Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
dexter00
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2015. 15:20
:: LG G3

Re: Servisiranje - pitajte

Post od dexter00 »

Da li neko zna kako da uklonim ogrebotine sa sociva kamere??

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Servisiranje - pitajte

Post od acamatic »

Dexter u nekoj od tema za xperia modele je pisano kako može da se ispolira. Znam da je neko pričao(kako se sećam) da je koristio filtere od cigareta i da je sa njima polirao. Ali sačekaj da se neko već javi ko je to radio a ako se niko ne javlja cimaj venoma znam da je on učestvovao u tome.

dexter00
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2015. 15:20
:: LG G3

Re: Servisiranje - pitajte

Post od dexter00 »

Hvala aco, cekam ostale da se ukljuce [emoji16]

srdjanyo
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 31. Avg 2014. 09:04
Kontakt:

Re: Servisiranje - pitajte

Post od srdjanyo »

Do sad nisam imao problem sa trajanjem baterije.Poslednjih dana,primetio sam da mi baterija drastično manje traje.Posebno kada je 3G internet uključen,mada je i na wi-fi-ju isto.Telefon je LG L80.
Evo i slika.
Slika
Slika
Slika
Slika

Dymatize
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 20:10
Lokacija: Leskovac

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Dymatize »

lumia 735

puko displej, touch radi
koliko para i gde menjati ?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Servisiranje - pitajte

Post od miodrage »

Dymatize: Pogledaj na kupujemprodajem, ima neki lik Vojislav ja mislim, iz BG, cena je oko 5-6000, ja mislim, ali proveri. Za 930 je 9000 to znam.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Dymatize
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 20:10
Lokacija: Leskovac

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Dymatize »

hvala puno

nasao lika iz Nisa (blize mi je) koji isto to radi sa staklom
ovde po prodavnicama svi menjaju u paketu displej+touch sto se ne isplati

edit
jedno mozda glupo pitanje, ali prvi put se s ovim srecem
posto ce telefon morati da stoji kod servisera dan-dva kako zastititi podatke (fb, poruke, gmail i ostalo) ?
- izvaditi karticu - to znam :D
- izlogovati se sa svih aplikacija ?

ili ici na hard reset ...

dexter00
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2015. 15:20
:: LG G3

Re: Servisiranje - pitajte

Post od dexter00 »

Zna li neko koliko kosta da se promeni 3.5mm ulaz?(LG G3)

dragance78
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 02. Jan 2016. 16:51
:: samsung s6 clone

Re: Servisiranje - pitajte

Post od dragance78 »

Imam jedno pitanje, ako bi neko bio ljubazan da mi odgovori. Sin je dobio na poklon Samsung S6 clone (kinesku kopiju). Posto nije mogao da se poveze preko wifi, i program se stalno zakucavao pokusao je da ga rutuje(to mu je vec jednom prilikom uspelo ali na starom original Samsun telefonu) medjutim kinezu je u sred postupka pao sistem.Sada vise ne reaguje, ekran mu je taman, pali se tek nekoliko pozadinskih lampica pri vrhu ekrana. Reaguje samo na hard reset (istovremeni pritisak na volume up, desno bocno dugmence i ono prednje) i tada na ekranu napise:
Select Boot Mode:
(VOLUME UP to select. VOLUME DOWN is OK)
(Recovery Mode) <<=
(FastBoot Mode)
(Normal Boot)
Medjutim koja god opcija da se odabere on se restartuje i dalje ima taman ekran. Sin je skinuo neke programe i drajvere ali nijedan od tih programa mu ne omogucava da poveze racunar sa telefonom. Zna li neko koje programe da skine i kako da ga popravi ili vrati na staro(sad bi i time bio zadovoljan :) ). U servisima nisu zainteresovani za popravku ovog problema ili su jako skupi i nista ne garantuju.
Hvala unapred na odgovoru.

MedaMiska
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 252
Pridružio se: Pet, 03. Apr 2015. 15:31
:: Xiaomi mi a2 lite

Re: Servisiranje - pitajte

Post od MedaMiska »

Drugari hitno treba pomoc danas sam kupio tj na probi mi je samsung s3 mini stavio ga da se puni ugasen kada se baterija napunila 100% skinuonsa punjaca i tekbposle sat ipo sam ga upalio kada se upalio baterija je dosla 75% o cemu se radi molim za hitnu pomoc treba da javim dali kupujem tel ili ne hvala

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od znemanja »

Jel' može punjač da se pokvari na taj način da još radi, ali puni uređaj daleko, daleko sporije?

