Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
skols
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2005. 14:19

Post od skols »

Ne,nakacio na punjac,doduse u kolima,radio je pre toga sve normalno.Moguce da je tu dobio neki spoj?
Samsung i5700,LG Optimus Pro,SE K770i,Samsung B1***...

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

Ja bih ipak pokusao da je popravim, ako niko nije "ceprkao" po ploci. ...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ја имам један занимљив проблем.

Хтео сам на мом ГТ540 да убацим новији Андроид и одрадио процедуру како треба али екран није добро аклибрисан па сам морао да се вратим на 2.1. Тада сам приметио да мени екран не ради око 3 милиметра по крајевима, тачније не реагује на додир. Пошто је у гаранцији однесем га на сервис и после мало муке замене ми "тач" део. Наравно прво што сам урадио када сам га добио је инсталирање новог РОМ-а :oops: и тада сам доживео непријатно изненађење, екран опет не ради по крајевима.
Да ли је могуће да РОМ уништи екран, све је било како треба када је враћен са сервиса :(

skols
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2005. 14:19

Post od skols »

@Cyber_vrbas
Jedan servis mi je rekao da je nova ploca skuplja nego ceo fon novi maltene,dok su drugi rekli da moze da se opravi za 30e,da "znaju" o cemu se radi.Razmisljam se da ga nosim kod ovih drugih..
Samsung i5700,LG Optimus Pro,SE K770i,Samsung B1***...

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

LittlePrince,

Ne, nije moguce, ali da se tvoj problem dovede u red, potrebna je sofisticirana oprema, koju poseduje svaki ozbiljniji servis.

P.S. Ovi u ovlascenom ti nisu pormenuli TOUCH, ma sta oni pricali (ako je sve bas tako kako si napisao)

skols,

E vidis tu nastaje tvoj problem, nosenjem telefona u kojekakve "servise", ako sam dobro razumeo. Dovoljno je da su ti "servisi" samo `pokusali` da ga poprave, i eto ti "belaja" ;-)

skols
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2005. 14:19

Post od skols »

@Cyber
Nosio sam samo u ovlasceni servis,gde su odbili garanciji i rekli mi da je ploca verovatno.Sa drugim servisima nisam imao kontakta sem preko mejla..
Samsung i5700,LG Optimus Pro,SE K770i,Samsung B1***...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

cyber_vrbas, На сервисном налогу (Мобис) пише: "Апарат прегледан, замењен "TOUCH", комплетно подешен и калибрисан, уписан софтвер, тест ОК."

Да ли су заменили или нису мене генерално много и не занима, шта год да су урадили телефон је радио а сада не ради. Мени није јасно шта се десило, ако није екран у питању да ли могу да добијем информацију у чему је проблем. Како може да се реши и да ли је решење трајно или ће трајати док ја не убацим Андроид 2.3?

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Sa kodom 2945#*540# uđi u inžinjerski meni.
Treba i u njemu da ima test tač skrina.
Ako i iz njega ne radi crko je tač skrin.
Nije mi jasno na koji način bi ga uništio Android 2.3.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Овај код ми даје поруку:
"PIN kod za otključavanje mrežne SIM kartice
Pokušaj otklјučavanja 1 od 10"
И има место да укуцам код, телефон је из МТС-а, још када бих знао код :oops:

Да ниси мислио на 3845#*540#?

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Na tu šifru sam mislio 3845#*540#
Na nekim LG je 2945#*broj modela#
Jel ima test tača?
Probaj iz tog testa.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Има и у њему се исто дешава:
Slika Slika

Волео бих да добијем одговор шта се десило јер је телефон пре инсталације софтвера радио како треба и да ли може да се поправи али трајно???

