Ukvasio mi se telefon

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
dilindaratrade
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 18. Okt 2005. 15:35

Ukvasio mi se telefon

Post od dilindaratrade »

Trebam pomoc! Imam Nokiu 7650 medjutim ukvasio bio mi je u dzepu kada sam pokisao do gole koze i pokvasio se. Otvorio sam ga skinuo masku i osusio medjutim uopste nije bilo vode, samo se malo pokazao kondenz na ekranu koji je nestao susenjem. Pokusao sam da ga upalim ali nema pojma, skinu bateruju stavio u drugi telefon ispravna, vratio je nakacio na punjac i upalio, pojavio mi se samo beli ekran koji se ubrzo ugasio. Kada pritegnem neko dugme ili otvorim telefon ponovo se upali. Molio bih svakoga koji zna sta je u pitanju da mi kaze. Hvala unapred! :smutny:

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

Ma rikno ti ekran ... i ja sam imao isti sluchaj i drali me za popravku pa sam odustao i kupio drugi .... nego najbolji ti odi do nekog servisa pa nek ti kazu shta mu je i onda razmisli shta cesh s njim i kazi nam shta mu je ...
pozz 8)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

prva greska ti je sto si upalio tel, dakle ako tel upadne u vodu (ili neq drugu tecnost :D ) ili se pokvasi kao u ovom slucaju, nikako ga ne paliti, nego ostaviti da se osusi i sto brze otitji u servis...
a ti sto rece Sajber idi u servis, leba ne jede da pitas... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

C1clajb3k
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 13:20

Post od C1clajb3k »

meni pao C45 u more i bio unutra 2sekunde na dubini od 30 cm,i izvadili ga mi van rastavili ispuhali i ostavili ga par sati da se posušiPrikopčali bateriju i mob radi.Bitno ga je oprati slatkom vodom ako padne u morsku da se makne sol jer slana voda *ebeno vodi struju,ali obavezno izvatiti bateriju

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Ha mog druga gurnuli u bazen obucenog sa sve telefonom u dzepu(siemens s55).Nije hteo da se upali tek posle dva dana je proradio i dan danas radi HE he! 8) 8)
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Trebao si ga odmah razdvoiti od baterije i prirodno susiti dva-tri dana.Postoji mogucnost da kvar nije veliki ali moras u servis.Imao sam slicno iskustvo i prosao sam sa kvarom od 10 eura.

zlig0r
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 24. Nov 2005. 03:48

Post od zlig0r »

vecina servisa to radi ovako:
skinu masku, odvrnu kucishte, uzmu alkohol (99%) i chetkicom za zube ili tako nechim nezno (koliko je moguce!) obrishu plochu, kontakte i ostalo...taj akhohol razblazi vodu koja je ostala, skine zapechene delove od vode i ostalo i ispari za par sekundi...u 50% sluchajeva posle toga sa kvashenjem fona, sjebe se i flesh tako da se posle ovoga sa alkoholom ubacuje novi software (npr.vecine nokija koje su bile u vodi ispisuje "contact servis")

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

zligOr,to sam i ja primetio. Na mom slucaju, vec pomenutom isto su to radili pa su na kraju ubacili novi software i to je to.U slucaju da to ne uspe odustanu i kazu da je telefon nepovratno unisten i popravka nije moguca ili isplativa.Ne kazem da nema boljih servisa ali moje iskustvo je takvo.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Iskreno, nisam cuo za to... :unsure:
Znam da ako npr. upane u more, treba ga oprati slatkom vodom, izvaditi bateriju i ostaviti ga da se susi tako... To je sva filozofija. :) Dobro, povesti u servis ako ipak ne proradi. :)
A po pitanju kupanja definitivno je najizdrzljiviji 7250i, da ne nabrajam sad raznorazne situacije... :D

