Ne dozvolite da vas "serviseri" deru! Pitajte...

flešovanje softvera, popravka, kvarovi

koliko vam se puta desilo da platite skupu popravku u servisu a da posle shvatite da ste mogli proci mnogo jeftinije

Glasanje se završava Uto, 26. Sep 2006. 14:28

nikada
18
72%
nekoliko puta
7
28%
vise od 10 puta
0
Nema glasova
stalno mi se desava
0
Nema glasova
 
Ukupno glasova: 25

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Shime, kupio si nov telefon, posteno ga platio, imas garanciju ..... mora ili da ti zameni telefon (za isti, a ako nemaju onda za drugi +/- razlika u ceni) ili eventualno da ga popravi (flesuje ako je softverski problem), a ako ne onda da ti vrati pare ..... e sad, ako on to nece imas malo izbora: ili da zoves inspekciju i gledas kako nista ne rade, ili da ga smaras svaki dan dok mu ne dosadis pa na kraju pristane, ili da dodjes sa par drugara po telefon/pare i izigravas siledziju...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Shime, ako je telefon pod garancijom i imas toliki problem s njim, moraces malo vise da im sednes na kicmu, ali morace da ti to srede...ako treba i da ga zamene...Pa ti od pocetka imas probleme sto nije bas normalno...Samo budi uporan s njima, ako vec neces da im nakacis inspekciju...ali to ti uvek preostaje, ako ne budu hteli da saradjuju s tobom... 8)

Imala sam slicnih problema, ali su morali da mi zamene telefon, nisam prihvatala druga resenja...tako da to moze da se odradi...i kao sto rekoh, budi uporan... 8) :wink: :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

ceki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2006. 10:18
Lokacija: INDJIJA

Post od ceki »

da li neko zna gde moze da se zameni flet za SE s700i ???

posto su mi se smejali gde god sam pitao, ili mi kazu da postoji varijanta da nadjem negde neki pokvaren, pa da iscupam iz njega...

grehota da bacim telefon, sve radi osim displeja :smutny:

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ceki, jesi li gledao u Comtrade-u (trebalo bi da imaju servis) ili u Roamin-ovom servisu ...... jedino sto su im cene verovatno vece, ali bolje i tako nego da moras da kupujes novi telefon .... mozda mozes da narucis preko interneta ako ne nadjes ovde? ..... Raiffeisen banka ima one Virtuon Visa za kupovinu preko neta...

pozdrav...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

vidi da nadješ ovlašćenog distributera za SE. CT mi je malo sumljiv mislim da bi ti to naplatili kao običan tel u običnoj nekoj radnji
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

ceki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2006. 10:18
Lokacija: INDJIJA

Post od ceki »

@ VeNom :

matori, hvala ti, ali koliko ja znam, kod nas su sve indijanci, ne postoji nista ovlasceno...

a u obicnoj radnji mi se smeju cim ih pitam...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ma goni ih sve. znaš li šta su meni radili kada sam 2000 god tražio mp3 player za erikson t28...hahhaha dečko pa to ne postoji odakle ti ta ideja bla bla bla. dok ga nisam naručio iz inostranstva
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

i :D ma fleta za s700 (bar u ns) i kupuje se zajedno sa srednjim kucistem (ono koje se rotira) cena je 20 evra e al zamena!?! :P
Phone market
sve za vas mobilni telefon

ceki
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pon, 04. Sep 2006. 10:18
Lokacija: INDJIJA

Post od ceki »

pa kazi gde brate, frka mi je, imao sam u poslednjih mesec dana toliko (NE)srece sa fonovima, puko sam silne pare, tako da moram namestiti ovo

