Desire Z neće da podigne sistem

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Post od servis.kompa »

Lobachewsky, Ja te potpuno razumem sto ti uopste nemas moralnu dilemu :) Ipak sam na tvojoj strani i zato i pisem sve ovo i savetujem ovlasceni servis jer sam potpuno svestan da su telefoni jedne jako precenjene stvarcice. Tebi moze da znaci dosta a HTC-u ama bas nista. Sto se cene tice, niko nikoga ne tera da nesto kupi.
Sto se tice INSPEKCIJE, ako bude problema samo ti njih pozovi, ma kako se zvali, verovao ili ne ipak oni ne postoje bez veze. Isto tako, imas i mogucnost obracanja direktno HTC i zalbu ako mislis da si ostecen. Isto tako imas i obracanje medijima. Veruj mi da ovlascenim servisima takve stvari i antireklama apsolutno nisu potrebnni jer zbog takvih stavri se gube licence i poslovi, ili ti novac. Jedino sto moze da te kosta je malo vremena. Ovlasceni servis nema nikakvu stetu od popravke tvog telefona, samo korist. Ti ne placas ali ima ko im placa a i sam vrlo dobro znas kakve su cene usluga u ovlascenim servisima. Velika je lova u pitanju i niko iole pametan nece bas rizikovati bilo sta da bi to izgubio. Mada ima i budala, kao sto su izgubili licence neki Nokia servisi, jer su prosto budale. Nego da mi vidimo sta ce ti reci u servisu, mozda te prijatno iznenade a ti se ovde dzaba nerviras :)

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

@servis.kompa

Lepo je sto zelis da pomognes, ali "druze" razmisli malo. Koga dotice, da citiram : "Obracanje medijima" i sl. gluposti.

Aman` ljudi realnost je SUROVA i tu nema sta da se prica. Ako ovlasceni servis nesto nece da odradi (nema tih instrumenata koji ce ga naterati).

Da se malo vise interesujes, video bi da ne postoji (u ovom slucaju) nikakav instrument koji moze da NATERA servis da mu odradi.

Cisto da napomenem slucaj od pre par godina iz nama susedne HR :

Telefon je donet u jedan servis (kod kolege) sa konstatacijom da telefone NECE da UPALI. Posto je kolega video da je telefon u garantnom toku, vodio je racuna da ne osteti garancijske nalepnice !
Kada ga je otvorio i video da nema nikakvih vidljivih ostecena, uzeo je digitalni foto aparat i slikao telefon sa svih strana (makro).
Telefon je pazljivo sklopljen i poslat u OVLASCENI SERVIS. Posle 30 dana telefon je vracen iz OVLASCENOG SERVISA sa konstatacijom da je telefon : "pokvasen" !
Slikana je ploca (od strane ovlascenog servisa) na kojoj se tacno vidi NALEPNICA koja je promenila boju (u dodiru sa vodom).
Kolega je uporedio slike sto je on slikao i sto je dobio iz OVLASCENOG SERVISA i sta mislite, kakva je nalepnica na prvom snimku ?

Musterija je pokrenula privatnu parnicu, koja ga je kostala kao 10x telefon (bio je jedan od najskupljih tada), i sta mislite da li je dobio parnicu ?

Ta firma i dalje radi (i radice).

@servis.kompa

Jos jednom KOJA JE FIRMA KOD NAS IZGUBILA DOZVOLU ?

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Gde ga nađe za 600 evra.
Desire-Z, original, full pakovanje, se lakše nalazi za 250 do 300 evra, nego za 600 evra.

Korisnici imaju ružna iskustva sa HTC ovlašćenim servisom:
viewtopic.php?t=21490&start=0

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ne znam da li ima ikakve veze ali znam da je bilo za desire s da ima self brick opciju TM by HTC da ne sme da se koristi update all na marketu.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Ljudi mnogo ste se raspricali...svasta nesto rekli.....uglavnom moj odgovor je :

Lobachewsky,

Odnesi telefon u neki pouzdan servis,plati popravku i resena stvar...ako je hardv kvar nece se resiti i oprosti se od njega....

pozz

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

telep, nisam koristio update all. Mada vidim lik odozgo sa onog linka imao slican problem kao ja, pa vidim da nisam jedini.

siki069, e pa biser si, fon nije kupljen juce pa da mu gledas cenu iz jucerasnjih halo oglasa.

drgrga, ma samo da mi ga dodatno nesto ne slome/iskrive/pokvase, pa da posle ne mogu ni da ga popravim, nego samo da ga bacim. Ne bi mene cudilo ni da mi ga vrate u delovima i da mi kazu, tako si ga polomljenog doneo, ne mozemo da ti priznamo garanciju. Bolje da nisam citao onu temu o htc serviserima.
drgrga napisao:Odnesi telefon u neki pouzdan servis,plati popravku i resena stvar...
U koji pouzdan servis, ako je ovlascen servis nepouzdan?

