Uopceno o dekodiranju!

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
BlankPage
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 09:18

Uopceno o dekodiranju!

Post od BlankPage »

Pozdrav,
Interesujeme sta je od hardvera i softvera potrebno za dekodiranje mobilnih telefona.
Nacuo sam da se koriste neki "boxovi" i posebni softveri.
Zanima me je li to istina, i ako jeste, ima li kakav forum gdje se o tome raspravlja i odakle se taj softver moze skinuti.

Unaprijed Hvala!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Recimo da bi ovde mogao da nadjes sve sto ti treba o tome,ali nije nas forum pa moras dobro znati engleski-> http://forum.gsmhosting.com/vbb/index.php
Inace je to veoma skupa zanimacija (nije bas da samo kupis jedan box i miran si godinama) i NIKAKO se ne isplati za licnu upotrebu da flesujes svoj fon i eventualno nekom od ukucana!A ima ovde tema gde smo objasnjavali sta ti sve treba da kupis da bi poceo da se time bavis komercijalno,pogledaj temu ovde-> viewtopic.php?t=5817
Pozdrav 8)

Bodo45
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 10. Okt 2006. 07:40
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Bodo45 »

Interesuje me kome treba da se obrtim da mi izvrsi dekodiranje Simens C62. Kodiranje je izvrsio Mobtel a ugovor je istekao pa bih zelio osposobiti tel. za upotrbu.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Jednostavno odesh do servisa i trazish da ti ga dekodiraju i kraj...Nije ti potrebno nishta da znash spec u vezi toga...

Bodo45
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 10. Okt 2006. 07:40
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Bodo45 »

Dexter napisao:Jednostavno odesh do servisa i trazish da ti ga dekodiraju i kraj...Nije ti potrebno nishta da znash spec u vezi toga...
Hvala velika i jos samo da zamolim adresu nekog servisa jer sam relativno novi u ovom gradu Beogradu.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Bodo45, na linku ispod imaš adrese i telefone prodavnica, nazovi i pitaj ko bi to mogao da ti uradi i koliko će te koštati.

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-cenovnik

Bodo45
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 10. Okt 2006. 07:40
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Bodo45 »

Miskoni napisao:Bodo45, na linku ispod imaš adrese i telefone prodavnica, nazovi i pitaj ko bi to mogao da ti uradi i koliko će te koštati.

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-cenovnik
Veoma sam ti zahvalan na ovoj pomoci. Stvarno si mi pomogao.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Bodo45 napisao:Interesuje me kome treba da se obrtim da mi izvrsi dekodiranje Simens C62. Kodiranje je izvrsio Mobtel a ugovor je istekao pa bih zelio osposobiti tel. za upotrbu.
koliko ja znam Mobtel mora da ti otkljuca telefon, ako je istekao rok u kom si bio obavezan da koristis njihovu mrezu da bi otplatio telefon! ..... dakle ako je sve ispostovano sa tvoje strane taj tel je tvoje vlasnistvo i treba da ti ga otkljucaju...

pozdrav...

Odgovori