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Evo da ne pljujete po servisima i serviserima koji casno rade svoj posao, jer kako ste opleli Vama izgleda bi najbolje bilo da radimo za DZ i uz to damo garanciju od bar 3 godine.....nego evo kako da raspoznate Servis od "Servisa" na najlaksi nacin:
-pitajte kolika je garancija na izvedene radove(ko mene je 90 dana ali na IZVEDENE radove!!!)
-proverite koliko dugo otprilike Servis postoji
-Milimo uzmite racun :D
U celom threade-u koje ste pokrenuli mogu Vam pomoci SAMO savetom koji servis u Vasem gradu da posetite...pa ako Vam to nesto znaci a Vi izvolite...
p.s. 70% stvari koje budete "savetovali" ljudima ovde dovesce do veceg kvara, vrlo verovatno onog zbog koga nece niko ziv moci da popravi telefon(kao sto su aceton, otvorite telefon pa onda gefufna...) tako da je moj savet svima.....SVE DOK NE ODVRNETE SRAF MOZE SE RACUNATI DA CE TELEFON MOCI BITI OSPOSOBLJEN A SVE POSLE....ccccc
Ovlastenih servisera u ovoj nasoj drzavi je veoma malo a cak i ti "ovlasteni" servisi nemaju dozvolu za izvodjenje servisnih radnji vecih od Level 2(spakuj tel u kutijcu i posalji do servisnog centra sa Level 3....) tako da ne zbunjujete ljude...
Ako hocete ORIGINALNI telefon sa ORIGINALNOM garancijom proizvodjaca ne trazite telefone u Oglasima i spremite 50%-70% vise novaca nego sto to pise na Oglasima :D
Ako kupujete telefon preko oglasa taj koji ste nasli da je najjeftiniji tesko da moze "pokrriti" neku normalnu garanciju jer zapravo u toj situaciji prodavac SAM snosi garanciju za isti(okvirno neka normalna garancija u tom slucaju je 6 meseci)
Poslednja izmena od hallo u Čet, 21. Sep 2006. 09:51, izmenjeno 1 put ukupno.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ko kaze da pljujemo po svima,ali kako se postaviti prema liku koji NE ZNA da radi svoj posao ili je lenj da radi isti (njemu se ne zuri,nije njegov telefon na servisu) a sto se cene servisiranja tice... :roll:
Da se ne lazemo,znam vrlo dobro koliko je brat placao svoj alat i znam koliko ga kostaju delovi i SMUCI MI SE kad cujem da lik trazi devojci 45 eura za zamenu fleta na E850 (pola cene tog telefona!!!!) a deo ga kosta 5-10 eura i zavrsi posao za vreme koje se broji minutima,uz malo paznje naravno jer zna da bude pipavo i tu za takvo DRANjE nema opravdanja!?
Znaci ne traze ljudi da bude za dz. vec da bude REALNO i to u odnosu na nasu plateznu moc i na osnovu rezervnih delova i ulozenog vremena,a ne da neki traze 20 eura da flesuju telefon,a neki 15 ili cak 10 za potpuno isti model a istu opremu imaju i nikome to nije vise od desetak minuta posla,ali zato neki zele da otplate box za mesec dana a nekima nije frka da im se to otegne malo ali da imaju vise musterija i da ne budu toliko halapljivi jer ce i oni zaraditi i vise nego dovoljno ali POSTENIJE!!
Pozdrav 8)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

pazi moramo i reći sledeće svaka čast nekim serviserima.npr jednom sam imao prilike da idem sa drugarom koji je imao kodirani s55. dečko ga uze sačekali smo 2 min i vratio ga otkodiranog.kao pa šta sam dužan pita ovaj?JOJ PA JA VAM NISAM REKAO..EH...NEMA VEZE NIŠTA...
drugar se okreće izlazi posle 2h vraća se i časti tipa sa 500din...
koliko sam čuo još je nekima otkodirao a ništa im nije uzeo.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Dakle opet ja sa svojim problemom oko 6630,naime otkrio sam zbog cega mi je s vremena na vreme 'beleo' ekran, uzrok je bio kabal koji povezuje ekran sa ostatkom telefona,otvarao sam telefon i malo ga namestao, i radilo je bolje medjutim sada mi se skroz pokidao.
Slika

Da li moze da se zameni samo taj kabal, u principu bio sam u par servisa i oni hoce da mi menjaju ceo ekran, naravno cena je mnogo visoka :smutny: , u principu u krajnjem slucaju ceo ekran bih i sam mogao zameniti :blinky: . Ljudi pomagajte koje mi je najpovoljnije resenje? I gde mogu da nabavim delove?(bilo bi pozeljno ako moze samo kabal, ali ako ne pa i ceo ekran, opet ce mi doci jeftinije) ,a ako nista drugo bar me uputite na neki 'normalan' servis, pozdrav
6630

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Njega nisam rasklapao ali obicno za svaki telefon moze da se nadje samo taj flet kabal odvojeno i cena je smesna obicno,tako da nije lose da potrazis!Mislim da sam video neku firmu koja prodaje delove online po narudzbini,ako bi vec sam da kupis i zamenis,mislim da je Beogradska firma i zove se n-lap ili tako nekako,nemam link jer nisam bas skoro to video na netu (izGooglaj ga),a drugo resenje je da ti neki serviser nadje i zameni sam,samo onda je cena mnogo veca jer se ugradjuju dosta!
Pozdrav 8)