Nebitno ljudi, za par dana cemo videti dal smo se samo tripovali, ili je garancija definitivno samo prazno slovo na papiru. Ali ako mi ga ne vrate popravljenog, jbg, ali nikad vise HTC. Jer brend nisu samo megapiksel i displej, to imas i kod kineza, brend je mnogo vise od toga, pre svega pouzdanost, garancija i sigurnost.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Lobachewsky, to što si rekao za garanciju jeste istina ali ne ovde, svako će da eskivira što duže može.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Post od servis.kompa »

cyber_vrbas,

Praviti od nekog primera pravilo je smesno! Ako se hvatas za iskustva koja korisnici pisu po forumima onda si valjda naisao i na pozitivna koja su isto tako opisana!?
Mislis li da je moguce otvoriti telefon a da se ne vidi? Nema sanse, ali nikakve! I ako se tako nesto zaista desilo onda je to prosto odgovor bezobrazlukom na bezobrazluk jer niko ne voli da ga neko pravi budalom!

Ja inace i ne uzimam bas zdravo za gotovo sve sto ljudi pisu po forumima, uvek su oni 100% u pravu a servis 100% nije u pravu! Kada lazu mene koji nisam ovlascen serviser i gde svejedno moraju da plate popravku kako onda da verujem da ne lazu i u ovlascenom servisu, na forumu i slicno? Ako mi neko donese mrtav telefon, koji je navodno do juce normalno radio a sada odjednom nece, malo pozeleneo na konektoru i na pitanje da li je kvasen kaze nije sigurno, to je mozda ovo ono. Pred njim otvorim telefon a ono mogu se brati pecurke, i to najmanje dve tri berbe, neopisivo je kako to izgleda. Onda ga pitam da li je i to mozda od znojavih ruku :)
Ljudi naprosto mnogo lazu i to ti je, mada to verovatno i sam dobro znas. Isto tako volim one koji dodju u servis i sve znaju jer su citali na forumu :)

Uzmi i ovaj primer ovde (Lobachewsky, izvini nista licno, ali je tako, jbg), jasno ti je potpuno da se i ovde radi o lazi. Ali necu ponovo o moralu.

Bez obzira na sve, prvo neka on lepo saceka da vidi sta ce reci ovi iz servisa a posle neka vidi sta ce i kako ce.

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Telefon kad je se pojavio na tržištu u decembru 2010. godine je koštao 420 evra u maloprodaji. Umetnost je bila platiti ga 600 evra u bilo kom trenutku. Ne gledam cene iz Hallo oglasa, već veleprodajne cenovnike dobavljača i maloprodajne po kojima sam ih prodavao.
Sada je u maloprodaji 240 evra, ali se ne prodaje, jer je zastareo model i ne vredi toliko.
Ima puno boljih modela za iste pare.


Kultiviši malo rečnik ("tripuješ", "biser").

Nekima je bolje i ne pokušavati pomoći.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

siki069, sta si se uhvatio za 600 evra ko pijan plota. Dao sam sebi pesnicku slobodu da slikovito objasnim, sto inace izbegavam da radim po internetu, bas zbog previse bukvalnih ljudi ovde (dal iskljuce mozak kako ukljuce net, ili su takvi i uzivo, zaista ne znam, ali je jako iritantno).
Konkretno ja sam moj platio dinar, bolji qwerty fon u to vreme za te pare nisi mogao da nadjes. Tesko da i sada imas bolji qwerty, koliko god da kostao. Eto. Kraj price.
btw. Ne znam sta te vredja sto sam ti rekao "nemoj da me tripujes", ne predstavlja nikakvu uvredu ni u krajnjoj nameri, o kulturni covece. Nesto si se ti "istripovao". :P :)
servis.kompa, ko o cemu, ti o moralu. Pa nisam sitnom serviseru uzeo leba iz usta nego HTC korporaciji koja zaradjuje milijarde i cije cene telefona su toliko precenjene da mogu da prekriju deset takvih "laznih" garancija, a ne jednu.
Evo recimo na tvom primeru. Ti si serviser. Zamenis flat kabal i naplatis to 50 evra, pokrijes troskove, ostane i tebi nesto, platis porez, namet, lokal, dazbinu ovo ono i ostane ti neka sica. Vratis fon, i za dva dana dodje ista musterija opet i kaze "pokvarilo se iz cista mira". Tu mozemo da pricamo o moralu i onda bi ti bio u pravu.
Ali recimo, ti resis da budes ultra mega fensi servis.kompa, i taj isti flat kabal naplacujes 250 evra. Sluzis kafu, napolitanke, muzika lepa, siroko obecas garanciju godinu dana, umesto sest meseci (oci da zamazes)... Vratis popravljen fon i za dva dana opet dodje ista musterija i kaze "pokvarilo se iz cista mira" (nije on namerno hteo da ga sjb, desilo se, nesrecan slucaj - kud ce, sta ce, zna da jedino to sme da kaze jer je za tih 250 evra ipak racunao da moze da bude bezbrizan narednih godinu dana (garancija), u fazonu platicu skuplje, ali pouzdanije, ipak si ti ozbiljna kompanija). A ti se onda stisnes jer ti bese malo sto si ga pre dva dana odrao 5 puta vise i obecavao mu kule i garancije razne, pa bi najradije opet da mu naplatis po (pre)punoj ceni, a flat kabal bi verovatno poslao na neko transdimenzionalno-nano-skeniranje, da bi ti savest bila mirna sto decku nisi priznao garanciju. I reci ti meni ko je onda tu nemoralan? I o kom moralu mi pricamo? Nadam se da ti je sada jasnije zasto smatram da je moj ugao posmatranja objektivniji. U ovakvoj situaciji ne mozes da sudis o moralu posmatrajuci iz tvog ugla gde mozda jedva krpis kraj sa krajem od silnih nameta, pa ti samo jos fale takve lazi musterija, vec bi trebalo da posmatras iz ugla multinacionalnih korporacija. Znam da na prvi pogled lici, pa si zato mozda previse subjektivan jer je tvoj posao u pitanju, ali ako pogledas malo bolje ipak su to babe i zabe.
Znas da te proizvodjaci i operateri deru svaki mesec i to je moralno, a ja sam nemoralni izgrednik zreo za lomacu. Jasta.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Lobachewsky,

