Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Eto ja sam uzeo prvog povoljnije servisera za oktljucavanje ovog htc s710,covek odradio posao za desetak minuta,uzeo 800 din i dobro meni,njemu jos bolje,cisto sumnjam da bi onaj sto je trazio 2000 uradio nesto bolje od toga,jedino ako ga nisam mozda pitao dali u tu cenu ulazi da zameni postojeci sistem Windows Mobile 6.0 sa recimo verzijom 7.0 :D

mvasqez
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 13:49

Post od mvasqez »

javascript:emoticon('drgrga,%20') ,

E ja vec uzeo telefon, ako ne uspem da sredim prodacu. A reci mi jel to softverski ili hardverski problem? Mogu li to resiti tako sto cu ubaciti noviji softver? Ili ako nista da otvorim telefon i da iscupam blic?

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Ako blic radi non-stop onda to zesce trosi bateriju,e sada ako se vec nemoze nikako iskljuciti ja da je to kod mene ja bih blic fizicki nekako polomio,iskreno skoro nikada nisam slikao sa mobilnim,imam digitalac pa mi blic nebi mnogo znaci,jedino bi gledao da se nevidi spolja neko ostecenje,pogledaj u servisima dali mogu nesto da ti odrade po tom pitanju ali cumnjam,da moze mislim da bi prvo vlasnik telefona to probao srediti.

mvasqez
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 13:49

Post od mvasqez »

Pa i ja mislim da je tako, mada je ovako maska u losem stanju, mozda je uzeo nov telefon pa ne zeli vise da ulaze u ovaj. Ako nije zalemljeno za plocu, onda mozda skinem i kameru i blic i ostacu bez toga, bar je ostalo ispravno.

Edit:
Sad sam video na youtubeu, moze da se skine cela kamerica, samo se otkaci konektor za kamericu...

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Taj Xenon blic je jedino što stvarno i vredi na N82.
Skuplji je i od kamere i displeja.
Mada mislim da je problem na ploči.

mvasqez
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 13:49

Post od mvasqez »

Pogresi covek... :D... onda cu ga koristiti neko vreme pa cu prodati... :)

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

mvasqez,

Problem sa blicem nastaje usled nekog problema na ploci,najcesce sam imao kad malo udje vode napravi haos jer da bi blic radio tu mora biti dc/dc konverter,prosto receno blic radi na veoma visokom naponu (pipni prstima krajeve kad okine :D ),e kada to "nesto" probije onda nekad i dzabe menjati sve jer probije "negde" na ploci.
Imao sam do sad 3-4 takve Nokie i resio samo jednu.Mozda sam ja i glup za taj kvar :lol: ali sam ti zato i rekao da dalje od njega.
Sta ces npr. ako iscupas kompletno kameru i telefon i dalje vuce bateriju(iako sad vise blic ne vuce).Smorices se kao niko i onda opet hteti da ga prodas,i neces dobiti te pare...i tako sve u krug.

Da budem iskren,SVI koji prodaju na taj nacin TELEFONE(opisujuci kvar"ne radi samo blic,ne radi samo mikrofon itd,itdddd") VERUJTE MI DA SU IH OTVARALA bara TRI servisera od toga je jedan koji je jos nesto CEPRKAO sto nije trebao,ili telefonu jednostavno nema spasa.....

Pozz

mvasqez
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 13:49

Post od mvasqez »

drgrga,

Hvala na ovako opsirnom postu... :) Prvo cu probati da otvorim skinem kamericu, ocistim sve kontakte lepo alkoholom i onda vidim hoce li da radi. Ako nece ni tako onda cu da probam da skinem kameru, a ako i dalje vuce bateriju ima da poskidam sta mi treba i da prodam telefon.. :)

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

33e košta Xenon blic za N82.
Bez ugradnje.
Nije mutav taj što ga prodao.
Kao što reče Dr Grga, obišao je taj puno servisa.

mvasqez
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 13:49

Post od mvasqez »

Pa videcu bar da probam da sredim da radi bez kamerice, pa ako uspem, uspem. U svakom slucaju, hvala vam puno... :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

mvasqez, a sto mu ne odradis hard reset pa sta bude, mozda ga je neka od obrisanih aplikacija zaglupila.
A koliko si ga platio.

