Samsung ACE 5830 - modem: unknown

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Beli Mag
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2006. 12:59

Samsung ACE 5830 - modem: unknown

Post od Beli Mag »

uradjen je rooting telefona sa Telenora i unlock sa AceUnlock programom. Posle restarta, brisanja casha, telefon vise ne prepoznaje ni jednu karticu, ustvari ima ROM original telenorov:

PDA: s5830xwkpy
PHONE: unknown
CSC: s5830xfkp5

skinuo sam original ROM i ponovo ga prebacio bez problema preko ODINA u mob ali se isto ponasa.

koliko sam shvatio, fali mu MODEM s5830xwkp8, koji postoji u originalnom romu koji je instaliran. probao sam da eksperimentisem sa drugim MODEMxx verzijama koje sam nasao na XDA ali mi tada zaglavi na ucitavanju - samo ispise ACE SAMSUNG 5830...

iskustvo? pomoc?

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Post od servis.kompa »

Lepo za to sranje od programčeta sto si koristio piše da moze lako da kokne telefon. Najpametnije da odneseš u servis. Koštaće te malo više nego da si odmah išao da ti bezbedno dekodiraju telefon. Ali nema veze, ćef nema cenu :)

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

Pa nebi rekao da ce ga kostati "malo" vise nego da ga je odneo o`ma u servis :-)

Kostace to malo vise, a mozda se i ne bude moglo odraditi ! Pitanje je sta je u NVM regiji zeznuto ? Nema to veze sa modem-om i sl.

Cisto da "korisnici" shvate da na tkz. forumima "developeri" rade ROM-ove i ima tu podosta ljudi koji se razumeju (dobro) u tu tematiku.
Ali UNLOCK tool-ovima se bave samsvim drugaciji "tipovi" ;-)

ROM-ovi nemaju nikakvu vezu sa dekodiranjem telefona
FLes-ROM (neko ga zove ROM,neko fles) se fabricki sastoji iz vise delova : boot,amms,apps,Phone,FFS....

Nigde u njemu se ne nalazi NVM regija (deo zaduzen da SECURITY) <SIM,SIGNAL,KALIBRACIJA (ne ekrana)....>

Ona je jedinstvena za svaki telefon i ne moze se "klonirati" tako lako !

Raznorazni programcici koji se nalaze na netu (SIM UNLOCK),marketu, su vise nego nesigurni i u vecini slucajeva NE RADE.

Njihovim koriscenjem kozete dobiti "CIGLU" koju, nekada, niko ne ne moze da resi (SLUCAJ SAMSUNG-a 9100 i sl.). Citaj : NE MOZE DA RESI NITI JEDAN - OVLASCEN ILI NE OVLACEN - SERVIS u SVETU (ne kod nas).

Beli Mag
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2006. 12:59

Post od Beli Mag »

cek cek.. da ne bude zabune.. nisam koristio AceUnlock.. malo sam se zajebao jer sam pisao nocas.. prvo sam uradio rutovanje sa upd_1.zip iz recoverija. Nakon toga sam stavio ClockWorkModAce (to sam pomesao sa AceUnlock).

kako god, phone: unknown... stalno mi radi skeniranje SD medija, kao da je u nekoj petlji..

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Post od servis.kompa »

Ja zaista ne razumem kako neko može da napiše jedno a posle ček ček ....
U svakom slučaju nosi u servis.
Dobro zapamti onu narodnu: Kada bi svaka buba med brala bumbar bi joj j... mamicu!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Beli Mag, da li tvoj telefon ima imei??? Dešava se kod Ace-a da ga upucaš sa pogrešnim fajlom i da obriše imei!!!! Znači ajmo jedna brza provera *#06#

edit: cyber_vrbas, ja sam mog ace-a otključao ace_unlock programom. A sve što je radila ta aplikacija je da je izvukla kod za otključavanje koji je bio skriven negde u sistemu... Naravno sve sam to mogao da uradim i "peške" pomoću adb-a i dvadesetak komandi, ali eto neki developer sve te komande zapakovao kao jedan .apk fajl i olakšao posao!!!
Ali takvo je stanje samo kod galaxy ace, mini, gio i čini mi se fit modela...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Beli Mag
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 48
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2006. 12:59

Post od Beli Mag »

kad gledam kroz meni: podesavanje-o telefonu-imei: nepoznato.

kad kucak kod *#06# izbaci prozor imei, ali bez njega.

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Beli Mag, to je problem koknuo si imei, i telefon sada ne može da se registruje na mrežu!!! Dakle gas u servis!!! Neće biti jeftino... :unsure: da li imaš garanciju?
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Ima ovde o tome:
http://forum.xda-developers.com/archive ... 153397.htm

Vidi dal ima neki pametan predlog.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Beli Mag,

Sta da ti kazem......ubio si ga ko zeca,imam takav S5260 i stoji mi kuci kao ukras,nisam uspeo da ga vratim ni na jtag sa full flesom i ispravljanjem imei -a posle toga reparacijom svim bitnijih stavki koje je pedja pomenuo....i dalje stoji samo na logo-u.
a imao skoro i i9100 covek ga je lepo udesio.....

cyber_vrbas,

Koliko sam skontao ovo sa s5260 moze da resi MEDUSA box,da ga nemas slucajno.....ili znas li ko ima ?

Odgovori