Veoma gresis,HTC za razliku od Nokie pravi VRLO kvalitetne telefone,najmanje ih imam na popravci,skoro pa nikako....

Drugo ne mozes NIKAKO ali NIKAKO uporedjivati bilo koji brend pa cak ni alkatel sa KINESKIM uzasima !!!!

Lose je to da u principu na Balkanu nema pouzdane OVLASCENE SERVISNE MREZE ni za jedan brend...a to podrazumeva opet ono sto sam ti rekao : Odnesi u pouzdan privatan servis i plati,i zaboravi garanciju....

Srecno,

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

drgrga napisao:Lobachewsky,
Veoma gresis,HTC za razliku od Nokie pravi VRLO kvalitetne telefone,najmanje ih imam na popravci,skoro pa nikako....
Drugo ne mozes NIKAKO ali NIKAKO uporedjivati bilo koji brend pa cak ni alkatel sa KINESKIM uzasima !!!!
drgrga, jebiga ali ovde niko da razume o cemu pricam. :o Nebitno, odustajem. Poenta cele price je brend i garancija koju ti taj brend garantuje za razliku od kineza sa buvljaka, a ne sad da sirimo pricu ko bolje lemi komponente i da li htc z ima da se nadje pre za 300 nego za 600 evra. Odustajem. :wacko:
@svi u temi napisao:
Oprostite sto sam naelektrisan ovih dana :) Pa ako je moguce postedite me laznih moralisanja, stajanja na stranu korporacija i slicnih ma nece to bas meni da se desi pa mogu da se pravim pametan sr*nja. :dry:

U svakom slucaju javljam sta se desilo na kraju.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Post od servis.kompa »

Lobachewsky, Nema ljutis, rekao sam nista licno i vec sam ranije napisao da sa nam tvojoj strani bas zbog tih nenormalnih cena telefona koje se nicim ne mogu opravdati ali ovaj svet tako funkcionise, jbg.

Nigde, ali bas nigde u svetu, da si dosao u ovlasceni servis i rekao im ono sto si napisao u svom prvom postu, niko ti ne bi priznao garanciju nego bi odmah bio obavesten da to ne pokriva garancija i da se popravka mora platiti. Ovde si ostavio telefon i nisi rekao te bitne stvari i ako vide da ti se telefon kako si rekao nenormalno skrsio ima da se pojavi balkanizam u punom sjaju tipa: On ce nas da zajebava .....

To koliko si nesto platio nema nikakve veze. Nisam ja subjektivan nego surovo realan. Subjektivan si ti i ocekujes neke nerealne stvari jer to prosto nigde ne funkcionise tako. Niko nikoga ne tera da nesto kupi!
Sve je stvar izbora i mogucnosti. Skupe stvari su stvar prestiza, onaj ko ima novca da kupi nesto takvo mora biti svestan da ce izgubiti veliki novac ako to nesto havarise. Dzaba ti garancija na auto koji su kupio i platio 100 soma evra ako ga skrsis, dzaba ti sve garancije, mora da se plati, prosto.

