Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
svemirac50
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sre, 10. Jun 2009. 03:39
Lokacija: Republika Srpska, I. Sarajevo

Post od svemirac50 »

hallo, u pocetku je storage memorija bila usporena, trebalo je mnogo vise vremena da se instalira aplikacija na tu memoriju nego na memoriju telefona, isto je i sa kopiranjem muzike, slika...

vremenom je za instalaciju trebalo sve vise i vise vremena i onda je storage memorije jednostavno nestala poslije hard reseta. Sada kada hocu da uradim hard reset telefona ne mogu jer pise da nije instalirana storage memorija :blinky: Uglavnom je vise nema, ne pomaze ni reinstalacija window-sa

Kada hocu omniu da spojim sa racunarom kao mass storage device i kada hocu u podesavanjima telefona da podesim da mi tako povezuje omniu i komp izbaci mi gresku: "Mass Storage is unavailable, check if the storage card is inserted"

Evo i slike da sve bude jasnije:

http://img521.imageshack.us/img521/9374/screen01.jpg
http://img521.imageshack.us/img521/6885/screen02.jpg

hvala unapred i pozdrav.

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

Skoro godinu dana tražim originalne dijelove za N95, a kako nisam često u Beogradu nemam previše manevarskog prostora da sam istražim... Za nekih 7-10 dana sam gore i volio bih da konačno nađem još ove dijelove koji mi fale i da mi to spoji stručno lice.

Da li Alfa kopi u Rajićevoj ima ovo i da li bi mi oni to stavili?



Slika

http://img130.imageshack.us/i/n95dijelovi.jpg/


Zahvalan sam na svakoj pomoći, isključivo me originalni djelovi zanimaju, svaka adresa, broj, link je dobrodošao!


Unaprijed hvala.

Miodrag N73
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 182
Pridružio se: Sub, 06. Okt 2007. 23:26

Post od Miodrag N73 »

Drug ima dva problema sa N95 8gb.
1.ne radi mu gps,uopste nemoze da nadje satelite,dok na mojoj N95 8gb radi perfektno.
2.blic mu non-stop tinja.Sta moze biti u pitanju i koliko bi kostalo da se to sredi?
Nokia N95 8gb Black

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Tha_Maddog, nema druge do OvlastenogUvoznika...mada...pre cete naci u bolje opremljenom Servisu.
Miodrag N73, grubo receno, cini mi se da je tel bio pokvasen...sve u svemu bez detaljnog pregleda aparata nista konkretno ne bih mogao reci.
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

hallo, da li imaš neke bolje opremljene servise da mi preporučiš u Beogradu, gdje ne moram da gatam da li je dio originalan ili AAA klasa?

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Tha_Maddog, proverite PP.
Pozdrav
GsmReverseUnion-EvropskaAsocijacijaServisera www.gsmreverse.com
NISAM IZ BEOGRADA!!!!!!!!!

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Interesuje me koliko kosta maticna ploca za N95. I da li moze da se popravi (verovatno ne jer je to integrisano kolo al' ajd' da pitam)?

I jos jedna stvar, na N82 ne radi kamera (flet); koliko je zamena?

Hitno mi je potrebna informacija za maticnu za N95.

veximon87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 23. Nov 2009. 22:59

Post od veximon87 »

Zdravo svima. Molio bih vas da mi pomognete sa sledecim problemom.
Naime, pomenuti telefon je bio izlozen vodi. Tako da sam ga susio i sl, i uspeo da ga upalim. Telefon radi, tj podigne se softver, ali nema signala ni mreze. Takodje kamera ne radi. Nosio sam ga u ovlasceni servis i receno mi je da samo taj mrezni deo kosta 6400 din, sto mi je mnogo s obzirom da je to samo jedan deo.
E sad, zeleo bih preporuke servisa, bolje opremljenih koji bi mozda popravili ovako nesto, za relativno manje pare, na private msg, ili odgovorite ovde. Tako da unapred hvala.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

veximon87, a "pomenuti telefon" je ? Mislim da ces lakse dobiti odgovor ako das i tu informaciju.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

veximon87,

Pretpostavljam da je N95,ali shvati da ti imas tri problema nevezana jedan za drugi a svi prouyrokovani vodom.Mislim da je popravka neisplativa a verovatno i nemoguca u potpunosti.

pozz

veximon87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 23. Nov 2009. 22:59

Post od veximon87 »

izvinjavam se, mislio sam da sam napisao. Naime, telefon je Nokia 6220c.
3 problema? :( mislio sam da su 2, s tim da kameru ne moram da popravljam u skorije vreme. Samo taj mrezni deo.

