Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

Pera Detlic, tacno tako. A sve to rade da te primoraju, da kazem, da ostanes na mrezi. I kodiranje telefona i garancija. Sve je to protivzakonito, ali znas i sam da kod nas zakon postoji ali nazalost nema ko da ga sprovodi. :uhuh:
Nokia 6600 slide; Nokia E72

bojannp
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 73
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 19:41

Post od bojannp »

Imam jedno pitanje ali ne mogu da nadjem odgovarajucu temu pa cu iskoristiti ovu, jer mi se cini da je najsrodnija mom pitanju.
Zanima me da li neko u Beogradu ili okolini otkupljuje ne ispravne mobilne telefone ?
Imam SE k850 kome ne radi ploca (ili tako nesto) pa bih hteo da ga se resim. Nadam se da modovi nece obrisati poruku pre nego sto dobijem neki odgovor.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

bojannp, pa ako ti znaci sto ces od nekog servisera dobiti mozda 5e za takav aparat,onda kreni po servisima da nudis,ali ja nesto cisto sumnjam
D500&E71

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

@leonine

Kodiranje telefona nije protivzakonito, isto tako i dekodiranje telefon (u Republici Srbiji isto tako i u 99% zemalja EU), samo u dve zemlje u Evropi je zakonom zabranjeno ovo drugo (dekodiranje). A ako uzmemo u obzir da je jedna od njih najmocnija zemlja Evrope (UK) i da ipak svi rade dekodiranje, a PRAVNA UK nista ne preduzima po tom pitanju, onda mislim da nebi trebalo da se za svaku stvar "hvatamo" za drzavu i njene "organe", kada i oni kojima je to mozda veca briga nego nama ne preduzimaju nista (skoro nista).

pozz. i nadam se da si resila problem sa N72

;-)

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

Da li mogu puniti bateriju BL-6F 1300mAh sa AC-4E punjacem? Da li mogu nekako da nadjem i obrisem programe koje mi telefon prilikom paljenja prikazuje kao untrusted software ili moram formatirati mass memory?
Nokia: N73 ME, N95 8GB, HTC One_M8

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

cyber_vrbas, verovao ili ne, jesam. Dobila sam zamenu. :) Ali, i taj aparat je nakon dve nedelje flipnuo :lol: . Ne radi mu svetlosni senzor sto je manje vise nevazno ali je poceo i da krci jako pri razgovoru. I izvalila sam da kada slusalicu namestis pod uglom vidi se da fali deo zvucnika ispod mrezice :? Nosim ga sutra ponovo na zamenu. Bezveze, poteralo me bas posteno :)
Nadam se da ce biti treca sreca. :wink:
Nokia 6600 slide; Nokia E72

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

cyber_vrbas napisao:@dule88

Telefon prilikom kvara ne nosis u Telenor, vec kod ovlascenog servisa koji ti je naveden na garanciji.Ne kontam zasto bi nosio telefont tamo gde si ga kupio ?
pozz.
zato sto postoji samo jedan servis, onda bi ljudi iz cele srbije morali licno da nose telefone u beograd.

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

@Zligor

Nisi u parvu, msm. odakle ti takva ideja ? 21. vek a ti bi peske :-)

A za sta sluze kurirske sluzbe ?

Dovoljno je da telefonom kontaktiras ovlasceni servis a da ti oni kazu koju i na koji broj telefona da kontaktiras kurirsku sluzbu. Za 200 din. ti se ne isplati ni ako si u Beogradu da ides, a kamoli ako si van istog !

msm. sa cime se ljudi opterecuju ?

