Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Ja sam konačno dobioo odgovor iz Telenora. Poslali mi ljudi pismo :ohmy: Napričali svašta, ali u poenta je da peru ruke od bilo kakve veze sa tim, jer oni samo distribuiraju telefone i predlažu da ga ponovo pošaljem u servis. Pomalo sam već i izgubio volju da se cimam sa prevarantima u ovoj imbecilnoj zemlji, tako da ću još videti da li ću i šta preduzeti.

Sharp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 20:53

Post od Sharp »

Ima li sanse da se negdje u Srbiji otkljuca Motorola Droid Pro XT610, zakljucana na Verizon mrezu? Pokusao sam u nekoliko servisa u CG, niko ne moze to da odradi...

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

Nisi pokusao u pravim, na adresi :

http://www.gsmreverse.com/index.html#cg

Imas spisak servisa koji mogu da ti odrade isti (normalno cena nije nimalo "jednostavna") ;-)

pozz

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Jel moguce popravljanje wifi modula na htc desire hd zato sto sam kupio nov telefon kojem ne radi wifi :x ,ako ima neko info gde bi to moglo dase odradi unapred hvala. moze odgovor na pp
Iphone 4s white clear install

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

Da li postoji neki program za PC pomocu kojeg se moze videti da li sva elektronika u mobilnom radi ispravnno?
Nokia: N73 ME, N95 8GB, HTC One_M8

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Nemanja 3.5G,

U kom mobilnom ? :unsure:

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

drgrga, N95 8gb je u pitanju, primetio sam da mi baterija nekad traje duze a nekad se brze isprazni, i u muzickom plejeru se desava kad upalim stereo widenning utisa se zvuk duplo, a kad zatvorim i ponovo udjem u plejer sve je ok. Imam najnoviji software i uradio sam hard reset.
Nokia: N73 ME, N95 8GB, HTC One_M8

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

skini bateriju i pogledaj da li je ona nalepnica na kucistu kod citaca sima,mozda crvene boje?
i koja je baterija u telefonu,org il neka druga?

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Nemanja 3.5G,

Postoje self testovi na odredjenim alatima/boxovima ali iz iskustva sa takvim problemima,dzabe je sve, jer ce u datom momentu sve biti ok, a tel ipak nece raditi kako treba i kao sto skar rece proveri bateriju,proveri da tel nije bio malo kvasen(crvena nalepnica) itd,itddddd

hfdy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2011. 15:23

Post od hfdy »

imam Nokiu 6120c i od kad ga imam povremeno (jednom u 2 meseca) ekran pocrni i ostane samo svetlo ekrana da radi, kad ga ugasim, ponovo upalim on radi normalno. pre 2 nedelje mi se ito tako "ugasio" ekran, ali nije se ponovo aktivirao nakon gasenja i paljenja. sve ostalo normalno radi, pa me zanima jel to do ekrana ili je kvar na ploci?
hvala unapred

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Post od dule88 »

Da li zna neko mozda da ako kupim polovan telefon iz Telenora,koji je pod garancijom naravno na neko drugo ime od tog nekog od koga bi kupio polovan telefon,da li bi mi i dalje vazila garancija i ako nije na moje ime,t.j da li u Telenoru u slucaju da mi se taj telefon kasnije nesto pokvari,gledaju ime i prezime na garanciji koju su dali,i uporedjuju sa mojom licnom kartom ili to ime na garanciji nije vazno?Neka kaze ko zna.

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

@dule88

A sta je sa fiskalnim racunom ?

Bez njega ti garancija vredi k`o prazan papir :-)

Od svega sto imas najbitniji ti je fiskalni racun (zato nemas besplatnog telefona, jer i onaj 1 dinar je dovoljan da se izbaci fiskalni racun), pored njega i garancija.
Telefon prilikom kvara ne nosis u Telenor, vec kod ovlascenog servisa koji ti je naveden na garanciji.Ne kontam zasto bi nosio telefont tamo gde si ga kupio ? I ves masina ako ti se pokvari u garantnom roku, ne nosis u prodavnicu, vec kod ovlascenog servisera, zar ne ? Tehnicka roba je ista, nema tu puno mudrovanja !

pozz.

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Post od dule88 »

Pa da ima i fiskalni racun,ali posto mislim da kupim od lika telefon koji je njegova kako kaze zena kupila na ugovor,da znam ako ga kupim a garancija je na njeno ime a ja je imam kao i fiskalni koji je zakacen za garanciju u Telenoru,da li bi u tom ovlascenom servisu trazili licnu kartu da vide jer se podaci slazu sa onim na garanciji,ili bi samo rekli-dajte nam garantni list i fiskalni racun?

Alexander
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 18. Okt 2006. 14:36

Post od Alexander »

Imam HTC TyTN II i jedan problem sa njim...