EDIT:
Da li neko moze na pvt da mi posalje adresu ili kontakt nekog bolje opremljenog servisa, koji bi mozda mogao ovo jeftinije da odradi.

Spojio:gameforce:Zabranjeno uzastopno postovanje.Koristi opciju "Izmeni" Sledeci put brisanje bez upozorenja!

oscar1980
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 09:47

Post od oscar1980 »

Imam jedan mali problemcic sa Nokiom 2610. Dobio sam plocu,ispravnu ( tako mi je receno ),"napakovao" telefon tj stavio novu masku,bateriju,ekran...i ostale sitnice...sada,ekran kako da treperi,radi normalno ali s' vremena na vreme kao da "podrhtava". Sta bi moglo biti?

Hvala unapred na odgovorima.

edesi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 30. Nov 2009. 01:36

Post od edesi »

Pozdrav svima. Korisnik sam Nokije e71.
Pre neki dan sam bio kod druga u radnji u podzemnom prolazu, gde nema dometa, Iskljuchio sam telefon da mi ne bi bio upaljen bezveze. Posle par sati bleje, kad sam krenuo kuci, ukljuchio sam telefon, medjutim, samo je zavibrirao i upalio se onako blago ekran, i na tome je ostalo. Nece da se pokrene sistem, tako samo zasvetli malo i sad cheka se ono rukovanje ali nishta od toga :x
Zna li neko mozda u chemu je problem? Da li postoji neshto kako bih ja sam mogao da ga resetujem i neki slichan metod, a da ne moram da ga nosim u servis.
Hvala.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

edesi,

Prso mu sw :wink:

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Sestra mi ima problem sa W910i. Naime, tasteri koji su na "slajd" delu telefona ne rade, rade jedino kada je telefon zatvoren (i to rade samo d-pad i desni softkey). Ekran i ostalo normalno radi. Ja sve mislim da je flet kabal, pa me zanima koliko bi koštala zamena istog, i ako neko može da mi pošalje PP za neki dobar servis u Užicu.

Unapred zahvalan. :)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Koliko kosta zamena mikrofona i zvucnika u slusalici za Sony Ericsson W810? Moze i preporuka nekih servisa u Bg-u preko pp.

savin11
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 11. Dec 2009. 19:05

Post od savin11 »

Imam problem sa kamerom na n96,tj potrebno je zameniti. Ima li to u Bgd po korektnoj ceni i gde.
Ustvari problem je da je strasno mutna slika,probao sam da ocistim socivo,ali se nista nije promenilo.Najradije bih je zamenio,pa pomagajte :)

milossm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 22:58

Post od milossm »

Imam problem sa n1208...kada saljem poruke tj kada pritisnem taster zelena slusalica, da posaljem poruku,on se restartuje...I da na n6310i ponekad izgubim signal i onda ga tesko dobijem a u servisu su mi rekli da moze da se pojaca sinal-antena da bi hvatao bolje mrezu...da li neko zna kako se to radi?

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

milossm,

Slagali te :smutny:

jo-van
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 02:27

Post od jo-van »

Imam problem sa nokia-om E 52, koji je upao u vodu, nakon čega sam mu izvadio bateriju i odneo ga na servis! Posle servisiranja telefon je proradio i radio normalno 2-3 sata dok nisam pokrenuo garmin, nakon čega gubi mrežu mobilnog operatera i povremeno pronađe, ali i kada je pronađe kad pokušam nekoga pozvati obično prijavi grešku pri konekciji! Od trenutka kad je počeo gubiti mrežu nema šanse da proneđe wifi koji imam kući dok sve u okolini pronalazi bez problema! Wifi koji imam kući prepozaje jedino u trenucima kad pronađe i mrežu mobilnog operatera! Pokušao sam i da mu reinstaliram software, ali bez uspeha! Da li je rešenje odaditi *#7370# hard-reset i kako se nakon toga pokreće telefon ili je nešto drugo rešenje????

Odgovori