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

LittlePrince,

moze,zamenis touch i NE DIRAS nista !!!! Prosto !!!!!! Zasto je to tako i zasto ne moze 2.2 ne znam,ali znam da postoje takve cudne stvari,ima recimo samsung zad ne znam tacno model,koji se jednostavno ne sme flesovati nikakvim fw sem tog koji je u njemu jer se kamera gubi nepovratno i NIKAKO za sad nije resivo.....(samo primer)..... :unsure:

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

cyber_vrbas napisao:Ja bih ipak pokusao da je popravim, ako niko nije "ceprkao" po ploci. ...
Ja k`o pijan kada se uhvati "plota" ;-)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

drgrga, Велики број људи је убацило на овај фон 2.3 и ради им нормално, понеком западне модел који прави проблем. Приметио сам само да инсталација 2.1 која је била после сервиса није она коју сам ја убацио али не могу нигде на нету да нађем 2.1 без фаст бута (то је тренутно на телефону) а да уопште ради :(

cyber_vrbas, Рече да може да се доведе у ред али ниси написао шта је квар, тачније шта треба да се поправи и да ли је поправка трајна или као што каже drgrga, замениш екран и ништа не дираш јер ако пипнеш :shock:

samo-partizan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 117
Pridružio se: Ned, 10. Dec 2006. 00:46
Lokacija: Novi Sad

Post od samo-partizan »

Zna li neko kako da izbrisem imena sa liste poziva jer ne mogu nikako da ih obrise stoje 4-5.Pokusao sam da instaliram najnoviji firmvare ali i tada su ostali u tel.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

samo-partizan,

Koji telefon crno-beli brate ? :)


LittlePrince,

Ako je isti telefon ne mora da znaci i da je unutra isti chipset....dakle rade se razne revizije hardvera.....i to kod dosta proizvodjaca,evo cist primer najoobicniji S5230 imas u dve varijante i kad flesujes onaj koji ima Micron chip dobijes mrtav telefon(pukne mu boot),imas i temu ovde na forumu

pozz

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

LittlePrince, vidi, stvar je sledeca :

- Na internetu postoji 98% stvari koje ne funkcionisu kako treba. Elem, Vi-korisnici uzmete neki forum (koliko god da je respektabilan) i procitate da je sve ok. A zanemarite jednu jako bitnu stvar, da onaj ko pogresi nece (ne dopusta mu EGO) da prizna i da kaze, nego vodi ostale u "provaliju" <- nadam se da si razumeo o cemu Turbo Sim karticom, i k`o pijan plota se uhvatio toga. I pored toga sto je jedan moj kolega dokazao da LAZE, on nije izasao na forum i priznao, vec je doveo time u zabludu ostale da krenu njegovim stopama i plate bezvrednu stvar (Turbo SIM).

- Tako i FLESEVI koji se nalaze slobodni na net-u. Narocito, narodno nazvani "kuvani" ROM-ovi za Android telefone. Neznaci da oni nisu dobi (kao dokaz je Drakaz i njegovi romovi za HTC tattoo), ali je 98% nedovoljno provereno.

- Telefoni nisu RACUNARI, pa da svako u "sopstvenoj radinosti" moze da "instalira" WIN ili sl.
----------------------------
Moj odgovor je sledeci : Ne mogu "napamet" i bez MAGICNE KUGLE da ti dijagnostikujem kvar. Odgovorio sam ti na pitanje kako mislim i sta mislim (odmah vec).

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

problem - posle update-a na 2.3.5 na htc incredible s, wi-fi se na svakih 5,6 sekundi refresh-uje... radi on kako treba kad se nakaci ali se ''nakacinje'' na svakih par sekundi sto je vrlo iritantno... sta je resenje?

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

luca napisao:problem - posle update-a na 2.3.5 na htc incredible s, wi-fi se na svakih 5,6 sekundi refresh-uje... radi on kako treba kad se nakaci ali se ''nakacinje'' na svakih par sekundi sto je vrlo iritantno... sta je resenje?
@luca

Da li je 2.3.5 update koji ubacujes u HTC Incredible S oficijelni ili ne ?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

stigao mi je update kao poruka i ja sam instalirao... sve lepo radi, nista od nekih sumnjivih programa nisam ubacivao...
ukljucim wi fi, onaj znak stoji na ekranu par sekundi, onda nestane na sekund dva pa se opet ukljuci i tako stalno...

Odgovori