Već nekih nedelju ili dve, Galaxy Tab 4 LTE mi se puni jako dugo sa punjačem koji je došao u paketu sa tabletom. Stavim ga na punjač oko 23h, ujutru u 7h tek na 58%. Punjač radi, čim puni, ali izuzetno sporo. Kada punim drugi android uređaj sa istim punjačem takođe dosta sporo punu. Šta činiti, gde kupiti kvalitetan punjač i šta je bitno kod punjača da bi se uređaj punio brže?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od Zile995 »

Kabl?
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Servisiranje - pitajte

Post od znemanja »

Misliš na USB kabl?, probao sam drugi, ista priča.
................
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

branoy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Čet, 23. Apr 2009. 00:02

ARC S bacio ga mali

Post od branoy »

poz ljudi znate l ista moze biti, u mene malo dete od tetke uzelo mi telefon i jbg ispao mu jace iz ruke na pod, naravno nista ekranu i plastici ko novo, ali nece vise da udje u Android u sistem, kad upalim prodje onaj INTRO sve i kad treba uci u sistem samo crn ekran neko vreme mozda par sekundi do najdalje po minute i resetuje se opet? i tako u krug, ne mozes ga ugasiti dok ne izvadim bateriju.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Na zalost od pada je doslo do fizickog ostecenja elektronike na maticnoj ploci, najverovatnije memorije ili eventualno procesora i tu nema pomoci.
Ako je u pitanju neki bas skup aparat moze se pokusati u nekom servisu koji vrsi te vrste popravki. Takvih servisa je jako mali i usluge za te vrste popravki nisu jeftine. Ako je u pitanju neki jeftiniji model tesko da se popravka isplati.
Pad kod novih smart telefona cesto prouzrokuje bas takve kvarove i zato ovlasceni servisi ne priznaju garanciju ako telefon ima "oziljke" koji su nastali od udraca pri padu.

branoy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Čet, 23. Apr 2009. 00:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od branoy »

arc s je u pitanju, odneo sam u servis i kazu instalirali sistem novi, 10eu uzeli. radii!! hhe, ali jbg sad imam u njemu android 2.3.6 a imao 4.0.2 dve godine od kad sam uzeo od jednog lika, i sad ne mogu ured nista instal, nema pola stvari za taj stari android :( kako bi ja mogao sam sebi to ubaciti, i koji savetujete dobar a da je 4 android i odakle? pozz hvala

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Servisiranje - pitajte

Post od 9R94 »

Odradi mu update preko Sony softvera za update preko pc. Ili da flešuješ neki custom rom, pogledaj na xda developer koji je najbolji za njega.

servis.kompa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Ned, 31. Jul 2011. 22:02

Re: Servisiranje - pitajte

Post od servis.kompa »

Tesko da je od pada stradao softver nego je u problemu hardver, tj. memorija jer ako radi taj sistem procesor je ok. Ubacen je stariji softver koji je mnogo manji i verovatno zbog toga telefon radi jer softver nije "zauzeo" problematicnu memoriju. Ako podignes verziju na 4.x.x postoji velika sansa da opet ne radi. Dok se ne proba nece se znati.

stefanbg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Jan 2008. 06:32

Re: Servisiranje - pitajte

Post od stefanbg »

Samsung galaxy S4. Klipove kad pustim secka mi snimak (slowmotion) i nema nikad zvuka. Sa kamere, jutjuba, bilo cega. Zvucnik nikada ne radi, jedino kad se pali telefon. Kad razgovaram, nekada radi zvucnik mali, nekada ne. Telefon se dosta sporo ukljucuje. Uradio sam reset, flesovao i sve po starom. Da li da ubacim neki custom rom? Sta jos da probam? Da nije maticna ploca otisla? Jel ima neko savet neki?
Telefon nije ispadao.

rista994
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2016. 17:49
:: Samsung I9300 S3

Samsung Galaxy S3 problem

Post od rista994 »

Pozdrav svima,pre neki dan mi je ispao telefon na zemlju i od tada u toku obicnog razgovora ja ne cujem sagovornika a ni on mene,dok se na pozivu preko Vibera sve normalno cuje.Uradio sam mu novi firmer preko Odin programa vratio ga na fabricko podesavanje medjutim nije pomoglo.Molio bih nekog da mi pomogne ako se susreo sa slicnim problemom cisto da probam da izbegnem nosenje u servis.Hvala u napred.

Odgovori