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

Lomnica_city napisao:Njega nisam rasklapao ali obicno za svaki telefon moze da se nadje samo taj flet kabal odvojeno i cena je smesna obicno,tako da nije lose da potrazis!Mislim da sam video neku firmu koja prodaje delove online po narudzbini,ako bi vec sam da kupis i zamenis,mislim da je Beogradska firma i zove se n-lap ili tako nekako,nemam link jer nisam bas skoro to video na netu (izGooglaj ga),a drugo resenje je da ti neki serviser nadje i zameni sam,samo onda je cena mnogo veca jer se ugradjuju dosta!
Pozdrav 8)
E pa ti si stvarno smesan...ccccc.....
Novac u ruke i plati display kako ti rece "ceo" i moj ti je savet da to odneses da neko zameni da ne bude posle...omakao mi se kako da ga okrpim... :uhuh:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

dosta rasprave :disgust:
evo jedno pitanje dali na ovom kalemu za napajanje ili transformatoru ima veze kako je okrenut odnosno da li ima + ili - posto na njemu ima bela tacka kod mene je ona okrenuta na gore a na slici na dole pa reko da li to ima veze jal ako nema cemu sluzi ta bela tacka :unsure:

Slika

hallo
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 564
Pridružio se: Sre, 20. Sep 2006. 19:51
Lokacija: TelefonServisHalo,Loznica, Srbija
Kontakt:

Post od hallo »

nbnebojsa napisao:dosta rasprave :disgust:
evo jedno pitanje dali na ovom kalemu za napajanje ili transformatoru ima veze kako je okrenut odnosno da li ima + ili - posto na njemu ima bela tacka kod mene je ona okrenuta na gore a na slici na dole pa reko da li to ima veze jal ako nema cemu sluzi ta bela tacka :unsure:
Jel' se ti to zezas , salis....sta li.....pa sta te briga kako treba kad ne znas ni koji je deo a kamoli sta "radi"..... 8)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

jel si ti uleteo na forum da bi tovario ljude ili da pomognes ako ne znas cuti i nemoj nista da pricas posto nemas pojma 8)

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

hallo napisao: E pa ti si stvarno smesan...ccccc.....
Novac u ruke i plati display kako ti rece "ceo" i moj ti je savet da to odneses da neko zameni da ne bude posle...omakao mi se kako da ga okrpim... :uhuh:
Druze ja te molim ako neces vec da budes konstruktivan, nemoj da budes destruktivan.

Lomnica_city
Nasao sam onaj sajt koji si mi preporucio i zvao sam ih, al ono i oni otprilike kazu da 6630 nema flet kabal, a prodaju ceo displej i cena je povoljnija, al ima jedan problem, sto samo servisi mogu da kupuju od njih?! Ne znam koja im je to fora. Jel ima jos predloga :) ? Pozdrav i hvala

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

2 hallo:
TI BRE NISI NORMALAN,A NE JA!!!!Sta te ko dira ovde?!Ja lepo kazem coveku da nisam cackao 6630 iznutra ali da za vecinu telefona moze da se nadje samo flet kabal,kazem mu gde sam video da ima delova za mobilne da pita,i sta sam ga ja zeznuo sad!?Krivo ti sto mu nisam preporucio da se javi tebi ili nekom tvom kolegi?Hoce covek SAM da kupi deo i sta tu ima tebe ili bilo koga da bude briga!!!! :uhuh: :angry:
2 bela:
Ma nije fora da samo servisi mogu,to im je valjda zato sto rade veleprodaju,'bem li ga!?Pitaj jos servisera da vidis da li ima gde jeftinije,ne mogu da smaram brata da ti nabavlja taj jedan deo jer moze da potraje nabavka,nismo iz BG-a i pa bi moralo da se salje postom... a znas kakve su poste,i onda ti se vise isplati da potrazis neki jeftiniji servis,znaju cene dosta da variraju!
Ili zamoli nekog servisera sa ovog ili elite security foruma da ti kupi,ako je iz BG-a,das mu neku kintu za trud koliko se dogovorite,mozes posle sa tim delom sta goces,da menjas sam,da mu dodas jos koju kintu da ti odmah zameni... stvar dogovora ali mozes proci jeftinije,to je najvaznije! :wink:
Pozdrav 8)

Zaključana tema