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Evo vam detaljna procedura kako se cisti telefon u servisu:
Rasklopi se SVE, ploca se postavi u ultra-zvucnu kadicu sa alkoholom, ukljuci se kadica i u njoj stoji nekoliko sati, nakon toga se izvadi, osusi, sklopi i gotovo!
Mozda neki biseri i rade samo tako sto skinu maskicu i trljaju telefon cetkicom sa alkoholom ali to nije pravilno!
Inace se i meni desilo da mi je jedno popodne pokisao K700 kroz otvoren siber a posto sam sutradan morao u Nis na fax nisam mogao da ga ostavim kod batice u servis pa sam ga rasklopio i susio neko vreme na suncu i evo i dan danas radi kod drugara tako da moze i tako ali NIKAKO ne ukljucivati telefon nakon kvasenja i ako nemate pouzdan servis ili vam traze vise od standardnih 5 evra za uslugu onda ga sami rasklopite sto vise i osusite na jakom suncu ili visoj temperaturi!Nadam se da sam bio dovoljno detaljan!? :)
Pozdrav 8)

jok_jok
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 13:54
Lokacija: VŽ, Cro

Post od jok_jok »

i mojem prijatelju je pala nokia 3100 u vodu, i u servisu su mu rekli da je telefon nepovratno unisten.
kupio je drugu 3100, i ta mu je pala u more. i opet su mu rekli da je nepovratno unistena :wacko:

toza
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 18. Dec 2005. 19:26

Post od toza »

To je ista stvar kao i sa ostalim hardware ni telefoni se ne razlikuju.
Bitno je ochistiti ga jel kishnica u kombinaciji sa prljavstvinom provodi struju i dovoljno je ne da spali plochu ali da je zakuca i onda servis. Kad krene kisha a niste u stanju da zashtitite aparat ugasite ga i izvadite bateriju. Posle moze ako je zurba da se osushi ispred ventilatora ili chak i fena ako ne greje jako i naravno min 3o cm fen od aparata da se ne iskrivi plastika a poshto je vecina od plastike to moze biti kobno samo tako.
:)
Dejkula

marek
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 24. Avg 2005. 09:14
Kontakt:

Post od marek »

U 99% slucajeva nesto tu pregori, u servisu se prespoji i to radi, posle par meseci opet nesto drugo crkne i tako u nedogled - ljudi taj telefon jednostavno truli :blinky:
Poz

TeCHNiCS_
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Sre, 06. Okt 2004. 18:44
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od TeCHNiCS_ »

kao sto neko reche 7250i.... koliko sam puta samo ushao sa njim u more ahhh.... poenta je samo ga osusiti nakon ulazenja i ni slucajno ga paliti jedno 2-3 dana...
BANE BRE!

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

zavisi od fontela...i ja sam usao u more sa nokijom 6210 i opusteno na suncu par dana je resilo problem i dan danas radi kao lud :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

richi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 10:14

Post od richi »

Upadne mi d600 u plicak dok sam bio na moru. Naravno vise ne radi. Nosicu ga na servis za par dana...

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Mom ocu je T610 dva puta upadao u WC šolju... oba puta ga je otvorio, osušio fenom sve komponente, i dan-danas radi. Jedino ima problema s prijemom signala, ali to je bilo i prije upadanja u vodu.
Sony Ericsson W950i + Motofone F3 + Acer Aspire One 6-cell + ARCHOS 404

LordSatan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 24. Jul 2006. 23:48
Lokacija: Sarajevo

Post od LordSatan »

Ma ja sam sa svojom starom Nikiom 3510i kupao se u bazenu, moru na kisi i dan danas evo radi, iako ga trenutno ne koristim.

Samo jos da pridodam, da je ispadao sa drugog sprata na beton, da sam s njim gadjo malu sestru kad mi je mrsko bilo ustati i izbaciti je iz sobe, i jedno par puta sutao sa slobodnih bacanja na kos.

Nikad nije zavrsio u servisu, nit je ikad otvaran. A kad bi mi upao u vodu, jednostavno sam samo vadio bateriju, i susio ga fenom, jedno sat vremena. I uvijek bi proradio nakon jedno dan-dva vremena.
Long Live The King

Odgovori