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

jest,samo gledajte i koju kurirsku sluzbu pozovete...
letos posaljem na garanciju C3 i C1-1,u Mobis...prodje mesec,dva...musterijama dam zamenu...
zovem u Mobis nemaju pojma o cemu se radi,napusim njih,zove u Pin,trazim glavnog menadzera za Nokiu,oni izmisle da ovi imei i ne postoje,usput napusim i njih...
i na kraju se setim,cimnem kurire,oni majstori izgubili pakete i cute... :ohmy: :ohmy:

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

@skar

Moze se desiti,ne kazem..... eto npr. ja, posao koji radim vec 12 godina, imao sam problem pre 10 godina sa jednom kurirskom sluzbom, problem je resen (bez pogovora placena mi steta). Od tada nikada, ali nikada nisam imao problem.

Iskustva su razlicita...... a da te pitam, zasto si ti slao telefon telefone, a ne musterije ? Novi zakon o zastiti potrosaca nije bio tada na snazi koliko se secam ?

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

Kad smo vec skrenuli sa teme moje iskustvo :

Post expres : Ful usluga(od prijema do predaje,online pracenje,nikad propust) - Full i cena !
AKS: Nula usluga(izgubljeni paketi,pogubljeni kuriri,10 dana cekanje na otkupninu ) - Ok cena
City: Nesto izmedju.....

Predvodjen onom:"Nisam dovoljno bogat da kupujem na pijaci",samo i samo POST EXPRESS !!!!

Sorry za off..

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

izvinjavam se za off, ali moram da se nadovežem:
drgrga napisao:Post expres : Ful usluga(od prijema do predaje,online pracenje,nikad propust) - Full i cena !
hah, veruj mi da od ukupno tri stvari (lomljive) koje su mi išle preko njih sve tri su mi stigle razbijene!!! :cry: :angry:
Možda je to samo moje loše iskustvo, ali tri puta je tri puta!!! :shock:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

I ja mlo u off.
Post expres-nikad od javnih preduzeca koristim samo ono sto moram.
AKS- svaka im cast, nikada nisu zatajili i uvek su bili fer.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Колико кошта декодирање Нокие C1 01?
http://www.gsmarena.com/nokia_c1_01-3365.php
Слобода или смрт

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

bestboy,

15-30 eurova...... pozz

skols
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2005. 14:19

Post od skols »

Samsung Galaxy Spica (i5700) ovlasceni servis odbio garanciju zbog custom roma,kazu da je ploca verovatno..ima li neko predstavu koja je okvirna cena iste?
Samsung i5700,LG Optimus Pro,SE K770i,Samsung B1***...

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Post od cyber_vrbas »

@skols

A da ti nama ovde prvo napises sta je sa telefonom ? Sta mu se "desilo", i u kakvom je sada stanju. Sto detaljnije, pa da mi procenimo sta je ili sta bi moglo da bude !

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Kao što reče dr Grga POST EXPRES je najprofesionalniji, ali im je cena bila žestoka.
Ne znam sada kako stoje sa cenom.

AKS je dosta promenljiv zavisno od grada do grada.
Mislim da su najgori u Beogradu.
U nekim drugim gradovima otkupninu isporučuju za najviše 48 sati.
U Beogradu ništa ispod 5 dana.

skols
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Čet, 23. Jun 2005. 14:19

Post od skols »

@Cyber
Posle jednog prikljucenja na usb kabl,restartovao se i od tada je bio u bootloop-u dok se nije ispraznila baterija,kad se nakaci punjac ili usb kabl,ne reaguje uopste.
Posto je u garanciji,poslao ga u servis,ali oni posle 3 meseca rekli da je upisan drugi SW (ja licno bacio cyanogen rom) i da zbog toga ne vazi mi garancija.Ne znam kako su oni uspeli da ga upale (mozda sa drugom baterijom) i pokazali mi slike boot od C.moda i rekli mi kao,izaci ce mi u susret da pokusaju da ubace orig.sw ako nece ni to,da je ploca.
U pitanju je BG Elektronik firma.
Vratili su mi fon,jedino su ostetili dugmad za javljanje i odbijanje poziva.
Samsung i5700,LG Optimus Pro,SE K770i,Samsung B1***...

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

pa jesi ga updateovao tada ? Sta je radio na kablu ?

Odgovori