- Skinem telefon sa punjaca, full napunjen otpocnem razgovor i posle nekog vremena tel. mi se ugasi u sred razgovora, bez onog upozoravajuceg tona. Ponovo upalim telefon i na moje iznenadjenje indikator napunjenosti je i dalje na maximumu.
- Drugo, full napunjen telefon ugasim, skinem bateriju na 30 sek. i vratim, upalim. E, sad pokazuje samo jednu crtu, napunjenosti.

Sta se to desava ? da stedim malo za bateriju ili malo vise za nov telefon ?
Hvala.

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

cyber_vrbas napisao: Telefon prilikom kvara ne nosis u Telenor, vec kod ovlascenog servisa koji ti je naveden na garanciji.Ne kontam zasto bi nosio telefont tamo gde si ga kupio ? I ves masina ako ti se pokvari u garantnom roku, ne nosis u prodavnicu, vec kod ovlascenog servisera, zar ne ? Tehnicka roba je ista, nema tu puno mudrovanja !

pozz.
Kada kupis telefon, prodavac u narednh 6 meseci od dana kupovine odgovara za saobraznost tj. ispravnost proizvoda. Ukoliko se unutar tih 6 meseci desi kvar na uredjaju, telefon nosis tamo gde si ga kupio. Pise se reklamacija i imas pravo da trazis zamenu uredjaja ili ako hoces uredjaj se moze servisirati. Ukoliko trazis zamenu, telefon se salje na servis na proveru. Onaj ko ti je prodao telefon vraca dobavljacu taj neispravni i dobija knjizno odobrenje kojm pravda povracaj. Tako da nema razloga da se uredjaj ne zameni. Ukoliko odneses telefon odmah na servis sam, gubis pravo da trazis zamenu aparata. Zato ljudi ne nasedajte na foru trgovaca da slobodno nosite telefon na servis jer cete tako biti osteceni. Ovo pricam iz licnog iskustva, jer je mene tako zavrnuo Hendi. Tu informaciju sam dobila u Mobisu, u Nokiji u Uscu i posle sam, tj. juce svratila u Hendi da pitam informativno sta i kako i potvrdili su mi da je tako. Naravno nisu mogli da mi kazu bilo sta drugo kada vide da sam upucena.
Znaci telefon prvo kod trgovca jer nije vasa stvar sto on u radnji ima neispravan telefon. Ako je telefon legalno nabavljen nece biti problema da se vrati.
O ovome je opsirno pisano na temi o Nokiji E72 i na temi Zakon o zastiti potrosaca.

Za ves masinu si u pravu,ali je lose poredjenje samo zbog toga sto kada ti se pokvari ves masina, serviser dolazi kod tebe ne nosis je nigde. I to je ok, kolika god stvar bila u pitanju po velicini. Asus laptop kada se pokvari, dolaze po njega, ne cimas se da ga nosis. To je customer care.
Na ovom mom iskustvu su nasi prijatelji pre mesec dana dobili novu Bosch masinu jer je na novoj riknuo programator nakon 4 meseca rada.
Tako da nema polemike. Kada znas svoja prava, sve moze. A kada ne znas, popravljaju ti stvar do besvesti i jos prave budalu od tebe.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

StGerman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 29. Dec 2009. 16:12
Lokacija: Uzice

Post od StGerman »

pozdrav svima.
interesuje me gde ima da se kupi maska za alcatel ot800. Bilo obična ili chrome. Nije toliko bitno.

hvala.

mvasqez
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 13:49

Post od mvasqez »

Pozdrav,

imam sledeci problem: Nokia N82 ne cita memorijsku karticu, koje je tu moguce resenje? Da li je to softverski ili hardverski problem?

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

@dule

Ja koliko znam na garanciji nigde nepise ime i prezime, bitno je da je garancija overena pecatom i da posedujes fiskalni racun.

@leonline

U pavu si sto se tice saobraznosti, zaboravih na ovaj novi zakon (nisam trgovac).

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

cyber_vrbas, nemas frke, tu sam baksuzna ja (sa mojom skrbavom E72) da te podsetim :wink:

A sto se tice garancije, u pravu si. Al' procitah na nekoj temi ovde, zaboravih kojoj, neki decko je napisao da Telenor zna da cima oko garancije, da pisu na koga ide garancija sto je generalno glupo. Fiskalni i overena garancija su sasvim dovoljni.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

leonine, ne da je glupo nego je protivzakonito, jer se garancija odnosi na telefon a ne na kupca, sto bi dalje znacilo sa prodaja tog mobilnog uredjaja, sto je sasvim normalna stvar, nemoguca, odnosno da taj uredjaj nije pod garancijom dok je u vlasnistvu nekog treceg lica...
Samo nek se rolaju....sarme.

Odgovori