Inace ja ne verujem u ono kako ga u servisim polivaju, ostecuju ili sta vec da bi izbegli garanciju.
To mozda rade jajare u "servisima" koji prodaju telefone po trzisnim cenama a kupuju ih po raznim "veleprodajama" bez garancije po daleko nizim cenama. E kada treba da telefon poprave u garantnom roku, o svom trosku, e onda moze doci do takvih stvari, laganja i prevara u cilju izbegavanja garancije.

Nego, ovo je otislo u potpuno pogresnom pravcu, pa cu da se povucem dok ne vidim sta je bilo i kako si prosao sa servisom. Nadam se da ce ti problem biti resen i pokriven garancijom.

P.S. Ja inace koristim kineske telefone godinama jer imaju funkciju koja je meni presudna, jedan telefon, multi sim i to radi perfektno. I jos se niti jedan nije pokvario od tri koliko sam koristio i koristim. Fenseraj me ne zanima i ako se pokvari, bacim i uzmem drugi, potrosna roba sasvim odgovarajuce cene.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

drgrga, a sta ako mu u ovlascenom servisu poprave telefon i produze garanciju? Znaci, po tebi, svi sto imamo garancje na telefone, kad se nesto desi, da ne idemo i pokusamo da ostvarimo to pravo, nego pravac kod vas, platimo i mirni smo?! :dry:

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

mezzano,

Nisam to rekao....ovo je bio odgovor na njegov problem,a ne generalno....zbog cega:

-zbog toga sto mu je telefon ispao i samo ce mu ponistiti garanciju(daj Boze da ne bude tako)
-zato sto od popravki znaju da urade samo flesovanje i nista vise (provereno),eventulno zamene zvucnik,slusku,lcd.....mikrofon vec ne jer je digitalni......i tu je kraj !!!!!!
-zato sto ce cekati danima (mozda i 45 zakonski) a VREME JE NOVAC !!!


servis.kompa,

Na tebi je sta ces koristiti ali vidim da poznajes materiju,probaj negde da nadjes koliki je intenzitet zracenja tih kineskih telefona koje koristis !!! Veruj mi da je zabrinjavajuci....reci ces da svi zrace ali veruj mi da od tih kopija sijas u mraku....

pozz

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Post od servis.kompa »

Pre par godina sam gledao, kada su postajali masovni i nista specijalno nisam zakljucio.
Previse je modela ali ono sto se moze zakljuciti da nista bitno ne odskacu, cak ima iznenadjujece dosta modela koji imaju izrazito niske SAR vrednosti. Isto tako mnogo je Nokia i HTC koji imaju bas visoke vrednosti pa vidim da njih ne spominjes. Ukratko, ne opterecujem se time jer koliko je meni poznato niko jos nije naucno dokazao stetnost zracenja od mobilnih telefona a mnogi su pravili buku oko toga. Svestan sam ja da to sigurno nije zdravo ali nije ni neki problem s obzirom gde zivimo i sta nas sve zraci i przi.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

servis.kompa,

Mozda ti gledao,ali ja merio.....

Ne bitno skrecemo sa teme,ali definitivno nisi u pravu : Kvalitet izrade PCB-a,krajnje ocajan,kvalitet zvuka zabrinjavajuci(busi bubne opne),ekran i touch posebna prica....baterija od milion mAh koja realno nema ni 1000....kamera od 5 MPX a ustvari VGA itd...itd.....
Rezervni delovi : NIGDE.... jer jedan isti model nema iste delove(veruj mi)...

Kada su se pojavili bili su stvarno hit,ali sad koliko vidim niko ih vise ne nosi.....evo prvi put cujem od tebe da hvalis takav telefon :wink:

pozz

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Posto sam vam obecao da cu javiti kada mi vip vrati fon sa servisa, dakle servis je Begram i fon je - popravljen!
Zamenjena mu je ploca i flesovan je na 2.3.3... Mogu samo na to da kazem - svaka im cast. Iskreno nisam se nadao (posle svega sto sam cuo i procitao) da ce za 9 dana odraditi ovakav servis i to bez ikakvog zatezanja. Hvala im na tome i jos jednom svaka cast. Gde bi nama kraj bio kada bi svako ovako radio posao za koji je placen i kada bi svako bio placen za posao koji posteno radi.
Poz!
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Jel to u okviru garancije? Nisi nista platio?

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Post od servis.kompa »

Lobachewsky, Drago mi je da je to reseno i mene to uopste ne cudi da je tako ispalo. Sreca je tvoja sto se spolja nije videlo da je telefon muski tresnuo na zemlju. Kazem ti ja, svasta se pise po forumima i spada da su svi servisi lopovi i prevaranti iako oni nemaju razloga da to budu. Brzo ti poprave telefon, brzo naplate svoju uslugu, prosto!
Ajde ziv bio i da ga dugo koristis :)

Odgovori