske
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Pet, 05. Jun 2009. 20:37

Post od tske »

Crko mi je zvucnik na Nokia N82,koliko kosta popravka,i dali priznaju garanciju u mobis electronic koja je 2 godine?

Odgovori