mvasqez
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 13:49

Post od mvasqez »

Izacice me 3200 sa dostavom, dobijam punjac, usb, i memorijsku od 1GB. Treba da mi stigne u sredu pa cu onda pokusati da uradim hard reset, pa cemo videti hoce li pomoci... :)

Bizmark
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Ned, 01. Jul 2007. 10:08

Post od Bizmark »

Evo ja samo da prijavim da mi je jedan od skromnijih servisera dekodirao HTC S710,sada lepo radi na nasu mrezu,vrsim prva testiranja i za sada je sve OK,ali me zanima jer sam nacuo dosta da se sa ovim fonom moze lako igrati i menjati platforma,sad ima WM 6.0 i da nije tesko nabaciti noviju verziju,a kazu da se moze instalirati i Android,pa me zanima kolko je to moguce,imali negde opisani postupci kako se to radi,pa cisto da se probam malo igrati,jer ovaj S710 mi je sad kao sporedni i sluzi upravo za neko igranje i testiranje.

bojchegenius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Čet, 07. Jul 2011. 01:09

Post od bojchegenius »

ljudi da li je neko imao lose iskusto sa nokijom E7, znam da je to nov telefon i mozda ne jos uvek rasprostranjen ali me interesuje da li on ima nekih mana, kao recimo nokia C7 i vecina novih modela koji izlaze iz nokije....da li je dobar telefeno? Po mom nekom iskustvu E serija nokije nije imala nekih losih strana, pa me interesuje da li je i e7 zadrzala taj neki standard u kvalitetu?
Hvala!

mvasqez
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 13:49

Post od mvasqez »

Pozdrav,

Zanima me da li neko zna jesu li oni dugmici sa strane i dugmic za paljenje na Nokiji E51 deo kucista, tj. jesu li zalepljeni za kuciste fabricki, ili mogu da se stave naknadno kao npr na Nokiji 6300? I ako se stavljaju naknadno ukoliko neko ima ove dugmice, a hoce da proda neka posalje pp. :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

drgrga, pitanje u vezi SGS2.

Originalni samsungov punjač:
Input: 100-240V / 50-60Hz 0.15A
Output: 5.0V=0.7A

Originalni nokia punjač od N86 modela:
Input: 100-240V / 50-60Hz / 160mA
Output: 5.0V / 1200mA

Da li SGS2 mogu da punim punjačem od N86 a da se ne napravi neka šteta, obzirom da imaju iste konektore mini usb?

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

mvasqez napisao:da li neko zna jesu li oni dugmici sa strane i dugmic za paljenje na Nokiji E51 deo kucista
nisu deo kucista menjaju se,slicno kao 6300!
a sto se tice Galaxy S,Ja sam i njega,i Trophy i s8500 punio sa nokia punjacem,i to od 6500c :D:D i nikad nista nije falilo! :lol: :lol:

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Baraba,

Output: 5.0V=0.7A

Output: 5.0V / 1200mA

Naravno da mozes,napon je isti a ovaj punjac je 1200 mA,da je obrnuta sitacija bilo bi nategnuto,jer bi ga dugo punio i mozda se grejao,ovako mozes slobodno....

pozz

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

drgrga, hvala. Probaću od N86, cenim da će ovako da se brže napuni, zato bih i probao.
Slika

cthbg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 26. Okt 2011. 20:39

Post od cthbg »

Imam htc wildfire pod garancijom koji mi je ispao veceras, sto je najgore pao je sa visine od 20ak cm (iz ruke na sto).

Fizicki je neostecen i sve aplikacije rade, zvuk je isto OK, ali nestoo je puklo u ekranu. Naime, preko aplikacija su se pojavile sitne, ali zauzimaju vise od pola ekrana, sarene horizontalne i vertikalne linije.

Da li je to moguce popraviti ili sam bacila pare? Zvacu ovlasceni servis sutra, ali ako odbiju gde se jos fon moze popraviti? Da li ce mi priznati garanciju? I na kraju da li neko zna koliko to kosta, cisto okvirno, do 50 eura, 50-100...

Odgovori