8800 Carbon Arte problem

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Post od Vladanaselje »

Otici cu samo da pogledam lunu ili neki arte pa cu da vidim da li je kopija..sad u pola noci znam napamet sve cake da provalim koji je original a koji kopija :D
Mozda ti od 200 i nisu kopije.Nista me ne kosta da odem i pogledam..
Samsung i900 8gb; Nokia:C3-00; 2323

milan85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 24. Jun 2009. 05:43

Post od milan85 »

Polovne Lune od 200e nisu kopije, to im je realna cena, idu i za manje... Arte od 200e jesu.
Arte obican u radnji nov kosta preko 800e. Arte Carbon skoro soma. Zar stvarno mislis da bi neko prodavao polovan orig. Arte za 200e?
Ako si resio da kupis Nokiju serije 8xxx do 200e, moja preporuka ti je da gledas 8800 Sirocco Black/Silver ili 8600 Luna, to je realno za taj novac. Trazi ih u sto boljem stanju i sa sto vise opreme. Life timer pogledaj pomocu koda *#92702689# i najbolje da bude ispod 200-250h.
Iako je Luna noviji model, lakse ces naci bolje ocuvan Sirocco, jer je Luna pravljena od osetljivijih materijala (npr. Sirocco ima staklo od safira, dok Luna nema, Sirocco je ceo od nerdjajuceg celika dok Luna ima staklo/plastiku na kojoj se brzo pojave sitne ogrebotine...).

Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Post od Vladanaselje »

Sirocco necu,jel se ne moze koristiti ako se ne otvori,sto znaci da ce se njakati non-stop..otvaraj-zatvaraj.Tako da ce se brzo sjebati mehanizam(ako nije bas bas cvrst) tako da bi mi to bila presudna stvar kod ove dileme..
Jel se moze razdrndati mehanizam kod sirocca?
U svakom slucaju,puno ste mi pomogli oko ovoga..nisam imao pojma da ima toliko slozenih stvari kod tako jednostavnog telefona..hvala jos jednom.. :)
Samsung i900 8gb; Nokia:C3-00; 2323

milan85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 24. Jun 2009. 05:43

Post od milan85 »

Ne moze, kupio sam Sirocco Gold cim se pojavio maja 2007. i cvrst je kao prvog dana. Dosta sam ga koristio, ima oko 350 sati razgovora, preko 12000 poruka, a napred je bukvalno ko nov. Jedini tragovi upotrebe i to minimalni vide se na poklopcu za bateriju, od cestog stavljanja na sto bez futrole. Kazem ti iz licnog iskustva da ce se Luna pre izgrebati od Sirocca.
I mozes da primis poziv na Siroccu iako je neotvoren.

Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Post od Vladanaselje »

Super! Onda ce da odluci dodatna oprema i cena a i samo stanje telefona.
Sta sve ide od dodatne opreme uz lunu i sirocco? Gledao sam po netu al nisam nasao :wacko:
Samsung i900 8gb; Nokia:C3-00; 2323

milan85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 24. Jun 2009. 05:43

Post od milan85 »

Uz Sirocco:
http://gadgets.fosfor.se/nokia-8800-sir ... -unboxing/
Uz Lunu:
http://www.boygeniusreport.com/gallery/ ... -unboxing/

Pazi da te ne oderu, ni Sirocco Black/Silver ni Lunu ne placaj iznad 180e. Za 200e mora da bude vrh stanje sa full opremom i papirima :D

Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Post od Vladanaselje »

Hvala druze.Posto cu do avgusta biti van drzave,pocetkom avgusta javljam sta sam uradio..
Mada cu prvo ici na lunu zbog bolej baterije i jel moze da se koristi otvorena.A ako mi i kod nje bude losa baterija,valjda nece biti problem da uzmem jos jednu..

Hvala puno,jos jednom..

oscar1980
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 09:47

Post od oscar1980 »

Vidim da pratis aukcijske sajtove :) :) :) Zvao sam i ja tog lika za tu 8800 carbon arte,nije mi ulivao poverenje preko telefona. U Alpha Copy-u su mi rekli da je popravka kamere oko 4000 dinara,punjenja nesto sitno,a ako je "vrisnulo" na ploci-da to ne rade. Kada sam ga zvao da ga pitam za opremu-od opreme nista!! Kao,nije crkla kamera vec ne radi posle flesovanja,da bi nov fles pomogao,te ovo,tuc muc... Neka hvala... Meni je nudio za 85 europljanina...odustao sam... Ipak moja N82 je zakon :) :) :)

Bolje ti je uzmi lunu,telefon bolesno dobro izgleda :) :) :)

Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Post od Vladanaselje »

Najverovatnije da cu tako i da uradim..sad sam u inostranstvu,al cim se vratim zovem ljude iz oglasa i trazim lunu,al da je fill sve sve..dacu malo preko 200e..valjda cu dobro proci.
Hvala puno! pozz
Samsung i900 8gb; Nokia:C3-00; 2323

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Tako je Vlado,najsigurnije se kupuje iz oglasa..... :uhuh:
Nista u inostranstvu nisi naucio.... :smutny:

milan85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 24. Jun 2009. 05:43

Post od milan85 »

Srecno Vlado !
Lepa je Luna bas :D

Slika

Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Post od Vladanaselje »

@ drgrga
Pa reci gde onda da uzmem..Ja verujem da ovde ima vas milion koji znate pino vise od mene..onda mi recite sta bi bilo najbolje..Do sad sam uvek uzimao nove telefone i nisam ba supucen u sigurnost kupovine u oglasima i sl..
Poslednja izmena od Vladanaselje u Pet, 24. Jul 2009. 20:48, izmenjeno 1 put ukupno.

milan85
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Sre, 24. Jun 2009. 05:43

Post od milan85 »

drgrga je verovatno hteo da kaze da je bolje kupiti nov telefon nego polovan. To je tacno, ali ne i u slucaju 8600 Lune, jer se ona vise nigde ne moze naci nova.

Vladanaselje
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Pon, 13. Jul 2009. 03:46
:: Note 9 Black
:: iPhone 6s
Lokacija: Novi Sad

Post od Vladanaselje »

Naravno da je bolje..ali necu sigurno dati 500e za telefon koji nema skoro nikakve funkcije..al 200 cu da izdvojim ako vec imam telefon koji mi je sasvim dovoljan po mogucnostima..ja ne vidim nista toliko nesigurno u tome da se nadjem sa prodavcem da pogledam telefon i svu dodatnu opremu i ako mi se dopadne,da uzmem.. :S
Samsung i900 8gb; Nokia:C3-00; 2323

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

milan85,
Tako nekako sam mislio ali ne u smislu da se ne moze naci nova,nego da se takav telefon NE KUPUJE od bilo koga,pogotovo od nekog tamo u Oglasima!!
Takav se telefon kupuje od proverenog poznanika,ili nekog trgovca koga dobro poznajes pa posle mozes i da mu se obratis za eventualni kvar itd...itd...
@Vlada Ima nesigurno i to mnogo !
To sto vidis na bilo kom telefonu pa i na toj Luni je samo oklop,a sta je unutra ? To znam ja i kolege koje se time bave,jer nam kroz ruke prodje gomila i veruj mi da je 60 % bilo u kontaktu sa vlagom(voda,znoj)......vec otvarano popravljano(a ti to neces videti),i na kraju tako lepo zbudzeno samo da drzi vodu dok se proda.....
Eto...pa srecno !!!

Odgovori